Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:28 15.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: местянови [re: UnicaDonna]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано21.09.21 09:39



ВЧЕРА имахме един разговор с Уникалния по този въпрос и го попитах - абе швейцарците, обикновените около теб, интересуват ли се от политика, знаят ли кой кой е в нея, кой е министър, кой е... Отговор - НЕ.

Ей това ми е мечтата, това повтарям винаги. Искам да я докараме до там, че държавата да е незабележима в ежедневието на хората. Така да се движи и крадва, че да не пречи, и да не ме интересува кой управлява.

Всъщност, не толкова кражбите на ГЕРБ ме стресираха толкова, колкото мракобесието (малко подсилвам, но не се сещам за друга дума), което дойде с тях и се превърна в норма. Няма да зачеквам говорени и изтъркани приказки, но не са от втора ръка наблюденията ми.

Факт е, че дишаме по-леко от няколко месеца. Не казвам по-качествено, но по-безопасно. Което за мен си е постижение.

хем тепърва ще се учат що е това "министерство" и как се управлява Тук не е много така, защото в министерството министърът задава политики, а експертите в него намират начина да ги осъществят. Видяхме, че ако не са били партийно пристрастени, качествените хора не се подменят.

Не подкрепям идеята за доживотни политици, нещо, което би се случило, ако върнем "също", което е ОПИТНО В ПОЛИТИКАТА КАТО ЦЯЛО. Едва ли ще се дебнат. Толкова добре са парцелирали, че това, което ти прилича на дебнене през годините, е само дрънкане на компромати, когато някой застраши омертата.

Освен това, 35-40 годишните са не ред да налагат обществения тон. Не чичовците им от бкп. Стига толкова, времето е тяхно.

Колкото по-малък е процентът на "свестните" хора в даден народ - толкова по-голям е процентът вероятност управлението да е корумпирано и лошо.


Сигурно. Едно е да помечтаем, друго е да го направиш. Следващия път, в който посъветваш клиент как да спести местния данък, се сети за почтеността(

). От една птичка тръгва пролетта. "Или замълчи завинаги.":-)

Воювайки, загърбваме смирението, а Бог ни гледа отстрани. И отвътре.Glastar

Тема Re: местянови [re: Vtasahme q]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано21.09.21 09:49



Следващия път, в който посъветваш клиент как да спести местния данък, се сети за почтеността

Първо - НЕ АЗ ги съветвам да го правят, защото и за мен самата това е повече врътня. Трябва да се кандърдисва продавача, на когото вече не му пука, щото само купувачът плаща разноските (преди си ги деляха, и двете страни гледаха да стъкмят измамата), да се пазарят колко точно, пък да се пишат отделни договори за мебели и пр глупости. За мен най-лесно е да си платят както си е. Но те ИДВАТ на сделка с готова информация да си правят сделката на данъчна оценка (и доста време ми отнема да им обясня, че това пък е тотален риск, защото отдалече мирише на измама и всеки би разровил точно такава сделка).

Но ВТОРО - аз изобщо не бягам от типичните качества на българина, които ни правят такива, каквито сме като народ. Аз поне имам доблестта да си го призная. Ако местния данък не е по моя вина - то на много други места съм "непочтена". Признавам си без бой. Предимно като водач на МПС. Затова ми се повръща, когато тия от екрана ми заговорят за почтеност.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: местянови [re: Vtasahme q]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано21.09.21 10:02



В отговор на:

защо искаш още от същото



Първо, защото никой не е сигурен в думите "неземно много крадоха". Като гледам, няма кьораво заведено дело, дори обвинение няма повдигнато. За пет месеца вече.
Но опорката си я знаем - няма обвинение, щото е Гешев
Все нещо предстои тепърва. Сега предстои Рашков, по думите му, да представи на обществеността факти - и така ще минат два месеца предизборна кампания...

Второ, защото кой каза "същото"? Христо Иванов в заключителната си реч в парламента подчерта, че има много читави хора в ГЕРБ-СДС. Представи си, примерно, че Борисов се оттегли в почетна позиция подобно на Доган - при такава хипотеза "същото" бързо увисва в небитието, става очевидна неговата несъстоятелност.
"Същото" означава най-вече прекалена компромисност. Не бива цяло десетилетие и повече да угаждаш на всяко боже искане по земите ни. Това блокира всякаква бърза реформа. Без твърдост не става, без недоволни не става - и животът показа, че като угаждаш на всички, придобиваш повече недоволни, че и дори врагове. Парадокс. Урок.

Ако урокът е научен, няма начин да видим повече от същото. Не е ясно какво точно е същото, но - същото.



Тема Re: стрес за антиваксърите!нови [re: 2biri]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано21.09.21 10:17



Аз трябва да съм единия от четиримата. И как не, като настръхвам от обръщение "ей, пача"?



Тема Re: местянови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано21.09.21 10:29




Язък! Хубав човек беше Втасахме я.

И мен ме дразни тая почтеност, дали ще има да я слушаме 4 години, егати ужаса.

