Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 15.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Напоследък  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано03.03.05 22:23



се пускат в обръщение всякакви дебилни теории:

- миналата седмица вестник писа, че Левски не била личност, Левски бил събирателен образ за българския бунтовник

- във вторник по ВВТ някакъв си дебил ст.н.с. Георги Александров пък се изказа, че не Левски бил обесен на край София, ами негов двойник, а истинският Левски бил си доживял кротко и спокойно животецът в Хилендарския манстир. Обосновката беше просто желязна - при разпитите заловеният Левски не бил казал нищо за организацията си, значи нищо не е знаел за организацията, значи не е бил той!

Как мислите - ще сработи ли тая противобългарска промивка на мозъци, особено сред днешните ученици, който говорят по-зле и от

?

... И всякоя възраст, класа, пол, занятье зимаше участье в това предприятье ...

Тема Re: Напоследъкнови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор lachistein (голяма работа)
Публикувано03.03.05 23:20



Ако се не лъжа ,Божидар Димитров коментира тази абсурдна статия относно обобщителния характер на Левски. Иначе мисля(всъщност по-скоро се надявам),че няма да се стигне до поголовно изпростяване,най-малкото,защото отпорът, даван от културни дейци(даа,все още се намират),пуристи,обективни историци(тези са, като че ли още по-рядко срещани) и сродни им души,ще бъде "завещан" на по-способните им наследници.Аз самият съм ученик и макар че намирам себе си за консервативно настроена личност,нещо,което възпрепятства така необходимия днес конформизъм,съм убеден,че това ме предпазва до известна степен от пошлостта на времето.

Редактирано от lachistein на 03.03.05 23:47.



Тема Re: Напоследъкнови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано04.03.05 08:18



че кога не е било така? винаги има "авангардно мислещи учени", да не е нещо ново? един измисля торсионни двигатели, друг алтернативна история, трети измисля космодиск, не спират дейност увредените мозъци.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Да, нонови [re: zaphod]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано04.03.05 17:30



доскоро си мислех, че като цяло грамотността се покачва постоянно от края на средновековието насам, т.е. има някакво ниво на минимална грамотност (Земята е кръгла, молекулно-атомната структура, познания по обща (Големият взрив, образуване на Слънчевата система, зараждане на земния живот и неговите основни фази) и човешка история (Шумер, Египет, Древна Гърция, Китай, предколумбова Америка, Рим, и т.н. и т.н.)), обаче явно масмедиите ни вкарват в ново средновековие - хората гледат телевизия, четат вестници и интернет, слушат радио и безропотно вярват както не толкова отдавна дедите им са вярвали безропотно на поповете (някои все още вярват на имамите и равините си). Никакво замисляне, никакво съмнение ... Безнадеждна работа - креационизмът ще ни се стори песен ако така продължаваме да затъваме (цялата бяла цивилизация).

... И всякоя възраст, класа, пол, занятье зимаше участье в това предприятье ...


Тема Re: Да, нонови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор tulsanew ()
Публикувано04.03.05 18:35



Никакво замисляне, никакво съмнение ...
.....
Как ще се замисляш?
Трябва да "купуваш"
-стоки, идеи и.т.н.
Глобализация и култивиране
на консуматора
-залог за печалба и ефективност.
Обективен процес в...
" края на историята"

Идеята за цикличност на цивилизациите
е в центъра на разните
там теософски учения.



Тема Re: Да, нонови [re: tulsanew]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано04.03.05 20:05



Чак да е край на историята не ми се вярва. Освен ако не сглупим да се самоизбием с ядрена война или съвсем досъсипем природата. Какво имаш предвид под цикличност на историята - смяна на цивилизициите или друго?

... И всякоя възраст, класа, пол, занятье зимаше участье в това предприятье ...


Тема аааа ненови [re: zaphod]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано04.03.05 21:33



на тоя с космо диска мозъка си му е ок, а и май тоя с торсионните полета печели добре
увредените мозъци са на друго място, не са тея дето ядат зелника



Тема Много е наред тоя с космо-дисканови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано04.03.05 21:48



Като му видиш ушите и на тебе ти се приисква космо-диск.

... И всякоя възраст, класа, пол, занятье зимаше участье в това предприятье ...


Тема Re: Напоследъкнови [re: zaphod]  
Автор NimbusTF (будна съвест)
Публикувано04.03.05 21:51



В отговор на:

един измисля торсионни двигатели, друг алтернативна история, трети измисля космодиск, не спират дейност увредените мозъци.




...а закостенелият, рудиментарен мозък трябва да се МЪЧИ да наваксва на новостите... :)

Въпрос на предпочитания, но по-добре мозък, който измисля Космодиск, отколкото мозък, който върти като развален грамофон заученото от прадядо ми.

Редактирано от NimbusTF на 04.03.05 21:55.



Тема Re: Да, нонови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор tulsanew ()
Публикувано04.03.05 23:43



Чак да е край на историята не ми се вярва.
...Това го споменах, само защото има връзка с клуба.
Предполагам,
че си чел за Франсис Фукуяма
и неговата теория.
За смяната на цивилизациите..
.Първото човечество, Второто ..и.т.н.
в смисъла влаган от учениците на
Учителите хималайски




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.