Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:27 31.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Добре ..Добре..нови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано28.08.11 19:05





цитат:

нещо не си в час май
край на цитата.


Добре..



Тема Re: ОНАГЛЕДЯВАЩ ЧЕРТЕЖ ЗА ПЪТЯ НА СВЕТЛИНАТАнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор polu (идиот)
Публикувано28.08.11 19:22



Виж обозначенията в статията на Айнщайн :

СТАТИЯТА от 1905 г

И ще ти стане ясно че във формулата си за скороста , пътя и времето както в подвижната , така и в неподвижната система той ползва растоянието между краишата на пръчката като път .. бърка растояние и път.. приема растоянието между двата края на пръчкара "rAB" за път както в подвижната , така и в неподвижната система ..

Недопустимо е за един такъв голям учен да не прави разлика между растояние и път , но в случая колкото и да е изненадващо това си е факт!..

То не е само въпроса, че той се е объркал, но и колко други е объркал.

Ти това не трябваше да го споменуваш, вече ще видиш писано от теб в клуб физика на куково лято.




Тема Re: ОНАГЛЕДЯВАЩ ЧЕРТЕЖ ЗА ПЪТЯ НА СВЕТЛИНАТАнови [re: polu]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано28.08.11 19:37



той ползва растоянието между краишата на пръчката като път .. бърка растояние и път.. приема растоянието между двата края на пръчкара "rAB" за път както в подвижната , така и в неподвижната система
Напълно прав си е бил човека , нима растоянието на пръчката не се изминава от светлинният лъч ? друга е грешката на ТО , погрешна философия и тълкование на пространство и време.



Тема БЯХ ПРОПУСНАЛ ЧЕ Е ОБЪРКАЛ ЦЯЛ СВЯТ!нови [re: polu]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано28.08.11 22:37





цитат:

ОНАГЛЕДЯВАЩ ЧЕРТЕЖ ЗА ПЪТЯ НА СВЕТЛИНАТА

Виж обозначенията в статията на Айнщайн :

СТАТИЯТА от 1905 г

И ще ти стане ясно че във формулата си за скороста , пътя и времето както в подвижната , така и в неподвижната система той ползва растоянието между краишата на пръчката като път .. бърка растояние и път.. приема растоянието между двата края на пръчкара "rAB" за път както в подвижната , така и в неподвижната система ..

Недопустимо е за един такъв голям учен да не прави разлика между растояние и път , но в случая колкото и да е изненадващо това си е факт!..

То не е само въпроса, че той се е объркал, но и колко други е объркал.
край на цитата.


Благодаря ти за напомнянето .. Найстина гурото освен че се е объркал е объркал и целия свят и то за много дълго време..


цитат:

Ти това не трябваше да го споменуваш, вече ще видиш писано от теб в клуб физика на куково лято.
край на цитата.


Знам това , но не ми пука .. За мен по важното да разпердушиним глупотевината на релативизмът и мисля че се справяме отлично .. На нас е било писано да видим сметката на тая глупотевина !.. Кой ако не ние ?.. И кога ако не сега ?..



Ние показахме измамното лице на релативизмът и това вече никога няма да бъде забравено !.. Ако щът да ни пускат в клуб физика, това няма да промени нещата .. Гогъл си знае работата .. В гоглето вече се намират повече опровержения на глупотевината отколкото подкрепящи я материали..

Редактирано от Петко Марков Петков на 28.08.11 22:47.



Тема НАУЧИ КАКВО Е РАСТОЯН ИЕ И КАКВО Е ПЪТнови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано28.08.11 22:57





цитат:

"той ползва растоянието между краишата на пръчката като път .. бърка растояние и път.. приема растоянието между двата края на пръчкара "rAB" за път както в подвижната , така и в неподвижната система "
Напълно прав си е бил човека , нима растоянието на пръчката не се изминава от светлинният лъч ? друга е грешката на ТО , погрешна философия и тълкование на пространство и време.
край на цитата.


Не, растояния не се изминават .. изминават се пътища.. Научи какво е път и какво е растояние..



Тема Re: НАУЧИ КАКВО Е РАСТОЯН ИЕ И КАКВО Е ПЪТнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано29.08.11 07:35



Хо Хо растояние не се изминавало а само път , а пътят какво е , краставици с торта

не се учудвам че се отвратиха от нагодените ти терминологии , макар и да не си арогантен като мен.



Тема КОГАТО ВРАГОВЕТЕ МЕ ХУЛЯТ ЗНАМ ЧЕ СЪМ НА ПРАВ ПЪТнови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано29.08.11 08:09





цитат:

Хо Хо растояние не се изминавало а само път , а пътят какво е , краставици с торта
край на цитата.


Растоянието е абсолютен зеленчук и не зависи от изборът на отправна система а пътят е относителен зеленчук и зависи от изборът на отправна система.. Ъхъ!..




цитат:

не се учудвам че се отвратиха от нагодените ти терминологии , макар и да не си арогантен като мен.
край на цитата.







Тема Re: КОГАТО ВРАГОВЕТЕ МЕ ХУЛЯТ ЗНАМ ЧЕ СЪМ НА ПРАВ ПЪТнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано29.08.11 12:08



Растоянието е абсолютен зеленчук и не зависи от изборът на отправна система а пътят е относителен зеленчук и зависи от изборът на отправна система.. Ъхъ!.
и какво от това , не е аргумент подкрепящ тезата ти че път не било изминаване на растояние.



Тема МИНАЛИ ПО ЗАОБИКОЛЕН ПЪТ И ПРОФУКАЛИ БЕНЗИНА!нови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано29.08.11 12:25





цитат:

Растоянието е абсолютен зеленчук и не зависи от изборът на отправна система а пътят е относителен зеленчук и зависи от изборът на отправна система.. Ъхъ!.
и какво от това , не е аргумент подкрепящ тезата ти че път не било изминаване на растояние.
край на цитата.


Виж там разбери какво е растояние и какво е път а че ела пак .. Сега още не си готов да възприемеш обяснение защото не си си изяснил представите за път и растояние..





Тема Re: МИНАЛИ ПО ЗАОБИКОЛЕН ПЪТ И ПРОФУКАЛИ БЕНЗИНА!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано29.08.11 12:33



Растоянието е магаре с рога , а пътят е вол с виме


Сега стана ли ти ясно що е път и растояние .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.