Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:06 29.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: За киселото мляко и заквасването мунови [re: Иpeтo]  
Автор Mitre (шоп [О.З.])
Публикувано10.06.05 13:19



Малко нескромен въпрос към всички специлистки, и разбира се Осоговеца и ЕДИН (други мъже май няма) - Защо си заквасвате кисело мляко в къщи?

Излиза по вкусно? (Дори и ако ползвате "купешка" закваска).

По здравословно е от тези по магазините?

По евтино е? Бихте ли ми казали колко струва литер прясно мляко (и колко процента мазнина има в него ) и колко струва кофичка 200 мл. купешко кисело мляко?

Предварително ви благодаря за отговорите, и приятен уикенд на всички

Frankly, my dear, I don't give a damn!!!


Тема Re: За киселото мляко и заквасването мунови [re: Иpeтo]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано10.06.05 13:29



В халите продават на един био-щанд био-кисело мляко. Твърдят, че няма разни смеси, нишесте и консерванти. Да ти кажа аз си купих и си е точно кисело мляко от "онова време". Май наистина няма нишесте и е много гот. Пробвай! Може да свърши работа...



Тема Re: За киселото мляко и заквасването мунови [re: Mitre]  
Автор Eдин_ (такъв)
Публикувано10.06.05 15:16



Аз не си заквасвам. Т.е. случвало се е, но много рядко.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: За киселото мляко и заквасването мунови [re: Mitre]  
Автор alys ()
Публикувано10.06.05 15:29



Квася само домашно мляко. Иначе няма смисъл - нито е по-вкусно, нито пък нещо ще се получи.
В къщи ядем кисело мляко (когато купувам) с 4,5 % масленост, 400 г - 0,60 лв., а прясното е с масленост 3 %, 1л - 1,35 лв. в кутия.




Тема Re: За киселото мляко и заквасването мунови [re: alys]  
Автор Mitre (шоп [О.З.])
Публикувано10.06.05 16:13



Под домашно мляко имаш предвид това с оригиналните мазнини, не намалени до 2-3 %?

А някой знае ли колко % мазнини има домашното краве мляко?

Frankly, my dear, I don't give a damn!!!


Тема Re: За киселото мляко и заквасването мунови [re: Mitre]  
Автор Eдин_ (такъв)
Публикувано10.06.05 16:25



Зависи преди всичко от кравата.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Бас ловя..нови [re: Mitre]  
Автор Maймyнa™ (оригинал)
Публикувано10.06.05 16:28



..че масленоста зависи от къде, кога, как, кой и с какво и пасал каква крава..

А след като те напцуя на ум, че ме пропущаш сред мъжете във форума, ще споделя, че вкъщи се кваси мляко но не краве а овче.. И единствената причина е, че.. когато си го направиш сам е по-вкусно..

Сега разбра ли?

Тема Re: Допълнение на въпроса на Иретонови [re: Osogovetz]  
Автор Mitre (шоп [О.З.])
Публикувано10.06.05 16:31



Дали мога да разбера от казаното, че ако в един местен продукт на Даноне има Biphidum i Acidopilus това върши работата на Бацилус Булгарикус?

А какво става ако се направи закваска с този продукт и "купешко" пресно млеко ( с 3% мазнини ) по описаната от Алис процедура - увеличават ли се количествата на тези две симпатични бактерии, или само се получава някакво кисело мляко?

Реших да си заквася кисело мляко, та да знам де...или да се боря с холестерола по класическия метод - червеното вино?

П.С. Въпроса е към Осоговеца, но ако някой друг разбира - да се обади, моля - не ви досаждам често напоследък, полага ми се някакъв отговор.

Frankly, my dear, I don't give a damn!!!


Тема Re: За киселото мляко и заквасването мунови [re: Mitre]  
Автор PeПиЧka (любимка)
Публикувано10.06.05 16:52



Не изпускам възможност да си купя мляко директно от собственик на млекодайни.
Краве мляко - 0.60лв. за литър
Овче мляко - 1,00лв. за литър
Биволско мляко - 1,20лв. за литър
От баща ми знам, че е нормално средната масленост при кравето мляко да е 3,6%, но има краве мляко със 7-8% масленост.
Преди да се произведе киселото мляко, прясното (във фабриките) минава през ред процедури с които максимално се извличат естествените мазнини, а с какви го обогатяват до 4% хич не ми е ясно
Домашно сквасеното кисело мляко е по-вкусно, а и по-евтино. С добра подкваса (ползвам "Елена") издържа без да вкисне до 2 седмици.



Тема Re: За киселото мляко и заквасването мунови [re: Mitre]  
Автор alys ()
Публикувано10.06.05 22:45



Не знам колко % е маслеността на кравето мляко, нито на овчето, което ние си донасяме от село. Това, което купувам от магазините, няма нищо общо с домашното. Купешкото е в голямата си част сухо мляко и кой-знае какви мазнини, а пък дали има и поне едничка от споменаваните на етикетите бактерии, дълбоко се съмнявам. Но като не можем да отглеждаме овце и крави на балкона , ще се задоволим и с, така нареченото, натурално кисело мляко (нали това го пише на всяка кофичка кисело мляко).
Ако си решил да си квасиш мляко, поне намери познати, от които да купуваш мляко (ама истинско - от крава или друго млекодайно животно). По време на кризата в БГ съм пробвала да квася всякакво мляко (включително сухо), защото в магазините не можеше да се намери, а детенце много обичаше (и сега обича) кисело мляко. Още повече, за децата е препоръчително да ядат кисело мляко. Наличието на мляко в къщи е абсолютно задължително. Да няма мляко у нас е равносилно на това да няма вода.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.