Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:54 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Smiah v zalataнови [re: errata]  
Автор Шишapkи (от България)
Публикувано24.07.06 03:38



заядлив си и те е яд



Тема Re: Разговорът ще продължи,нови [re: Шишapkи]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано24.07.06 03:41



KOgato reksa zapochne da dava smisleni dovodi sreshtu statiata, a ne da si smuche ot prustite porednite prostitii, mozhe i da se zaformi smislen razgovor. (Tvurde chesto sum si gubil vremeto v minaloto s negovite zaiazhdania, za da mu mine pak nomera).

PS. Statiata beshe postnata predimno za hora, koto chetat, no mnogo riadko pishat tuk, a ne za Reksa ili pravopisni maniaci kato tebe. (sorry, che pak na zaiazhdane me izbiva, no zasega nikoi ne dade kakuvto i da smislen dovod, za da zapochna diskusia, taka che iavno mi ostava samo tova)

Haide sega napravi edin pravopisen check up na postinga mi, che da ne se okazhe, che sum si gubil napulno vremeto da pisha



"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: Smiah v zalataнови [re: Шишapkи]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано24.07.06 03:48



Naprotiv nai-veche mi e zabavno da te cheta i mnogo po-malko me e iad, che dvamata s Nimbus razvodnihte temata taka dobre.

(ne che sum ochakval neshto drugo, no pravopisnia napun opredeleno beshe svezh moment. Pozdravlenia za originalnostta)



"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Ех, малко ме прецака, но не се сърдя.нови [re: jaytee]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано24.07.06 04:43



Здрасти. Знам какво пише.
Запънах се да дразня първо еррата, щото е катил и си го заслужава. С Крейг е малко по-различно, реално само с него ми е интересно да споря, та затова продължих да настоявам - взехме твърде да се ухажваме през последните дни с господина, а не бива. Не съм затова тука.
Имах стратегия, която малко ми рушиш с това включване, но не ти се сърдя.

Не си отдавна тъдява май и не си запознат с практиката ми да защитавам ревностно дори крайно противоположни тези. Днес например можеш да ме видиш как пропагандирам обграждането на България с бодлива тел. Утре можеш да прочетеш как настоявам за премахването на границите между държавите. Или пък че веднъж българското име по произход е скитско, а после ще тропам с крак, че е тракийско.
И в единия, и в другия случай защитавам ревностно тезата сякаш не може да бъде друго.

В какво точно вярвам е отделен въпрос, на който няма да отговарям все още.
Ще си позволя да цитирам наш Аристотел, който казва:

"Само образованият ум може да се забавлява с идеи, които иначе не може да приеме."



Аз съм фен на теорията, че сме наследници на траките, обаче искам да потвърдя, че преводът на Craig е верен.

Точността на превода е без значение за това, дали сме наследници на траките, защото текстът не касае българите/траките. Толкова е просто.


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Редактирано от ЙoaнMизийckи на 24.07.06 04:51.



Тема Re: Ot prewoda tiнови [re: Craig]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано24.07.06 06:55



В отговор на:

Очевдино има много напреганти хора в българия, които скачат на базата на емоционално асоциации, без да разбират напълно думите.



А в Германия напрегнати хора няма.



Тема темата тинови [re: errata]  
Автор Шишapkи (от България)
Публикувано24.07.06 08:04



изобщо не заслужаваше нашето внимание - трябва да се гордееш с постижението си





Тема Re: темата тинови [re: Шишapkи]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано24.07.06 08:57



Zname be, znam. Az i za tova taka po-poleka ia davam i na latinica karam i pravopisni greshki de shto moga pravia, che nali vi znavam na kakvo kulvete.

Ako vi biah zabil s razni alenli chestoti i driftove, v mishi dupki shtiahte da se izpokrite, ei.



"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: темата тинови [re: errata]  
Автор Шишapkи (от България)
Публикувано24.07.06 09:00



да се забиеш с какво??? я повтори пак





Тема Re: темата тинови [re: Шишapkи]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано24.07.06 09:29



Oh chado ... I ne dochuvash veche!!!



"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: Приемам хипотетично, че си прав за Англия,нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано24.07.06 10:14



Айде малко за разлабване:
Същия вестник:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/3514756.stm

Понеже хората гледат на това като на интелектуална игра, са написали статия и в обратния дух. Има и една Viking Blood still flowing (aко имаш затруднения с превода на загловеето,питай в клуб Лингвистика какво значи това).

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.