Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:26 26.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Явно това ще е клубът.нови [re: Meл]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано30.03.09 03:46



"Цялото човешко развитие се дължи точно на опита натрупан от предишни случващи се събития. "

"Цялото човешко развитие" може да е илюзия.

"Ако се хванеш с едната ръка за фазата, а с другата за нулата на контакта, повярвай ми, резултата винаги ще еднотипен, незявисимо от различните моменти на случване и дребните подробности. "

Ми ако точно тогаз се случи да спре тока?

"Това че не трябва да се приема стотистиката за абсолютна истина е съвсем друг въпрос. "

Само абсолютната истина е истина изобщо. В такъв смисъл статистиката не е никаква истина.

"Малко парадоксално е това. Това че ти мислиш не значи, че имат отговори, щото пък аз смятам, че някъде си минал границата на "защо". "

Добре, ти не мислиш ли, че трябва все да има някаква причина вселената да съществува (примерно)?

"Не, не! Не са ограничения, а начин за познание. С това си изречение ти изобщо отричаш въпроса ЗАЩО, а от там и познанието. А и това:Според мен събитията са пред-определени на едно по-високо ниво и ще се случват в строго определен ред. го пообмисли още веднъж, щото "по-високото ниво", са именно причинно-следствените връзки. "

ОК ще продължа с обясненията. Нека имаме две филмови ленти. Сега нека ги разрежем на някое място и после да свържем едното парче от едната с едното парче от другата. Гледайки филма ще видим, че събитията пак ще се редуват едно след друго в строго определен ред. Но не защото са причинно-следствено обвързани, а защото техният ред е ПРЕДВАРИТЕЛНО ОПРЕДЕЛЕН. Същото е и с вселената.

"Завършено означава да има край, а времето няма такъв.
Това, че поредица от събития е предопределена, не значи, че е "завършена". "

Е как да не значи? И безкрайните неща могат да са завършени. (Да не говорим, че времето най-вероятно е крайно) Щом поредицата на събитията е непроменлива и независима от настоящето (което е фиксиран момент в нея), значи тя е завършена. От една външна гледна точка, всички събития вече са се случили. Ние не можем да видим това от настоящето, но това не значи, че не е така. Все едно да гледаме определена права от гледна точка извън тази права. Въпреки, че правата е безкрайна всичките й точки са определени и непроменливи. С други думи завършени.

"Правата не е пространство, тя само може да се разполага в пространството. "

Казах вече - терминът пространство е с по-широк смисъл. Пространствата може да са с най-различна размерност. Правата си е линейно пространство по всички правила за оценяване. Че даже и евклидово.

Просто трябва да разполагаме с някакъв общ термин за да назоваваме тези безкрайни различноразмерни структури. Ти как би нарекъл 523-мерна безкайна структура? Мисля, че пространство е подходящо наименование. 523-мерно пространство.

"не сферата е двуизмерна, а нейната площ и то само защото е еквивалентна на същата площ в декартова равнина, заради симетрията."

Може би не знаеш какво е сфера. Сфера е идеално тяло. Във вселената няма сфери - нито едничка! Сферата е една повърхност. Сфера - това са всички точки разположени на еднакво разстояние от някакъв определен център (в евклидовата геометрия). Точките между центъра на сферата и самата нея не принадлежат на сферата. Центърът също не принадлежи на сферата. Сферата е само и единствено една повърхнина - двумерна повърхнина.

"Площта не се интересува от дебелината на равнината."

Равнината няма дебелина. Равнината е двумерно образувание.

"Не можеш реално от лист с дадена площ да направиш сфера със същата площ."

Реално не можеш да направиш сфера от каквото и да било. В реалността, за която говориш, просто няма сфери. Сферата е абстрактно понятие.

"Инак математиката има твърде абстрактни елементи."

Така е, така е. Като сферата и равнината примерно.

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.


