Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:35 16.04.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Климатът - я пак да се скараме малконови  
Автор Diletanta (член)
Публикувано27.02.10 10:44



Намерих чудничка колекция от препратки към материалчета (някои от тях също манипулативни, разбира се), които правят на кайма и салатка политико-икономическите набези за свръхпечалби от "глобалното затопляне". Дет са вика, братчеди - за кво ша ги ручаме жабетата, кат пак ша на прекарат?



Пък един хърватин даже разправя, че голяма част от Европа я чака скорошно тежко заледяване.



Ей, много обичам да ме манипулират от всички страни - така било, иначе било, а в суматохата хитреците ни скубят перушината, каквото и да стане.

It's class warfare; my class is winning. - Warren Buffett

Тема затоплисти с горещи сърцанови [re: Diletanta]  
Автор alvin (orange)
Публикувано27.02.10 11:21



Няма да е лошо някой технически грамотен да преведе тези 75 причини да сме скептични към затоплянето. На англицки някои неща ми убягват :)

Блогът на

е един от малкото на български, в които може да се прочете това-онова за "другата", не-еко и не-фешън теза. Защото масовия хор пее за затоплянето и промяната на климата заради човека. Препоръчвам и един поглед върху , в което има нещо за Крайтън, нещо за политизираната наука и нещо за разни срамни човешки действия.

Вчера в Дневник имаше по повод ревизия на ООН относно климатичния им панел, коментарите към която са много интересни и показателни. А нерядко и пълни с важна информация.

- няколко думи от читателя

Тема Re: затоплисти с горещи сърцанови [re: alvin]  
Автор sinsky ()
Публикувано27.02.10 13:31



Аз мисля че нямам проблеми с английския и може би не заради това не ми се четат такива работи. Подочувам от достоверни източници че промените в климата са циклични и независещи от човека и поради това всички останали тези някакси ме отблъскват. Ако се окаже че тезите са верни - толкова по-зле за мен :) Но мога да се похваля например - няма кой знае колко 3Д филми, и един от тях е за глобалното затопляне и тн.. въпреки това не мисля да го гледам.



Тема Re: Климатът - я пак да се скараме малконови [re: Diletanta]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано27.02.10 15:54



както казаха във една серийка на

саут парк "ама тия гейове на наша страна ли са!?" . това е начина човек да си избере вярната страна, а не четенето и мисленето. повечето хора не са компетентни да разберат техническите детайли и да си избират позиция по въпроси като глобалното затопляне (то май никой не е), затова по-надеждния начин е именно този - гледаш къде са гейовете и отиваш в противния лагер.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Климатът - я пак да се скараме малконови [re: zaphod]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано28.02.10 12:07



ГМО, глобалното затопляне - всичко непонятно и непознаваемо за охлоса се изражда в противопоставяне тип нашисти-вашисти.



Тема Re: Климатът - я пак да се скараме малконови [re: Kopo]  
Автор sinsky ()
Публикувано28.02.10 17:12



Не се изражда. Хората са изтощени от кризата и нямат сили да се заядат. Някои дори гладуват, защото е опасно да се яде гмо. Аз съм изпълнен със съчувствие, като същевременно леко се радвам че дискусията не може да се изроди :)



Тема Re: Климатът - я пак да се скараме малконови [re: zaphod]  
Автор Diletanta (член)
Публикувано28.02.10 17:43



А бе не е толкова лесно - като се позагледах в позициите PRO и CONTRA (и аз съм само сеирджия в научния спор, но от околонаучния отбирам малко повечко), пълно е с боклук и от двете страни. От кого да бягаш и накъде, дяволите ги взели? Не върви и номерът "Гледай къде са парите". Ако има по-зверски напъни за предотвратяване на "топлото" - някои ще спечелят милиарди. Другите традиционно и масово ще духаме супата. Ако пък няма - всичката паплач, свързана с изкопаеми горива, ще продължи да пълни гушата, докато изсмуче всичко до голо. Другите пак традиционно и масово ще духаме супата.

It's class warfare; my class is winning. - Warren Buffett



Тема Re: затоплисти с горещи сърцанови [re: alvin]  
Автор Diletanta (член)
Публикувано28.02.10 17:47



Вярно си е, че от политизирана наука имат полза само онези, които я размахват като сопа. То и с корпоративната е същото - как пък ли ще им повярвам, че обективността и строгите критерии са им първата грижа в живота. И едните, и другите предимно подгряват феновете си с пасквилчета и вицове, та май целокупното, отдавна маймунясало човечество просто ще трябва да чака и да види какво му се пише. Нищо няма да научи предварително.

It's class warfare; my class is winning. - Warren Buffett



Тема Re: Климатът - я пак да се скараме малконови [re: Diletanta]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано28.02.10 21:29



номерът "гледай къде са парите" никога не е вървял, не само тука.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Климатът - я пак да се скараме малконови [re: sinsky]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано28.02.10 21:31



айде сега, то па една криза...
просто клуба опустя. няма ги вече едно времешните караници






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.