Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:09 24.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Не става така, друже!нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано01.07.06 16:32



5 причини, поради което трябва да уважаваш идеята за държавност.

1.История славяноболгарская и Паисий Хилендарски.
2.Георги Раковски.
3.Васил Левски.
4.Правилата на живот.
5.Международната защита.



Тема + редакциянови [re: koмитa]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано01.07.06 18:18



5 причини, поради което трябва да уважаваш идеята за държавност.

Благодаря.
Очаквах да се постараеш повечко. Не знам дали да разглеждам причините сериозно или да считам, че се майтапиш, но все пак да ги разгледаме:

1. История славяноболгарская и Паисий Хилендарски.

В образователната система на държавата България не се изучава нищо от онова, написано в "История словеноболгарская". Следователно България не уваважа Паисий. Ето ти една причина да НЕ уважавам лицемерната идея за държавност.
Когато държавата и нейната образ. с-ма почнат да уважават Паисий, тогава това може да бъде прието като причина "ЗА" държавността.

2. Георги Раковски.

В образователната система на държавата България не се изучава нищо от онова, писано в съчиненията на Георги С. Раковски. Още една причина да НЕ уважавам лицемерието.
На парламентарно ниво няма нито един, който да може да цитира националната доктрина, съставена от Раковски. Ако има такъв, който може, той/тя не го прави, което на практика е все едно.
Още една причина да НЕ уважавам лицемерието на държавата.

3. Васил Левски.

Васил Левски умря с наивната идея за държава, в която и българинът, и турчинът, и чифутът са равни пред законите. Такова нещо е невъзможно във формата на държавата. Полицаи (!!!) в прав текст ти казват*, че едни винаги са по-равни от другите, и същите полицаи (!!!) го приемат за нещо съвършено нормално.
Още една причина да НЕ уважавам лицемерието на държавата с нейните приказки за имагинерни права и свободи.

Разделението на касти (прослойки) - формално или просто реално - автоматично създава привилегировани и потиснати. В държавата подобно разделение е неизбежно. Условно изключение правят кастите ОТ СТАРО ВРЕМЕ, но там пък имаме "варварство", а не "държави". :-)

4. Правилата на живот.

Основна причина да отричам идеята за държава! Никой не може да ми налага морални правила, правила на живот, къде да ходя, какво да правя, на кого и какво да се кланям, както и на кого да пълня гушата с абсурдни данъци.

Всеки човек е свободен. Държавата ВМЕНЯВА силно ограничаващи свободата правила, както и някакви дългове (напр. военния)... а ако питаш с какво си длъжен на държавата, няма да има кой да ти отговори.

5. Международната защита.

Международната защита е върхът на лицемерието. По-добре си запознат от мен с новата ни история, тъй че е излишно да ти припомням колко помагаха Немция, Англия и Франция за идеята "Свободна" България, а и как помагаха след като тази идея стана факт.

То и до днес си личи как в България (!!!) на международна защита се радват циганите (!!!). Но положението е аналогично по цял свят.
Кеф ти "защитата" в Косово, кеф ти Африка.

---
* Най-пресен пример имаш в разследването на В. Иванов за Нова телевизия и случаят със Стоичков и сините лампи. Изключително показателен репортаж, въпреки че става дума за нещо не особено сериозно. Ами ако тръгнем да говорим за сериозните неща?

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Редактирано от ЙoaнMизийckи на 01.07.06 19:06.



Тема Re: назад към природатанови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано01.07.06 18:39



Да живее родово-общинният строй!



Тема Re: + редакциянови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано01.07.06 19:17



Както забелязваш въобще не ми се мисли по този въпрос. Възможно е да е породено от факта, че не съм очаквал в 2006г. да се разисква въпрос, решен от човечеството преди столетия.

Като оставим настрана идеологията, липсата на държава поражда следните простички неща:
-да те причаквам всеки ден пред магазина, да ти плясвам по два шамара и да ти отнасям покупките.
-да вляза с бухалка в къщата ти, да те намлатя и изхвърля и да заживея в твоя дом/с опция да насиля и жена ти/.
-да ти крада мисловните творения и да си приписвам авторството им.
В международен план означава:
-афганистанци, иракчани, пакистанци и всякакви други да подпалят 2-3 квартала в София, да се самонастанят и да не можеш да ги изгониш.
-турците например всеки август да пристигат, да събират ожънотато вече зърно и да си занимават.
-да те затварят всеки път в изолатора на някое летище на което кацаш, за да те оставят 1 месец под карантина, защото си с неизвестен произход.



