Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:20 17.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Охраняване на автомобил с GPSнови [re: Hekф]  
Автор Илko ()
Публикувано28.08.03 12:23



Колко да ти го повтарям - стандарта няма таван. Но това изобщо няма връзка с основната тема защото ако една GSM мрежа е способна да обслужва 10 милиона абонати то какъв е проблема примерно 100 000 от тях да са клиенти на системата за охрана. Къде ми отиваш ти с твоите теории за задръстване при 500 абоната ?
А за раширението на централите - проблема е чисто финансов - Мтел например тръгнаха с една централа в София сега имат още 2 . Като те са физически разнесени в други градове така че локалните разговори например в Пловдив не се комутират от софийската централа. По този начин се печели двойно - веднъж от фактическото увеличаване на капацитета с новата централа и втори път от реалното разтоварване на първата централа.

И за СМСите явно не искаш да си признаеш. Проблемът не е в служебните канали. Те така и не разбират каква всъщност информация пренасят служебна или СМС или бог знае какво . А и не могат да се претоварят защото са геогравски разделени. Щом клетката може да обслужва n на брой клиента тя може да обслужва и трафика направен от тях - логично е нали ? Така че СМСите без никакъв проблем сис достигат до СМС центъра където е и проблемното място. Пак ще ти дма пример - например СМСите пратени от страницата на оператора в интернет не минават по кой знае какви комунукации - те ДИРЕКТНО стигат до СМС центъра и въпреки това при претоварването му ако пуснеш 2 СМС-а - един от телефона и друг от Интернет ще пристигне първо този от телефона нищо че е пратен от другия край на България и е "изминал" толкова път . Причината за това е че за този от телефона се плаща и има по висок приоритет.
Така че спри да дрънкаш глупости има чети.
И меннието ти че СМС-а не ставал за охрана не е вярно - по цял свят се ползва. Пак пример - в Германия GPRS има само в по големите градове а 3G изобщо няма. Как според теб се извършва охраната там ?

А върха на глупостта е изказването Само че 2G и добра охрана са противоположности . То закой се мислиш бре пич? Някакъв ментор в областта ли. Подобни крайни мнения не си позволяват дори капацитети в областта. А запознатите могат да ги подминат само с насмешка.
Сам казваш че за много неща не си съвсем сигурен - ами питай . И като получиш отговор го асимилирай преди да го оплюеш. Щото в момента аз имам чувството че споря с 3 годишната ми дъщеря - аз от сто кладенеца вода и вадя да я убедя в нещо, но тя се е заинатила и си знае своето.

Линкове ще ти пратя другата седмица - в момента съм в отпуск и нямам желание да издирвам наново неща, които ми лежат на бюрото.



Тема Re: Охраняване на автомобил с GPSнови [re: Илko]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано28.08.03 12:28



Ок, като видя линковете и като смеля и осмисля информацията, която се надявам да получа в клуб GSM - пак ще си говорим.

Айде - почивай си спокойно



Тема Re: Охраняване на автомобил с GPSнови [re: Hekф]  
Автор Илko ()
Публикувано28.08.03 12:39



Първо аз не съм търговец. Второ много си далеч от истината - ела и ще ти продадат 1 брой (дори не 1, а колкото поискаш ) - кой е тоя дето като му тикат пари ще откаже. Но няма какво да го правиш после освен ако не мислиш да го ползваш за професионални цели - да правиш някаква система от която да печелиш пари. На Дейзи устройството в най добрия случай може да се ползва от фирма която иска да следи шофьорите и дали кръшкат. Дори те предлагат и едно орязано без GSM (което всъщност има слот за ММС). Вногото входове и изходи както и голямата памет го определят като подходящо за AVL и Fleet Management. Кел файда от това че следиш 100 параметъра на колата и ги трупаш за 10 години назад като в един момент изчезне. STEPP-а е балансиран в това отншение като част от система за охрана и по малко като другата. Защото Falcom предлага едно универсално устройство - F35-XXL-SI което предлага много повече неща. Прочети за него пък тогава пак ще говорим. Просто не е нужно продуктите на една фирма да се конкурират помежду си - по добре е винаги да предложиш по голям диапазон и по гъвкави продукти. Виж цената на точно това устройство е съизмерима с тази на българското - но ако ги сравниш ...
Абе кво да ти обяснявам повече ...



Тема Re: Охраняване на автомобил с GPSнови [re: Илko]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано28.08.03 16:20



Друже, за трети път те хващам ако не в откровена лъжа, то поне в сериозно изкривяване на истината... нали разбираш, че при тфа положение няма как да не подхождам към думите ти с известна резерва?

1. В архива на този клуб е темата, в която си споменал цената на STEPP - 270 euro. Тази цена доколко е актуална? В тази цена влиза ли и т.нар. STARTER-KIT, без който самото устройство е все едно да си купиш компютър без захранване, клавиатура, мишка и монитор? Цената на GSM варианта на устройството на Дейзи е 299 евро като в тази цена влиза всичко - устройството, GPS антената, холовия датчик за движение и комплекта кабели. Цената на "орязаната" (да, бе орязана - виж т.2) версия без GSM модул е 149 евро (отново цена за комплект). Като и в ДВАТА варианта има вграден MMC ридър.