Тема Re: Явно това ще е клубът.нови [re: Numberous]  
Автор Meл (съзидател)
Публикувано31.03.09 02:32



...Ми ако точно тогаз се случи да спре тока?
Това си е чист късмет. Но не разчитай на него.;)
Само абсолютната истина е истина изобщо. В такъв смисъл статистиката не е никаква истина.
Това донякъде е така, но светът не е само чернобял има и оттенъци.

Добре, ти не мислиш ли, че трябва все да има някаква причина вселената да съществува (примерно)?
А ти не мислиш ли, че причината вселената да съществува си има причина?
И така до безкрай....
ще продължа с обясненията. Нека имаме две филмови ленти. Сега нека ги разрежем на някое място и после да свържем едното парче от едната с едното парче от другата. Гледайки филма ще видим, че събитията пак ще се редуват едно след друго в строго определен ред. Но не защото са причинно-следствено обвързани, а защото техният ред е ПРЕДВАРИТЕЛНО ОПРЕДЕЛЕН.
Напротив това, че са в строго определен ред е причина да излизат в този ред.
Причина - подреждане на кадрите и следствие - излизането им в този ред.
Ако си мислиш, че режисьорите безпричинно подреждат кадрите на един филм се лъжеш.

И безкрайните неща могат да са завършени.
Това изобщо няма как да стане.

(Да не говорим, че времето най-вероятно е крайно)
По вероятно е да е бекрайно.

Щом поредицата на събитията е непроменлива и независима от настоящето (което е фиксиран момент в нея), значи тя е завършена.
Трудно е да се каже, че една безкрайност е непроменлива.
От една външна гледна точка, всички събития вече са се случили.
Не става за безкрайността.

Казах вече - терминът пространство е с по-широк смисъл. Пространствата може да са с най-различна размерност.
То всичко може да се казва, но това не са пространства, а само КС. Има си и думичка - КС. Въпроса е има ли смисъл нещо да се описва с повече от 3 координати, като достатъчните за това са 3.

Просто трябва да разполагаме с някакъв общ термин за да назоваваме тези безкрайни различноразмерни структури. Ти как би нарекъл 523-мерна безкайна структура? Кво значи "различноразмерни"? В пространството всички координати са с еднаква размерност.
Инак Локомотива има много размерности - пространствен обем, тегло, диаметър на колелата, мощност и т.н., но това не го прави "многомерно пространство", а само тримерен обект с определени характеристики.
Та "523-мерна безкайна структура" бих нарекъл нереална абстракция (щото има и реални такива...)

Реално не можеш да направиш сфера от каквото и да било. В реалността, за която говориш, просто няма сфери. Сферата е абстрактно понятие.
Незнам, незнам! Може би повърхността на електрона е идеална сфера. Има безкрайно много сферични обекти (със сферични повърхнини). Но дори абстрактно, звучи твърде смешно n-мерна сфера, чието лице е n-1 мерно, като n>3. Просто "нема начин".



Тема Re: Явно това ще е клубът.нови [re: Meл]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано31.03.09 07:43



Какво значи, че ако те удари два пъти ток това ще са еднакви събития? Та нали всеки път електроните, които преминават през тялото ти ще имат съвсем различни траектории. Еднаквостта на събитията е привидна.

"Това донякъде е така, но светът не е само чернобял има и оттенъци. "

Ако в една теория има дори едно изключение, значи е погрешна.

"А ти не мислиш ли, че причината вселената да съществува си има причина? "

Може и да има, може и да няма. Според мен има някакво най-долно равнище.

"Напротив това, че са в строго определен ред е причина да излизат в този ред."

Да, самото предопределение може да се приеме като причина за събитията да се случват в точно определен ред. Но това не означава, че събитията са обвързани помежду си.

"И безкрайните неща могат да са завършени.
Това изобщо няма как да стане. "

Представи си права в равнина. Всяка точка от правата си има точно определено място в равнината. Правата е цялата зададена. С други думи завършена.

"Трудно е да се каже, че една безкрайност е непроменлива. "

Е как ше е трудно? Безкрайността никога не може да бъде променлива. Единствено непроменлива може да е.

