Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:15 26.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Тиамат, Енума Елиш, Пуруша Сукта, Крумнови [re: thorn]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано13.10.06 06:40



По това време гърците не знаели, че българите се наричат българи, но ги наричали готи и хуни.

Паисий Хилендарски



Тема няма никакви доказателства за жертвоприношениянови [re: ilirion]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано13.10.06 06:51



няма доказателства за човешки жертвоприношения при траките

единствените случаи на вид жертва е доброволното погребване на съпругата до загиналия съпруг - надали обаче има нещо по-високо морално от този акт на саможертва

обрядът е засвидетелстван и при "прабългарите" , което говори за антични и средновековни традиции при един и същ народ - "траки" = "прабългари" = БЪЛГАРИ !

в митологичен план трябва да изтъкнем и легендите за обезсмъртяване чрез един обряд - този на Залмоксис, който откриваме и при Христос.

посветен
апостоли мъже
тайни вечери
убийство с копие или копия
пещера гробница = храм
възкресение

но това също не е чиста форма на човешко жертвоприношение, а саможертва в името на рода



Тема Re:никъде не съм чел за детски жертвоприношения...нови [re: Atilkese-Acпapyx]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано13.10.06 11:59



ромчето..
Това не е вярно можеш да питаш шефовете си.
Но ти дължиш да ме засегнеш.
Е, не ме вълнува особено , щот много добре знам кой стои зад теб, резак умирисан.





Тема Re:никъде не съм чел за детски жертвоприношения...нови [re: Atilkese-Acпapyx]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано13.10.06 12:06



язък ти за образованието
Дам, при вас турците явно образованието още е обетована земя. Сега е особен хит сред вас и мнозина са турците учещи " висше", но малцина са турците наистина добили истинско висше образование без връзки или пари. хахах
Доколкото си спомням в моята специлност нямаше нито един от вашата народност в нито едий от випуските докато аз учех.
Та де , явно имате наследствена тъпота и липса на талант.





Тема Re:никъде не съм чел за детски жертвоприношения...нови [re: Atilkese-Acпapyx]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано13.10.06 12:10



Нямам проблем с образованието, и както виждаш, не се хваля като теб, аптекарино.
А какво всъщност имаш??



Тема Re: щотонови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано13.10.06 12:12



Волен ли сравняваш с Хитлер хахах ти не си у ред!!



Тема касае сенови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано13.10.06 12:20



Иешу Хипаря и малоумните зовящи се негови последователи, нали??



Тема Винаги това им е бил проблемътнови [re: Caбaзий]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано13.10.06 17:33



Че са безмозъчни лавандули и за тях школото е нещо излишно. Представи си ако в Отоманската империя имаше (невоенни) училища с турски даскали, а българчетата и гърчетата (не само еничарите) бяха принудени да ходят в тях... ми тогава целите Балкани щяха и до днес да са турски. Ама отде толкоз акъл в една куха лейка? Язък, че са претопили толкова перси и асирийци. Явно сивото им вещество е от историческите им предци и арабелите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.