Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:51 02.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема МАНГАЛЧЕТО ПАК СЕ ОПИТВА ДА ОСИРА КЛУБА  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано13.01.09 16:27



Ян Жерард Шрасер: "Животът в България е най-добър в Европа"


Г-н Шрасер, каква е представата за България в Швейцария и европейските страни, където развивате бизнеса си?

- Смея да твърдя, че деветдесет и девет процента от европейските туристи не знаят за България. Те предполагат, че това е страна, изпълнена с корупция. Страна, в която можеш да бъдеш ограбен зад всеки ъгъл. Това не е истина. България е една тиха държава в сравнение с градове като Ротердам, Амстердам, Лондон…дори и Женева.

Тя е стабилна страна. Аз не съм расист, но тя не е и толкова близо до Африка. Знаейки това, всички останали европейци биха оценили България като спокойна държава.

продължава тук :






Редактирано от MитpeШoпa на 04.03.11 22:35.



Тема Re: Ян Жерард Шрасернови [re: Бapбapeлa]  
Автор iskam_yahta (новак)
Публикувано13.01.09 17:14



Нека идват като туристи в България. Така им се пада.



Тема Re: Ян Жерард Шрасернови [re: Бapбapeлa]  
Автор Дo диeз. (stretto)
Публикувано13.01.09 18:03



Швейцарскят хумор ще спаси европейските туристи и България също!Ура!!!



C#

Тема Re: Ян Жерард Шрасернови [re: Бapбapeлa]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано13.01.09 18:13



Някой е превеждал, нали?


Нема как да се усети иронията в тези думи, не, нема как!




Чувала съм всякакви отзиви за България и българите на всякакви националности. Тенденциозно подбрано подобно лицемерно и иронично изказване...само който е отбивал леки езикови нюанси в презрение и ирония на хора от богата Европа, знае за какво става дума! За едно унизително и покровителствено, и насмешливо и изключително унизително презрение!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Ян Жерард Шрасернови [re: Дo диeз.]  
Автор Muskat (орехче)
Публикувано13.01.09 18:21



Забравил е да добави само,че българските крави са по_млеконадойни от Щвейцарските Милки





Тема Re: Ян Жерард Шрасернови [re: Дo диeз.]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано13.01.09 19:12



продължавай да мечтаeш....



...аз в St Martin и в Saint Tropez съм била, но до Балчик още не съм стигнала, ще се опитам това лято и ще те информирам за "приликите", но отсега подозирам нещо...

Много четки прави тоя в България, замирисва от тука...


Редактирано от nealivilla на 13.01.09 19:13.



Тема Хм,нови [re: Roxana]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано13.01.09 19:24



"За едно унизително и покровителствено, и насмешливо и изключително унизително презрение! "

Виждам че "унизително" си го повторила в същото изречение, явно е направило две обиколки в главата ти докато се изкажеш. Знам че залиташ в крайности, жалкото е че доста хора ще мислят за известно време че говориш истини (докато ги манипулираш).
В противовес на целия ти постинг ще кажа само че всяка международна компания например не позволява различията да влияят в работата и отношенията на хората. Ако хората по улиците се държат по описания от теб начин - проблема по-скоро е техен. Винаги има по-голяма риба






Тема Re: Ян Жерард Шрасернови [re: nealivilla]  
Автор Дo диeз. (stretto)
Публикувано13.01.09 19:32



Беше възглас,не мечта.
Аз пък съм стигал само до Балчик.Тази зима ще стигна до St Martin,а пък лятото доSaint Tropez,ще проверя дали си права.Правилно подозираш,в Балчик има Heavy festival ,на другите две места няма,та затова ни ласкае чичко Boss.



C#

Тема Бинго!!!нови [re: Roxana]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано14.01.09 09:32



само който е отбивал леки езикови нюанси в презрение и ирония на хора от богата Европа, знае за какво става дума!
-Мдам.... ти го плюеш то мисли,че дъжд вали....



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Ян Жерард Шрасернови [re: Бapбapeлa]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано14.01.09 09:55



Битието определя съзнанието. Напълно нормално е на този човек животът в България да му се струва от розов по розов. Дайте му българска пенсия и панелка в Младост и ще запее друга песен.



Тема Re: Бинго!!!нови [re: ZainGadol]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано14.01.09 11:18



Въздържала съм се досега да го казвам, но като гледам лековерното безгрижие на българина, който никога не е живял в чужбина за по-дълго за тези неща...

Предполагам, че и на теб, и на Дарки ви се е случвало, защото се случва доста често, виждала съм го и по отношение на мен, и към други българи, за какво презрение и какво отношение на превъзходство става дума, и как се демонстрира, разбира се, не се казва директно в очите, но като те наплюят така деликатно, и после място не можеш да си намериш от унижение.


За хората с нормален европейски стандарт на живот българите и България са ....клоака с ....гадини, от която чат пат изпълзява нещо и навън, и те се стараят да подритват това нещо така, че да не си забравя мястото и клоаката, от която е изпълзяло.

Друг е въпроса, че много българи позволяват да се отнасят така с тях, аз съм се съпротивлявала и съм давала обратни удари, та по някоя време почват да ти имат страха, ако риташ и ти в ответ. Но масата българи, дето викаш, като ги плюят, го имат за дъжд вали...много съм се ядосвала на това!


Познавам една българка в ....ще спестя къде е, тя все ме увещаваше да съм кротка и да не отговарям дръзко, че ще си изпрося някъде белята. Нейната философия беше такава, че трябва да се търпи и да се понася това отношение, щом сме се съгласили да живеем на тяхна територия. Виждала съм как й се смеят и я подиграват в лицето, нямаше даже деликатности, и тя само мълчеше и си обръщаше главата....аз кипнах веднъж и аха да скокна, а тя ме изведе навън и ми каза, недей, само ще си изпатиш, но няма да решиш проблема....аз не го разбирам това....още ме е яд! още се възмущавам! и не съм спряла да отвръщам на подобни унижения! не съм съгласна изроди да се подиграват така на национална основа!


Но това съм аз... явно не всеки българин е така.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Ян Жерард Шрасернови [re: DarkSide]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано14.01.09 11:27



"..Битието определя съзнанието.."

hm, това ми звучи като: "...еволюционният ни процес е приключил"

аз го предпочитам така: "Cъзнанието определя битието"






Тема Re: Ян Жерард Шрасернови [re: DarkSide]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано14.01.09 11:27



Това и аз съм го казвала на чужденци и на българи също.

Че подобни преценки са от външна гледна точка, без да са наясно с всички вътрешни и външни фактори и реалната ситуация в страната.


И аз съм казвала така, поживейте в страната, но точно по начина, по който живеят местните: в такова жилище и на такива доходи като всички останали, и на същото здравеопазване, и по начина, по който живеят всички останали, и ще почнете да мислите точно като всички останали.


Ще спестя разказването на реални случки. Общо взето, на никой не му пука за обективността. Богатият няма да разбере бедният....а това е гледната точка на човек, осигурен за абсолютно всичко базово в живота, с осигурени и гарантирани права, и раснал в сигурност и материално охолство. Няма и да му мине през ум, че има хора, които живеят на ръба на съществуването, и как точно живеят....


Както казваше един мой швейцарски колега (който без съмнение демонстрираше изключителен такт и цивилизовано отношение, евала за което...), аз и хората около мен сме расли в благополучие и сигурност, и аз не очаквам да разбера какъв е живота при вас....затова не си позволявам някаква гледна точка, защото не мога да бъда обективен.

Но той имаше приятел от Черна гора, и съседката му беше от Косово, и от тях беше чул доста, и явно си беше осмислил позицията....

