Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:03 21.05.24 
Природни науки
   >> Генетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: Yaan]  
Автор genefanМодератор (пристрастен)
Публикувано27.12.13 04:36



Добре, но дано парите дойдат до 31.12, иначе ще ти струва поне още 20$ за 37 маркера. ФемилиФайндър изглежда ще е вече нормална цена 99$.



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: genefan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано28.12.13 11:41



Фенке, стават разни странни неща с пейпала, първо бях дарил и за Фемили Файндър и за 37, това преди седмица,обаче днес ми ги върна, опитвам се над час да даря на ново,обаче като кликна на пейпал то ме праща на кредитна карта и ми писна,но все пак накрая ,успях да даря, обаче реших само за Фемили файндър засега. Бях дарил и за двете, но го приех като знак,така и така съм на зор с парите, а то неще и да ги вземе, така,че засега Фемили Файндър, плюс нали съм си поръчал и снип, може Януари или Февруари да взема кит, кой знае може и да има по евтини, засега това, би ли ми поръчала Фемили файндър, донацията вече е на сайта. Благодаря





Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: Yaan]  
Автор genefanМодератор (пристрастен)
Публикувано28.12.13 12:25



Добре, поръчах ти ФемилиФайндър, може да върнат 12-те маркера след Нова година.

Изглежда това ще е от този свйл, като се изключат поръчките на Пилар и тези от проекта приключваме само с един нов член.



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: Pillar_of_fire]  
Автор Pillar_of_fire (минаващ)
Публикувано28.12.13 14:47



Дооправям си записките и се върнах на една тема.
Публикация Pulling out the 1%: Whole-Genome Capture for the Targeted Enrichmentof Ancient DNA Sequencing Libraries - DOI 10.1016/j.ajhg.2013.10.002

Идентифицират проба T2G2 от тракийска могила като

Thracian tumulus (burial mound) near the village of Stambolovo, Bulgaria. Two small tumuli dating to the Early Iron Age (850–700 BC) were excavated in 2008.16 A canine tooth from an inhumation burial of a child (c.12 years old) inside a dolium was used for DNA analysis

В допълнителиня материал е посочен следния резултат - таблица S1

HVR2: 263G
CR: 750G 1438G 2706G 4769G 7028T 8860G 15326G
HVR1: 16311C

Или ако се сравни с FMS резултат на n112116 - имат само една разлика, която я има в повече при n112116 - а именно 14577C

Извинете ме ако вече сме го дискутирали - имам тенденция да забравям



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: Pillar_of_fire]  
Автор dilow60 (непознат )
Публикувано30.12.13 15:00



Здравейте и весели празници! Как мога да се включа в проекта след Нова година?



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: dilow60]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано30.12.13 15:07



Zdraveite veseli praznici i na vas

Izviniavam se za maimunicata, moje da si porachate kit ot tuk http://www.familytreedna.com/group-join.aspx?Group=Bulgarian i da se vkulchite, a moje i da si prehvarlite dannite ako ste testvan/a s druga kompania( stiga da ne e 23andme),povecheto drugi imat tazi opcia, no nai-dobre ako imate vazmojnost si vzemete kit(preporachvam i s Family Finder)
Genefan ste moje da otgovori po-podrobno na vaprosite vi, tia e edin ot otgovornicite za proekta,no poneje e v chujbina pishe glavno prez nosta
http://www.familytreedna.com/public/bulgariandna/



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: dilow60]  
Автор genefanМодератор (пристрастен)
Публикувано31.12.13 01:35



dilow60, виждам, че вече са ви отговорили кои тестове да поръчате.
За вас като мъж и за Българския проект най-важно и интересно е да проучите мъжката си линия по У хромозома.
Ако имате кредит карта, поръчвайте венага, защото намалението свършва днес. Следващото традиционно е обикновено м.април по случай Деня на генетиката.
Аз препоръчвам теста YDNA37, ако финансите позволяват по-добре YDNA67.
Ако искате да тествате и женската си линия, тогава по-изгодно е да се поръча комбинирания Y-DNA37+mtDNAPlus



Аутозомния тест ФемилиФайндър засега не върши много работа за намиране на роднини по всички линии, поради много малкия брой тествали се българи и от нашия район на Европа. По-добре да се поръча такъв тест от 23andMe, дъщеря ми там има 500 "роднини" при 16 на ФемилиФайнър. От друга страна поръчката с 23андМе се оскъпява поради доставката с куриер и затруднява от борба с нашата митническа бюрокрация.
Цената на ФемилиФайндър ще си остане за постоянно 99$, затова за него няма смисъл да се бърза.



