Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:22 17.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Охраняване на автомобил с GPSнови [re: Hekф]  
Автор Илko ()
Публикувано29.08.03 13:39



Ами аз съм работил с тези модули - говоря от опит. 100% съм сигурен че и разработчиците от Дейзи го знаят този факт, но какво да се прави на българския пазар печели този който предложи най евтиното.
Ще ти кажа за случай - един човек имаше нужда да (това беше достта отдавна - преди изобщо да се занимавам с Falcom) предава инфо през GSM мрежа и аз му обяснявам че трябва да си купи GSM модул за данни. А той ми отговаря - а какъв модул, аз си слагам вътре един GSM за 50 лева и съм готов. Е, какво повече да му кажеш след това ...

Иначе според специалистите най качествените модули които могат да се намерят на пазара ни са тези на Wavecom. В някои отношения те дори са по добри от тези на Siemens.

А в основата на терминала A4D ще стори модула F35-XXL-SI с малко периферия около него. Ако те интересува дай мейл и сте ти пратя една презентация която е все още предварителна - той не е обявен официално защото не е влязал още в производство.

А за контакт още в оная тема съм написал координати -

. Илко е истинското ми име така че ме търси точно така. И се представи - надявам се да проведем смислен разговор. Колкото до Дейзи - извинявам се ако съм засегнал някого от фирмата но ти ме предизвика да изразявам мнение. Просто не бе редно защото все пак се явяваме конкуренти в тази област.
До скоро както казваш



Тема Re: Охраняване на автомобил с GPSнови [re: Plamen]  
Автор Илko ()
Публикувано29.08.03 13:45



Прав си от твоята гледна точка. Аз обаче се впрегнах когато не се разбират или няма желание за разбиране толкова елементарни и основни моменти в тази област.
А според мен в България такъв пазар изобщо липсва та да има конкуренция. Но това е друга тема ...



Тема Re: Охраняване на автомобил с GPSнови [re: Илko]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано29.08.03 14:41



Ами и едно приятелче така: написал преди време едно приложение на Visual C++, което напрекъснато забивало. Та и той от собствен опит разправяше, че тфа Visual C++ било егати тъпнята

"Малкото периферия" около F35-XXL-SI за да тръгнат USB, Bluetooth и GPRS горе-долу на кфа цена ще излезе? Интересува ме презентацията - пращай на smbd@mail.bg. А да имаш идея кога ще мога да го намеря на пазара, щом още не е влязъл в производство? А софтуер за него?

Ще дойда и на място. Обаче се чудя как ли ще реагира портиера ви, ако на въпроса му "За кого да предам на Илко че го търси?" му отговоря: "Ами предайте му, че го търси Некф"... дали няма да сметне, че му се подигравам?





Тема Re: Охраняване на автомобил с GPSнови [re: Hekф]  
Автор Илko ()
Публикувано29.08.03 15:35



Това с твоя приятел е съвсм друг случай. Ти получаваш един завършен продукт и 3 интерфейса към него в общия случай - захранване, антена и сериен порт. И нататук не е задължително да разбираш кое как и защо се прави. Имаш един набор от команди които устройството поддържа и толкова. Единствените познания които ти трябват за да го ползваш са функциите на тези команди. По същество може да го разглеждаш като обикновен диалуп модем. И в един момент ако устройството спре да ти отговаря по интерфейса ти нищо не можеш да направиш освен фа го рестартираш. Или пък по кофти случая локално да ти дава индикации че е вързано в мрежата а при позвъняване - никаква реакция. Та такива ми ти работи - аз се борих доста време с едни такива и накрая се плеснах по челото и си казах абе защо да се боря с тези като примерно модула на Сименс, Нокия, Ериксон или Wavecom не забиват. Що да си усложнявам живота и да трупам и чужди рискове извън тези които сам съм си надробил Е, по скъпи били - явно има защо.

F35XXL-SI по "природа" си поддържа GPRS, няколко серийни порта, MMC, I2C. Поддръжката на Bluetooth, (W)LAN, USB, CAN ще се осъществява с дъщерни модули. За цената е рано да се говори но помисли - Bluetooth модул със сериен порт на пазара се предлага за около 10-15 Евро. Логика за LAN заедно със физическия интерфейс - 5-10 Евро, преобразувател RS232-USB - 15-20 Евро. Единствено WLAN интерфейса е малко по скъп но все пак е под 50 Евро (Примерно в магазина на Комелсофт има CF WLAN адаптери за под 50 долара).
Когато продукта се обяви официално на страницата на Фалцом - тогава ще има и окончателни брошури и цена.
Положението със софтуера е подобно на това с F35XXL както сигурно се досещаш. Ориентацията е към развойни фирми които имат възможности да пишат приложения за тази платформа. Както вече казах модула се предлага с вградена RTOS но приложения всеки си пише според нуждите си.

За другото ако наистина имаш желание - там има обявен телефон на който може да ме потърсиш и да се разберем.