Страшно много хора са избягали покрай войната в Косово в Швейцария, и като чуят за балкански субекти, и им се изправят косите от ужас....в буквалния смисъл на думата! Скоро на референдум ограничиха достъпа и на българи и румънци, и изобщо на хора от Източна Европа, щото половината бивши сръбски републики се изсипаха в Швейцария, а колко източноевропейци правят золуми там....демокрацията не може да се защити от подобна парциална агресия, на персонално ниво, и хората са настръхнали и зле настроени .....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Бинго!!!нови [re: Roxana]  
Автор Gerilin ()
Публикувано14.01.09 11:31



средностатистически българин не разбира от добро отноШение,нито от добра дума..за него трябва закона на кубинката и да го нагрубиШ едно хубаво ,та да си седне на мястото...
ако вземеШ да го галиШ с перце,на мама едиповия комплексар,Ще те изпсува и Ще си отмине
и като дойде някой отвън да го замеря с превъзходства и бай ти Ганя се разлага от кеф...да ама за западноевропейска учтивост не е и чувал
ниЩо,да си седи в романтичното блуждение



Тема Re: Бинго!!!нови [re: Gerilin]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано14.01.09 12:03



Много добре каzано. Тука има доста българи, които идват и се държат нагло и просташко и се раzполагат и държат сякаш са си в бащината къща. Особенно младите българи се личи, че никакво въzпитание не са получили. Аz zатова и отбягвам да общувам с българи тука.

Редактирано от orhideja на 14.01.09 12:09.



Тема Re: Бинго!!!нови [re: Roxana]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано14.01.09 12:06



Не мога да раzбера, zащо си иzмисляш и раzпространяваш лъжи. Тука, в zападна Европа, никой не би те обидил на национална основа, камо ли да те унижава и да ти се подиграва. А и как биха е поzнали на улицата, че не си немец, примерно, като има доста немци, които иzглеждат като тебе. Ние, българите, имаме това предимство, че сме светлокожи и имаме европейски черти на лицето.

Това, zа което говориш, може да и се случи само с много много прости хора, които я поzнават, обаче тогава се пита в zагадката, къде ги е намерила и как (и zащо) се е навряла сред тях.

Редактирано от orhideja на 14.01.09 12:16.



Тема Re: Бинго!!!нови [re: Gerilin]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано14.01.09 12:22



Да, така е, съгласна съм.


В България хората са мачкани и държани в грубост, невежество и отвратително нехуманни отношения, и когато покажеш добро отношение на смачкан психически човек, се получава точно това, което описваш, разхайтва се и почва да си показва зъбите.


Когато българи излязат от България, преживяват огромен стрес да си отворят очите и да видят други отношения, и преходния период е много жалък и мъчителен за беге човека в промяна.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Бинго!!!нови [re: orhideja]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано14.01.09 12:27



Това изобщо не е вярно.


Ако знаеш какви сцени съм виждала....какви вицове съм чувала...какво отношение грозно към източноевропейците....


Хайде, че не ми се разказва! Ако почна, няма да свърша скоро!


Между другото, самите източноевропейци си го заслужават, защото най-често се държат като свини, къде от незнание, къде възпроизвеждат онова, което им е било в родината.....и общо взето го предизвикват.


В България се случва същото с турци, приходящи от Турция. София е пълна с турци, на всяка крачка слушаш турски, факт. Неописуемо е каква воня носят, колко бедно и зле са облечени, как са готови да живеят в коптори по десетки човека накуп, и как за стотинки си продават труда, само и само да останат тук, а не в Турция.


Не знам къде си...като си дойдеш в България, огледай се. По мое мнение в София всеки втори е чужденец, и са единици онези "кореняци" софиянци, от Тошово време със жителствата. Софиянци се изнесоха масово, а в София сега живее половината провинция, и чужденците се изсипват тук на второ пришествие.


Чувам същите отзиви и за Варна, някой ми спомена, че Варна гони 1 милион народ.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Ян Жерард Шрасернови [re: DarkSide]  
Автор 4ereshka (ентусиаст)
Публикувано14.01.09 12:39



Съгласна. Освен българска пенсия, ще предложа и други екстри- пътуване с
градския транспорт и нападение от тъмни субекти, да му оберат парите, документите....





Тема Re: Бинго!!!нови [re: Roxana]  
Автор Muskat (орехче)
Публикувано14.01.09 13:48



Познавам една българка в ....ще спестя къде е, тя все ме увещаваше да съм кротка и да не отговарям дръзко, че ще си изпрося някъде белята. Нейната философия беше такава, че трябва да се търпи и да се понася това отношение, щом сме се съгласили да живеем на тяхна територия. Виждала съм как й се смеят и я подиграват в лицето, нямаше даже деликатности, и тя само мълчеше и си обръщаше главата....аз кипнах веднъж и аха да скокна, а тя ме изведе навън и ми каза, недей, само ще си изпатиш, но няма да решиш проблема....аз не го разбирам това....още ме е яд! още се възмущавам! и не съм спряла да отвръщам на подобни унижения! не съм съгласна изроди да се подиграват така на национална основа!




Главните герои са ми ясни,не раzбрах само действието на това свободно съчинение в Анадола ли се раzвива





Тема Re: Бинго!!!нови [re: orhideja]  
Автор Muskat (орехче)
Публикувано14.01.09 13:51



имаме това предимство, че сме светлокожи и имаме европейски черти на лицето.



Като такова би го приел някой Фриц,оцелял от Втората световна война





Тема Re: Ян Жерард Шрасернови [re: nealivilla]  
Автор cina2 ()
Публикувано14.01.09 13:52



Ти живей в някой баракополис или бидонвил и тогава казвай кое е определящо. Ще живееш точно така, както тези около теб. Не подценвай големия късмет, който си имала, да живееш нормално и да си получила добро образование.



Тема Re: Ян Жерард Шрасернови [re: nealivilla]  
Автор Muskat (орехче)
Публикувано14.01.09 13:55



аз го предпочитам така: "Cъзнанието определя битието"



А кокоШката къде Ще я сложим? Пред или след яйцето


Не че няма логика в това,което пиШеШ



Тема Re: Ян Жерард Шрасернови [re: Muskat]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано14.01.09 14:18



Да, това е въпроса?



....но остави, че тези вълни не са за тук....




Тема Re: Ян Жерард Шрасернови [re: nealivilla]  
Автор Muskat (орехче)
Публикувано14.01.09 14:24







Тема Re: Бинго!!!нови [re: Muskat]  
Автор Gerilin ()
Публикувано14.01.09 14:50



ти се бъзикаШ,ама аз се радвам за което...един път бях излезнала със семейни приятели мъжът от Папуа ,Нова гвинея..не можеШ да си представиШ какъв расизъм видях към него


и все пак балкански субекти като нас се забелязват от км в Скандинавия



Тема Re: Бинго!!!нови [re: Muskat]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано14.01.09 15:08



The Nederlands.


Насред един от големите градове, представи си Ротердам, който е огромен мегаполис, а само пристанището му е като световен град. Не могат да се оплачат от липса на толерантност и липса на междукултурно общуване. И са наистина толерантни...уверявам те.


Но и на най-толерантните им писва да учат нон-стоп увредени ментално източноевропейски субекти. Толкова им е писнало, че вече не се занимават с това, и се ограничават с дистанция, изолация и ирония.


Процесите в Източна Европа са много брутално динамични, хората не са виновни, че са били държани в изолация и са търпяли лошо отношение, ама кой им е виновен, че са го търпяли безропотно? А пък западна Европа не е виновна сега, да оправя бакиите на източноевропейски диктатори и лоши режими на управление...


Не намирам нормални думи, за да излюстрирам конфликта и различните позиции на различните групи хора!



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Бинго!!!нови [re: Gerilin]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано14.01.09 15:09



Това се опитах и аз да обясня.


Балканските субекти се забелязват от самолет! От една само дума, и само от нюанс в думата!


Няма как да го разберат хора, които не са го видели и преживели!



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Бинго!!!нови [re: Roxana]  
Автор cina2 ()
Публикувано14.01.09 15:28



Рокси, повечето дето пишем тук, живеем в чужбина. Ако четеш редовно темите, ще разбереш че те /живеещите в чужбина/ са преуспели в страната, в която се намират. Всички са приети като равни и никой не е дискриминиран. Точно обратното, България им е чужда.
Тук виртуално присъстващите май пак са някакво изключение, не са "балкански субекти".



Тема Re: Бинго!!!нови [re: cina2]  
Автор Gerilin ()
Публикувано14.01.09 15:31



аз съм балкански субект и си ми личи ,ама се старая да го покривам,че срам ма гони като кажа идвам от Източна Европа...че представите за там на западноевропейци са леееко пренебрежителни ... дори да го прикриват

явно във вените им оЩе тече Студената война



Тема Re: Бинго!!!нови [re: Gerilin]  
Автор cina2 ()
Публикувано14.01.09 15:39



Напротив, не трябва да те е срам! Ще са пренебрежителни в началото, докато те опознаят. След това ще си променят мнението. Не съм срещала хора от други нации, дето да се стараят да го прикриват. Може и да има, де.



