Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:32 21.05.24 
Природни науки
   >> Генетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: Pillar_of_fire]  
Автор genefanМодератор (пристрастен)
Публикувано15.12.13 12:49



Pillar, излязъл е резултата и на Радослав Z2105-.
Значи, той трябва да бъде както предсказа Джиоло М269+, L23-, L150+.
Остава загадката защо 23andMe го е определила L49+, защото това SNP трябва да е еквивалентно на L23.
Ти какво решаваш, че ползваш ли Гено 2.0 за него. Трябва ли да праща нова проба?

Имаме и нов участник R1a, по 12 маркера е трудно да се каже от кой подклон е.



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: genefan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано15.12.13 15:40



Добри новини

Хубаво,че си имаме и нов участник. Фенке, аз те питах ама ти сигурно си забравила - Кой е Hristo Dochoolu, b. 1826 and d.1907 и ще се появи ли на проекта, както и тези двамата 13-ки които се включили от друг сайт и се чудех няма ли да разделиш Узунов от Пловдивско



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: genefan]  
Автор Pillar_of_fire (минаващ)
Публикувано15.12.13 20:58



Фенке, ти какво ще препоръчаш - да го тествам за L23 като единичен снип или Geno 2.0?

Кое ще е по-ползотворно?



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: Yaan]  
Автор genefanМодератор (пристрастен)
Публикувано15.12.13 23:46



Дочоолу е гагаузина, който спонсорирах. Пробата е пристигнала, резултата ще излезе скоро.
Узунов не искам да го отделям засега, когато се появи още някой като него, тогава. Има единични ясни случаи и при I1, G2a и пр., но повечето са мъгла.



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: Pillar_of_fire]  
Автор genefanМодератор (пристрастен)
Публикувано15.12.13 23:56



Пилар, Радослав почти сигурно ще излезе L23-, но това не решава към кой клон точно принадлежи.
Тези, подобни на неговия хаплотип, тествани с Гено 2.0 имат още някои специфични SNP, които не съществуват на ФемилиТри - PF7558+, PF7562+ & PF7563+.
Тъй като има вероятност той да излезе уникален склучай, важен за ранните разклонения на R1b, аз препоръчвам Гено 2.0, плюс още сега да му поръчаш за потвърждение L49, тъй като Гено пък не тества точно него.
Ако решиш да не ползваш Гено, тогава поръчай L23 и L49.

Редактирано от genefan на 15.12.13 23:57.



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: genefan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано16.12.13 10:44



Да Фенке, разбирам


А за Узунов той е един от най-ясните участници в нашият проект U152+
Значи може да пратя като дарение за мен Фемили Файндър и за дядо от най-евтиният възможен тест нали така? Да им пиша ли да ги питам дали ще имат достатъчно от моят семпъл или да си трая



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: Yaan]  
Автор genefanМодератор (пристрастен)
Публикувано16.12.13 11:56



Няма нужда да им пищещ, ако случайно ДНК-то не стига не е проблем, тъй като тестваш себе си и винаги може да пратиш нова проба.
Аз ще имам трудности с моите роднини, ако това се получи, но така или иначе нямам финанси за Big Y или нещо подобно.



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: genefan]  
Автор genefanМодератор (пристрастен)
Публикувано16.12.13 12:05



Попадна ми тази схема за ранните R1b, които са голям процент сред българите.
Освен Каратепеоглу, който се доказа L277+, другите не са много ясни.
Ночев, мъжа на Пилар е доказан Z2103+, L277-, L584- и вероятно принадлежи към клона CTS7822/Z2110. Към него изглежда е и "албанския" кластер и мнозинството българи.
Известен брой, в Голямото изследване М269*, вероятно са като дискутирания по-горе случай.







Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: genefan]  
Автор Pillar_of_fire (минаващ)
Публикувано16.12.13 13:25



Февруари месец ще е готов BIG Y тогава много неща ще станат ясни



Тема Re: Резултати в Българския ДНК проект -2нови [re: genefan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано16.12.13 13:26



Добре,няма да им пиша

Да се надяваме,че няма да се наложи да пращам ново,защото пак сума си време ще се чака. Значи до края на седмицата ще изпратя дарение,чрез което ще искам Фемили Файндър за мен и тест за дядо, аз ще ти пиша допълнително за адрес и т.н. А колко струва разширението, примерно аз нещата ги виждам така, ако и аз и дядо сме тествани за снип и разширение, това е повече от достатъчно. Идея си нямам, какво ще излезе дядо, това е част от преимуществото да си българин , обаче ако е R1b ще има да тествам снипове, докато се налучка,какво е но нищо
Интересно схема за R1b благодаря




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.