Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:22 23.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Цедене на кисело мляконови [re: Mitre]  
Автор Mushu (злюка-гадюка)
Публикувано17.06.05 16:53



За циганското мляко - май да... не съм фен на анасоновите напитки, та не мога да го потвърдя със сигурност.

Какво стана с прецеждането?

Пуснахте ми вий мухата в тази тема, та от два дни, на цялата ми безумна заетост, се оглеждам за кравешко мляко из столицата да го грабна и заквася... и нещо не намирам, поне не и в моя вилает... тю... А не съм квасила поне от 2 години... направо ме засърбяха ръцете.))

Ante porcos margaritas meas mitto.


Тема Re: Цедене на кисело мляконови [re: Mitre]  
Автор Eдин_ (такъв)
Публикувано17.06.05 17:25



Какво е това цацики бе, Митре, фанариотино?! Таратор, сух таратор за теб няма ли?!!

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.

Редактирано от Eдин_ на 17.06.05 17:46.



Тема Re: Цедене на кисело мляконови [re: Mushu]  
Автор Mitre (шоп [О.З.])
Публикувано17.06.05 17:55



От много мераклии не остана за цедене, но утре цедя и ще докладвам.

И аз не съм по циганското мляко, но получих един ливански А'рак Захла'уи и реших да изненадам гостите си и с оригинално, лично от мен приготвено мезе - то такова чудо не е било от години, та да видим.

Разгеле да питам някоя майка на дребни дечица - а как го докарвате за малките деца маскирано като фруктов йогурт - режете плодове, добавяте сиропи? Искам да изненадам едни малчугани с нещо оригинално, та ако знаете нещо - помогнете, моля.

Frankly, my dear, I don't give a damn!!!


Тема Re: Цедене на кисело мляконови [re: Mitre]  
Автор Eдин_ (такъв)
Публикувано17.06.05 18:05



То аз без да съм майка ще ти кажа -- бухваш по една лъжица с връх сладко или конфитюр на порция кисело мляко и разбъркваш добре -- така е най-лесно. Може и с пресни плодове и подходящ сироп, ама това е по-голяма играчка. За дечица много върви отгоре да цръкнеш от оная сметана в тубите под налягане.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: Цедене на кисело мляконови [re: Eдин_]  
Автор Mitre (шоп [О.З.])
Публикувано17.06.05 18:20



Гърчеем се, братле, фанариотствам и туй то...ама и в българските ресторанти май така го наричат, та не се 'фащай за мен, а акъл давай!

Frankly, my dear, I don't give a damn!!!


Тема Re: Цедене на кисело мляконови [re: Mitre]  
Автор Wafle (непознат )
Публикувано17.06.05 18:25



Да, режеш на сииитно плодове: ягоди, например, шот много си вървят с йогурта. И после аз, например , правя следната глезотийка: в една чаша течна сметана сипвам 2 лъжици захар и разбърквам с миксера за 2 минути докато се сгъсти и бухне. Получава се така нареченият уийп криийм. И слагам на дъното плодовете, след тва йогурта, след тва уийп крийма. И отгоре бодвам една-две ягодки за красота!
получава се една фанразия !е, ше трябва да се разделиш с някоя друга пара за сметаната, така че ..ти си прецени!



Тема Re: Цедене на кисело мляконови [re: Mitre]  
Автор Eдин_ (такъв)
Публикувано17.06.05 18:28



В кои български ресторанти бре, Митре? В тези у чужбината ли? Е разбираемо е -- нали народа требе да знае що ще руча, а цадзики се продава навсекъде. Превеждат го, демек, на разбираем за хорицата език. Ама ти туканка на нас ни кажи сега последно: цадзики ли ще ядете, или сух таратор (щото си има разлика)?

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: Цедене на кисело мляконови [re: Wafle]  
Автор Eдин_ (такъв)
Публикувано17.06.05 18:29



Мноооого играчка: Бита сметана се продава под налягане готова за църкане върху млякото. Инак си е по-вкусно, ама голяма играчка.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: Цедене на кисело мляконови [re: Eдин_]  
Автор Mitre (шоп [О.З.])
Публикувано17.06.05 18:40



То на тая възраст не си спомням точно къде беше, но помня че като попитах какво е "Салата Снежанка" ми го обясниха че е салат цаДЗики (с четвърт пиперка за красота беше), а в други ресторанти го виждах в менюто като "салат цаДЗики" - и говоря за ресторанти В БЪЛГАРИЯ!!!

Може ли да не се увличаме в спор за имената на ястията моля?

Frankly, my dear, I don't give a damn!!!


Тема Re: Цедене на кисело мляконови [re: Mitre]  
Автор Eдин_ (такъв)
Публикувано17.06.05 19:09



Ами кво да прайш, наште роби са си спомнили, че требе да служат на фанариотите. Тъпанарщиня! Не ти требе и ти да я подхващаш. Баба ти кату й правила таратор, се цадзики му й викала.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.

Редактирано от Eдин_ на 17.06.05 19:10.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.