Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:25 21.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Охраняване на автомобил с GPSнови [re: Илko]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано02.09.03 21:00



Въпросите там са два - изобщо за трансфер на данни и конкретно за SMS. На въпроса конкретно за гарантиране доставката на SMSите имам само два отговора: същия Чо:) ми отговори с "Нали има bSMS" - тфа "да" ли значи, "не" ли - не ми стана много ясно, но явно е по-скоро "да". Другият пък отговорил изобщо не вярва, че МТел могат да гарантират кфото и да било, камо ли доставка на SMS. Е, къф извод да си направя аз от цялата работа? Освен, че май на никого тая тема за предаването на данни не е интересна май друго не разбрах. Както и да е.

За линковете питах, щот ми каза, че ти били на бюрото. Ок, няма да припирам - когато ги пратиш, пратиш

Хех, добре би било да си говорим по някой Messenger, ама в работно време не дават, а в извънработно не ми се занимава с тфа.

Накрая - абе никой не се е оплакал, че досаждаме, но... ок, май в момента няма кфо повече да кажа по темата. Така или иначе Багера питаше има ли фирма за охрана в България, а не къф е най-добрия начин за охрана. И да - поне в момента GPS България е най-доброто с което разполагаме



Тема Re: Охраняване на автомобил с GPSнови [re: Бarepo]  
Автор DanailP (добро ренде)
Публикувано12.09.03 19:37



Някой да знае системата на Рапас по какво връща данни назад?

... По добре Богат и здрав отколкото ...


Тема Не е за вярване...нови [re: Бarepo]  
Автор MAP5OO (No.1)
Публикувано02.03.05 10:56



А аз когато разбрах, че при монтажите на скъпи коли се ползват нормални жици (проводници) направо припаднах. Когато ги питах защо не ползват жици от различен материал за + и различен за - , ме гледаха като на извънземно... Немога да повярвам че не знает за това... а уж са "професионалисти"...

ALAN MAP500


Тема Re: Не е за вярване...нови [re: MAP5OO]  
Автор Илko ()
Публикувано02.03.05 18:15



Казва се цвят, а не материал
Идеята да се ползват различно оцветени проводници не е добра защото крадците на 3-тата аларма от същия тип вече се ориентират по цвета. Марковите аларми използват еднаквооцветени проводници които са маркирани в края. При инсталацията маркировката се маха и така се усложнява кражбата.
Дори проводниците не трябва да имат различна дебелина - така лесно се познават силовите вериги които прекъсват някоя верига по автомобила. Там където е нужно да тече по голям ток просто се пускат 3 проводника в паралел.



Тема Re: Не е за вярване...нови [re: Илko]  
Автор MAP5OO (No.1)
Публикувано03.03.05 19:14



...не е това бе ! Имах в точно това което казах. Жичките са от различен материал поради "електромагнитната интервенция" ! Сешташ ли се ?

ALAN MAP500


Тема EMIнови [re: MAP5OO]  
Автор MAP5OO (No.1)
Публикувано04.03.05 11:05



...в предедишният "пост" нещо ми избяга думата "в предвид". Както и да е... Та имах в предвид това, че различните материали реагират по различен начин при "EMI".

EMI действа напр. на 2,3,4... проводника по едни и също време, с една и съща сила, по един и същ начин... е как да разбереш че това е EMI ??? Да, обаче при различни проводници, реакцията е различна !!! -> ето го ключовият момент да детектираш EMI.

Mоже би глупов но нагледен пример: Два влака се движат паралелно с абсолютно еднаква константна скорост. Гледаш през прозореца на другия влак и ти се струва че стоиш на място. Как да прецениш дали се движиш. Няма да е така ако единият влак се движи малко по-бързо или пак защо не по-бавно...

ALAN MAP500


Тема Re: EMIнови [re: MAP5OO]  
АвторSMART (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 11:22



Този "пост" не е ПОСТ... Посещава се много. Дали го посещават и самите крадци на коли ? Ако да, тогава това съобщение е за тях:

"Ей, шшшш, ТРОЛОВЕ. Писна ми да се надувате и да си мислите за върха на сладоледа. Крадете коли в които техниката е инсталирана от "инфантилни технозаври". Мгого искам да видя как ще се справите с последният ми "ШЕДЬОВЪР". Нямя начин да не го разпознаете ! Той от утре ще е в действие... хайде сега да видим кой посещавал уроците по "КВАНТОВА ФИЗИКА" !!!



Тема Re: EMIнови [re: MAP5OO]  
Автор Илko ()
Публикувано06.03.05 23:17



???
Или ти си нямаш понятие какво искаш да кажеш или аз нещо не схващам - за какъв EMI става дума ? За какво ти е да го детектираш и то именно чрез "жички" ?

Крадците понякога ползват ESD ама това е друго
Устройствата получили CE/Е1 маркировка задължително покриват такъв тест така че проблеми с тях не би трябвало да има ...



Тема Re: EMIнови [re: Илko]  
Авторideaman (Нерегистриран)
Публикувано13.03.05 11:53



...вече няма значение. Само като инфо го казвам: ЕMI - електромагнитна интервенция.

...ние използваме оптически влакна, при тях вече нямат шанс...



Тема Re: EMI [re: ideaman]  
Автор Илko ()
Публикувано13.03.05 15:01



Не че има значение, ама EMI най често означава Electromagnetic Interference.

interference (интерференция) =/= intervention (интервенция)


Та я обясни по точно причината за учудването ти от "еднаквите жички за + и -". И как по точно им влияе "електромагнитнта интервенция- EMI" ?
Също така ми е доста любопитно кои сте тези вие и как по точно ползвате "оптически" влакна.


Само недей да ми показваш филмче с припадъка ти, че този номер вече е банален




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.