Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:51 17.05.24 
Природни науки
   >> Генетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: Pillar_of_fire]  
Автор genefanМодератор (пристрастен)
Публикувано02.12.13 00:03



Това е защото този проект не е обновяван поне от 6 месеца. Освен това нашия човек не е тестван с Гено 2.0, в тази групичка са само тези доказани за дадените снипове.

Защо не можеш да видиш сройностите на тези SNP на 23andMe?
Първо, трябва да превключиш на неговия профил. След това отиваш на второто поле Jump to a SNP и копираш стойността rs9785971. Виждаш какво се получава
Ако можеш, направо свали данните му за У хромозома, Джиоло иска да ги прегледа. Това става от Download, a от полето Dataset избираш Y chromosome.
Не е лощо да свалиш всички данни на твоите тествани и да ги запазиш при слуховете, че 23андМе може да затвори нещо.



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: genefan]  
Автор Pillar_of_fire (новак)
Публикувано02.12.13 07:53



THX,

ще пробвам отново.

Аз данните ги свалих отдавна заради Gedmatch.



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: Pillar_of_fire]  
Автор genefanМодератор (пристрастен)
Публикувано02.12.13 09:59



Получих файла за У хромозома и проблемът е ясен - изглежда Радослав, който е на версия 3 на чипа не е тестван за L23, а само за L49. При брат ми, който е на версия 2 L23 излиза с Ancestral Value = G, a L49 = T.
Радослав е Derived L49 = A. Така излиза странната ситуация, че той изглежда е положителен за L49, а може би отрицателен за L23. Но това ще се докаже само ако му поръчаш отделно L23 на ФемилиТри, или ако използваш кита Гено 2.0 за него.



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: Pillar_of_fire]  
Автор Pillar_of_fire (минаващ)
Публикувано05.12.13 22:35



за 306834 резултати до Y-37 са налице. Ще ги кача и в Ysearch



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: Pillar_of_fire]  
Автор genefanМодератор (пристрастен)
Публикувано07.12.13 00:10



Да, до 12 маркера Али имаше доста съвпаденци западноевропейци, но от 25 всичко изчезва, явно са се разделили много отдавна.
Излезе и ФемилиФайндър - най-близките му роднини са двама албанци, българи няма. Иначе обичайните и за българите унгарски, полски и други източноевропейски връзки.



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: genefan]  
Автор Pillar_of_fire (минаващ)
Публикувано07.12.13 10:20



Ще чакаме Y67 за да може Дарк да изчисли колко поколения назад е разделянето другите българи от J2b2. На Али са пуснали и backbone.



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: Pillar_of_fire]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано09.12.13 17:36



Фенке пратих си 30 ЕВРА на пейпала, като се получат ги дарявам за 25 дано светна и се надявам да бъда отделен, бъдещите ми планове са да се разширя, да тествам дядо,да му взема снип(ще е много приятно ако е Е-V13,R1a-Z280,R1a-M458),но каквото и да е наше си е и да го разширя и от мен ще е това, че много, ама много скъпо хоби. Пилър може ли да си взема 12 маркера с пейпал ?





Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: Yaan]  
Автор genefanМодератор (пристрастен)
Публикувано10.12.13 07:42



Проекта още не е получил нищо. Както знаеш, 12 маркера ги махнаха, може би временно, но така или иначе за нас остава само вариант кредит карта, защото нямаме американски чекове.
Можеш да намериш някой познат с карта, поръчвате заедно и му даваш веднага парите на ръка.



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: genefan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано10.12.13 14:14



Фенке, аз вчера ги пратих от банковата си сметка към пейпал, първо аз трябва да ги получа на пейпал, тогава ти ги пращам


Пилър каза,че имало било начин да си вземе 12 маркера, а ако не, ще взема другото най-евтино няма ли да може да стане това, пак чрез дарение
Колко маркера трябват за да бъда така да се каже на картата искам да направя и това и това да е моят принос, както казах аз тестван за снип и с достатъчно маркери, ще направя същото и за дядо и това ще е от мен приносът



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: Yaan]  
Автор genefanМодератор (пристрастен)
Публикувано11.12.13 00:00



Този линк за 12 маркера, който даде Пилар не работи.
Ако искаш да правиш нови поръчки или да се разширяваш трябва да ползваш намалението до 31.12.
Някои казват, че ще върнат 12 маркера след това, но не е сигурно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.