Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:39 18.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Няма по-нагли същества от евреите - 2нови [re: инцидeнтeн]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано28.04.07 21:17



Старичък е тоя въпрос, ще знаеш...

И почти няма философски или богословски труд по темата, в който да не му е отговаряно.

християнството е започнало като юдейска секта

Нищо подобно. Преди да почне да обучава учениците си Ицо ги кара да направят едни неща, след които по моите критерии и дума не може да става за юдаизъм.





Тема Re: Няма по-нагли същества от евреите - 2нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано29.04.07 02:04



Ти си един провокатор, ще знаеш. Това клипче е измишльотина някаква от началото до края и няма нужда да го доказвам, мисля. След като си наясно, че и въпросът е стар, и многократно му е отговаряно, що го поставяш пак? Пък на какви неща толкова е обучавал учениците си Иисус, дето нямат връзка с юдаизма? Ами той просто е прибрал повечето от Йоановите ученици. Трябва ли да го доказвам? Според тебе юдаизмът е нещо точно определено, ама според Флавий по това време самите юдеи са имали бая разногласия по въпроса какво точно е юдаизма. И като Ицо ги е обучил толкова правилно учениците си, що се е налагало после апостолите (същите тези ученици!) да чепкат въпроса с обрязването? Отмяната на обрязването не беше ли инициатива на Павел (дето не му е пряк ученик на Ицето) - другите били против. И не са ли същите тези правилно обучени ученици онези, които понякога преобръщат нещата (противно на всякаква логика) за да намерят нещо от Стария завет, което да обяснява случката. Останал съм с убеждението, че когато това не става - нагласят случката. Да не говорим пък, че всеки непредубеден човек, който прочете някое от Евангелията ще остане с впечатлението, че Ицо е обучавал банда идиоти. Тука в интерес на истината трябва да кажа, че тъй като са записани доста по късно може би обяснението е, че са писани за идиоти. Но така или другояче, остава впечатлението, че не са били много умни тия ученици. Което пък поражда въпроса "Защо тогава Ицо се е занимавал с тях?" Шантава работа.


Но като си толкова навътре в нещата, чакай да ти задам един въпрос, чийто отговор нещо не намирам. Подозирам, че това е някакъв код, но не знам къде да търся отговор.
Евангелие от Йоана, 1:47:
"47. Иисус видя Натанаила да отива към Него и казва: ето истински израилтянин, у когото няма лукавство.
48. Натанаил Му казва: отде ме познаваш? Иисус отговори и му рече: преди Филип да те повика, когато ти беше под смоковницата, видях те.
49. Натанаил Му отговори: Рави! Ти си Син Божий, Ти си Царят Израилев.
50. Иисус му отговори и рече: ти вярваш, понеже ти казах: видях те под смоковницата; по-големи неща от това ще видиш."
Та въпросът ми е: За какво си говорят тия двамата? На съвременен език преведено (приблизително) е като да кажа на някого: Видях те до будката за вестници. И той да ми каже: Учителю, ти си син Божий. Ти си царят на България. Пробвах няколко пъти - не стана. И с дървета пробвах - пак не стана. Съобщението, че съм видял някого под сливата предизвика само повдигане на вежди. Можеш ли да ми обясниш за какво става дума?



Тема Re: Няма по-нагли същества от евреите - 2нови [re: инцидeнтeн]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано30.04.07 02:15



Ти си един провокатор, ще знаеш.

Добрутро.

Това клипче е измишльотина някаква от началото до края и няма нужда да го доказвам, мисля.

Напротив, докажи, че този материал на NBC, раздухван от още стотици медии, сред които Channel 4 и CNN, е измишльотина.

Пък на какви неща толкова е обучавал учениците си Иисус, дето нямат връзка с юдаизма?

Личи си, че Новия завет ти е съвършено непознат. Самият Ицко ти дава отговорите от типа: "Моше ви учеше на тази и онази гадост, аз пък ви казвам - правете точно обратното!"

И все ми се чини как казах, че ги е накарал да направят(!) нещо, за да ги направи нечифути още преди(!) да се заеме с обучението им, но ти няма как да обърнеш внимание на тази подробност, защото православието и като цяло днешното "християнство" не обичат да я популяризират.

