Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:01 30.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Кой ще ми обясни от А и Бнови [re: Neturpeliv]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано18.07.02 19:33



Няма значение дали са измислици. Една лъжа, казана сто пъти, става истина. Кой ли го беше казал... П. Добрев е много добър публицист и трябва да има повече като него. По-добре измислена история и силно национално самочувствие, отколкото още хиляда години да дрънкаме за робска психика.



Тема Re: Кой ще ми обясни от А и Бнови [re: AK47M]  
АвторBlack Wolf (Нерегистриран)
Публикувано18.07.02 20:53



Красота! Само дето не е истина!
А за възражения срещу П. Добрев - кой здравомислещ човек ще си губи времето с такова нещо!?!



Тема Ей, ти си страшеннови [re: Black Wolf]  
Автор ЯPOCTcлaв (родолюбец)
Публикувано18.07.02 21:47



А каква обосновка само праскаш - ,,кой здравомислещ човек ще си губи времето с такова нещо'', напраоо връхъ !

За да те уважават е нужно самоуважение!


Тема Re на "здравомислещия" -нови [re: Black Wolf]  
АвторШapkaн (Нерегистриран)
Публикувано19.07.02 10:04



класически аргумент на умственото безсилие и духовната сиромашия



Тема Re: Re на "здравомислещия" -нови [re: Шapkaн]  
АвторBlack Wolf (Нерегистриран)
Публикувано19.07.02 11:14



Ех, човешката наивност няма граници. Радвам се, че глупав и духовно беден човек като мен има възможност да общува с умни, издигнати и просветени хора. Трогнат съм до сълзи! Наистина!



Тема Re: Re на "здравомислещия" -нови [re: Black Wolf]  
Автор Sharkan (прелитащ)
Публикувано19.07.02 14:31



Пращам ти носна кърпичка!

Добре бе, хора! Ебавки, закачки, ама нещо по темата! Нали уж търсим истината в споровете (сам си отговарям: дрън-дрън...)

е???



Тема Ами истинатанови [re: Sharkan]  
Автор ЯPOCTcлaв (родолюбец)
Публикувано19.07.02 15:05



Като гледам как се отхвърля една теза ,,защото така'' ...

Чакам обосновка, противници на П.Добрев!

За да те уважават е нужно самоуважение!


Тема Re: Ами истинатанови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор Sharkan (прелитащ)
Публикувано20.07.02 13:42



Виж последната отворена тема за това дали се водели актуални дискусии. Онова дето го писах на Св.Скромни все едно го адресирам и към теб.
Мама му стара, обидно ми е!



Тема Re: И това не решава проблема.нови [re: AK47M]  
Автор Arient ()
Публикувано22.07.02 10:50



Верно, че добре скроената и подходящо популяризирана лъжа(каквато е и по-голямата част от днешната официална българска история) може да замества до безкрайност истината, но тук възниква съответният проблем - каква да бъде лъжата. Ако всички са единодушни за конкретното оформяне, проблемът отпада. Ама такова нещо не се е случвало още. Получава се така, че средно на 50г. се пише новата, истинската, последната (измислена с цел повдигане на самочувствието и конкретните политически изисквания) българска история. Последват съответните реакции (Може би само при първото измисляне на българската история от Паисий не е имало такива) които залагат пренаписването на историята след около 50г.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: И това не решава проблема.нови [re: Arient]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано23.07.02 14:02



"Получава се така, че средно на 50г. се пише новата, истинската, последната (измислена с цел повдигане на самочувствието и конкретните политически изисквания) българска история."
Много вярно! Ето ти пътя към истината.Поради тази причина в Историята едно от най важните правила е : Да се предава по голяма тежест на източници писани възможно най близко до времето което отразяват! А най добре писани от съвременници.Само такива източници могат да претендират( и то не напълно) за ДОКУМЕНТИ И ФАКТИ.
Аз също не съм чел Добрев,и не вярвам някои сериозно интересуващ се от история да го чете,та да ти отговори на така поставения въпрос.
Само ми направи впечатление една добрева "подробност",цитирана от някой : "Българите имали държава на Балканите 1000 г, пр. н. е." или нещо подобно. А според древната история (която е почти единодушна в целия свят) тогава (1000 г.пр.н.е) на Балканите е царувало голямото тракийско Одриско царство,до завземането им от Рим. А тракийците както всички знаем са оставили многобройни свидетелства и доказателства по нашите земи.Има още стотици неразработени могили в днешна България и всяка година излизат нови доказателства за тракийската култура от този период и много преди него . Нататък е ясно, Рим се разцепва на Визанития и Западна римска империя към 3-4 век от новата ера.После имаме многобройните свидетелства за нашествието на славяни през 5-6 век по нашите земи,договора на Аспарух с Византия от 681,многобройни свидетелства за съюза на българии славяни.Естественно има и много византийски лъжи от това време. И най накрая един забележителен труд на Пайсиий от 1766- ИСТОРИЯ СЛАВЯНО-БЪЛГАРСКАЯ (много преди да е имало комунизъм и съветски историци) Той също обръща внимание на византийските лъжи,макар и не всички успява да избегне.Но сега, след задълбочен анализ на трудът му,част от тях лесно се откриват .
Както казах в началото световната историческа наука е почти единна по отношение на древната история! -Това е най голямото доказателство че фантазираната публицистиката в стил ала Добрев винаги отпада и отмира с течение на времето,и истинските документи се припокриват и потвърждават едни с други,ако и да са от различни държави. И в края на краищата само три днешни европейски страни могат да се похвалят че са имали държави преди нас-Гърция,Италия и Франция.И за известни периоди от времето при Крум,Симеон Велики и Иван-Асен2 в Европа е имало само три велики сили -България,Византия и Франкската империя(Свещенната Римска Империя-2 в последствие).Така че аз лично нямам нужда от долнопробни измислици, че да се гордея с Българската История.Напротив първосигналните внушения и измислици само пречат, и са повод за подигравки от всеки що годе грамотен чужденец.Естественно е,че ги подиграват и българските историци,дори се гнусят от тях.

Наше дело правое! Мы победим!
Федеральная Служба Безопасности





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.