"От една външна гледна точка, всички събития вече са се случили.
Не става за безкрайността. "

Пак същото - права в равнина. Всяка точка от права отстои на точно определено разстояние от накаква точка извън правата. По този начин цялата права е зададена. Ако разглеждаме събитията във вселената като подредени едо след друго, непрекъснати, върху една права, то за една външна за тази права точка всяко събитие ще е зададено. Минало настояще и бъдеще са едно цяло за външна за времето гледна точка. Тоест времето е зададено цялото, историята е приключена. Само за вътрешни за времето гледни точки имат смисъл понятията минало и бъдеще.

"То всичко може да се казва, но това не са пространства, а само КС. Има си и думичка - КС. "

Лъжеш се. За да е налично едно пространство не е необходимо да се задава КС в него. КС е допълнително построение. Пространствата съществуват отделно и независимо дали е зададена КС в тях.

"Въпроса е има ли смисъл нещо да се описва с повече от 3 координати, като достатъчните за това са 3. "

Достатъчни са в тримерно пространство. В четиримерно имаме четири перпендикулярни една на друга прави и само 3 координати не стигат за еднозначно задаване на някаква точка (примерно). Колкото е размерността на едно пространство, толкова перпендикулярни една на друга прави могат да се построят в него.

"Кво значи "различноразмерни"? В пространството всички координати са с еднаква размерност. "

Имах предвид, че може да има различни пространства с различна размерност.

"Може би повърхността на електрона е идеална сфера. Има безкрайно много сферични обекти"

Във физическата реалност има само обекти чиито повърхности само наподобяват сфера. Сферата е идеално тяло. Физичните обекти са безкрай пъти по-грапави от математическата сфера.

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.


Тема Re: Явно това ще е клубът.нови [re: Numberous]  
Авторkingpeter (Нерегистриран)
Публикувано02.04.09 22:24



Искам да ви благодаря за насладата която ми доставихте докато четях вашите мисли. За първи път влизам в този клуб и се радвам не че мислите по един или друг начин, а на красотата с която го правите. Благодаря ви...





Тема Re: Явно това ще е клубът.нови [re: kingpeter]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано03.04.09 01:49



Хехе, ти трябва да основеш нова наука: Естетика на философията

.


Благодаря за благодарностите!

Мисля, че щом ти правят впечатление подобни неща, трябва да си интересен човек.

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.

Тема Re: Явно това ще е клубът.нови [re: Numberous]  
Автор Meл (съзидател)
Публикувано03.04.09 14:55



...Какво значи, че ако те удари два пъти ток това ще са еднакви събития? Та нали всеки път електроните, които преминават през тялото ти ще имат съвсем различни траектории. Еднаквостта на събитията е привидна.
В случая ни интересува причинно следствеността - хващане на фазите и токовия удар. Тук еднаквостта е налице. Електроните в момента не ни интересуват. Това е природен закон за това ниво на разглеждане.
Да, самото предопределение може да се приеме като причина за събитията да се случват в точно определен ред. Но това не означава, че събитията са обвързани помежду си. Напротив събитията вързани в причинно следствена връзка са задължително обвързани. Може да има събития, които да не са обвързани в даден момент с други, но в бъдеще относно този момент да се обвържат. Точно това е хода на времето - след като две събития се обвържат те вече не могат да се развържат в развитието на причинно следтвените връзки, освен при обратен ход на времето, което е само фантазия.

Всяка точка от правата си има точно определено място в равнината. Правата е цялата зададена. С други думи завършена.
Не знаем това за безкрайността, там не можем да определим точката.

Ако разглеждаме събитията във вселената като подредени едо след друго, непрекъснати, върху една права, то за една външна за тази права точка всяко събитие ще е зададено. Няма да е така, щото ще трябва да се пресекат тази "права линия" и "линията" на външния наблюдател, щом е наблюдател. Това е довело до КМ представите. От друга страна дефиницията казва, че две успоредни прави ... се пресичат в безкрайността.