Няма смисъл сигурно да ти пиша че човекът е нещо ново дори и в участия по телевизиите и директни отговори? За първи път чувам така директно по телевизията да отговаря - няма дасе коалирам с Дб, няма да се коалирам с Мая Манолова, няма да правя компромиси с Пеевски, строителна фирма с пътищата е заплашвала Спецов и т.н.
За гейовете каза - традиционалист съм и съм толерантен - ами то и аз така бих отговорил - какво е това да или не. Не искам да се женят, но не мога да им забраня, нещо такова...
Иска да е различен и го постига.



Тема Re: местянови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано21.09.21 10:30



Той каза "всички партии". Не е споменавал ГЕРБ



Тема Re: местянови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано21.09.21 10:34



Не спомена и ДБ

Дори не се обърна към ИСБГНИ и съвсем към ИТН...
(тялото му при произнасяне на думите се обърна към депутатите от определена парламентарна група, а главата му дори се врътна към повече - БСП и ДПС).



Тема Re: местянови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано21.09.21 10:38



"типичните качества на българина" - между другото един постинг във фейсбук, който може би е интересен в тази връзка:

(откъс)
"Мисля, че отношението към обществото (общото, общността) е културната пропаст, която ни дели от европейците. Нивото на солидарност между гражданите в нашата демокрация е сред най-ниските, също можем да заключим.
/казва го по повод изследване на антиваксърството в Европа от "Барометър", но като че важи въобще/

ричините вероятно можем да отнесем чак до османско време, но е факт, че българите са в някаква форма на гражданска война поне от 1918 година и никакво обединение под шапката на някаква идеология не е допринесло за някаква кохезия в обществото. Това не успя да направи и демокрацията, която без правова държава и минимални нива на справедливост чрез закона е изпразнена от съдържание.
Оттам и изключително ниското доверие в държавата и нейните институции и персонализацията на властта с някой вожд, който да ни "оправи", последвано от задължително разочарование и още по-ниско доверие и солидарност.
Според известно изследване на най-богатите 25% и най-бедните 25% от държавите по света, най-важният фактор за разликата помежду им, с тежест от 50%, са институциите на държавата, а с по 10% тежест са фактори като климат, географско положение, природни ресурси, национални особености и др.
Не познавам по-добро обяснение за нашата бедност от именно лиспата на солидарност между българите и ниското доверие в държавните институции, които се представляват именно от българи, които не будят доверие (най-често, защото защитават своите и на обкръжението си интереси, а не на цялото общество).
Този порочен кръг може да стане добродетелен само по един начин - когато начело на държавата застанат хора, наясно с тези причинно-следствени връзки и които създадат такава институционална архитектура, която да абортира непригодни за служба на обществото елементи. Както направи американската институционална система с елемента Тръмп.
Иначе винаги след добрия вожд ще идва лошият цар. Или обратно. И дали ще е темата "Русия", "Истанбулска конвенция", семейството, насилието над жените или ваксинацията - все ще сме на Алековото: "европейци сме, ама не до там".
"



Тема Re: местянови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано21.09.21 10:44



Ааа, може- аз не съм го гледал, само съм чел.

Забележката ми идва в контекста и на това което чух от Кирил Петков сутринта от Нова - той също говореше за мнозинство на почтените - 121 депутата от всички партии, но когато го попитаха кой е почтен от ДПС, заговори за това, че те трябва да спрат подкрепата към Пеевски.
"Значи не от всички"- каза си Гринлайт в колата

Редактирано от Green Light на 21.09.21 10:45.



Тема Re: стрес за антиваксърите!нови [re: NUT]  
Автор Reverend Harry Butz (The Swamp)
Публикувано21.09.21 10:49



защо ние ваксинираните ДА страдаме.

Това е едно съвсем кратко видео от Италия и САЩ.




В италианската част, една санитарка отговаря на депутата Андреа Мандели,
който твърди на вечерна квартална среща с публиката, че болниците са пълни
с неваксинирани хора. Във втората част, известна говорителка на CNN съобщава
последните новини от CDC.


Рим

"Здравейте, казвам се Кристина.
Аз съм санитар и искам да отговоря на г-н Андреа Мандели.
Говорихте за факта, че отделенията за интензивно лечение са пълни с
неваксинирани хора. До четири часа днес бях дежурна и хората, които бяха в
интензивното отделение за Ковид, всички бяха ваксинирани.
Така че не казвайте, че са неваксинирани, защото не е вярно.

(Лицето на г-н Андреа Мандели в този момент контрактира силно от болезнения
импулс на хванатия в лъжа общественик - бел.моя)

Човекът с микрофона се обръща към Кристина: Вярно ли е това?

Кристина: Абсолютно да. Цифрите говорят сами за себе си.

CNN

Говорителка:
Информацията от CDC тази вечер преобръща с главата надолу всички ключови
неща, които са ни казвали за Ковид. CDC разкрива тази вечер, че 74 % от случаите
на Ковид в окръг Барнстъбъл, щат Масачузетс - дом на Провинстаун (известна
дестинация за летни ваканции на хората на ЛГТБ от близките щати - бел. моя) -
където имаше скорошна епидемия, са били сред напълно ваксинирани хора.
И от CDC сега се казва, че е също толкова вероятно ваксинираните да
разпространяват вируса, както и онези, които не са ваксинирани.
Това, разбира се, противоречи на широко разпространените досега представи."




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.