Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 25.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Човешките жертвоприношениянови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано11.10.06 22:05



Откъде да знам бе - повечето народи, които са принасяли човешки жертви не са правели изключения за децата. Показах, че и всички роднински народи на траките са се занимавали с подобни щуротии, че и самите траки са убивали - що пък да е невъзможн?. Ето и косвена улика - разчленени детски трупове. 100% не е доказано, но е поне 80%вероятно.



Тема Re: Средновековен и древен "орфизъм"?нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано11.10.06 22:07



а за мене не!

Хубаво, но аз поне давам определение за религия, а ти - не.



не само аз, ами и епиграфиката - тосет съвремениците им.

Ти май и епиграфика не знаеш какво е.

То не е мерене на кокали с линийка.

Сигурен ли си?

Иначе цитираш доста некоректно

Така ли? Ами поправи ме.



Тема Re: Човешките жертвоприношениянови [re: thorn]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано11.10.06 22:11



Ако с псувни ще ми отговориш защо Виталиан е събирал българи в Тракия и защо е по-вероятно децата да са пожертвани от своите, а не избити от грачовете, можеш да псуваш колкото ти се ще.



Но ако ще псуваш всичко, което руши мита за ония, на които адвокатстваш и по които се прехласваш, също не ми пречи. Само дето не е... целесъобразно.



Тема Re: Средновековен и древен "орфизъм"?нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано11.10.06 22:12



Аз ти преимем определението за релегия, но ти мойто не би, затова не ти го и давам.
Какво е епиграфика?
Сигурен съм!
Не съм цитирал аз, че да поправям. Поправи се сам! Така ще е най-сигурно.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Човешките жертвоприношениянови [re: thorn]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано11.10.06 22:16



Никъде не са описани, затова е странно.
Колкото и странно да ти звучи, правили са разлика - и те са били хора, нали?
Старали са се да мотивират подобни действия, то не е като да колят пленници на Плейстор.
А съответствията с обичаи на близки географски народи не е доказателство, поне що се отнася до орфизма, така както го разбирам.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Средновековен и древен "орфизъм"?нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано11.10.06 22:19



Сигурен съм!

Недей!


Линийките и пергелите са ключови пособия в антропологията, също като в геометрията. Именно затова антропологията е точна наука като математиката. Там се работи със стойности, които са десети от милиметъра.



Какво е епиграфика?

Като не знаеш, що го ползваш за аргумент и се излагаш?

Аз ти преимем определението за релегия, но ти мойто не би, затова не ти го и давам.

След като приемаш моето определение, как така му възразяваш и ще предлагаш свое? Или го приемаш, или не го приемаш. Елементарна логика, която отсъства при тебе.

Не съм цитирал аз, че да поправям. Поправи се сам!

Не можеш да поправяш, защото не знаеш отде са цитатите.



Тема Re: Човешките жертвоприношениянови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано11.10.06 22:25



През 513 хунски останки са се мотали навсякъде. Я федерати, я букеларии на римските генерали, я обикновени наемници. Даже доколкото си спомням един от синовете на Атила се беше заселвал в Добруджа. А като се има предвид, че очевидно българите /прабългарите де, че словените тогава са се свирали в гората/ са участвали в сбирщината на Атила, то вероятно разни ордички и племенца са се мотали от Панония до Черно море. Така, че българи в Мизия при Виталиан са си много вероятни.



Тема Re: Човешките жертвоприношениянови [re: thorn]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано11.10.06 22:30



Така, че българи в Мизия при Виталиан са си много вероятни.

Аз питах за българите в Тракия, а не в Мизия.

И в сведенията на РАЗЛИЧНИ автори от 6 в. не се говори за "мотаене", а за "живеене" на българи в Мизия, Тракия и Македония.

Което обяснява и защо Виталиан се оттегля в "провинция България", която, колкото и да не ти се вярва, не се намира на север от Кавказ.



Толкова си жалък с изкривената си интерпретация на изворите, че е някак разбираемо да те избива на псувни. Че то какво друго ти остава да кажеш? Някак не минава св. Йероним, Равенския хронограф, Зонара и двете дузини други автори да са се... объркали.

Редактирано от Йoaн_Mизийckи на 11.10.06 22:32.



Тема Re: Средновековен и древен "орфизъм"?нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано11.10.06 22:35



Като в антропологията се работи със стойности като в геометрията и е точна наука, защо се занимава с обектите на неточните науки история и археология?
Пък и нито един човек няма еднакъв череп с друг човек - какво остава за народите, така че напразно се хабят да им мерят черепите и коските.

Като не знаеш, що го ползваш за аргумент
Защото съм сигурен че и ти не знаеш.

След като приемаш моето определение, как така му възразяваш и ще предлагаш свое?
Длъжен съм да го приема, всеки човек им право на лично мнение, защо да ти го отнемам? Но не се съгласявам с него!

Не можеш да поправяш, защото не знаеш отде са цитатите.
Знам откъде са. От мене.
Затова е коректно ти сам да се поправиш.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Човешките жертвоприношениянови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано11.10.06 22:37



А теофан, никифор, и те ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.