Лъжеш се. За да е налично едно пространство не е необходимо да се задава КС в него. КС е допълнително построение.
Точно така КС е допълнително построение в пространството, което в обратен ред е довело до представата за "едномерно пространство", но всъщност си е само КС.

Пространствата съществуват отделно и независимо дали е зададена КС в тях. Това е продължение на горното ти обратно съждение. ПространствоТО съществува независимо от КС, а КС се определят в това пространство като 1,2,3 размерни КС.

В четиримерно имаме четири перпендикулярни една на друга прави и само 3 координати не стигат за еднозначно задаване на някаква точка (примерно).
Това е само фантастика на базата на аналогията, срещу която протестираш по-горе при токовият удар. Т.е. ти приемаш реалните неща за нереални, а нереалните за реални. Дай да се съобразиме не с фантазията, а с фактите, които са, че пространството е триизмерно и нещата се случват причинно следствено, т.е. времето е еднопосочно от минало към бъдеще.
Но дори и да приемем само за миг тази фантасмагория, то обезателно някъде трябва да има граница на мерността, което трябва да е крайното пространство, а всичко под него ще е само вид КС. Е тази граница е не е нужно да е квото и да било, а е достатъчно да е 3.

Във физическата реалност има само обекти чиито повърхности само наподобяват сфера. Сферата е идеално тяло. Физичните обекти са безкрай пъти по-грапави от математическата сфера.
Затова казах, че може би електрона е с идеалната сферична повърхнина, щото няма как да е по-грапав, което е само свойство на съставни обекти.



Тема Re: физичните закони - спекулациянови [re: Numberous]  
Автор Kиpo пишмaн-aдмин и тyлyп (чукундур)
Публикувано06.04.09 03:57







Казвам се Иво и съм от видинските села.
Родих се и отраснах всред добитък – домашни животни в семейство и род на скотовъдци и земеделци. Обикнах земята и добитъка и се чувствувам особено привързан към тях. Казват, че съм „първосигнален” т.е. психически и духовно недоразвит, защото за мен са най-важни единствено първосигналните инстинкти – да оцелееш физически като се натъпчеш до пресита, да препиеш и да се освободиш от излишните хормони чрез секс. Е, в нашето село немаше много моми като бех млад та използувах дом. животни за „отпускане на жилата”
докато ги пасях по баирите. Що овце и др. животни съм „оправил” вече не помня. Нашият род не се слави с кой знае какви умове, но всички беха и са много практични ора и винаги са се нагаждали към ветъра, който духа. Т.е. към „силните на деня”. Защото така се оцелява най-лесно. „Бъди със силните на деня и ще имаш всякакви облаги!” е нашият девиз. Ако требе ще викаме „Слава на БКП!” или „Да живее БСП” пък....ако утре сините станат на власт ще викаме за тех. И тъй аз съм много романтичен по природа. Например много се привързвам към домашните животни и ми е кеф като ме видят да идвам с храната им да се завъртат около мен и да блеят и кудкудякат и се омилкват. Драго ми е от техната любов към мен. Но, най-драго ми става като взема ножа и го наостря добре и хвана некое от добичетата и му прережа глъцмуля и се оплискам целия в кръв и го гледам как се мята и агонизира докато предаде Богу дух – Густо, густо...... Това ми е най-върховния кеф. Става ми едно такова.... романтично...романтично и поетично...И чувството, че съм си осигурил с какво да си тъпча шкембето. Ах колко романтично ми става.... Ама аз споменах думичката „Бог”.... Чакайте да се разберем – аз не вервам в никакъв Бог. Нито съм религиозен нито ми требе. Щом имам добитък и лозя и овошки не ме интересуват никакви богове и други измишльотини.
Та с др. Жеглов собственика на Дира и неговата мафия имам близки връзки. Съселяни сме и ги снабдявам с мезета и ракии и вина от доста време. Те пък ме направиха админ на техните клубове и това ме изкефи върховно. Ми сега кво? Как да управлявам толкова клубове и много от тях със странна тематика – напр. „Религия и мистика” ? Чета из вестниците, че в БГ навлизала некаква си „демокрация”. Туй пък чудо що ли е? Всеки да имал правото свободно да изказва мнения по всякакви въпроси без да бъде санкциониран и преследван и пращан в лагери и избиван. Нема да стане! За мен „демокрация” означава „всеки да може свободно и безпрепятствено да изказва всякакви хвалебствия и възхищения по мой адрес”
И тези, които го правят ги наградих с модераторски пагон. Да работят за мен и моята идея
„В клубовете има само 1 диктатор и самовластец – АЗ Киро админа”. „За мен не важат ни закони ни правила, нито каквито и да било ограничения! Защото работя за мафията на др.Жеглов, а в него са парите и силата.” Обвиняват ме, че съм развратил цяло едно поколение и съм наложил анархия в Клубовете. Кой му пука? Аз си имам син и трябва само за него да се грижа. А стадото „овце” из клубовете нека си пасат сами и се избиват един друг както си искат. Ич не ми е през кура. Аз като представител на селската ентелигенция се чувствам призван да работя и правя всичко за запазването на древните български традиции по тези земи:
Да се псува и ругае наред
Да се пише негрАмотно и на диалекти разни
Да се напада всеки, който не мисли като мен
Да не се признават никакви правила, закони и ред – и всеки да си прави квот муй кеф
Да се правиш на дървен философ и специалист по всичко макар и да си пълен лаик и лумпен в една или друга област
Да нямаш морал и задръжки и се нагаждаш според силните на деня
Да се запази иерархията от комунизма и шуробаджаначеството....