Тема Re: Бинго!!!нови [re: cina2]  
Автор Gerilin ()
Публикувано14.01.09 15:46



абе знам

ама така се чувствам..сигур има и други като мен в този форум,но надали Ще си го признаят..все пак това означава незавърШеност и несигурност..

поне съм красива и компенсирам с тозиси факт..иначе тук ,където съм си лича от км ,че не съм финландка и това с еотразява на това как ме възприемат хората,не че има разисъм ,но определено не съм една от тях...и все пак ти говоря за най реднек областта от страната..няма гаранция ,че другаде Ще е съЩото



Тема Re: Бинго!!!нови [re: cina2]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано14.01.09 16:00



Сигурна ли си, че си приета заради теб самата, или заради съпруга ти?

Поне едно научих: никой в Холандия няма да дава пет пари за мен, ако не е препоръката на съпруга ми!


Сигурна ли си на какво точно дължиш приемането ти в една общност?

Качества...хаха! Ако не си ти, ще е някоя друга, вероятно дори по-удобна и лесна от теб! Хехехе...не го приемай лично, но съм се нагледала на егоцентрични източноевропейци, които си мислят, че си носят своя свят навсякъде, и че всеки им е длъжен!



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Бинго!!!нови [re: Roxana]  
Автор cina2 ()
Публикувано14.01.09 16:14



Това го знам, че съм приета много по-лесно и бързо заради съпруга ми. Но пък имам и много познати, дето изобщо не ги интересува от къде си, напротив, колкото по-"екзотични" сме, толкова по-добре. Все пак не се старая да попадна сред "висшето" общество. Живея в голям град и тук са свикнали с различията. Ако беше някое селце, дето се познават всичките, сигурно нямаше да е така.
Така и не разказа нищо за таз Холандия, ама може и аз да съм прескочила.
Една много любима песен, "На пристанището на Амстердам"





Тема Homo sapiensнови [re: Gerilin]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано14.01.09 16:17



Ach Geri

, немутирали Spezies въобразяващи си че са "оригиналните" господни представители на Gattung Homo sapiens се срещат в целия свят, не се връзвай заради тяхното объркване.....

...... една мила приятелка ми писа веднъж нещо много умно което желая да споделя с теб:

"Когато не приемаме нищо лично и проумеем, че животът на другите е резултат от техния избор, тогава ще си изградим имунитет с/у тяхното мнение и няма да бъдем жертва..."




Тема Re: Бинго!!!нови [re: Roxana]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано14.01.09 16:24



Не раzбирам какъв проблем имаш с хората от провинцията. Нали и те са българи и ще си живеят където си искат в България. Проблема на софиянци като тебе е, че си вдигате самочувствието беz да влагате труда, които е баzата и носещата стена на едно zдраво самочувствие. И zатова когато някой, вложил тоzи труд, обира плодовете на труда си, вие стоите отстрани и zлобно zавиждате: "Ами, той не говори със софийски акцент." Това ви е проблема, че имате софийския акцент и нищо друго, zащото сте мърzеливи и сте се самоzабравили.



Тема Re: Бинго!!!нови [re: cina2]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано14.01.09 16:30



Не знам защо говориш глупости.


Всяко социално общество е разделено и разслоено по доста сложна йерархия.


По целия свят една съпруга носи името на съпруга си и носи отражението от неговата репутация, плюс своята собствена, но след доста време, и пак е отразено и в зависимост от същия съпруг, доколкото живеете заедно и си зависима от него и той от теб.


Дори в огромен град, на улицата може да имаш относително свободни отношения, но в собствената си среда, от която си болезнено зависима, изобщо не е така.


Не ме увещавай, че всичко се дължи на собствените ти качества, картинката е много, много по-сложна, бъди обективна и го отчети.


Грозно е, и е акт на неблагодарност, да се отричаш от онова, което си получила от съпруга си, за да си начешеш егото. Да, получила си го за нещо, но личните ти и личностни качества не са единствения критерий в ситуацията. Излишно е да оспорваш.


Погледни обективно. Ако не се беше омъжила за този човек, какво щеше да представляваш в това общество, и къде щеше да бъдеш поставена?

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Бинго!!!нови [re: orhideja]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано14.01.09 16:34



Нямам проблем с хората от провинцията. Аз самата съм живяла дълго в провинцията, и първия ми съпруг е оттам, и сегашния ми възлюбен е оттам. Барби ще подскочи от кеф, но сегащната ми тръпка живее във Варна, но пътува много, и почти наравно живее в Сф и Варна, ако не пътува по моретата из целия свят. При това има същия произход като мен, пловдивчанин е. На тоя момент се изсмях...съдбата си прави нелепи шеги с нас, нали?


Нямам предразсъдъци, но диалекти и простотия не обичам. Света е за всички, колкото мога да взема аз, толкова може всеки друг, но хората имат различни възможности и капацитет.


От теб зависи къде ще се сложиш и какво ще представляваш, и как ще се представиш пред околните, с диалект или отлично подготвен и представен.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Бинго!!!нови [re: cina2]  
Автор Gerilin ()
Публикувано14.01.09 16:37



само Ще ти дам личен пример : завърШих висШето си края на мин.година .. оттогава си търся работа поспециалността дори в кепитъл ареа..познай на колко интервиута ме викнаха

и това не е заради факта ,че не живея там,че говоря фински на средно ниво или че съм учила тук само една година и имам нужната образователна квалификация от гимназията...

приятелят ми ми каза знаеШ ли ако се венчаем и си смениШ фамилията на Andersson колко много работни преспективи Ще се отворят за теб

дискриминацията я има..дори четох Зуза, другата "финландка" тук,че и при нея има,въпреки че в по малка степен ,понеже е от дълго време тук ..а тя е в Хелсинки



Тема Re: Бинго!!!нови [re: Roxana]  
Автор cina2 ()
Публикувано14.01.09 16:48



От всичко, което си написала излиза, че един чужденец не може да живее нормално в друга държава. Ами не е така. В началото е трудно, докато те приемат.
"По целия свят една съпруга носи името на съпруга си" - и това не е вярно. Как извъртя нещата за моята неблагодарност и его и т.н. не знам. Ако твоят личен опит е такъв - то той не е общоприет.



Тема Re: Бинго!!!нови [re: Gerilin]  
Автор cina2 ()
Публикувано14.01.09 16:52



Предполагам, че със северните народи е по-трудно, но преди и ти, и Виливарката твърдяхте колко е прекрасно при вас, колко са чудесни всички хора. Тогава за дискриминация не беше писала. Обаче като сме свикнали, че всичко, което блести е злато...



Тема Re: Бинго!!!нови [re: cina2]  
Автор Gerilin ()
Публикувано14.01.09 17:15



ми то се подразбира ,че ухание и рози няма да намериШ никъде в 100%тов вариант
и е пределно ясно ,че Скандинавия най много от цял свят се доближава до определението развита държава,където гражданите й са предпазени максимално от всички други по света
ама те хората да не са прости,нагледали са се на чужденци и искат да си запазят своето

а това аз какво говоря ,правя го на настроения,но винаги съм честна

търсих да ти покажа картата Шега,на която е написано какво мислят фините за другите народи по света (с доза изтина) ,но са хакнали сайта на Фил

за източноевропейските народи пиШеШе едно:
Please dont come to Finland



Тема Re: Бинго!!!нови [re: Gerilin]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано14.01.09 17:46



Гери, най-големия смех е, че фамилията ми на Дъч повтаря в превод фамилията ми на български....

Аз не смятам за грешка, че живяхме заедно, имаме прекрасен синхрон....но аз искам деца, а той отказва да направи каквото и да е, освен обикновен секс...

Мисля си, че той не може или не иска да има деца, не е имал досега, и съм опитвала да говорим...той отказва, и се сърди...всичко иначе е супер, но аз не мога да съм щастлива така....