Тема Re: + редакциянови [re: koмитa]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано01.07.06 19:57



да те причаквам всеки ден пред магазина, да ти плясвам по два шамара и да ти отнасям покупките.

Случва се и при наличието на държава във всяка държава.

да вляза с бухалка в къщата ти, да те намлатя и изхвърля и да заживея в твоя дом/с опция да насиля и жена ти/.

Случва се и при наличието на държава във всяка държава.

да ти крада мисловните творения и да си приписвам авторството им.

Случва се и при наличието на държава във всяка държава.

афганистанци, иракчани, пакистанци и всякакви други да подпалят 2-3 квартала в София, да се самонастанят и да не можеш да ги изгониш.

Замени пакистанците с цигани и това също се случва. При наличието на държава.

турците например всеки август да пристигат, да събират ожънотато вече зърно и да си занимават.

Замени турците главно с цигани и това също се случва, при това не само с житната реколта, а и при наличието на държава.

да те затварят всеки път в изолатора на някое летище на което кацаш, за да те оставят 1 месец под карантина, защото си с неизвестен произход.

1. Не ми трябва държава, за да се определям като българин от български произход.

2. Като съм против идеята за държава, това включва всички държави, а не само България.

3. И каква е тая държава с тия закони, която ще ме поставя един месец под карантина, ако съм здрав и декларирам произход? Ще ти кажа: параноичната държава, каквато е всяка държава.
Държавата се управлява със страх и от страх. Така управлява и старозаветният лъжебог - губиларят Яхве. Сиреч разделението на държави е дело на Сатаната.
---
Горният ти отговор е инфантилен. Спориш сам със себе си.

1. Свободата, за която говоря, изключва и родово общинния строй.

2. Отделно стои въпросът със завръщането КЪМ природата. Ми хубаво... работи СРЕЩУ природата. А дано поне се повиши БВП на държавата след изсечените и изнесени гори. Нека реките от масляци, вливащи се в морето, станат океан! Земята още тежки метали може да понесе. Пък и какво им е на минипарниковите ефекти в големите градове, когато са резултат от движението на услуги и финанси... в името на прогреса на държавата.
Чудим ти се на акъла.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Re: Мрън, мрън, мрън...нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано01.07.06 20:57



...бла-бла-бла...
Хубаво че знам на колко години си, щото щях да си помисля че си на 60.



Тема Благодаря ти, Безценно!нови [re: koмитa]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано01.07.06 20:59



Хубаво че знам на колко години си, щото щях да си помисля че си на 60.

Приемам го за комплимент.



---
PS: Хммм, не помня да съм ти казвал на колко години съм! Ти да не ме следиш и проучваш? Поласкан съм.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Редактирано от ЙoaнMизийckи на 01.07.06 21:00.



Тема Re: Благодаря ти, Безценно!нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор sokoli (непознат )
Публикувано03.07.06 22:21



Естество на мъжа е да е воин. Но човек от човек се различава, и оръжие от оръжие. А и стратегиите са най-различни. Има видими и невидими доспехи; така и противниците някъде се виждат някъде – не. Който придобие ясен поглед, че да различава враг от приятел, ще случи целта. Ако ли не – остава си марионетка в ръцете на сили, които и сам той не желае.



Тема Re: Благодаря ти, Безценно!нови [re: sokoli]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано03.07.06 22:53



Естество на мъжа е да е воин.

Още с първото изречение вменяваваш идея, без да я подкрепяш с каквито и да било размишления.

противниците някъде се виждат някъде – не. Който придобие ясен поглед, че да различава враг от приятел, ще случи целта.

При херметичните учение е по-лесно. Премахваш врага, който е вътре в тебе, след което враговете от външния свят автоматично изчезват, защото околната действителност е огледало на вътрешния ти свят.

Ако ли не – остава си марионетка в ръцете на сили, които и сам той не желае.

Така е. За да не си марионетка в ничии ръце, е целесъобразно да се научиш да си бъдеш самодостатъчен.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Re: Благодаря ти, Безценно!нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано04.07.06 18:56



+ (Самодостатътшенъ)? Това съмъ го срешталъ нЕкаде?! Май въ опита за книжка на Капка, за ОР+ПЕЙ?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.