Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 25.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: щотонови [re: thorn]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано12.10.06 02:18



Никога пък не съм казвал, че всичките са измрели към 5 век. Въпреки, че яко са ги поразредили. Повече асимилация, по-малко геноцид.

Измисляш си. Няма никакви сведения за геноцид, а трудно може да има асимилация между твърде сродни племена. За края на шести век имаш писания как траки и масагети (разбирай хуни) са се биели рамо до рамо. Доколкото има асимилация, тя е точно обратното - местните са асимилирали отвъддунавските елементи. Доказва се лингвистично - чрез общите черти на албански, български и румънски. А също и етнографски - там вече работата е страшна.

И аз не мога да се се сетя за детеубийство в съвременни култури.

Аз пък мога.



На този майка му и баща му знаят с какво се е окичил. Знаят за какво го обучават, как ще свърши и как ще иде в рая сред една дузина девственици.
Поинтересувай се и как стоят нещата с детските взводове в африка. Даяна, Бог да я прости, не случайно ревеше против противопехотните мини. Трудно е да се гледат осакатени 6-годишни "войници".

Редактирано от Йoaн_Mизийckи на 12.10.06 02:20.



Тема Re: Човешките жертвоприношениянови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано12.10.06 02:19



"Християнството поначало е еврейска, а не скитска секта. Никой от ересиарсите не се изявява като скит или българин.

С вицове няма да споря.
Като обориш сведенията от 6 век (3 века преди Борис), че българите са християни, ще имаме някакво поле за дискусии. Твоето "не вервам" не е аргумент, а чиста проба инат.
"


Всъщност християнство независимо от очевадните си различия от традициите на евреите е възникнало именно в Юдея и обект и основен двигател са били чифутите. Тук на Балканите техни последователи и сега най-ревностни християни са гърците.
Българите са били винаги езичници или еретици ако щеш. За традицииониите българите светите писания са глупости на търкалета .
Вярата на Българина никога не се е покривала с догмите на Църквата. И сега ако погледнем кои са най-ревнсотните християни в България ще ти стане ясно.





Тема Re: щотонови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано12.10.06 02:27



Балканския лингвистичен съюз има друго обяснение.

За арабите и африканците си прав.



Тема Re: Човешките жертвоприношениянови [re: Caбaзий]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано12.10.06 02:29



Всъщност християнство независимо от очевадните си различия от традициите на евреите е възникнало именно в Юдея и обект и основен двигател са били чифутите.

Християнството възниква с Исус Христос, който е наднационален космополит, каквото е и учението му. Двигателят са 12 чифути, подбрани с много трудности от цялата чифутска пасмина. Те също са наднационални, лишават се от имот и наследство, след което ПРОГОНЕНИ се пръскат да разнасят учението по всички краища на света.

Тук на Балканите техни последователи и сега най-ревностни християни са гърците.

Нищо подобно. Гърците още от самото начало са юдеохристияни. Българите - от девети век.
Стар завет и Нов завет - това са огън и вода.

Българите са били винаги езичници или еретици ако щеш.

Да, защото християнството е с корени в по-дълбоки религиозни традиции: египетски, трако-български и т.н. Идеята за триединния бог е говорена от Ерми Тривелий в Египет векове преди някой да чуе за чифути и гърци.

Но не съм съгласен, че ДНЕС фанатизмът не е присъщ и на българите. Иди в клуб Православие и напиши, че канонизирането на кръста е диващина.

Вярата на Българина никога не се е покривала с догмите на Църквата.

Да, защото българите са знаели, че е светотатство да се кланят на догми, измислени и наложени след 4 век. До 9 век поне са храчили и върху канонизирания от умопобърканите уред за изтезание и убийства - кръста.



Тема извращениянови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано12.10.06 02:30



Съвремени култури!!
Е , тва явно не се покрива с понятието култура, а с понятието масови извращения.
И мен ми се ще да се успокоявам с мисълта,че ония племена дето ядат хора, дето удължават вратовете си и разтягат уши и други работи са особено културни , ама сърцето друго ми говори.


Антропологията има две посоки(а не една както ни учат Дарвинистите и другите позитивисти): прогрес и регрес. И несе се знае коя в крайна сметка е преоладаващата, щото религиите една казват, друго археологиските изследванията и трето психологията.
И когато видим някоя изолирана култура не можем да бъдем сигурни на какво сме свидетели.
Но тук на Балканите изолирана култура - АБСУРД!!!



Тема Re: извращениянови [re: Caбaзий]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано12.10.06 02:38



И когато видим някоя изолирана култура не можем да бъдем сигурни на какво сме свидетели.

Аз мога - свидетел съм на изолирана форма на божието проявление.

Именно заради това не мразя истински чифутите, въпреки че ги чувствам твърде контрастни на моите възгледи. Най-лесния начин да изпълниш христовия завет - обичай враговете си - е като приемеш, че и в тях работи Божи дух.
Истината е, че те са нещастници. Злото поражда добро. Ако те успеят да ме направят по-добър чрез антипримера си, значи са си изпълнили своята незавидна роля, за която са плащали и тепърва още имат да плащат.
---
Колкото до Ханаанските племена, те са обречени, колкото и да е тъжно. За тях няма никаква надежда за спасение, а по смъртници е грехота да се мятат камъни, да се плюе... Нека си извървят спокойно Зеления път.





Тема Re: щотонови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано12.10.06 02:39



Поинтересувай се и как стоят нещата с детските взводове в африка

Ако Африка беше си останала девствена и негърска едва ли щеше да се случат такива неща и на никой нямаше да му пука за тях.
Аз съм твърдо протв това да се налива мозък и да дава "култура" на всички народи ,. Всеки сам трябва да достигне до познанието, ако въобще го има.



Тема Re: Средновековен и древен "орфизъм"?нови [re: koмитa]  
Автор goggga (член)
Публикувано12.10.06 03:26



комита не могат ли да те направят модератор в политика та да се свърши?



Тема Re: Средновековен и древен "орфизъм"?нови [re: goggga]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано12.10.06 10:42



Преча ли ти нещо?



Тема Re: щотонови [re: thorn]  
Автор lvanlvanovi (парий)
Публикувано12.10.06 11:43



И аз не мога да се се сетя за детеубийство в съвременни култури.



има доста сведения за някои части на Китай, където собствените родители убиват новородените момиченца, заради ограниченията за 1 дете и желанието им то да е момче.......

да не говорим за 20 те и 30 г.(20-ти век) в СССР и 50-те в Китай, където е имало доста случаи на човекоядство, в немалко от случаите изядените са били точно деца

Ако има нещо, няма нищо




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.