Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:27 24.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: offнови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано01.10.08 14:05



Олеле...


Само и изключително наше село, а?

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: ми то...нови [re: glig_an]  
Автор Eндъp (Говорител)
Публикувано03.10.08 23:00



Цитат:
"ми то едно е да искате да прайте добър конкурс, друго е да привлечете класни автори, трето и четвърто да ги оцените и подредите в сборник.
доколкото навлязох в интригата май последните две години оная там -ква беше, май снитката са опитваше да ви дигне брояна участиците, но дочух, че сте я люспили заедно с оня другия редовния класиран напред"
Край на цитата.

Пич, нямам идея кой си, ала явно не си в час, та затова въпросът ми е: Като не знаеш нещо, защо не си траеш?
Зададените въпроси отнеси към организаторите на конкурса, не към мен. Да не говорим, че от несвързания брътвеж във втория абзац нищичко не разбрах.

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш.


Тема Re: Най-най-най-таласъмски?нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Eндъp (Говорител)
Публикувано03.10.08 23:32



Преди малко отговорих на glig_an, че някои въпроси трябва да се отнесат към организаторите, не към мен.
Примерно - не съм запознат със "случая Андрея Илиев", също така не съм запознат дали "Атентатът" е участвал в Таласъмия. За второто държа да ми отговориш, първото може да ми го обясниш и на бира.
Тъй. Направих си труда да прегледам съдържанието на сборниците - и петте.
И ще спомена някои факти.
Искрен Зайрянов не го давай за пример, тъй като той така или иначе престана да пише проза. Занимава се с онлайн списанието и пише всичко друго, но не и проза.
Жоро Малинов има "само" четири публикации в първите три сборника. Не коментирам дали е печелил конкурса, защото няма как всеки участник да спечели, нали?
А и отместваш темата - въпросът ми беше защо авторите, които според теб са добри, СПРЯХА да участват? Изчерпаха се откъм идеи? Не им харесват ограниченията? Спечелиха награди и решиха, че този конкурс вече са го минали и дадоха път на другите? Спряха да пишат изобщо (като Искрен)? Друго?
Казваш, че един от минусите бил, че не са дали първа награда миналата година. В същото време твърдиш, че се награждават некачествени разкази. Може би трябваше на "некачествения" според теб разказ да се даде първа награда, а не втора? Вторият минус - неиздаване на сборник за 2006 година. Може би според теб е по-добре все пак да се издаде сборник, пък бил той пълен и с откровени графоманщини? Третият минус - слаб кастинг - вече го коментирах. Авторите спряха да пращат разкази - всеки по своите си причини. С четвъртият минус няма да се съглася - сборникът си става за четене, макар че не може да стигне качеството на първия или втория като цяло. И това е не само мое мнение. Виж постинга на Дидо по въпроса.

Пък и в края на на краищата всеки си решава дал и да участва или не. Що съм почнал и аз да разлайвам кучетата... Чудя си се на акъла.

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш.


Тема Re: Най-най-най-таласъмски?нови [re: Eндъp]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано04.10.08 11:17



Това го писах вече някъде. Накратко - конкурсът не предлага последващо развитие. Той е от конкурсите дето се печелят веднъж да станеш известнен и после се участва другаде. Какъв е смисъла челната тройка да е все Робин, Ани, Фат Джим, Жоро Малинов.
И всяка година с разменени места.. На третата никой от останалите няма да участва вече.
Истината е че има около 10 автора, които са с 2-3 обиколки преди другите и ако се въртят само ще е безинтересно.
Даже по подобни конкурси по света победителят няма право да участва повече. Няма да става колекционер де.

А за спирането да пишат... много болезнен въпрос. Най-общо липса на развитие и смисъл. Написваш няколко неща, подготвяш нещо като книга и се чудиш какво да правиш повече. Нито можеш да я издадеш, нито да спечелиш от нея. Ти мани Искрен, една Елена Павлова защо не пише вече?


