Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:13 19.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема По-скъпи торбички  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано14.06.12 00:23





Започна да става интересно.



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: WMC]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано14.06.12 06:08



Хич не ми е интересно, само ми е нервно!!! Не могат ли да ги измислят от разграждаща ое материя, но на ниски цени? Не мога са повярвам, че не!





Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: УниKaлнaтa]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано14.06.12 06:38



Добро утро, Уни, разбира се, че могат - не могат обаче да се разберат (предполагам), кой ще плати изграждането на такова предприятие и кой в последствие ще прибира приходите...



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: WMC]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано14.06.12 06:45



Като заговорим за торбички - все си представям хамериканските филми, в които героите се прибират вкъщи, гушнали като бебета с две ръце едни огромни хартиени торби, пълни с покупки...и ме втриса!



Не вярвам да е чак-толкова скъпо това с другите торбички. Както са направили заводи за тези, безплатните, така биха направили и за нови.



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: WMC]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано14.06.12 08:04



За екология ли става дума?
Дай личното си мнение, колко броя торбички се купуват дневно в страната?
Увеличението на един брой е един лев.
Каква сума получи месечно?

Пак да те попитам: За екология ли става дума?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема това е нагледнонови [re: WMC]  
Автор Милфета (вафличка)
Публикувано14.06.12 08:19



показнО на поговорката "станахме по-големи католици от папата"!



п.п. обаче кошничките за пазаруване са толкова секси! тутакси ще се маскираме на аристократки всики пазаруващи дами! проблема е, че вървят с бонета, а не всякога прическата позволява носенето на такова!



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: ПЪTниka]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано14.06.12 08:54



Ти пък да не мислиш, че когато торбичките станат по левче, някой ще ги купува?? Само баровците, а техните закупени торбички надали ще донесат кой-знае каква печалба някому.



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано14.06.12 09:25



а, те пък онези, Американските , да знаеш пък колко са екологични.
Осечени са дървета, за да бъдат направени тези хартиени кесии, нали?



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: УниKaлнaтa]  
Автор изpyдчи (студенокръвно)
Публикувано14.06.12 09:29



Че то за педесе стинки от магазините по левче купуваш огромна торба от синтетичен текстил пак с цел пазаруване.

(*ред.)
Йо маха... йо масо



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: изpyдчи]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано14.06.12 09:35



Проблемът е не, че няма откъде да я купиш, а че трябва да я МЪКНЕШ с теб празна при всеки пазар, вместо да си получиш стоката в торбичка при самото пазаруване, както беше преди.



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано14.06.12 09:50



друго решение - ей сега ми щукна.


Баркод на всеко торбе и баркодчетец в магазина, свързан с камера и огромен хард.
Така търговецът, който може да си го позволи като инвестиция, да има право да предлага безплатни торбета.
Който не, ми по левче.



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано14.06.12 10:11



А по-преди как беше?

Преди повече от 20 години мой близък беше студент в чужбина и казваше, че винаги в джобовете на връхните си дрехи имал прилежно нагъната торба за пазар (което предизвика голям смях, защото едно момче на 22 г. да мисли за такива неща си беше смешно за нас), защото не само му се свидели пари, а и като един истински студент не се чувствал достатъчно богат да плаща всеки път.
Вие нямате ли си в колите торби за пазар, които могат да се използват многократно?



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: УниKaлнaтa]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано14.06.12 10:11



Така е - разглезихме се, но ако харчим наистина повече отколкото природата може да възстановява ще трябва сериозно да се ограничим.

Найлоновите торбички ще станат като цигарите - лукс.



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: WMC]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано14.06.12 10:13



Цигарите -лукс?!!!!Е, моляте не ги сравнявай с Майбах или Макларън





Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: ПЪTниka]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано14.06.12 10:13



Вероятно - ДА - видях новината и споделих.

А финансовата цена е най-малкото перо от цялата стойност... Признавам си, че не "виждам" цялата картина и мога само да гадая... без да хвърлям боб или да размятквам карти.