Хаха, още не мога да се начудя, как намерих холандец с моята собствена фамилия, звучаща на Дъч като собствената ми българска? И това ако не е съдба....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Бинго!!!нови [re: Roxana]  
Автор Gerilin ()
Публикувано14.01.09 18:17



никога не съжалявай за неЩо толкова прекрасно като любовта ,заЩото това е съЩонстта на човек,колкото и да не си го признава понякога или да го е забравил



запази хубавите спомени и си останете приятели.
четох за новата ти изгора и те поздравявам и ти желая много детски играчки разхвърляни из стаите сред детски смях

аз пък оттеб мога да науча много и то най важното ,да бъдеШ майка
така ,че усмивка ,финес и само напред



Тема Re: Бинго!!!нови [re: Gerilin]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано14.01.09 18:40





Благодаря ти за разбирането

Ти си толкова добра....и специално към мен, наистина много добра!


Ти си чудесен човек, и само добро съм видяла от теб! искрено и от все сърце ти желая тая стая с детски играчки...няма по-специална любов от тази между майка и дете!


Тук се разплаках, аз толкова ценя това в моя собствен живот, поставям го на първо място! Изобщо не ме интересува, как гледат на това отстрани хората, аз искам да дам деца от себе си, и да отгледам от тях чудесни хора, за което буквално си скъсвм гъза!


Мисля, всеки заслужава да се види щастлив с хубави и здрави, и умни деца, тази радост не бива на никой да се отказва!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Бинго!!!нови [re: Roxana]  
Автор Gerilin ()
Публикувано14.01.09 18:56



Роски,ти си добър човек,както всеки един човек...нормално е всеки да има своите си моменти и затова да се струваШ на другите по този начин..гореЩият характер съЩо оказва влияние,а ти го имаШ това качество


аз съЩо страдам понякога от прекалена емоционалност :ето днес за протестите в България..ами ако бях там,Щях да отида..българинът мрънка отстрани колко било кофти,а днес на протеста колко дуШи бяха? как не му писна на този народ да го извозват така всеки път...няма думи просто

позравявам те с една песен и върви с гордо вдигната глава,ти си господарка на своя живот ,не някакви си из форумите




Тема Re: Бинго!!!нови [re: Roxana]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано14.01.09 19:03



Аз не смятам за грешка, че живяхме заедно, имаме прекрасен синхрон....но аз искам деца, а той отказва да направи каквото и да е, освен обикновен секс...

Мисля си, че той не може или не иска да има деца, не е имал досега, и съм опитвала да говорим...той отказва, и се сърди...всичко иначе е супер, но аз не мога да съм щастлива така....


А, не беше ли писала преди година, че вече имаш едно дете - малко момченце?



Тема Re: Бинго!!!нови [re: orhideja]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано14.01.09 19:43



То е от първия ми брак, и е на 10 години.

@ Гери, благодаря ти...




Имах поредица от връзки, в които или ми се показваше демонстративно, че деца не са желани, или ми се показваше, че ако се роди дете, аз трябва да си поема изцяло отговорността, без да търся биологичния баща.


Нямаше нито едно изключение, мъж да ми заяви ясно, искам да имаме дете/деца, искам брак, искам да споделяме, да бъдем едно цяло...


Всички до един преследваха собствени интереси, до един в материално отношение, и никой не се интересуваше от деца и семейство. В едната или друга посока...или изобщо не искаха деца (щели да им пречат..) или ако ги искаха, казваха, ми ти ще го гледаш, аз отказвам да се занимавам с това, да бъда баща.


Пред ясно заявена неохота, да не съм луда да забременявам и да бъда самотна майка с две или повече деца, а татковците да правят кариера, без дори да дадат фамилия на собствената си издънка?


И как ще се чувства едно дете, създадено в такава обстановка, нежелано от собствения си баща?


Аз съм мислила по въпроса....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Като ви чета......нови [re: Roxana]  
Автор Malvina*** (минаващ)
Публикувано15.01.09 02:03



и направо немога да повярвам, че действително е толкова зле отношението към българите в Европа!


Чувала съм подобни изказвания за Германия от приятели който са живели, учили и работили там. Не искат и да чуят за този 10 годишен период от животът им там.........Но наистина ли навсякъде е така?Нещо да не преувеличвате?



Тема Re: Ян Жерард Шрасернови [re: Бapбapeлa]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано15.01.09 11:06



Каква изненада...



Един за всички, всички за един!

Тема Re: Като ви чета......нови [re: Malvina***]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано15.01.09 11:35



моят личен опит в чужбина е различен, не съм бил свидетел на дискриминация и нетолерантност към чужденци



Тема Re: Като ви чета......нови [re: Malvina***]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано15.01.09 14:01



Да, толкова е зле отношението към българи, и не само към българи, никой не си прави труда да прави разлика между балканските народи и въобще източноевропейците, за тях сме Изтока и славяни, най-общо, дреме им кои са българи и кои сърби.

Понеже очевидно не ми вярваш, защо не се поровиш по медиите и нета, да видиш как само в последната година в почти целия Шенген забраниха право на работа за българи и румънци? Мога да кажа с абсол'тна сигурност, че за Холандия поне още три години българите и румънците няма да могат да си търсят легална работа, освен ако нямат work permit.

За Швейцария го гласуваха съвсем скоро, буквално миналата седмица...нещо такова....

Ако добре си спомням, отвориха Италия и Испания, но по други причини, сигурна съм, че има достатъчно източници в нета и медиите да си го прочетеш, за да не го преразказвам тук.


За Скандинавия може, но пак с условия, на които трябва да отговаряш, и забрави да си намериш работа из Скандинавия, ако не знаеш езика. Инглиш не е достатъчен. Можеш да общуваш с инглиш и никой няма нищо против, но няма да те наемат на легална работа без езика на страната.


И така нататък. Не е само в отношението на хората, масово, а и е законово регламентирано, че българи и румънци са приемани като долна класа хора.


За Германия знам, че уж не правят проблеми, но че има други проблеми за българите там.....самия манталитет на бюргерите ....


Стига да искаш, можеш да четеш....стига наистина да се интересуваш!


Видимо, няма да усетиш някаква дискриминация, това не се прави по грубия начин. Но си има начини. И те уверявам, че това не променя отношението на западняците, начина, по който показват отношението си. Дори да го показват деликатно....отношението на ирония, дистанция и леко презрение и .... понякога дори отвращение....както и излъчването на превъзходство, и задоволството, че са поставени по друг начин.


Направи си труда да говориш и общуваш с кореняци.


В Холандия така и не спряха скандалите за расизъм и ксенофобия. В парламента се сбиха в началото на миналата година, защото имаха невероятна национална криза, дали да се толерира повече каквото и да било добро отношение към имигранти от бедни страни, които прииждат на тумби в Холандия и остават нелегално.


Чувала съм да избухват дори съвсем спокойни холандци и холандки, и да ги е яд. Всички, с които съм говорила, се ядосват и казват, че преди да влезе Холандия в ЕС, се е живеело много по-добре, по-богато и сигурно, и много по-приятно. Всички хвърлят вината върху ЕС, който отвори границите за свободно придвижване на огромни групи хора. Не искат страната им да се превърне в лагер за нелегални бежанци. Всички са против това....и са на страната на ултра десните партии. Разцеплението в самата Холандия е шокиращо, и се вихрят страхотни страсти по въпроса за имиграцията.



А Холандия има репутация на страна със законност, ред и толерантност. Уверявам те, цялата им толерантност е само на повърхността на любезните обноски. Отдолу....мама миа!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Като ви чета......нови [re: DarkSide]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано15.01.09 14:28



Дарки, не става дума изобщо за чужденци и отношението към чужденци.


Става дума за отношението на хора от Западна Европа към източноевропейци, и в частност към българи.


Повечето хора в Западна Европа не си правят труда и не искат да си правят труда да правят тая разлика, и да ни опознават. Искат си страните недокоснати от източни пришълци.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Като ви чета......нови [re: Roxana]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано15.01.09 16:33



Ако добре си спомням, отвориха Италия и Испания, но по други причини,

Да, заради връзките, роднински и други, на Негово Величество в тези страни.

Един за всички, всички за един!


Тема Roxanaнови [re: Roxana]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано15.01.09 19:40



Уау... Браво Рокси,това с децата е чудесно!Прочетох преди малко цялата тема докато чакам жена ми да сервира вечерята.


И рискувайки да разводниме темата,ще ти кажа:Щастливец е мъжа, който е първата любов на една жена, но по-щастлива е жената, която е последната любов на един мъж.Боклуци,колкото искаш-идват и си отиват,но търпение мило...,ще го срешнеш(разбрах,че вече си)и всичко,ще си дойде на място!

