Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:03 26.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Тракийският език български ли е ???нови [re: tonza]  
Автор БaшMaйcтopa (непознат)
Публикувано07.08.06 01:24



Още опита на Зиези за расчитане на тракийския пръстен много ме впечетлява

ROLISTENEASNERENEATILTEANHSKOARAZEADOMEANTILEZUPTAMIHERAZHLTA
ROLISTENE - AS - NERENEA - TI - LTEA - NHSKO - A - RAZEA - DO - MEAN - TI - LEZU - PTAMIHERAZHLTA

Ролистене, аз Неренеа ти, лтея ниско, а разеа до мен ти лежи, --------------.

..............................................................
Принципно имам забележка- това tiltea или tiltean Зиези може хич да не го е изтълкувал както трябва защото .... има алтернативно тълкуване.
Зиези, ако искаш да срещнеш това tiltea на друго място намери си онлайн Lebor Gabala Eren (има я) - митологията за завладяването на Ирландия и то по-точно сещаш ли се къде вътре да търсиш- в частта за .... Фир Болг си има доста добро съвпадение на думи.
Та току виж имаме ново тълкувание коя е тилтеа





Тема Re: Тракийският език български ли е ???нови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор tonza (непознат )
Публикувано07.08.06 04:10



Принципно имам забележка- това tiltea или tiltean Зиези може хич да не го е изтълкувал както трябва защото .... има алтернативно тълкуване.
Зиези, ако искаш да срещнеш това tiltea на друго място намери си онлайн Lebor Gabala Eren (има я) - митологията за завладяването на Ирландия и то по-точно сещаш ли се къде вътре да търсиш- в частта за .... Фир Болг си има доста добро съвпадение на думи.
Та току виж имаме ново тълкувание коя е тилтеа


Исплюй камъчето. Какво имаш предвид?



Тема Re: Тракийският език български ли е ???нови [re: д-pOxБoли]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано07.08.06 07:10







Тема Re: Тракийският език български ли е ???нови [re: Vencci*]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано07.08.06 07:21



За допълнително инфо вижте в гугъл на : "тракийски диалект" / І- то на Уикипедия. /

Снощи до късно се рових да ви представя по-подробни данни за езика ни.
Съжалявам, но само с тези разполагам.






Тема Re: Леко да не разрушиш мита за ОНГъла...нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано07.08.06 07:28



Наскоро ме бе попитал, дали имам някаква идея за "Герман" !?!?

Може би от днешна дата вече разполагаме с по обективна инф-ия по този въпрос. Напр. : Гръм, гърмя и т.н. приети за тракийски и др.

Привет !






Тема Re: Тракийският език български ли е ???нови [re: tonza]  
Автор БaшMaйcтopa (непознат)
Публикувано07.08.06 08:52




Тъй като темата за Фир Болг ми е интересна съм се консултирал как се произнася tailtiu - това tailtiu е най-вероятно видоизменено Tiltea което пък е името на кралица на Фир Болг (които пък идвали от Гърция и са родствени с nemedians които пък са от Скития и всичките са erinien или iverni).
T.e. tiltea е вероятно женско име.



Тема ще се разплача от смяхнови [re: Setebos]  
Автор gioni (поморлийт)
Публикувано07.08.06 12:45



Но по скоро е трагично. Въобще знаеш ли какво означава формулиране на фонетични правила за развитие на езика? До тук нищо не казахте, само потвърдихте невежество си..... Жалка картинка сте.



Тема Тракийският език не е единнови [re: Vencci*]  
Автор д-pOxБoли (gotin)
Публикувано07.08.06 14:18



Каквото и да ровим, все това ще намираме... Единен език има само централизирана власт - на него тя пише запоиведите си... За времето си езиците на властта са били латинският и гръцкият. Сега е английският

.



Тема Re: ще се разплача от смяхнови [re: gioni]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано07.08.06 17:22



ще се разплача от смях

Аз пък си помислих, че се пукаш от злоба.




Тема защо така зациклихте?????нови [re: Vencci*]  
Автор gioni (поморлийт)
Публикувано07.08.06 17:26



Нещо лингвистиката хич не ви се отдава. Не можете да формулирате дори едно фонетично правило относно измисления от вас исторически развой тракийски - славянски-български.

Толкова по тази тема.



Редактирано от gioni на 07.08.06 17:32.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.