Тема Re: това е нагледнонови [re: Милфета]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано14.06.12 10:16



Може и да сме по-големи кардинали от краля.



Найлоновите торбички са само началото на лошия ни навик да използваме пластмаса. Тепърва ще се връщаме към времето в което нямаше "програмирана чупливост".



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: Фиши]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано14.06.12 10:19



Цигарите не са стока от първа необходимост - не ги приравнявай към хляба насъщен... че даже и към сиренето.

А ако не са лукс то трябва да има още поне една категория, но аз не съм спец по тази материя. Така че надявам се да не ме замериш с някоя летяща чиния.





Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: WMC]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано14.06.12 10:28



Коментара ти е, че започва да става интересно.
Какво е интересното на ставащото?

Свързана новина:



Ето, държавата се намеси свързано с твоята новина.
Кажи сега за интересното?


Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Редактирано от ПЪTниka на 14.06.12 10:31.



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: Silverado]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано14.06.12 10:40



в тукашно чужбинско всички торбички са с баркод, най-малките са 5 цента (или може би 1 цент, не съм сигурен), има по-големи от 10 цента, а има и големи от 50 цента и много големи от 1 евро. Всички те могат да се използват многократно ако искаш да спасяваш планетата, а ако не искаш си ходиш на пазар с ръце в джобовете и спокойно си ги пазаруваш всеки път защото цените им са пренебрежимо малки



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: DarkSide]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано14.06.12 10:46



При нас 50 цента са много пари и с тях спасяваме себе си, а не планетата.
Ние първи се ангажирахме със спасяването на планетата, като почти унищожихме всякакво промишлено производство на всичко.
Този грях със спасението на планетата го оставихме на развитите страни.



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: ПЪTниka]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано14.06.12 10:56



важна е не цeната, а възможността да спестяваш или да си плащаш за удобството да не се размотаваш със стари пликове и торби - така всеки е свободен да избира ... - същото е като да въртиш 20 минути с колата докато намериш безплатно място за паркиране или да платиш 1 - 2 евро за паркинг където ти е удобно - въпрос на манталитет



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: DarkSide]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано14.06.12 11:00



И аз съм привърженик на манталитета да можем да избираме.
Създал бог Ева и казал на Адам:"Избирай си жена!"

Иначе разбирам всичко което казваш.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: това е нагледнонови [re: WMC]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано14.06.12 11:01



Аз да не съм някоя хулиганка



Да знаеш, че кардиналите са прнцовете на католическата църква и папата им е един вид началник. Всеки кардинал може да стане папа. Кралят (естествено, не кралицата на Великобритания (тя си е глава на тяхната църква) на държава, която е католическа, си има собствена играДори не се сещам в коя монархия католицизмът е религия.



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: Фиши]  
Автор .Jess. ()
Публикувано14.06.12 11:02



И аз така , Фиш, винаги имам в чантата си платнена торба за пазар, само дето не съм на 22 и не съм студентка, за съжаление

.

Не разбирам въобще трагедията, която се разиграва у нас с тези полиетиленови торбички. Явно не искаме да се отказваме от вредните си удобства, но иначе сме големи еколози - на хартия.
Тук има магазини, предимно за нехранителни стоки, които те питат дали искаш торбичка (безплатна), преди да ти дадат стоката и гледам, че хората масово отказват и/или си вадят техните от чантата.
В хранителните пък масово си ползват кошници, касетки или здрави огромни торби от полиетилен за многократно ползване, от ИКЕА например (предполагам, че и у нас ги има в ИКЕА, сини на цвят). Вярно, че хората пазаруват предимно с автомобили и не е проблем да си държиш вътре кошниците, но за дребни попътни покупки една платнена торба си е съвсем наред. За останалите - да си плащат удобството от купена в магазина полиетиленова. Всъщност, тук на всяка каса се продава и платнена такава - купуваш веднъж и ползваш многократно.
Малко ме смущава само, че у нас полиетиленовите торбички ще струват доста скъпо - тук една голяма струва 15-25 цента) - предполагам, че искат по-драстично да променят навиците на хората, не знам дали точно това е правилното, но приветствам усилието да се направи нещо, в България е катастрофа с тези торби летящи из въздуха и с пластмасовите шишета, въргалящи се навсякъде.
Та историята ми прилича като на тази с цигарите.