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Roxanaнови [re: ZainGadol]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано15.01.09 21:49



Бог да те благослови, Заин!


Целувка да ти сложи на челото, аз те чета отдавна, хубав човек си ти! Децата ти да са живи и здрави, и да ги опазиш от лошото, и да се видиш щастлив дядо и прадядо, и дано получиш.....божията благословия, замислих се какво е най-добре, но бог знае най-добре как да те прибере в хубавото, и да те напъти!



Благословени са хората като теб, които имат очи за хубавото, а колко малко са те! Щастливо ти е семейството...пази си го!




Пази си семейството, и хората, които обичаш....не зная причината, но много зло има по света...пази ги!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Малък съветнови [re: Gerilin]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано15.01.09 22:11



Можеш да не чакаш да те поканят на интервю за място по специалността ти, особено в тия времена на световна криза, ами си намери "някакво" място в фирма, която ти харесва, работи добре и убеди колегите ти с качество на работата и на личността ти. И после по вътрешен път може да кандидатсTваш за друга позиция, която ти харесва. (Личен опит). Целта е да се закачиш някъде, да работиш по въпроса, и да се разбираш добре с колегите и шефовете ти.





Тема Re: Roxanaнови [re: Roxana]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано15.01.09 22:34



Децата ти да са живи и здрави, и да ги опазиш от лошото, и да се видиш щастлив дядо и прадядо, и дано получиш.....божията благословия.
-Амин!Дай Боже всеки му!!! Благодаря ти...



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Бинго!!!нови [re: Gerilin]  
Автор zuzimuzi (Bulgarialainen)
Публикувано16.01.09 00:26



А сега,видя ли,че не е така лесно за нас чужденците у Финско?
Аз ти се чудя защо чакаш...Нирваната е права.Търси непрекъснато,все пак си млад специалист,шансовете ти са големи..





Тема Re: Като ви чета......нови [re: Roxana]  
Автор Malvina*** (минаващ)
Публикувано16.01.09 01:16



Чета Роксана, чета.Нямам много свободно време, но никога не пропускам основните новини от Бг и Европа като цяло.Разбира се незнам такива детайли като теб.А и нещата бързо се променят - маса народ замина за Англия-беше лесно май, после им забраниха, после пак им разрешиха........малко му губя края.
Иначе за самото отношение истината е някъде по средата.В Бг няма чужденци, но я си представи , че започне да се наводнява с витнамци, филипинци и недаи боже индийци..........готвят масала, смърди отвсякъде, заметнали чаршафите ходят като скъсани вестници по улиците и вземат работните места на българите?
Просто в момента ми хрумва това..........
Иначе, не е приятно да чувстваш подобно отношение, съгласна съм с вас...



Тема Re: Roxanaнови [re: ZainGadol]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано16.01.09 11:28





Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Като ви чета......нови [re: Malvina***]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано16.01.09 11:35



Че то се случва вече това.

Казах го по-горе, ама не си го прочела, в България се изсипаха тумби араби, китайци, негри, цигани, турци, абе всякакви, гърци много, ама много! сега да се сетя, румънци редовно, а руснаци - бог дал....повече от по времето на комунизма!


Не може да се отрече, динамиката е огромна, съгласна съм.

Казвам, че това се случва и в България, но потоците влизат и излизат по по-нисък жизнен стандарт от българския. Ако в Холандия навлизат амеирканци (страшно много!), британци (още повече...), испанци (ако знаеш колко много испанци има....), немците не ги коментирам, те си влизат и излизат и си сменят местоживенето на абсолютно свободни принципи....абе...Холандия е достъпна само за имиграннти с повече финанси зад гърба си.


За България критичната граница е по-ниска, но и стандарта на живот е по-нисък, и потоците хора към България са от по-бедни страни с по-нисък жизнен стандарт: Русия, Румъния, Сърбия, Македония....Турция...визирам имигранти с по-нисък от българския стандарт. За тези имигранти Холандия е само мечтана, но непостижима приказка, заради високия си жизнен стандарт и скъпо оцеляване.


Скачени съдове, го наричам аз. Зависимостите са според жизнения стандарт и нивата на екзистенц минимума. Прелива се от по-бедното към по-богатото, но не със резки скокове, и е на стъпала и последователно движение.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Като ви чета......нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор cina2 ()
Публикувано16.01.09 14:12



"Негово Величество" няма никакви връзки в Италия. Семейство Савоя никак не се ползва с уважение, най-вече заради Виктор Емануел и малоумното му синче


П.П. България да не е станала пак монархия, че наричаш гражданина Симеон Сакс... "величество"?



Тема Re: Като ви чета......нови [re: cina2]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано16.01.09 14:22



Така ли?



Един за всички, всички за един!

Тема Re: Като ви чета......нови [re: Roxana]  
Автор neversaynever (непознат)
Публикувано16.01.09 19:26



А мароканците и разните му други арабски националности?? Африканците? Тях къде ги слага6??? Те са осножното емигрантско ядро в Холандия!

Ти между другото изоб6то живяла ли си в 4ужбина изоб6то???

ГОЛЕМИ ГЛУПОСТИ си написала за отно6ението към българите! Подобно понякога може да се наблудава, но ОПРЕДЕЛЕНО ПРИ НИСКООБРАЗОВАНИ ХОЛАНДЦИ, СКАНДИНАВЦИ и т.н.

Тези с добро образование показват респект към 4овека и работата му без зна4ение българин или индиец е!
ТОВА Е МОЯТ ОПИТ - близо 10 години!



Тема Re: Като ви чета......нови [re: neversaynever]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано16.01.09 20:22



Tези с добро образование показват респект към 4овека и работата му без зна4ение българин или индиец е!


Много правилно! И аз съм на същото мнение. Такъв е и моят опит в Германия





Тема Re: Като ви чета......нови [re: Nirvana_2]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано16.01.09 21:38



Да, по време на работа, на работното място, или на улицата...да.


Нирвана, ти живееш в свой дом, нали? В смисъл, в дома, в който живееш, сте само ти и мъжа ти?


Но не сте живели в дома на друг човек, или в дома на кореняк? В неформални отношения?

На работното си място естествено, никой няма да си застраши интересите и да се обяснява какви са му възгледите и реалните убеждения.


Като ходиш на гости, сигурно пак ходиш с официална покана, или най-малкото, не е през куп за грош.


Попитайте момичета, омъжени за кореняци, или се опитайте да надникнете в техните отношения помежду им. Понякога помага дори само подлушване на разговори на улицата. На мен ми се е случвало да чуя неволно разговор между тъмнокожа (цветнокожа) холандка (има и такива) и белокожа полякиня....познайте кой кого презираше?


Съпругът ми ми е превеждал разговори между самите холандци, и ме е предупреждавал за подобно отношение. И ми се е случвало да го усетя на гърба си. В дребни, но показателни случки. Примерно, била съм на гости, където със закъснение разбрах, че са ме обсъждали с презрение, и са атакували съпруга ми, че се занимава с източноевропейка. Той не ми разказа целия разговор, но ми загатна намеците. Самият той беше унизен и ядосан. Беше отнесъл и той самия част от това лошо отношение.


Имам приятели, бяла холандка, дори не е омъжена за бащата на трите си деца, който е чернокож от Суматра ли беше...м, да помисля....

Ами, тя плака веднъж пред мен, че редовно понася такова отношение заради него. Слава богу, каза тя, децата поне приличат на мен и са подчертано бели, и няма да страдат толкова като баща си и мен.


Е, съжалявам, но поне отговарям за думите на приятелката ми! Мога и телефона й да дам, но не е позволено да изнасям лични данни! Сами си я попитайте, какво е трябвало да понася, защото се е свързала с чернокож холандец! Той си е роден в Холандия, има си поданство, всичко си му е холандско, просто преди поколения дедите му са били роби, пристигнали с кораби от бивша сега холандска провинция!

Само и единствено заради цветнокожия му произход!


Много случки мога да разкажа! Нужно ли е? Видяла съм го, и то помежду самите холандци, и не само към пришълци!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Като ви чета......нови [re: neversaynever]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано17.01.09 09:08



Може и да имат респект... но все пак погледът им лекичко се променя. За секунда, но достатъчно.



Един за всички, всички за един!