А, забравих да спомена, че чрез Интернет се запознах с разни много интересни сайтове за секс м/у мъже и много ме привлече това и пробвах и ми харесА и днес съм определено казано хомосексуалист или педерас както им викат. Пропагандирам този вид секс из Клубовете и най-любимият ми клуб е този, където се събират такива като мен да се псуват на мъжки дупета. Ох густо! И много романтично.
„Клуб за попържни” е моят любим клуб. А всекакви клубове с някакви абстрактни тематики като тези от „Религия и мистика” трябва да ги закрият и аз работя усилено по въпроса като наслагах анти фенове на тематиката им – все атеисти и първосигнални гьотферени като мен за мъдеклатори в тези клубове... Те дебнат денонощно някой да не напише нещо по тематиката или позитивно за Бог, религия и духовност и др. подобни глупости и го трият и му слагат бан. Също те се грижат да съсипват тези клубове като ги задръстват с всякакъв спам и простотии и цинизми и интриги... Някои ме обвиняват, че съм налагал „Диктатура на простака” ама нека цитирам моя солташак, който ми прави минети Last Roman, на който съм дал карт бланш да осира всички клубове със спам и идиотщини и съм му дал пагон на модератор също и той обясни, че това не е „диктатура” – а е „олигархия”.....
Та, тва съм АЗ – Киро/Декстър/Бисмарк и всякакви др. никове вкл. клониращ никове на мои опоненти и пишещ от тяхно име мои простотии и идиотщини. И ако на нeкой му хрумне да протестира против анархията и диктатурата ми, която налагам из клубовете и се оплаче в клуб „Въпроси и помощ” – автоматично ще го санкционирам като преместя оплакванията му в.....”Клуб за попържни” където са моите хавери педераси, които ще го съсипят от псувни и ругатни.... А аз ще клонирам ника му, за да пиша свои идиотизми от негово име и ще пускам линкове към педераски сайтове – моите най-любими. Ех това било компютърни престъпления и било забранено – но кво ми дреме на кура.... Нал съм сол ташак и хавер на др.Жеглов собственика на дира – никой не мож мa пипна. Ха-ха-хааааааа АЗ съм най-великият Диктатор и никой не може да ми каже „копче”. „Цензура и отнемане на думата на инакомислещите” – това бе мотото на комунистите и аз продължавам тази традиция с всички сили и средства.
Ами тъй де – как смее някой да ми опонира? Аз коля, аз беся в клубовете.
Аз и моята селска простотия и кретенизъм.