Тема Re: това е нагледнонови [re: Фиши]  
Автор .Jess. ()
Публикувано14.06.12 11:04



Дори не се сещам в коя монархия католицизмът е религия

В Испания. :)



Тема Re: това е нагледнонови [re: Фиши]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано14.06.12 11:04




"Всеки кардинал може да стане папа"
Вече сме в нови времена-всеки крал може да стане кралица!
Няколко сантиметра е разликата!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: това е нагледнонови [re: ПЪTниka]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано14.06.12 11:14



Така си е





Тема Re: това е нагледнонови [re: .Jess.]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано14.06.12 11:15



Уф, една седмица в Лондон ми е замъглила мозъка





Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: .Jess.]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано14.06.12 11:20



Твоето поведение сега си е съвсем в рамките на нормалното, но преди 20 години си беше странно.

Напълно съм съгласна с история за цигарите! Много драматизъм влагаме излишно. Ако питаш всички искат да живеят на чисто, ама друг да чисти.



Тема Re: това е нагледнонови [re: Фиши]  
Автор .Jess. ()
Публикувано14.06.12 11:36



Помаха ли на кралицата?





Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: ПЪTниka]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано14.06.12 12:18



ПЪТник, благодаря за отперения въпрос, но не съм подготвен и мога само да философствам оттук нататък.

Знам само че мисленето е приключило и е дошло време да се приложи на дело измисленото...



Тема Re: това е нагледнонови [re: Фиши]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано14.06.12 12:22



Изразът идва от феодално време... или така поне съм разбрал. Тогава Краля е имал по-тежката дума по отношение на случващото се в страната.

Но не съм експрет, де - хулиганин съм.





Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: Фиши]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано14.06.12 12:29



Вие нямате ли си в колите торби за пазар, които могат да се използват многократно?

Имам, разбира се, но това е за случаите, в които СПЕЦИАЛНО отивам на пазар. А много често ми се случва, докато си крача из града, да се шмугна в някой магазин и да си купя нещо. И за такива случаи си имам торбички в чантата, но въпреки това си е грижа... а другото си беше удобство.





Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: УниKaлнaтa]  
Автор .Jess. ()
Публикувано14.06.12 12:31



Ми никой не ти отнема удобството, но трябва да се платиш за него. В това е разликата.



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: WMC]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано14.06.12 12:40



И аз благодаря за възможностите които ти ми даде, да се изразя ПЪтническата.
Дерзай, времето е пред теб!



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: .Jess.]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано14.06.12 12:47



Пък и най-удобно е да ти обложа с данък удобството.
Ние дето ги измисляме тези неща, вече сме измислили данък и за удобния секс.
Не може да се чукате удобно и да не си плащате за удобството.
Ценностната ти система така ли калкулира разходите по бизнеса и опазване на околната среда, данък удобство?
Ами в такъв случай ще плащаме, щом правилото е : болен се ебе на легло!
Де да хукваме сега към гората, от едно ебане нищо няма да ни стане...
Нали?



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Аз пазарувам с мои си торби.нови [re: WMC]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано14.06.12 12:48



От доста време. Ами като ми се изтърбушиха 2-3 купешки, не от най-евтините, уж здрави на вид торби, на нема и 10 крачки от магазина. Бири, буркани лютеница се праснаха и пръснаха по тротоара ...





Тема Американският начин на покупконосене,нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано14.06.12 12:58



"гушнали като бебета с две ръце", е физиологично по-правилен от овесването на две 10-15 килограмови торби във всяка ръка. По-равномерно се разпределя тежестта между ръцете, раменния пояс, гръбнака и краката.



