Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:22 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Любомир Милетич и нестинарските селанови [re: Kaлипco]  
Автор gioni (азиятомонголец)
Публикувано02.11.06 22:14



Ти от къде знаеш, може баба ми да е от Бродилово.

Да не ме сбъркаш с европомонголецот, аз съм друг!


Тема Re: Любомир Милетич и нестинарските селанови [re: gioni]  
Автор Kaлипco (хубава)
Публикувано02.11.06 22:23



Баба ви гъркиня ли е?



Тема Ивайло Аянскинови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор dedo_minu (член)
Публикувано02.11.06 22:59



Всичките "научни" обяснения са толкова примитивни и нескопосани, че не подлежат на коментар и могат да се отнесат към категорията на средновековните научни обяснения - колко дявола могат да се съберат на върха на една игла. Тук примитивната наука от началото на 21 век просто няма думата, защото е прекалено далече от истинското познание за нещото случващи се със съзнанието по време на ходенето по огън ...
За това странно състояние на съзнанието говори майсторът на айкидо Коичи Тохей -10ти дан. След един турнир по джудо във Филипините, той на демонстрация насъбрал 7 човека 5ти дан джудо и ги разхвърлял дотогава докато те се отказали ... Той описваше със сходни думи състоянието на съзнанието по време на изпълнението на това демо...
Майсторът на карате - 9ти дан Шигеру Егами описва как точно се постига това навлизане в царството на тишината - по време на упорита интензивна тренировка отвъд припадъка от физическо изтощение и подчинението на тялото на силата на духа...
Поразително е сходството на описанието на българския настинар и на японските майстори на бойни изкуства......

Ако продължим аналогията - покойният майстор Ямагучи Гоген - 10ти дан Годжю-рю, убивал неведнъж с голи ръце див усурийски тигър пред свидетели разправя за същата СИЛА която постигнал след упорита медитация - силата за която разправя Аянски......



Тема Ивайло Аянскинови [re: koмитa]  
Автор dedo_minu (член)
Публикувано02.11.06 23:05



Понякога на пръв поглед - погледнато от отвън шарлатанството и великите постижения на човешкия дух трудно могтат да се различат....
А в тези - последните няма логика, няма и така наречения здрав разум.
Има една дума - ЧУДО....



Тема Re: Любомир Милетич и нестинарските селанови [re: Kaлипco]  
Автор gioni (азиятомонголец)
Публикувано02.11.06 23:18



Баба ми е от българското етническо землище. Какво означава това, питай комита.

Да не ме сбъркаш с европомонголецот, аз съм друг!


Тема Re: Любомир Милетич и нестинарските селанови [re: gioni]  
Автор Kaлипco (хубава)
Публикувано02.11.06 23:48



Попитах дали баба ви е гъркиня, а не от чие землище е. В българското етническо землище живеят и гърци, турци, власи, албанци и други етноси. По тази причина баба ви може да е гъркиня и да си живее сред българи. По същата тази причина науката ползва думата <преобладаващо> за определяне на по-многобройния етнос в дадено село. Такъв беше случая с Бродилово, където жителите са били <преобладаващо> гърци. Обаче е имало и други етноси. Оставям на вас да се сетите какви. С риск да ви подразня по мое пристрастно мнение като българка, но и като безпристрастен специалист бих поставила кавички и на тези "гърци". Обстоятелството, че такива "гърци" се намират преимуществено в областите край морето е показателен в много пристрастни отношения, а факта че етнографски не са като "пришка на дупе" съвсем затвръждава мнението ми.
Като цяло не съм изненадана, че за пореден път се измъквате от въпроса ми. Този път нямам никакво право да ви се ядосвам, защото въпроса беше личен и не сте длъжен да ми отвръщате.



Тема Ивайло Аянскинови [re: Kaлипco]  
Автор dedo_minu (член)
Публикувано03.11.06 02:08



Наистина в огъня няма шарллатанство.
Какво ти бързо - на клипа Ивайло Аянски - коленичи в жаравата заравя ръце в нея, загребва с ръце и я посипва по главата си....



Тема И свирнята не е гръцканови [re: gioni]  
Автор dedo_minu (член)
Публикувано03.11.06 02:15



а е българска или халдейска ....



Тема Re: Любомир Милетич и нестинарските селанови [re: gioni]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано03.11.06 10:59



Ама само баба ти ли?





Тема Re: Ивайло Аянски [re: dedo_minu]  
Автор Kaлипco (хубава)
Публикувано03.11.06 16:45



В случая имаме от редките изключения. Сред старите нестинари е имало и гадатели с необикновени способности. Но дори тогава са били рядкост. Феномените затова са феномени, защото не ги виждаме всеки ден и навсякъде.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.