Ето моите идоли – аз се старая да прилагам техните методи в Клубовете на Дира:





Яяяяя някой се опитва да хвърля моите камъни по моята глава проста.... И да пише от мое име.... Хммм това ич не ми аресва.... Я да трия и да банвам, че станах за резил из клубовете вече....





Ако някой иска да стане мод под моето ръководство ето как:



Аре чао за сега да ви еба в гъза, че требе да нараним кокошките и прасето и магарето в обора....

Ваш админ: Иво-Киро-Декстър номенклатурко от видинските селца.

****************************

Юзър със здрав разум:

Хей гьотферен, лумпен залупен, Иво-Киро-Декстър и др...

Жалък видински селяндур-скотовъдец и Те-ке-зе-сар, атеист и първосигнален простак-олигофрен без морал и възпитание и лишен от всякакво чувство за отговорност.

Ти си мислиш, че като те направиха "админ" - това означава, че си нещо като Абсолютно освободен от всякаква отговорност Диктатор и можеш да си правиш каквото си искаш из клубовете.... и никой няма да може да ти каже нищо, защото ще го триеш и слагаш банове и го преследваш....

Уви! Не си познал тъпи олигофрене задръстен от преяждане и препиване и псувни!!!

1.Ти триеш всички неудобни за теб теми и постинги, които те изобличават в долнопробна дейност на хакер - триеш мнения на юзъри и ги заменяш със свои простотии използувайки тяхните никове - КОМПЮТЪРНО ПРЕСТЪПЛЕНИЕ И ФАЛШИФИКАЦИЯ!!! Заменяш линкове към сериозни сайтове с такива на порно сайтове с педераси.

2.Разпространяваш порно в нета КОЕТО Е НАКАЗУЕМО.

3.ПСУВАШ БЕТЕР ХАМАЛИН ИЛИ ЦИГАНИН И ЕЗИКА ТИ Е ОТВРАТИТЕЛЕН.
Вместо да отговаряш на оплакванията на юзърите в "Клуб за въпроси и помощ" - което ти е първо и основно задължение - ти местиш всяко оплакване в "Клуб за попържни" където глутницата психопати като тебе са инструктирани от тебе да се нахвърлят да псуват този, който се е оплакал от безчинствата на един или друг мод.

4.Назначил си във всеки клуб от "Религия и мистика" за моди - само атеисти и спамаджии, които да пречат да се говори и дискутира на духовни теми.
Най-отвратния спамаджия и досаден атеист-безбожник Last Roman си сложил за мод на "Клуб Религия". Тоя вилнее и сере по всички клубове спам, за да бъде на първо място по спамене... За моди на "Клуб Йога" си поставил двама анти-йоги, единият вампирист а другия кръчмарски плъх, които направиха от клуба една селска кръчма и т.н. и т.н.

5.Всичко което вършиш като админ е обратното на това, което трябва да бъде, за да функционират нормално клубовете. Наложил си пълна анархия и преследваш с хайката си идиотчета-моди всяка разумна тема и мисъл. За да се установи "Диктатурата на простака" както беше при комунизма. Или "Опак Форум" - където всичко е обърнато с главата надолу.

6.Пожелаваш смъртта на юзъри и ги пращаш на гробищата.
Забравяйки че "Който копае гроб на другите - сам пада в него"

7.Когато се откри този форум имаше "Правилник за модераторите" и те трябваше да го спазват. Днес тези на които си дал тази длъжност дерибействат и вилнеят из клубовете и ги задръстват със спам и интриги и всичко срещу което трябваше да се борят като моди.

АНАРХИЯТА Е ПЪЛНА!

ДИКТАТУРАТА НА ПРОСТАКА Е НАВСЯКЪДЕ!

На твоята съвест тежи отговорността за съсипването на психиката на цяло едно поколение млади българчета-прощъпулници, които тук в Клубове се научиха да нямат морал и задръжки и да псуват и ругаят като хамали-цигани.