Най-добър би бил методът с кобилицата, но кой знае как ще те изгледат съседите в братска Америка, ако те видят така да си носиш покупките.




Тема Re: Американският начин на покупконосене,нови [re: Phillip]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано14.06.12 13:01



Работим усилено по проекта торбести. Вече имаме резултати и се ражда новото поколение.
За сега на жените отзад, а на мъжете отпред!



Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: WMC]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано14.06.12 13:16



И 100 лева да ги направят я па че си ги купувам, и 0 лева да ги направят я па че ги крадем





Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: Фиши]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано14.06.12 13:36



Аз си нося една или две в чантата, но като купя плодове........не става с тези торби или става, но се цапат.



Тема Re: това е нагледнонови [re: Фиши]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано14.06.12 13:38



Пита ли кралицата)) има ли торбичка за инцидентно пазаруване То нейните плодове и зеленчуци са на главата, ама гайле ми е



Тема Re: Американският начин на покупконосене,нови [re: Phillip]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано14.06.12 13:42



"гушнали като бебета с две ръце", е физиологично по-правилен от овесването на две 10-15 килограмови торби във всяка ръка.

Да бе, да. Само че ако имах още 2 ръце - с третата да си отключвам и заключвам колата, да си отварям багажника и да го затварям, да натисна копчето на асансьора, да отворя вратата му, да я затворя, да избера етажа...а четвъртата - ако някой ми се обади през това време по телефона - да се обадя в движение.



И трябва да си наема някой, който да ми казва, като се движа с огромната торба на корема си - колко дупки трябва да прескоча, за да не се пребия, и колко стъпала да кача...


Ти май не ходиш на пазар често и не мъкнеш тежки пълни торби всеки ден, м?

Редактирано от УниKaлнaтa на 14.06.12 13:43.



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: DarkSide]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано14.06.12 14:06



не бе Дарки, идеята ми беше, че като я свалят от някое дърво тази торбичка, да могат да издирят търговеца и оттам и купувача по записа на камерата.
И да го.....





Тема Тогава методът с кобилицатанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано14.06.12 14:14



е най-подходящ за теб. Като я балансираш на рамото и можеш да използваш и двете си ръчички. Дори някои печени кобиличарки могат и да клякат така, при това говорейки по телефона, напр. в случай, че си изпуснат ключовете на земята.





Тема Re: това е нагледнонови [re: tia9]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано14.06.12 14:19



Повече се вълнувах от баба й Биктория и дядо й Албърт





Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано14.06.12 14:20



Всяко нещо си има цена. Радвам се, когато цената е в пари.



Тема Re: това е нагледнонови [re: .Jess.]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано14.06.12 14:22



Тц!

Точно след честванията й пристигнах. Може би се е грижила за болния си съпруг и не е хойкала по улиците, за да се видим с нея



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: Silverado]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано14.06.12 14:22



като я свалят от някое дърво тази торбичка, да могат да издирят търговеца и оттам и купувача по записа на камерата.

само че после требе да пратят записа на ФБР, което да го зумне със специалния холивудски зум от 10 000 пъти за да различи достатъчно добре лицето на купувача, което лице после да се въведе в базата данни на родната милиция, на което нашия компютър да направи match и да изкара досието на купувача, от което да му се вземе адреса и там да се изпрати SWAT отряда ... следващата стъпка ще е да се прави и ДНК анализ на слюнката останала по всеки хвърелн фас на улицата за да се идентифица виновното за хвърлянето му лице





Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: DarkSide]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано14.06.12 14:26



не си ме разбрал - видеото с купувача ще е налично в магазина, откъдето е закупена стоката в торбичката/в голям хард, казах/





Тема Re: това е нагледнонови [re: Фиши]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано14.06.12 14:26







Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: DarkSide]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано14.06.12 14:30



Ухааааа





Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: Silverado]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано14.06.12 14:31



Това ми е ясно, ама от видеото как ще разбереш как се казва и къде живее, та да му пратиш глобата? Или ще седнеш да го дебнеш дали пак ще дойде да пазарува от същото място?





Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: DarkSide]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано14.06.12 14:37



ми не знам


Но, в кварталното магазинче ме познават и това значи, че ще мога да си взема торба гратис, за разлика от някой непознат, примерно. А за него ще е по левче!
А и Ловеч не е голям град, все пак.



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: DarkSide]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано14.06.12 14:53



само че после требе да пратят записа на ФБР, което да го зумне със специалния холивудски зум

Аха.









Тема Re: Тогава методът с кобилицатанови [re: Phillip]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано14.06.12 15:04



Аз лично ползвам балансиране върху главата. Добива се перфектна стойка и двете ръце са свободни.





Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано14.06.12 15:21



анджък, точно това имах предвид!





Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: Silverado]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано14.06.12 15:41



Осечени са дървета, за да бъдат направени тези хартиени кесии, нали?

Глупости. Много, много отдавна за подобен клас харртии никой не ползва дървесина. Освен разни отпадъци от дървообработващата промишленост. Основно се правят от слама и други растителни отпадъци с високо съдържание на целулоза, и от отпадъчна/рециклирана хартия. Аргументи подобни на идиотите от ментел, че като се отказваме от хартиените фактури, спасяваме дърветата са... най-малкото смешни.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: WMC]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано14.06.12 16:08



Кое му е интересното. Това трябваше да го направят още преди 10 години.

М+З=ВЛ




Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано14.06.12 16:38



Да, сега щях да имам цех за плетени торбички от памук.
А ти 300 дка памучени плантации и да сме дръпнали икономиката и екоравновесието напред в бъдещето.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: walkman™]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано14.06.12 20:21



съгласих се!


Но тези отпадъци, така или иначе биха влезли и в друга полезна употреба, нали?
Па ако щеш и за еко брикети, например, да се ползват отпадъците от дървообработването.
Просто нишата на полиетиленовите торбета за мен е полезна.



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: WMC]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано14.06.12 23:49



Поредната еко-идиотщина.



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: Silverado]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано15.06.12 01:53



Всъщност - целият спор "хартия или пластмаса" до известна степен е безсмислен. Хартиените опаковки също се разлагат много дълго време, ако са депонирани като отпадък - там (в депата за отпадъци) се стремят да ограничат разлагането, за да не се просмукват отпадъчните продукти в почвата и водите. Освен това - хартиените опаковки не са по-екологични от пластмасовите. За производството на хартия се изразходва много (в пъти!) повече вода и енергия, отколкото за производство на съответната пластмасова опаковка. За рециклирането - също отиват не малко ресурси. Тоест - "екоикономията" от крайния продукт - хартиена опаковка, е "изядена" авансово, при производството. Но навсякъде се тръби само за част от целия процес производство - употреба - рециклиране. Същото е, както и за прословутите "енергоспестяващи" лампи - да, през времето на експлоатация харчат по-малко енергия, но при производството и рециклирането им се харчи много пъти повече енергия (и вода, която също е ценен ресурс), отколкото за една обикновена крушка. И ако се сметне цената на целия живот - май са доста по-неикономични.



Та - истината е не в това, кой продукт е по-бързо или по-бавно разлагащ се. А в разделно събиране и рециклиране. Ако средствата, изразходвани да ни убедят колко са вредни едни или други опаковки отиват за това, да ни научат да събираме разделно, и за заводи за рециклиране - крайната цена ще е доста по-ниска. Ако трябва - и "насилствено" да ни научат на това. В много страни (да не давам Япония за пример...) ако не събираш и изхвърляш всичко разделено - следва предупреждение, след това - глоби. Жестоки и неминуеми...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: УниKaлнaтa]  
Автор svoya sam (новак)
Публикувано15.06.12 02:18



Тези хартиени торби отдавна са със дръжки и в тях се слагат по леки неща. В мазините има и от двата вида - хартиени и полиетиленови, питат те от кои искаш. Всички са безплатни. Има едни приличат на платнени торби за пазар, рециклиращи се, струват 1$ и се късат след месеци употреба.