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: genefan]  
Автор dilow60 (непознат )
Публикувано04.01.14 18:30



Честита Нова година! Промоцията е вече изтървана, но благодаря на всички за съветите. Прегледах сайта на ФтДНК и се ориентирах в цените. Как може да се плати без кредитна карта? Ще трябва да се започне с бащина линия, и то с повече показатели, защото с 12 маркери може да се правят изводи само "ала Кременски". Между другото в историческите форуми има хора, които го боготворят и смятат "изводите " му за върха в популационната генетика. Майчината линия също е задължителна. Не разбрах с какво plus e по-лоша от по-скъпата и има ли вероятност да се наложи майчината линия да се разширява, ако се получи нещо като Н* на Ян? Автозомния тест е ясен, но някой да ми обясни разликата между "съвпаденци" по мъжкия тест и "роднини" по автозомния. До тук съм разбрал, че "съвпаденци" са само мъже от същата хаплогрупа, а "роднини" може да са и жени. Поради уникалноста на Y хромозомата жените имат само "роднини", а мъжете и "съвпаденци", които може да не са "роднини". Ако се окажа, че съм незаконен прапотомък на Барбароса, Ричард, Бату, Баязид или Караибрахим това ще даде ли някакъв принос към историята в смисъл, че ще покаже къде кръстоносци, татари, османлии или еничари са пускали коня на зелена трева? Това в рамките на майтапа.



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: dilow60]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано04.01.14 18:58



За много години

Съвпаденци на бащина или майчина линия са просто хора, с които делите една хаплогрупа, преди хиляди, хиляди години я сте били роднини, я сте били от едно племе. Съвпаденци на аутозомен тест са хора ,с които най-вероятно ти си рода. Например ти и на майкати бащата изобщо няма да сте съвпаденци на мъжка линия, но сте на аутозомен. 23andme е най-добрият за яутозомен тест, на Фемили Файнъдр поради ограничения брой българи не изкарват я 75% поляци, 25% палестинци, я 75% британци, 25% бедуини Но съвпаденците са си съвпаденци. Моят съвет е ако нямаш много пари, вземи си 12 тест, пък после ще си доплатиш и за женска линия, и за разширяване и за аутозомен. Аз също нямам кредитна карта и плащам чрез пейпал. Значи правиш си акаунт на пейпал, пращаш там необходимата сума пари, отиваш на сайт на проекта ни и правиш дарение, като преди това обясниш на Фенката, че дарението е за да ти вземе 12 тест или какъв ти си пожелаеш тест, трябва да и пратиш и адрес, пиши и най-добре лична или тук или на сайта на проекта. Успех и скоро се надявам да се присъединиш към нас, аз сега чакам снип( да се види кой точно подклон на J2 съм) и са ми пратили да дам нова проба за аутозамен, че наличната са я изчерпали
Еничарите са наши, така че не може да се разбере дали са вилнели, кръстоносци, татари и турци са вилнели,но малко, комбинирани я имат 2-3% от мъжките линии,които може да са от тях я не :)
ПС. Имаш ли данните от големият проект на 808 българи или да ги постна тук

Редактирано от Yaan на 04.01.14 18:58.



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: Yaan]  
Автор dilow60 (непознат )
Публикувано04.01.14 20:08



Здрасти и благодаря предварително. На Карачанак изследването го четох някъде когато излезе, но ако го имаш го постни да го препрочета. За Пей пал разбрах, че е някакъв сайт и след като си направиш акаунт превеждаш сумата и от там правиш дарение за Проекта като преди това уведомяваш генефан за какво пращаш парите. ти не ми ли изпрати една твоя разписка за дарение. Всъщност от там разбрах как ти е истинското име. Това добре-ще те търся във ФБ, но не може ли сумата просто да се преведе по банкова сметка, защото в България това става най-лесно. за теб разбрах, че си J2 по бащина и сега доуточняваш по натам подклона. Това с подклона ще поясни ли дали си в България от неолита, или си дошъл от Близкия изток като римски легионер през късната античност, или например с българите от Кавказ през ранното средновековие. Доколкото знам си от Странджанския край та може да е всякак. А кръстоносците са яли бой и не са имали много време да хвърлят семена в браздите, но кръстоноските и до сега си вилнеят из Свогенския балкан. Имам болезнен опит. Пак благодаря за сайта към големия проект






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.