Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:59 16.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема за парите или как да ги понесемнови  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано25.01.13 05:07



отварям тема със съгласието на Кайли, мисля,че има какво да обсъдим.
пример - печелиш 10 мил от тотото. Какво правиш после ?
Познавам лично двама тотомилионери, които сега са на дъното , пропиляха всичко за около година .
как мислите, какво става в главите на тези хора ?
първо - те се чувстват виновни за това, че имат пари, които не са изработили с пот на челото.
второ - чувствайки се виновни, се хвърлят да помагат или правят подаръци на всички, които са около тях.
трето - купуват като обезумели неща, за които преди само са си мечтали или правят безумни инвестиции, щото така им е казал някой.
и т.н.
и накрая , понеже не знаят да управляват или да понесат славата и парите, се оказват пак на дъното, с разбити нерви, щото са си дали сметка, че са загубили всичко и няма да имат втори шанс.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Редактирано от silver.moon на 25.01.13 05:07.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано25.01.13 07:25



Тоя въпрос с милионите си е стандартен в разни тестове и въпросници в училища и служби за професионална ориентация в богатите западни държави.
Излиза, че е въпрос на възпитание на ценности от раждането- в семейството и обществото.

Описаните варианти са кофти житейска философия.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.01.13 16:03



Аз предлагам първо да обсъдим една друга позиция...
В сциентологията има допускане, че когато мислим за нещо, ние го свързваме с думи и някои от тези думи са толкова неприятни за нас, че съзнанието ни се приплъзва, отказва да ги разпознае и несъзнателно акцентува върху съседната дума. Примерн - черен котарак. Думата черно ни навява лоши асоциации, ние отказваме да я различим и вместо нея различаваме думата котарак, ето как в последствие свързваме черният котарак с неприятности.
Както и да е, изхождайки от тази теория, в един момент се замислих а с какво свързваме думата пари?
Зададох този въпрос на няколко приятели и получих различни отговори:
-получавам пари
-изкарвам пари
-имам пари
-печеля пари

Интересното е, че отношението ни към парите е свързано със съседната на тях дума - в замисимост от различните думи ние си изработваме, получаваме, имаме, изкарваме и т.н. по-лесно или по-трудно парите.
Например за себе си установих, че аз изкарвам пари. А изкарването ми навява асоциация за тежък труд с пот на чело и копане, копане, копане...а понеже аз не съм много силно енергийно поставена, то копането не ми върви безкрайно добре и аз си знам, че ще копам малко и следователно ще имам малко.
Така разнищен първичният ми постулат обяснява перфектно защо аз не съм богата.

В процес съм на сменяне на думата пред парите....например - валят пари.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано25.01.13 17:42



всеки си има свой праг на потребление , който той счита за достъпен и удобен.
човек несъзнателно отхвърля неща, които надскачат този праг , като смята, че това не е за него. Това е зоната на дискомфорта.

та, основното е да определим каква точно сума няма да ни причини дискомфорт и стрес и дали можем да я понесем.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.01.13 17:46



Основното е да повдигнем тоя праг, не да го определим, определянето е само първи етап.
Ако са ти набили в главата, че парите са лошо нещо и трябва да живееш от въздуха, като определиш, че лев на ден са ти достатъчни, та какво
Номерът еда трансформираш, не да затвърждаваш

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.01.13 18:42





Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано25.01.13 20:37



съгласна. големите пари са нужни за големи дела - добрини за човечеството и откриване на лекарства например, на университет, болница, поддръжка на резерват...

хора, които са хазартен тип - не задължително пари от тото, но покер и подобни искат парите от егоистични подбуди, и ако ги спечелят се развалят. макар да не е задължително. познавам две семейства, които печелиха доста от тото - оправиха си къщите, вили, купиха си коли и толкова, останаха да работят същите места, животът им се подобри, но и не промени.

но съществените неща не могат да с екупят с пари, освен здраве. за това си мисля, че в определени ситуации в не малка степен може да опре до пари, доста пари. за съжаление.



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: belika]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано25.01.13 21:36



чудесна тема
обичам парите


но най-вече комфорта, който мога да си позволя посредством тях - е, тук нямам граница на дискомфорт

имам друга граница, за по-друга аналогия на Венера - благодаря, че напомнихте да я излекувам



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано25.01.13 22:19



между другото, доколкото Венера се свързва с малкото Щастие, това с понасянето и дискомфорта има отношение и към самото усещане за щастие



Тема Re: за парите или как да ги понесемнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.01.13 05:56



не, основното е да определим къде ни е прага и после да го надскочим.
кога си ходила в магазин за супер луксозни коли, поискала си да ти покажат определен модел, пробвала си " ено кръгче" и си решила, че това е " твоята кола" и че ти заслужаваш да я имаш ?
повечето хора се примиряват с най елементарни неща

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.