Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:11 29.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ТЕОРИЯ НА НИЩОТО !нови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано03.11.11 06:51





цитат:

Аз не казвам, че ТО е вярна. Казвам, че всички известни факти дотук сочат, че е вярна (в смисъла, който съм обяснила). Дано открият нещо, което ТО не описва, това ще даде тласък да се погледне встрани от постулатите и заключенията на ТО и да се види по-общата картина. Даже казвам, дано това се случи скоро!
край на цитата.


Викаш : "Дано скоро открият че нищото има качества и може да се криви и от искривеното нищо могат да се правят батути..и това ще даде тласък на една нова по обща теория - ТЕОРИЯ НА НИЩОТО !"



Тема Re: НЕ СЕ НАДЯВАМ А ЗНАЯ !нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано03.11.11 07:55



Абе като толкова много знаеш, защо не ми отговори на въпроса от преди няколко дни:

Може ли светлината от най--далечните звезди да идва до нас със скорост 150000 или 200000 км/сек?

Схващаш ли връзката с оня твой пост, дето все ми го навираш в очите??



Тема СРЕДНА СКОРОСТ и МОМЕНТНА СКОРОСТнови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано03.11.11 08:39





цитат:
"НЕ СЕ НАДЯВАМ А ЗНАЯ ! "

Абе като толкова много знаеш, защо не ми отговори на въпроса от преди няколко дни:

Може ли светлината от най--далечните звезди да идва до нас със скорост 150000 или 200000 км/сек?

край на цитата.


На въпросът ти аз отдавна съм отговорил с твърдението си че всяка скорост е относителна .. т.е. че зависи от нашето движение спрямо "скоростящото се" и от напрегнатоста на полето в СВ в който се разпространява в даден момент светлинната вълна по своя далечен път от там до тук.. Във всеки случай понятието светлинна година няма никакъв физически смисъл ..

Освен това ти говориш за скорост на "на идване " от най далечните звези без да уточняваш средна скорост ли имаш впредвид или моментната скорост която светлината има на подстъпите пред окото ни..Това са доста различни скорости - средна скорост и моментна скорост .. Уточни въпросът си за да знам какво ме питаш..



цитат:
Схващаш ли връзката с оня твой пост, дето все ми го навираш в очите??

край на цитата.


Защо трябва да гадая ?.. кажи връзката в пряк текст .. Хем аз няма да се занимавам с гадание .. хем и ти ще си сигурна че ще те разберат правилно..

П.С. :



Ако принципът се наруши теорията трябва да се преразгледа (на боклука!) :





Тема Re: СРЕДНА СКОРОСТ и МОМЕНТНА СКОРОСТнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано03.11.11 08:55



Може ли светлината от най-далечните звезди да идва до нас със скорост 150000 или 200000 км/сек?

...всяка скорост е относителна

Аз те питам МОЖЕ ЛИ?

Освен това ти говориш за скорост на "на идване " от най далечните звези без да уточняваш средна скорост ли имаш впредвид или моментната скорост която светлината има на подстъпите пред окото ни..

Питам за моментна скорост на разстояние няколко метра/сантиметра от окото ни.



Тема Re: ТЕОРИЯ НА НИЩОТО !нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано03.11.11 09:08



Ей затова предпочитам да говоря с теб на каква да е друга тема, но не и тази.

ТО ти е идея - фикс и на всяко изречение за нея реагираш като ущипан.

От друга страна, толкова си несигурен в ХСВ, че като те питам нещо, после 3 пъти трябва да уточнявам какво съм питала... и накрая ми писва да питам.

Теория, която нищо не предсказва - нито качествено, нито количествено - КОМУ е нужна? КАК да бъде проверена? КАКВА ще е ползата от нея?

Изобщо това ТЕОРИЯ ли е или е ПРИКАЗКА за лека нощ, която ни разказваш?



Тема Re: ТЕОРИЯ НА НИЩОТО !нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Oтвъднoтo3oвe ()
Публикувано03.11.11 10:56



Одавна са го открили това Философите.





Тема Re: ТЕОРИЯ НА НИЩОТО !нови [re: Aтилea]  
Автор Oтвъднoтo3oвe ()
Публикувано03.11.11 10:59



"Изобщо това ТЕОРИЯ ли е или е ПРИКАЗКА за лека нощ, която ни разказваш?"

Всички теории на Физиците са приказки за лека нощ. Защото Отвъдното Зове.


Петков е гении. Няма спор. Щом те кара да мислиш мъдро.





Тема ХСВ Е МНОГО СЛОЖНА ТЕОРИЯ!нови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано03.11.11 11:00





цитат:

Ей затова предпочитам да говоря с теб на каква да е друга тема, но не и тази.
край на цитата.


Въпрос на вкус е кой за какво предпочита да говори..




цитат:

ТО ти е идея - фикс и на всяко изречение за нея реагираш като ущипан.
край на цитата.



Но не се правя на ощипана госпоица!..



цитат:
От друга страна, толкова си несигурен в ХСВ, че като те питам нещо, после 3 пъти трябва да уточнявам какво съм питала... и накрая ми писва да питам.

край на цитата.


Ами така е като не уточняваш какво питаш.. Уточняваяй!..


цитат:

Теория, която нищо не предсказва - нито качествено, нито количествено - КОМУ е нужна? КАК да бъде проверена? КАКВА ще е ползата от нея?
край на цитата.


Как да не предсказва ?.. Ми нали ХСВ предсказа дека СТО е малци болна скоро ке я копаме..

И сега по сериозно ..ХСВ е много сложна и трудна теория и нейния математически модел ще изисква набор от много емперични данни и упорен труд на много физици и математици.. Това сестричке не е по силите на един човек и аз ни най малко не си правя илюзия , че ще ми стигне времето на 100 прераждания за да направя всичко сам.. в Светът на науката ще се намерят достатъчно знаещи и можещи хора които да сторят това със чест!.. Такива ти работи с точните предсказания .. пекът се !..

Вчера в светът се роди 7 милиардния жител !.. Има кой да бачка оказва се според статистиката .. аз не съм от бачкирите .. от мислителите съм ,
Ето виж:



Тема БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА ПРОЗОРЛИВОСТА!нови [re: Oтвъднoтo3oвe]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано03.11.11 11:03





цитат:

Петков е гении. Няма спор. Щом те кара да мислиш мъдро.
край на цитата.


Благодаря ти за прозорливоста .. Те може да не го разберат ама ще го усетят !..





Тема Re: БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА ПРОЗОРЛИВОСТА!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Oтвъднoтo3oвe ()
Публикувано03.11.11 11:05



Те, ако го усетят ще е супер. Може и да не го усетят въобще.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.