Не подценявай продуктите на нито една фирма в областта. За да произведеш подобно нещо трябват адски много инвестииции и в кадри и в технологии които никой няма ей така да хвърли с лека ръка. Значи щом са се заели с тази работа и я вършат (иначе да са фалирали) са в правилния път повече или по малко. И толкова категорично мнение изказано от някой (некф ) "Това не става. Това не е така. Те бъркат" просто не звучи сериозно освен ако не си някой виден капацитет областта



Тема Re: Охраняване на автомобил с GPSнови [re: Илko]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано29.08.03 16:44



Телитката си е чудесен модем и почти по нищо не отстъпва на "марковите" модеми на два пъти по-висока цена. Проблема със "забиването" не е толкова сложен за разрешаване и не е проблем в самия модем, колкото в настройките му. С повечко акъл, с повече търпение и малко повече четене на документацията - и си готов. Не казвам, че си сгрешил като си избрал друг модел модем, но ми прави впечатление, че така и не си разбрал защо телита забива всъщност.

Ами ще го видим A4D. И като възможности и като цени. До момента ми звучи повече от примамливо.

Но предлагам да не започваме целия разговор отначало - има ли такова животно като охрана с GPS, кфи са сегашните системи и кфи са тенденциите.



Тема Re: Охраняване на автомобил с GPSнови [re: Hekф]  
Автор Илko ()
Публикувано29.08.03 18:06



Ами честно казано те и тези дето го произвеждат не знаят - след толкова разговори със съпорта им заключението беше : вие знаете ли в колко бройки сме го продали този модем и никой досега не се е оплакал. И аз бях до тук - то бива замазване на ситуацията ама откровено да ме лъже ...
А ситуацията с максоните се оказа още по странна. След 2 месеца кореспонденция, носене в лаборатория на единия оператор, когато им показахме лог какво точно се скапва и на какво ниво на изграждане на връзката се сетиха и ни пратиха една схемичка според която на един пин изобщо неописан в никакъв документ трябва да се свърже кондензатор. Е оправи се ама аз да не съм медиум ... Можеха поне да ни предупредят че би могло да възникне подобен проблем а не да ходим да и да правим рисърч на проблемите им. Кой ще ми плати разходите по него?
Е, сега устройства с вграден модем на Фалком сме произвели доста и безпроблемно си работят освен в България, из Европа и Азия. И не мисля да се връщам към подобни модули - просто не си заслужава риска. Предпочитам като купувам да знам какво купувам.
(само да отбележа че тези устройства не са за охрана - те просто извършват трансфер на данни веднъж в денонощието)

А за А4D си прав. F35XXL-SI е най търсения продукт в момента дори във вид на модул. Когато се появи като терминал се надявам да има също голям интерес и към него.



Тема Re: Охраняване на автомобил с GPSнови [re: Илko]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано01.09.03 18:23



Ммм, не че се заяждам, но май така и не ми отговори на въпроса колко все пак струва пълния комплект STEPP - с GPS/GSM антена и кабели...



Тема Re: Охраняване на автомобил с GPSнови [re: Илko]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано01.09.03 18:54



Питах в клуб GSM - и за трансфера на данни по принцип и за SMS конкретно. По първата - само общи приказки. По втората дори тфа няма.

Линкове също не си ми пратил.



Тема Re: Охраняване на автомобил с GPSнови [re: Hekф]  
Автор Илko ()
Публикувано01.09.03 22:03



Кабелите са в комплекта. Антени - много - от 7 до 70 Евро (за външна антена която си виждал на покрива на скъпите лимузини). Не може предварително да се даде точна цена защото както ти казах за всеки случай се подхожда индивидуално. Във всеки случай нещо за около 10-20 Евро би могло да свърши работа. По принцип специализацията на Фалком не е в антените - такива можем да доставим от поне 5 европейски производителя - ако клиенат естествено не желае да си ги внесе сам.
Както ти казах вече опитваш се да съпоставиш несъпоставими неща. Продуктите ни не са за крайни клиенти. Не забравяй че Фалком прави 30 милиона Евро оборот годишно само от такива продукти.

Аз бях с впечатление че сме приключили темата - какво ти влиза в работата да гледаш в чуждо канче - фирмата си произвежда - ние продаваме - клиентите си купуват. Това че на теб нещо не ти харесва си е лично твой проблем.



Тема Re: Охраняване на автомобил с GPSнови [re: Hekф]  
Автор Илko ()
Публикувано01.09.03 22:15



Ох, прочетох ти въпроса там ... Това ли успя само да родиш ? Не можа ли елементарно да попиташ "Може ли с технически мерки да се гарантира ... еди що си ... за да се ползва за еди що си"
Айде пробвай пак - уточни си въпроса.

Между другото имаш един непряк отговор:



Споко за линковете - да не мислиш че ще си зарежа работата и още от първия работен ден ще се занимавам да ти чеша крастата. До карая на седмицата ще смогна ...

Ти ползваш ли ICQ или Messenger да ти обясня някои работи че тук силно дотегнахме. Виж в профила ми.

Редактирано от Илko на 01.09.03 22:18.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.