2. Именно защото устройството STEPP е поставено в ниския ценови клас и защото в едно устройство са вкарани концепции за две все пак доста различни класове устройства като цяло STEPP не само, че не е балансиран, но не е нито риба, нито рак. Съответно като за устройство за Fleet Managment има твърде слаба функционалност, а за охрана функционалността пък е в излишък, съответно тфа означава, че купувайки си STEPP охрана плащаш за функционалност, която няма да ползваш, а купувайки си STEPP за fleet managment не получаваш цялата функционалност, която ти е нужна. От друга страна Дейзи предлага пет разновидности на тфа устройство (само две от тях на крайни клиенти). Така клиентът може да получи точно тфа, което му трябва и да плати само за тфа което му върши работа.

3. Споменатото от теб конкурентно "устройство" F35-XXL-SI е чисто и просто модул за вграждане в друго устройство. И като му сложиш кутийката, батерията, всички интефейси и т.н. аксесоари за да стане завършено устройство, като му сложиш и процента печалба кфа ще излезе цената? Колко над 300 евро? Два пъти, три пъти? Но да - Falcom наистина има други две завършени и готови за работа устройство, които са съизмерими по фукционалност с най-доброто на Дейзи - Falcom A2DJP3 и Falcom A3DJP3. А ще ни осветлиш ли кфа им е цената - съответно на A2D и на A3D варианта?

4. За софтуера. Тфа че Дейзи има отделна цена за софтуера (80 евро - в цената СА включени и картите на България и градове) означава две неща. Първо, че ако си купиш няколко устройства за да си следиш целия автопарк ще платиш само за една инсталация на софтуера. Второ - никой не те задължава изобщо да купуваш софтуер и никой не те спира да си напишеш и собствен такъф. Така че лично мен (а и едва ли само мен) повече ме привлича варианта да мога да получа нещо готово за работа, а не тепърва да се чудя откъде да му търся софтуер и дали въобще софтуера ще ми върши работа.

5. За да не се заблуждаваш, че STEPP все пак може би бие устройството на Дейзи за охрана да взема да те светна, че Дейзи предлага и секюрити модификация, но както и сам можеш да се сетиш се продава САМО на охранителни фирми.

6. Е, определено не познаваш продуктовата гама на Дейзи за GPS устройства и системи. Съответно няма как да знаеш за кфо може и за кфо не може да се използват съответните устройства, но тфа изобщо не те спира да даваш оценки. Мойта информация пък е от първа ръка - май и друг път съм споменавал, че имам приятели в тази фирма.

Както се вижда - имам основателни причини да се съмнявам в коректността, безпристрастността, компетентността и обективността и на всичко което си казал до момента.

Да, държа да ми обясниш повече



Тема Re: Охраняване на автомобил с GPSнови [re: Hekф]  
Автор Илko ()
Публикувано28.08.03 19:03



1. В общи линии такава е цената. Стартер кит-а е нещо съвсем друго от това което си разбрал. Не виждаш ли че той включва и една кутия с бутони която симулира датчиците във автомобила. Демек неговата функция е единствено и само да си го включиш на масата с цел някакви тестове или да направиш демонстрация - "ето натискаш това и става това". Та той по същество не е задължително да се купи.

2. Ти ли ще знаеш по добре каква функционалност е нужна за охрана дето и с пръст не си докосвал нещо подобно или екипа който го е разработил и поне 15 години се занимава с подобни проблеми.

3. Ами в бройките в които обикновено се продава подобна техника цената му може да падне до около 190 Евро. Така че кутийка и всичко останало няма как да я докара до 299 . На есенния технически панаир ела да го видиш как ще изглежда "с кутийка и висчко останало"
А2D и A3D са стара концепция. В момента не се препоръчват за нови разработки. През септември ще видиш А4D - съизмерима цена с тази на Дейзи но несравнима функционалност - най малкото заради 32 битовия RISC процесор, операционната система ECOS (Embedded Linux), GPRS поддръжка (PPP, TCP/IP стек директно в операционната система), 16 цифрови входове или изходи + 8 аналогови 10 битови входа,вграден акумулатор и пълния набор интерфейси - USB, CAN, BlueTooth, WLAN,LAN, MMC, RS232, I2C.

4. Тук си прав. Колкото клиенти толкова желания за промени на този софтуер. Именно за това и не предлагаме такъв. Но ако клиент пожелае фирмата ни има ресурс да му напише подобен (имаме дори разработено ядрото за демонстрации) и да му го предостави абсолютно безплатно срещу ангажимент за купуване на устройства - на това ако не знаеш му се вика - support - демек правим всичко което клиента пожелае за да остане доволен.
А по въпроса с картите нещата са много по сложни отколкото си представяш - те се лицензират за едно типично приложение - не може карта продадена за лично ползване да се ползва за бизнес нужди - всъчност може но няма да е законно и като те осъдят може да провалиш бизнеса си.