Тема Re: Като ви чета......нови [re: Roxana]  
Автор neversaynever (непознат)
Публикувано17.01.09 10:40



Явно ''приятелите'' на твоя съпруг нямат респект към него след като се държат по този на4ин. Това е негов проблем директно и индиректно - твой. Аз нямам такъв опит, въпреки 4е живея и работя с ''кореняци'' (както ти се изразява6) от 10 години.

Има оба4е 'не кореняци', които с поведението си дразнят вси4ки. Отдавна не бях ползвала автобус, но преди два дена ми се наложи. В автобуса седи една сомалийка или от сорта, и говори по мобилния така 4е целият автобус я 4ува. Това става в продължение на 20-30 минути. Пасажерите я поглеждат такти4но в на4алото, след това с леко недоволство и накрая в погледа им се 4ете6е явно възму6тение, но никой ни6то не каза. Естествено след такова преживяване негативите към подобни се натрупват без ти да си бил с предубеждение в на4алото.

На това място 6те под4ертая, 4е е НЕОБХОДИМОСТ' да се съобразява6 с установения ред и култура. НЕ СТАВА ВЪПРОС ДА ИГНОРИРА6 СОБСТВЕНИТЕ СИ НУЖДИ И РАЗБИРАНИЯ, А ДА НЕ НАРУ6АВА6 РЕДА И С ТОВА СПОКОЙСТВИЕТО НА ДРУГИТЕ. В това няма никаква конфронтация, освен ако ръководе6т фактор на поведението е първи4ната сигнална система. Тогава оба4е, проблемът си е в индивида. Той най-вероятно се дължи на липса на образование (добро и достатъ4но).



Тема Re: Като ви чета......нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор neversaynever (непознат)
Публикувано17.01.09 10:54



е, ако говори6 езика им с тежък акцент, няма как да не се слу4и!

Няма ли 'за една секунда' да си '6окиран', ако някой ти говори така на български?

Опитът ти в 4ужбина е толкова незна4ителен и затова не ми се спира по-подробно на темата....сорри





Тема Re: Като ви чета......нови [re: neversaynever]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано17.01.09 11:32



Да, наистина не би трябвало да спориш за моя опит.



Погледът им се променя, след като са си поговорили с теб много топло на английски, после те попитат от къде си и ти кажеш "България". Не разбирам защо се опитваш да отречеш очевидното и то наблюдавано от хора, чийто колективен опит със сигурност е по-обширен от твоя.

Един за всички, всички за един!

Редактирано от Prof.McGonagull на 17.01.09 11:35.



Тема Re: Като ви чета......нови [re: neversaynever]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано17.01.09 12:19



"Има оба4е 'не кореняци', които с поведението си дразнят вси4ки. Отдавна не бях ползвала автобус, но преди два дена ми се наложи. В автобуса седи една сомалийка или от сорта, и говори по мобилния така 4е целият автобус я 4ува. Това става в продължение на 20-30 минути. Пасажерите я поглеждат такти4но в на4алото, след това с леко недоволство и накрая в погледа им се 4ете6е явно възму6тение, но никой ни6то не каза. Естествено след такова преживяване негативите към подобни се натрупват без ти да си бил с предубеждение в на4алото.

На това място 6те под4ертая, 4е е НЕОБХОДИМОСТ' да се съобразява6 с установения ред и култура. НЕ СТАВА ВЪПРОС ДА ИГНОРИРА6 СОБСТВЕНИТЕ СИ НУЖДИ И РАЗБИРАНИЯ, А ДА НЕ НАРУ6АВА6 РЕДА И С ТОВА СПОКОЙСТВИЕТО НА ДРУГИТЕ. В това няма никаква конфронтация, освен ако ръководе6т фактор на поведението е първи4ната сигнална система. Тогава оба4е, проблемът си е в индивида. Той най-вероятно се дължи на липса на образование (добро и достатъ4но)."



Че аз какво казах в началото? Че хората масово са предубедени към източноевропейците!


Че им е писнало да се занимават с липсата им на елементарна култура и с арогантността им!

Че им е дошло до гуша да им прииждат източноевропейци (даже не уточнявам националност, на тях им е все едно и слагат всички под общо знаменател) и че не желаят да се занимават с проблемите им, без значение дали са културни или некултурни,

ДАЖЕ НЕ ЖЕЛАЯТ ДА ТЕ ОПОЗНАВАТ! ДАЛИ СИ КУЛТУРЕН ИЛИ НЕ СИ!


Прочети по-горе какво съм казала, във връзка с това. Че и най-толерантните губят търпение, и в някакъв момент отказват какъвто и да било контакт, и им писва да се занимават с вечните претенции на досадни, бедни и смачкани хора.


Не че не са толерантни. Напротив. Но пълчищата прииждащи тъпли бедняци и нискокултурни простаци са ги отвратили.


Казах, че вече има изградена резистентност и че това се показва. Няма значение дали имаш акцент или не, и какъв си, мига, в който стане ясно, че идваш от Източна Европа, и за тях си вече дамгосан.


Това се случва не само на източноевропейците (най-общо за славяни говорим, което обаче наистина е много общо).


Много по-зле е с араби, турци, въобще исляма. Това виждам че съм го пропуснала, забележката ти е основателна, но и друг път съм го коментирала.


Те си живеят в затворени общности, и са мразени за това. Защот успяват да изнудват официалните власти и със силата на груповата общност да изтръгват привилегии, каквито нямат дори коренните жители. За което кореняците хем ги мразят, хем се страхуват от тях, и това намира ярка проява в парламента и чрез ултрадесните партии. Както вече споменах, в Холандия се надига изключително рязка и остра реакция и критика срещу управлението, че се позволява нахлуването на всякаква паплач на холандска територия.


Отделно от официалните прояви, съм виждала такава омраза към приходящите от бедни и проблемни държави....по-добре да не разказвам, защото пак ще ме обвините!



Масовият холандец прави и струва, но избягва контакт с тези групи хора. Да подчертая, масовия холандец! Две бели птички пролет не правят, и ако го виждам масово, и на улицата, и в неформалните отношения, то нищо не ми дава основание да твърдя обратното, само защото се спазва добрият тон, но това не значи, че омразата и ксенофобията не съществуват!

Естествено, ако си подчертано бял и тус, ако имаш светли очи, ако имаш приемливо име, ако говориш добре, ако си образован добре, това намалява демонстрациите на тази омраза, но това не значи, че омразата не съществува!


Както отбелязва Макгонагъл, докато не те засекат, че си източноевропеец или арабин, или въобще по-"долна" класа, в техните разбирания! По-долна класа значи, цвят на кожата, социално положение, примерно да си жена (хах, и там жените с много деца са уязвими....какви неща мога и за това да разкажа...) или да си изобщо различен, примерно да показваш самия ти различието си....да, демонстрираното различие също не се толерира.


Колко голяма тема е това, убедена съм, че не съм я изчерпила, и че пак ще се намери кой да се заяде за нещо, за което не съм се сетила, не че има как да напиша тук романи! Само маркирам впечатленията си, а те са в тоя дух!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Като ви чета......нови [re: neversaynever]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано17.01.09 12:26



Докато прииждащите маси хора се интегрират или не, те създават огромни проблеми на кореняците и на официалните власти.

Част от прииждащите маси от бедни страни се интегрират, но част от тях - НЕ!


Затова с течение на времето, някъде след времената на Горбачов, откак се поотвориха границите и отношението, имаше около 10-15 години, в които в западна Европа се изсипаха множество имигранти, и точно те формираха това впечатление, че са нискокултурни, необразовани и тъпи овце, които позволяват да бъдат тъпкани и са нископретенциозни и нямат ценз.


Няма значение колко си свестен и образован, веднага, щом разберат произхода и те надушат, че имаш нещо общо, биваш поставян под общ знаменател. Това отношение никога не е брутално демонстрирано, но всеки, който е поживял повечко на нова територия, го е усетил!


Ужасно са любезни и внимателни, докато си само турист! Мигът, в който вземеш поданство, или работа, почват да те гледат като конкуренция и като човек, който им яде хляба и територията! Бесни са на приходящите, и на ЕС! Защото тези маси хора основно се изсипаха с отварянето на границите им към Изток!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Като ви чета......нови [re: neversaynever]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано17.01.09 12:33



Моят съпруг не може сам да промени отношението на огромно множество хора, Холандия е с официално население от 17 милиона поданици.