И като Ицо ги е обучил толкова правилно учениците си, що се е налагало после апостолите (същите тези ученици!) да чепкат въпроса с обрязването?

Ами защото докато Ицо им е обяснявал в прав текст за обрязването, някои от учениците му (реално един от тях) е лапал мухите. Във всяко стадо си има ялова овца, както във всеки клас си има такива като Петър.

Да не говорим пък, че всеки непредубеден човек, който прочете някое от Евангелията ще остане с впечатлението, че Ицо е обучавал банда идиоти.

Дали това е така, ще ми кажеш, след като прочетеш "някое от Евангелията".



Но така или другояче, остава впечатлението, че не са били много умни тия ученици.

Ами на мен нашият Павел ми се вижда доста умен, при престоя си в Мизия проявява и прозорливост, определено е смирен, въпреки че отнася и бой, и затвор, а от онези негови писания, достигнали до нас, си личи, че е бил доста читав човек.
И не случайно точно той и Андрей стават кръстители на "скитите", сиреч българите.
Иначе твоето мнение си е твое, няма да те лишавам от него и да споря, защото нямам никакви твои аргументи, за които да се хвана. "Оставам с убеждението" и "всеки непредубеден човек ще каже..." не са аргументи.

Можеш ли да ми обясниш за какво става дума?

Ами елементарно е. Натанаил се впечатлява от това, че Ицо го е видял чрез гадатеските си способности на място, за което иначе не би могъл да знае, освен ако не е Този, за когото се представя - а именно ясновидец и Син Божи. И понеже Натанаил вярва заради такова "дребно" нещо, Ицо му казва в общи линии: "Пич, това е нищо, тепърва ще почнеш да вярваш."
После му обяснява как ще се отвори небето и какви чудеса тепърва предстоят.
---
Добавка: И преди да си помислил, че Натанаил и Филип са поредните наивници-идиоти, ще ти обърна внимание, че техните пророци предричат идването на Ицо, дават насоки как да бъде разпознат, а това кара Натанаил толкова прибързано да поверва. Както аз го разбирам, с думите си Ицо му казва, че не всеки, който привидно отговаря на дадено описание, непременно е този от описанието... нещо, което се повтаря и по-късно, когато се отваря дума за Антихриста, Последните дни и рояците от лъжепророци, които ще говорят от Негово име.

Редактирано от Rex_Mysorum на 30.04.07 02:26.



Тема Re: Няма по-нагли същества от евреите - 2нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано30.04.07 04:57



Ами елементарно е доказването. Клипчето започва с някаква гола или полугола снимка на набедения "равин". После го гледаме как си джитка из къщата. Снимката е правена в домашна обстановка. Човекът изглежда безгрижен. Де да знам, може би на тебе ти е обичайна практика да пускаш журналята из къщата си и да те снимат - в спалнята, в кухнята... Допускам, че някои хора биха ги пуснали, но все пак - след някакво правдоподобно обяснение. Та кой снима, преди да се появи разобличителя, и какво обяснение е дал за присъствието си в къщата? Ако се съди по човечеца, обаче, съвестта му е напълно чиста. Освен това обичайна практика на всяка що-годе уважаваща себе си медия е да представи и другата страна. Не е етично, наистина, да се показват деца -жертви на педофили, но те го правят. Или показват възмутените родители, съседи или колеги на изверга. Показват и ареста, защото педофилията си е престъпление и те прибират полицаи. В дадения случай, ако тоя наистина е педофил, не им мърда на журналистите обвинение във възпрепятстване на правосъдието - първо го предупреждават, че е разкрит. Ами той така може да се укрие или да укрие или унищожи важни улики. Абе какво да ти разправям - текстовете са много съдържателни. Нищо от това не е вярно.
Колко примера искаш за случаи, в които Ицо е казал, че трябва да се придържат към Закона? Я пак ги прочети! И си помисли малко по-изтънко - ако Ицето отрича Закона, това означава, че реже клона, на който седи. Ако Закона и Пророците не са прави и авторитет, за чий тогава Ицо е дошъл. Ами те са единствените, които го легитимират.
Павел наистина може да е по-умен. Павел обаче не е ученик на Ицо. Ти може и да вярваш в посмъртното (евентуално послевъзнесно) обучение, ама в Евангелията ясно е написано, че Павел не е негов ученик. Всъщност, докато Ицето се е опитвал да набие в дървените глави, че трябва да се спазва не буквата, а духа на Закона, Савел усърдно е преследвал същите тези ученици и последователи.
Бе ти да не си учил нещо богословие. Щото аргументите ти издишат в случая с моя въпрос. Че къде ще да е това място, където по Ицово време не е имало смокини. Смокинята и лозето са представата на юдеите за рая. И в дадения случай означават нещо. Ако не знаеш какво е просто си кажи, не ми вади солидния аргумент, че го бил видял с гадателските си способности.
Превеждам за всички. Ако аз кажа "Натанаиле, видях те с кипа", това не означава, че имам гадателски способности. "Кипа" е онази еврейска шапчица, която евреите носят по традиция. Това означава, че човекът спазва Съботата, почита и познава Закона и т.н. Все едно му казвам, че знам кой е, какъв е и в какво вярва.
Никой ли не знае какво означава смокинята?