5. Кажи ми колко фирми ползват тази "секюрити" модификация . Такава просто няма. Аз едно ще ти кажа - докато вътре се влага модул на Telit - за нищо секюрити не може и дума да става - питай запознатите по колко пъти на ден трябва да го рестартираш и наново да се регистрира в мрежата за да не дава проблеми. Аз вече съм се парил с 2 такива творения - тези на Telit и Maxon - стига ми толкова
А устройството на Falcom се продава успешно в цял свят и вече има изградени системи за охрана на негова основа. За сега са все още малки но все пак то се продава от няколко месеца.

6. Моята също. Познавам много добре устрийството им - казах ти че имам такова Както и те познават това на Falcom - лично съм им го показвал. Така че тайни няма - просто конкуренция.



Тема Re: Охраняване на автомобил с GPSнови [re: Илko]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано28.08.03 20:56



1. Аааа, много добре си разбрах аз кфо е туй [url=http://www.falcom.de/e/e-body-produkte-stepp-eval.htmlщFALCOM STEPP-STARTERKIT[/url]. Като махнем кутийката за симулацията от картинката останалото с колко променя цената? Там разни GPS/GSM антени, кабели?

2. О, нищо лошо не искам да кажа за екипа, разработил STEPP. Казвам само, че като устройство за Fleet managment STEPP е твърде немощен, а като устройство за охрана е твърде скъп. Но така е то с полифункционалните устройства - никога няма угодия. Виж със специализираните няма такъв проблем. Абе явно и екипа в Дейзи не са вчерашни.

3. Ми браво на Falcom, че правят такива хубави неща на тия добри цени. Да не са почнали да наемат китайци на работа? Не, бе - шегувам се, наистина са добри цените. Пловдивския панаир е близо - надявам се да го видя с очите си тфа устройство с Linux, GPRS, USB, Bluetooth и WLan за 300 евро.

4. И колко ще струва фирмата ви да ми напише подобен софтуер? Барабар с технологията за визуализиране на карти? Мммм? Ще се вместите ли в 80 евро? А карти? Ще има ли и карти на България и градове? А и я да те питам, щот виждам колко си светнат по въпроса с картите и тяхното лицензиране - проблем ли ще е да ползвам бизнес-лиценз за лични нужди. Щото тоя на Дейзи май само за бизнес - да не стане некой сакатлък...

5. Имайки предвид отговора ти на точка 6. - ами що не питаш ръката си има ли или няма секюрити модификация и с кфа марка GSM модем е?

6. Ами не - информацията ти е втора или трета ръка. Като явно аз съм втората ръка. Но защо пък Дейзи да са ви конкурент? Май не са - все пак те предлагат завършени решения, вие - само компоненти. Всъщност може би по-точно е да се каже, че вие не сте конкуренция на Дейзи

И въобще - кфо ме баламосваш?





Тема Линка на STARTERKITaнови [re: Hekф]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано28.08.03 20:57



.



Тема Re: Охраняване на автомобил с GPSнови [re: Hekф]  
Автор Илko ()
Публикувано28.08.03 21:08



Ставаш смешен.

А и аз съм до тук - не мога да падна до нивото на което си слязал.

Нямам желание да се старая да отговарям на всяка глупост изречена от теб - четящите тук явно са си направили извода - все пак моите занимания по темата са на професионално ниво докато ти само си чешиш езика.

Ако наистина искаш сериозен разговор по темата - уреди си среща в нашия офис. Ще подходя към теб като към всеки потенциален клиент дошъл да научи нещо. Ще можеш да видиш и пипнеш всяко едно нещо за което сме говорили тук. Повечето от нещата дори може да се демонстрират. Пък чак тогава си прави изводите.

Айде със здраве ...



Тема Re: Охраняване на автомобил с GPSнови [re: Илko]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано29.08.03 12:16



Не виждам къф сериозен разговор по която и да е тема мога да водя с човек, който сериозно твърди, че Telit му забивал и съответно значи бил неизползваем.

Е, извинявай де - може би прекалих със сарказма, но по нито една от шестте точки не съм говорил глупости. А тфа че просто няма кфо да кажеш по тях е друг въпрос. И да - наистина смятам да дойда и да видя A4D и да проверя кое по-точно му струва 300 евро. Мога ли да те търся като Илко?

Айде и ти със здраве и до скоро



Тема Re: Охраняване на автомобил с GPSнови [re: Илko]  
АвторPlamen (Нерегистриран)
Публикувано29.08.03 12:38



Izrodenata konkurencia v nashata mila Bulgaria do kade vodi.
Vmesto da se pluete po forumite napravete nesto za potencialnite si klienti.
Opitvame se da rabotim v evropejski firmi ama balgarskia mantalitet pridobit na darzhavna rabota v chastnot BTK si ostava goliam problem.
Ame naise nali vsichki sme veliki.
Horata sa kazalai po umnia vinagi otstapva. Kato gledam momemta na otstapvane prosto po umen niama. Tova si e vash problem. Sporete si na volia. Az samo ste vi se smeia ot strani.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.