Каквито и да са разбиранията му в частния му живот, няма как един холандец да промени всичко в страната си, ти разбираш каква каша от култури, разбирания, религии и групи хора са 17 милиона човечета.


Напълно е възможно който и да е човек, колкото и да е образован и с висок ценз, да се принуди да се съобразява с изискванията на социума си, просто защото социума пресира единицата и винаги е по-силен поради силата си на общност!


Ако си сляп за тези явления, аз не съм ти виновна! За 10 години живот в една страна, няма как да останеш сляп, освен ако не живееш в изключително затворено общество! Но все пак се случва да излизаш на улицата, няма начин! Би трябвало поне на улицата да го виждаш! Освен ако отричаш, или се правиш сам на сляп! Или живееш в имение, както благородниците, и общуваш само със сервилна прислуга! И тов явление го има, убедих се! От самите холандци чувам коментари за начина на живот на аристокрацията, както и конкретни клюки за този и онзи, конкретни имена!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Като ви чета......нови [re: Roxana]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано17.01.09 12:43



Не че не са толерантни. Напротив. Но пълчищата прииждащи тъпли бедняци и нискокултурни простаци са ги отвратили.


Много точно казано!

Един за всички, всички за един!


Тема Re: Като ви чета......нови [re: Roxana]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано17.01.09 12:45



хах, и там жените с много деца са уязвими....какви неща мога и за това да разкажа..

Какво искаш да кажеш, Рокси?

Един за всички, всички за един!


Тема Re: Като ви чета......нови [re: neversaynever]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано17.01.09 13:19



...от моя скромен опит бих казала че едно добро образование не е критерий за развитие на мирогледа....срещала съм бездомни, бедни хора при които ми е падала шапката от толкова човечност и разбирателство към света, а във фирмата ми се срещат високо квалифицирани "Propheten"(с дневен доход 3000,00 €), на които егото такава интезивна трансформация е постигнало, че понякога не знаеш с кого говориш (с човекът или с АЗЪТ на мутирал Spezies)

Разбира се че това са по вече изключения на клишетата...

За поведението, възпитанието, културата и човечността, мисля че са първите 7 години определящи, оттам нататък се развиваш като продукт на твоето общество или като Individuum със собствени мисловни процеси и мироглед.....Това е хубавото при нас земните обитатели, че имаме до определенa степен избор.. и колкото и хората да се опитват да обвиняват обкръжението за собственото си неудачество, нещастие, проблеми .. отговорността си остава при всеки отделно за това което мисли, чувства и действа.. с две думи... всеки изгражда собвственният си Realitaet по свой избор

аз пак почнах да философствам... оhhh sorry




Редактирано от nealivilla на 17.01.09 13:21.



Тема Re: Като ви чета......нови [re: Roxana]  
Автор Gerilin ()
Публикувано17.01.09 13:21



В отговор на:

им писва да се занимават с вечните претенции на досадни, бедни и смачкани хора.




много точно описание на масовия източноевропеец,за съжаление си носим краха на комунизма със себе си и в себе си..колкото и някои да не си го признават липсата и изцъкления поглед в корекома стои като закован образ на младостта ни..и това се предава психически

В отговор на:

почват да те гледат като конкуренция и като човек, който им яде хляба и територията!




само да спомена ,че за едната позиция в столицата (като асистент) кандидатствахме 150 (!) човека от множество националности (доста китайци),даже с магистърски степени и на интервю бяхме поканени 7 ,местото го зае само 1...статистиката говори много добре...



Тема Re: Като ви чета......нови [re: Roxana]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано17.01.09 13:25



Рокси, мисля, че това, което нашият многоважаем събеседник се опитва да подчертае и изтъкне индиректно, е собствената си социална среда.

Не си струва да се палиш за това.

И аз, слава Богу, съм се натъквала на предимно любезно и тактично отношение, но онова леко трепване, за което говоря, онази почти недоловима промяна в много от най-любезните събеседници... трябва да си живял под похлупак, за да не си се сблъсквал с него. Макар че и казаното от събеседника ни също е истина - работиш ли, приемат те според качествата ти. Но това вече е процес на доказване.

Един за всички, всички за един!

Тема Re: Като ви чета......нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано17.01.09 15:11



Agree



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Като ви чета......нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано17.01.09 15:16



Че няма значение в коя част на света живееш, но щом си майка с малки деца, си адски уязвима и зависима.


Друг е въпроса, че в различните страни майките имат различна защита, ако изобщо я имат.

Сблъсках се с холандски майки с много проблеми: повече деца, повече проблеми....

И при тях не всички майки са защитени....но....има съвсем друго отношение и ...как да го нарека....такт....и....мило човешко отношение....


Макар че ми се е случвало да помагам на индийска майка с две дечица, едното на гърба й в люлка с презрамки, другото в количка, да се качи в трамвая. Никой холандец, ни мъж, ни жена, се помести да й помогне...ФАКТ!




Трамвай, пълен с хора....да де, за тяхните понятия пълен с хора....но повечето седалки бяха заети все пак. И НИТО ЕДИН НЕ СТАНА ДА Й ПОМОГНЕ С КОЛИЧКАТА И ББЕТО НА ГЪРБА Й!

Пред подобна неохота, просто се възмутих и й помогнах, макар че бях доста далече!


Но....хехе, много мога да разказвам!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Като ви чета......нови [re: Roxana]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано17.01.09 16:18



Макар че ми се е случвало да помагам на индийска майка с две дечица, едното на гърба й в люлка с презрамки, другото в количка, да се качи в трамвая. Никой холандец, ни мъж, ни жена, се помести да й помогне...ФАКТ!


И на мен ми се е случвало да помагам - на мюсюлманки, например... А особено много обичам да отстъпвам мястото си в автобуса на някоя възрастна датчанка, като при това се обръщам към тях на английски. Ефектът си заслужава. Пък и ми е приятно да правя такива неща.



Един за всички, всички за един!

Редактирано от Prof.McGonagull на 17.01.09 16:19.



Тема Мдам...нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано17.01.09 16:29



Сетих се за една забавна случка - в смисъл, че и ние, източноевропейците, можем да държим да ни е културно и удобно. Пътувах си в автобус и зад мен седнаха двама много шумни датски тийнейджъри, които не млъкнаха през цялото време и говореха на висок глас. Те бяха съпровождани от зрял мъж, който с нищо не попречи на забавата им. Реших да търпя по датски, но когато най-накрая ме и наплюха по ухото, станах и възмУтено се преместих на друга седалка. Мъжът ме загледа и почувствах, че се озадачи, представи си, но не знам дали изобщо се засрами...



Един за всички, всички за един!

Тема Re: Като ви чета......нови [re: Roxana]  
Автор 4ereshka (ентусиаст)
Публикувано17.01.09 23:21



След всичко което прочетох, определено няма да се женя за холандец.
Да влезе в автобус майка с дете, а те да стоят

....То бива темерут



Тема Споко ...нови [re: 4ereshka]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано18.01.09 13:10



За това хората в Германия са го измислили удобно, практично и законно.

По принцип и тука майка с дете общо взето нищо не значи и не се става. Никой не си носи из обществения транспорт децата на ръце, всички са с колички, за които си има място в средата на автобуса,където има и специална рампа, която облекчава слизането и качването, така че не е нужна чужда помощ и не е нужно никой да им освобождава място. Същото важи и за бременните, на тях не се гледа като на болни та да им стават на крака.

А за вызрастните си има определени места, обозначени с червен кръст. Ако някои възрастен се качи и има документ за Behinderung (документ за някакъв процент инвалидност), а такъв имат доста, го показват и си длъжен да станеш, ако седиш на обозначено място. Дори го показват когато останалия автобус е празен, но те държат да си седят на обозначените за тях места. Това в началото ме учуди, но после реших, че е всъщност страшно удобно да се живее по правила. Просто като се спазват, няма негативен стрес. Кеф!





Тема ха..нови [re: Nirvana_2]  
Автор Gerilin ()
Публикувано18.01.09 13:26



в чехия те гледат като рецидивист ако не отстъпиШ мястото си на по възрастен ,инвалид,майка с деца и т.н групи хора ,които видимо имат нужда от място .

(там дори има йерархия на качване в транспортното средство : първите на спирката застават най отпред ,следваЩите доШли се нареждат зад тях.)