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: walkman™]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано15.06.12 06:46



Абсолютно съгласен!





Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: Silverado]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано15.06.12 07:50



С какво си съгласен адаш?
Добро утро.
С това че проблема ни не е ЕКО , а чисто икономически и в полза на определени фирми, а не на гражданите.
Ами да го приемем за вярно това предположение и да дръпнем чертата на тази тема?
"Еко" не е нищо друго, а само удобство, но не за нас.
Прозира отвсякъде

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: ПЪTниka]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано15.06.12 08:09



ми именно де, и човекът това казва - и за енергията за хартиените торби, и за евродирективите, и за "евтините" енергоспестяващи ламбета - се там, един вид.
И се за фирми, дето ги правят или продават тези неща. За едно и също говорим.


Ха добро утро, Адаш!



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: Silverado]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано15.06.12 08:12



Днес ще бъде войствен ден. Решил съм да победя света.
Имам нужда от приятелска подкрепа. Ще се боря с държавната администрация и ще навивам километри по разни институции... голям кеф е това за мен!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: ПЪTниka]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано15.06.12 08:13



стискам палци тогаз.


Венсеремос!



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: svoya sam]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано15.06.12 08:27



Предполагам - говориш за Щатите? Значи и полиетиленови торбички предлагат безплатно? Ми - очевидно американците са намерили начин да си ги разграждат в почвата... или пък да докажат още веднъж, че за нищо не им пука.



Те ли бяха тези, които не подписаха нещо, свързано с опазване на световната природа? Аерозоли ли беше, какво беше - не помня точно...



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: WMC]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.06.12 08:55



Намирам го за разумно. Друг начин да създадеш екологично поведение у народ, дето всичко прави на инат, не виждам.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: WMC]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано15.06.12 09:29



Можеше да има някакъв положителен ефект, ако бяха в състояние да го въведат на практика, а не само на хартия. Те 15 ст. такса не успяха да наложат и на пазара всеки дава торбичките без пари, сега цял лев решили да събират. Неадекватна история. При 10 000% печалба от торбичка черният им пазар е гарантиран. Ако тръгнат да го борят, мафията ще зареже наркотиците и ще се преориентира към торбичките


А основният ефект ще е, че даже и някой да се опита да спазва наредбата, той ще отпадне автоматично, щото клиентът ще отиде на съседната сергия, където торбичките са без пари. Естествена селекция, в кофти посока.



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: walkman™]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано15.06.12 09:40



Но навсякъде се тръби само за част от целия процес производство - употреба - рециклиране. Същото е, както и за прословутите "енергоспестяващи" лампи - да, през времето на експлоатация харчат по-малко енергия, но при производството и рециклирането им се харчи много пъти повече енергия (и вода, която също е ценен ресурс), отколкото за една обикновена крушка. И ако се сметне цената на целия живот - май са доста по-неикономични.

В енергоспестяваща лампа за 10 лева няма как да има вложена енергия за повече от 10 лева. При работата си същата лампа спестява енергия за няколко пъти по 10 лева. Обикновената крушка и без енергия да я произведат, сметката пак е в полза на другата.



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано15.06.12 11:14



Мдам... Да бъдеш ловец на хора не е майтап работа.



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: 741]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано15.06.12 11:17



Истинският положителен ефект се постига след едно човешко поколение.

Засега можем само прогнози да даваме това ограничение дали е добро или не е добро.



Тема Re: По-скъпи торбичкинови [re: walkman™]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано15.06.12 13:44



Въпросът изобщо не е до неразградимостта на торбиките. Ако бяха наистина 100% тотално природно неразградими, щяха да са идеалният незамърсяващ отпадък. Това, което не се разпада не замърсява. Е, те не са 100% неразградими, но са да кажем 95%, така, че са всъщност едно от най-незамърсяващите неща в света.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.