Тема Re: Няма по-нагли същества от евреите - 2нови [re: инцидeнтeн]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано30.04.07 05:22



Снимката е правена в домашна обстановка. Човекът изглежда безгрижен.

Добре, човекът е невинен.

не ми вади солидния аргумент, че го бил видял с гадателските си способности.

Добре, няма да го вадя.



Тема Re: Тема за СТРАНИЧНИ (офтопик) ДИСКУСИИнови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор БaшMaйcтopa (член)
Публикувано08.05.07 14:48



Привидно няма връзка с историята (но всъщност има):
Невиждано! Морето в Балчик се отдръпна с 15 мерта само за минута


малко като в стария завет или като предупреждение ...

И малко за Йоан Мизийски (ще му хареса- много по предсказанията на Дънов ...):
от вчерашния 24 часа:
според вестник Елевтеротипия кошмарен сценарий сочи че топенето на ледовете ще промени картата на Гърция. Голяма част от страната ще бъде залята с вода. Пирея ще се превърне в остров на Халкидическия полуостров ще загуби единия си ръкав. Със сателитни снимки учените ще преценят кои райони ще потънат (в Свиленград да се готвят за строеж на пристанище )

Редактирано от БaшMaйcтopa на 08.05.07 14:55.



Тема Благодаря + нещо и от меннови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор Rex_Mysorum (Чудотворец)
Публикувано08.05.07 15:00



За мен е предупреждение. Преди да залее сушата е нормално да се отдръпва... Но едва ли проблемният кулминационен момент ще настъпи преди по-рано от 20 години.

---
Онзи ден попаднах на предупреждение от някакви немски учени, според които пчелите намалявали с незнам си колко процента на година и скоро щели да са изчезнал вид! Това го беше предсказала Ванга в средата на 80-те. След пчелите ще изчезват и други животни, както и растения - беше споменала поименно чесъна.

<o><O><o>
Където е текло пак ще тече!


Тема Хванаха дрога във Ватикананови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Rex_Mysorum (Чудотворец)
Публикувано09.05.07 00:28



Ватикана. Ватикана преживя своя първи съдебен процес за притежаване на дрога, съобщи в. "Дейли Телеграф". Служител в Светая светих на католиците бе хванат с 87 грама кокаин и осъден на строг пост и молитва за 4 месеца. Съдът на Ватикана даде присъдата, въпреки че в правото на града държава няма закон, който да предвижда наказание за дрога. Наркотикът е открит в бюрото на служител на Ватикана, чието име не се споменава, а специална комисия на Понтификата се заела с разследването на случая. Джанлуиджи Мароне, съдия във Ватикана, каза, че използването на дрогата е "вредно за здравето, морала и религията" и присъдата е дадена "въз основа на международната практика за борба с дрогата". Във Ватикана обаче дрога все пак се е употребявала и преди - любимата напитка на папа Лъв XIII, който е починал през 1903 г., е било вино с малко кокаин в него.



<o><O><o>
Където е текло пак ще тече!

Тема Re: Хванаха дрога във Ватикананови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано09.05.07 06:21



Служител в Светая светих на католиците бе хванат с 87 грама кокаин и осъден на строг пост и молитва за 4 месеца
Този каква абстиненция ще го тресе горкия...



Facta, non verba!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.