Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:02 13.06.24 
Природни науки
   >> Генетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: genefan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано11.12.13 09:58



Дарих Фенке за снип, скоро ще измисля нещо и за дядо и толкова, може ли чрез дарение за дядо,в смисъл аз дарявам а вие взимате най-евтиният кит за мъжка линия.


Колко ли време ще трае докато светна(ако не светна ще взема друг снип,но дани не се стига до там)



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: Yaan]  
Автор genefanМодератор (пристрастен)
Публикувано11.12.13 10:37



Готово, поръчах ти L25 и платих от Genеral Fund. Трябва да си получил потвърждаващ емейл.
Но за теб виси една неплатена поръчка за разширение на мтДНК. Всъщност това разширение до HVR2 вече не съществува, можеш да се разшириш само до Мега.
Ако ти е възможно, канселирай тази поръчка, защото неперкъснато ми виси като неплатени тестове.
Отделно можеш да дариш 119$, колкото е сега най-евтиния тест 37 маркера и ще поръчаме кит на адрес, който посочиш.



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: genefan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано11.12.13 14:06



Да благодаря

Получих мейл, значи мисля на 20 Декември да поръчам теста чрез следващо дарение, а тази поръчка за женската линия от доста време се опитвам да я канселирам, ще пробвам пак, понеже не си взех 23 може на 20 декември да направя дарение не само за дядо ,но и за фемили фейндър или не си заслужава? В смисъл да кажат,че съм 80% англичанин и 20% египтянин ми звучи тъпо и нищо няма да кажат за очи и т.н още се чудя,но може ще видим
ПС. Кой е Hristo Dochoolu,да не би да е V13 дето е тестван само на снип ли как беше? Виждам,че едно от неясните Е-та е излязло M123, то и поне още 2 ще са такива, разширихте ли Кожухаров, Маринов и особеното I2a



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: Yaan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано12.12.13 11:20



Фенке,имаш ли представа, колко време ще се чака са снипа , дано да светна , ако светна съм си М530, ако не ще да съм тома Р55 като Антон и Климов, нали така, аз ако не светна ще взема друг снип, трябва да съм в зелено





Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: Yaan]  
Автор genefanМодератор (пристрастен)
Публикувано12.12.13 12:31



Снипа ти засега е даден, че ще е готов на 30.1.14, но някога идват по-рано.
Ти си почти сигурно М530, ако светнеш ще си L25+. Ако случайно си отрицателен, тогава ще трябва да се опита по-горен снип от дървото.



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: genefan]  
Автор genefanМодератор (пристрастен)
Публикувано13.12.13 12:26



Излязоха още 2 разширения.
R1a1 Маринов от Туркмен, въпреки редкия хаплотип при 12 маркера си излезе 100% М458.

Спорния 184356 Граматиково I2a определено не е I2a3 Western, предиктора при 25 маркера го дава:

Haplo-I Subclades and probabilities are as follows:
I-M423-Din-N =>79% I-M423-Isles-B =>19% I-M423-Din-S =>3%

Т.е и тук банален Dinaric North, макар и с редки мутации.



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: genefan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано13.12.13 13:56



Много хубаво, още двама от хубави лодгрупи


А землякът от Кукорево, дали ще да е J2b2
Според мен, от новите,които трябва да влязат трубва да очаква страшно много I1,I2a Din,J1,R1a-Z280 защото от другите си имаме в повече, Фенке защо не отделяш Узунов от Пловдивско



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: Pillar_of_fire]  
Автор Pillar_of_fire (минаващ)
Публикувано14.12.13 07:06



за 274489 са готови резултатите за Y-DNA STR 25 и са качени в y-search.
На Y-DNA STR 25 има съвпаденици само на GD от 2, и никой от българския проект - то само 3 са тествани над 12





Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: Pillar_of_fire]  
Автор genefanМодератор (пристрастен)
Публикувано15.12.13 00:44



Получиха се още разширения. Използвайки и различни предиктори, успях да квалифицирам всички неопределени J2.
Разширения Кожухаров вече е 100% J2b, Панов с голяма вероятност и по единствения си съвпаднец евреин е J2a4b, останалите двама са също почти сигурно J2b.
Разпределих и J2b по подгрупи, защото са по-ясни от J2a.
I2a от Граматиково се затвърди като Динарик след 37 маркера, макар да няма нито един съвпаденец, нещо странно за тази хаплогрупа.

Още един E-V13 се прехвърли от Geno 2.0. Той също е CTS9320+, изглежда това е основния клон сред българите. Писах му да си поръча STR, защото живее в Канада и може да си го позволи, но да видим.

Редактирано от genefan на 15.12.13 01:15.



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: genefan]  
Автор Pillar_of_fire (минаващ)
Публикувано15.12.13 09:24



Днес 15.12.13 пощата ми е пълна мейли от готови резултати - всъщност

306834 има вече резултати всичките панели до Y67 включително - [предполагаем J2b2]
274481 има вече резултати до Y37 останалите до 67 ги чакаме - [R-M198 снипове M198+, Z93-, L1029 +]




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.