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Най-най-най-таласъмски?нови [re: Eндъp]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано06.10.08 10:41



Искрен престана да пише проза малко по-късно. И ще го давам за пример, защото въпроса ти беше и за качеството, а не само за нечии лични причини да не пише. Творбата на Искрен беше незаслужено неоценена, според мен, затова и я споменах. А дари щеше да продължи да пише, ако беше оценена подобаващо? Кой знае, въпроса не е към мен.
За Жоро - също не искам да говоря от негово име. Но ако аз бях написал разказ като Несъществуващият и той не се бе класирал на първо място просто бих се отказал. Поради очевидно несъвпадение на предпочитанията. Какъв е смисълът да участваш на конкурс, където журито не те харесва достатъчно? Има един стар принцип - по добре първи в Капуа, отколкото втори в Рим. Мисля, че е достатъчно ясно.
Защо авторите са спрели да участват? Ами, както казах, всеки си има своята причина. Аз изказвам само своите лични наблюдения и предположения. За точен и изчерпателен отговор - постави въпроса към авторите. Мога да ти кажа за себе си, но на бира, не тук. Ако случайно вече не е станало ясно...

"Казваш, че един от минусите бил, че не са дали първа награда миналата година. В същото време твърдиш, че се награждават некачествени разкази. Може би трябваше на "некачествения" според теб разказ да се даде първа награда, а не втора?"

Недаването на първа награда е симптом на болестното състояние. Следствие. Не причина. Награждаването (всъщност, издаването!) на некачествени разкази се отнася за по-ранните сборници и може да се причисли към причините. В кастинга за 2006г. когато нямаше първа награда нямаше и разказ който да я заслужава, това е така. Но това не решава проблема, само го констатира.
С четвъртия минус и аз няма да се съглася. Сборникът именно "става" за четене. Не повече.
Защо АЗ разлайвам кучетата вече обясних.

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Най-най-най-таласъмски?нови [re: Eндъp]  
Автор Didimus (новак)
Публикувано07.10.08 12:41



Само да направя едно уточнение, че все ми споменаваш постинга:
Наистина смятам че е добър, но само на фона на другите таласъмийски сборници. И то единствено защото има по-малко плява.

Иначе и друг път съм писал:
Конкурсът като цяло е слаб. Критериите на журито кое отговаря на изискванията са прекалено "джимешки" според мен, а понякога са си направо странни.
Това според мен води до "поръчкови" разкази, т.е. писани специално за конкурса. И превръща конкурса точно в типа за еднократно участие: вземаш награда, отмяташ го и забравяш за него.



Тема Re: Най-най-най-таласъмски?нови [re: Didimus]  
Автор Eндъp (Говорител)
Публикувано09.10.08 23:49



Извинявай, ако считаш, че съм те цитирал извън контекста. Аз затова дадох линк към постинга, а не отделни цитати.
Не съм много убеден ЗАЩО водим този спор, след като сме общо взето на едно мнение. Конкурсът си е конкурс със своите си плюсове, минуси и условия. Ако наистина авторите си мислят, че това е конкурс за еднократно участие... ми това си я тяхна работа. Пък и що си чешем езиците тук, а не на живо? Заболяха ме пръстите, а ефектът е никакъв.

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш.


Тема Re: Най-най-най-таласъмски?нови [re: Didimus]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано10.10.08 17:44



Критериите на журито кое отговаря на изискванията са прекалено "джимешки"
Ама си уникум!


Откъде ти дойде в главата?

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: Най-най-най-таласъмски?нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано20.10.08 20:46



Може би от няколкостотинте постинга с оспорване на авлиите, довели до пълна формализация правилата на конкурса, в резултат на което беше декласиран "Вещица" на Андрея Илиев (кратък разказ, чувствително по-добър от всички твои, но не покриващ дословно изискванията на конкурса).



Тема Re: Най-най-най-таласъмски?нови [re: Kopo]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано24.10.08 17:08



Да те зарадвам - ВСЯКО правило по същество е формалност. Ако не искат формалности - да си отменят всички условия и правила. Но дотогава ще се съобразяват с тях.

Si deus pro nobis, quis contra nos?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.