ВЪЗМЕЗДИЕ ИМА И ТО ЩЕ ТЕ ЦАПАРДОСА ПО ПИЯНАТА ТИКВА ДЪРВЕНА ВИДИНСКА И ТОГАВА ЩЕ ИЗТРЕЗНЕЕШ И СЕ СЪБУДИШ.

За теб може да няма по-висша сила от др. Жеглов, но на практика има такава Сила и никой не може да избегне от Възмездието за свинските си дела.


Тежко ти и горко тъпи скотовъдецо самозабравил се!



"Дай на кьоравия тояга /власт да ти счупи главата...." нар.поговорка


Можеш да банваш кокошките си в курника. Истината не подлежи на банване тъпо говедо - дебелосерко!







П.П.
Нъл си голем гявол трияч бе отпадък такъв.... А да те видим сега !!!!



Тема ХИТРА ЗАБЕЛЕЖКА !нови [re: Numberous]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано08.04.09 15:42



Здравей Numberous ,


цитат:
"едно събитие няма връзка със събития станали преди време t на разстояние x> ct . "

Когато t клони към нула, то и сt клони към нула. Тоест никои събития не са свързани помежду си.

край на цитата.


Много хитро казано !.. И на място!.. Браво !

ИСТИНАТА Е В ХСВ

Тема Re: Явно това ще е клубът.нови [re: Meл]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано09.04.09 00:12



"В случая ни интересува причинно следствеността - хващане на фазите и токовия удар. Тук еднаквостта е налице. Електроните в момента не ни интересуват. Това е природен закон за това ниво на разглеждане. "

Виж, казвам просто, че ако един път те удари ток, и ако още един път те удари ток, това са съвсем различни събития. Ние ги наричаме еднакво, защото нашите мозъци са по принцип устроени да търсят прилики между събитията. Но в самата обективна действителност прилики няма. Има само Абсолютна разлика, която задава Абсолютна уникалност на всяко конкретно събитие.

"Напротив събитията вързани в причинно следствена връзка са задължително обвързани. Може да има събития, които да не са обвързани в даден момент с други, но в бъдеще относно този момент да се обвържат. Точно това е хода на времето - след като две събития се обвържат те вече не могат да се развържат в развитието на причинно следтвените връзки, освен при обратен ход на времето, което е само фантазия. "

Не ме разбираш Мел. Събитията може да са подредени в строг ред едно след друго, без да са обвързани едно с друго.

"Няма да е така, щото ще трябва да се пресекат тази "права линия" и "линията" на външния наблюдател, щом е наблюдател. Това е довело до КМ представите. От друга страна дефиницията казва, че две успоредни прави ... се пресичат в безкрайността. "

В КМ представите не е възможна външна гледна точка. Аз представям тук изгеда откъм такава външна гледна точка.

"ПространствоТО съществува независимо от КС, а КС се определят в това пространство като 1,2,3 размерни КС. "

Мел, какво си се заял за това пространство? Аз говоря за математически пространства. Размерността на едно пространство няма нищо общо с това дали ще зададем КС в него или не. Размерността на пространството е независима от задаването на КС.

"Това е само фантастика на базата на аналогията, срещу която протестираш по-горе при токовият удар. Т.е. ти приемаш реалните неща за нереални, а нереалните за реални. Дай да се съобразиме не с фантазията, а с фактите, които са, че пространството е триизмерно и нещата се случват причинно следствено, т.е. времето е еднопосочно от минало към бъдеще. "

Точно на това казвам вътрешна гледна точка. От външна гледна точка нещата изглеждат другояче.

"Затова казах, че може би електрона е с идеалната сферична повърхнина, щото няма как да е по-грапав, което е само свойство на съставни обекти."

Няма абсолютно никакви сведения, които със сигурност да сочат, че електронът не е съставен обект.

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.


Тема Re: физичните закони - спекулациянови [re: Numberous]  
АвторMCC (Нерегистриран)
Публикувано18.04.09 16:32



Интересни картинки рисуват философите, когато решат, че разбират и от физика.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.