това си е до култура на нацията.цитирам онази песен : а колко малко струва да бъдеШ човек и деня на някой да направиШ по лек





Тема Re: Споко ...нови [re: Nirvana_2]  
Автор 4ereshka (ентусиаст)
Публикувано18.01.09 13:31



Ами би трябвало и в Холандия да е така, като добре уредена държава. Да има специални места за майки с деца в автобуса, да има рампа за слизане и качване на детски колички. Не вярвам да няма. Също и места за възрастни и инвалиди.
Но все пак отказвам да се женя за холандец





Тема Re: Споко ...нови [re: Nirvana_2]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано18.01.09 14:17



Има си го това в Холанд, Нирвана, и ти го знаеш добре.


Има ги и платформите, и означенията, и всичко необходимо.


Просто не разбрах, човещината има ли я.


Една цветнокожа жена носеше едно бебе на месеци на гърба си, и друго малко детенце на година -две в количка. При качването в трамвая, въпреки платформата, тя влачеше със себе си около 10-15 килограма детска плът, плюс количката. Това си е значителен товар....и все пак тя се грижеше за две твърде малки дечица!


Никой не се помръдна....


Чувала съм от самите холандци, че държат на суровостта в отношенията си, и го считат за ....издръжливост, и ...адекватност на суровия реален живот.


И към бели холандски майки съм го виждала това отношение. Имах приятелка, която водеше трите си момиченца сама към училище, преди да отиде на работа. Момиченцата се качваха самички в автобуса, сами си намираха местенце и сами се разтоварваха с раничките си. Тя само ги водеше и се грижеше да няма произшествие.


Виждала съм как майка на две деца ги пуска да карат колелета и да се учат.


Близнета се надпреварваха, и едното грозно падна, ожули коленца, и се разпищя от болка. Майката го натупа, навика, и го изправи, и го тупна пшо дупето да продължи, без милост го качи веднага на малкото детско колело и го накара да продължи да кара, въпреки жестоката болка, а детските коленца (3-4 годишно момиченце....) кървяха през дупката от падането, и кръвта, и болката!


Детето ревейки и пищейки, се качи на колелцето и продължи!

пляскаха го по дупето, и го насърчаваха да не обръща внимание на болката, и да е твърдо!


Около 3 месеца по-късно момиченцето още се заливаше в сълзи и имаше страх и ужас от карането на колело, и помнеше на тази възраст тази ужасна болка!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Като ви чета......нови [re: Roxana]  
Автор neversaynever (непознат)
Публикувано18.01.09 14:46



Не си схванала, но е без зна4ение - не ми се обяснява!

А ''привилегиите'' са си по закон и само за бежанци! За изто4ноевропейците те не важат!



Тема Re: Като ви чета......нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор neversaynever (непознат)
Публикувано18.01.09 14:51



Изоб6то не ме интересува колективния опит. Аз говоря от ли4ен опит!
Мисля, 4е у други споделят мнението.

А ти не си разбрала - не ми се обсъжда тема с тебе, понеже няма6 достатъ4но опит по темата, която се обсъжда.



Тема Re: Споко ...нови [re: Nirvana_2]  
Автор neversaynever (непознат)
Публикувано18.01.09 14:54



рака е! Правила и ред - трябва само да ги познава6 и спазва6 като вси4ки остамали!





Тема Re: Като ви чета......нови [re: Roxana]  
Автор neversaynever (непознат)
Публикувано18.01.09 15:13



Не да променя6, а да избира6 - за това става въпрос

Вси4ко, а приятелите най-ве4е. Ако наитина са такива, то те 6те се отнасят с респект към избора на приятеля си.
ОК, темата за мен е приклю4ена. Не се ядосвай и не бъди толкова негативна!
Вероятно има и много истина в това, което казва6, но това не е ЦЯЛАТА истина! Аз просто ти описах моята! Бъди по-позитивна и, разбира се, отстоявай себе си, но не ''като им взема6 страха'' Така само 6те затвърди6 представата им за грубия и недодялан 4ужденец (е, ти си го описала с много по-колоритен език )
Пожелавам ти по-приятни преживявания в страната.



Тема За човещината...нови [re: Roxana]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано18.01.09 15:30



За човещината...

Може много да се спори дали я има в днешно време или я няма. Това зависи от човека. Хората, сред които гледам да се движа и които не спирам да търся, са съвсем други, понеже се занимават с иога, медитация, източноазиатски култури и работят много по-себе си. ТЕ СА ПРОСТО ДОБРИ! За съжаление са малко. Откриват се обаче както тук, така и в България, и сигурно и по-другите държави.

Една цветнокожа жена носеше едно бебе на месеци на гърба си, и друго малко детенце на година -две в количка. При качването в трамвая, въпреки платформата, тя влачеше със себе си около 10-15 килограма детска плът, плюс количката. Това си е значителен товар....и все пак тя се грижеше за две твърде малки дечица!
Никой не се помръдна....



Не съм сигурна, че ако например в България се закачва някоя представителка от малцинствата, някои ще скочи да и помага. Не съм го виждала, макар че ползвам в София предимно градския транспорт. Чувала съм обаче тъпи коментари по техен адрес, което тук поне не се чува на висок глас.

Чувала съм от самите холандци, че държат на суровостта в отношенията си, и го считат за ....издръжливост, и ...адекватност на суровия реален живот.

Е за това съм най-много благодарна на съдбата, че "ме прати тук" да се науча на това. Не знам, въпрос на гледна точка. На мен този вариант ми по-харесва - да няма деление на мъже, жени, слаби, силни, болни, здрави: всички трябва да се оправят в живота по възможност сами без да досаждат на останалите и без излишни и натоварващи емоции.



Тема Re: За човещината...нови [re: Nirvana_2]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано18.01.09 15:52



"..На мен този вариант ми по-харесва - да няма деление на мъже, жени, слаби, силни, болни, здрави: всички трябва да се оправят в живота по възможност сами без да досаждат на останалите и без излишни и натоварващи емоции..."

hm..това би било идеалната констелация, но ще липсват малко поларитетите, а тяхната даденост предразполага всяко развитие..(все едно в каква посока..

)




Тема Re: За човещината...нови [re: nealivilla]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано18.01.09 16:09



Поларитети винаги има, за да има развитие.
В случая е релевантна посоката на движението...





Тема Re: За човещината...нови [re: Nirvana_2]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано18.01.09 17:34



Искаш да кажеш, че оправдаваш дискриминацията и мачкането на слаците социални групи, като майки, инвалиди, малки и безпомощни деца (да не забравяме, че майката се явява грижовника и обгрижващата страна за малките и безпомощни деца, а не просто някаква социална единициа, която е длъжна да е свръхсъщество, ...което е длъжно да поведе н-броя невръстни същества и няма значение дали получава или не помощ, да се грижи адекватно за тези безпомощни същества??? само тази тема на подтемата може да бъде дъвкана страшно много...)


Та, оправдаваш ли мачкането на слабите социално същества, за да бъдели и ставали по-силни, като предполагаемо по пътя си това означава, да бъдат унижавани, наранявани и пренебрегвани?


Знам, че не си майка, и ме извини, ако звуча тенденциозно, но не видях друг начин да го задам към теб, която си положила това твърдение лееекинко по-горе, извини ме, Нирвана.....не е лично, но наистина ме интересува отговора.


М, твоя личен, както и гледната точка на социума, в който си положила кости, може ли да си направиш труда да ги разделиш, ще ти бъда благодарна? Пак ме извини, но знам, че това са две различни неща.


Чопля темата, и за пореден път да се извиня, не е лично към теб, а ме заинтригува насоката на разговора. За мен изобщо не е типично да сипя толкова извинения, и те моля да го приемеш буквално, а не лично.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: За човещината...нови [re: Nirvana_2]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано18.01.09 17:40



По повод помагането на слаби същества от малцинствата.


Аз помагам, и не само в България. Без значение къде се намирам. Помагала съм на еврейки в арабска страна, както и на арабки в арабска страна, с малки дечица наоколо, което ги втрисаше.

Помагала съм, от по-горния пример, на индийка в Холандия.


Помагала съм на циганка и на няколко туркини в Германия. Все майки с деца, не просто едно дете. За циганката много ми дожаля, беше тръгнала да пътува с 3 малки дечица. Едното беше съвсем бебе, в пътно столче, а двете други - на по 3 и 5 годинки, спаха на седлаките на автобуса. Тя се скъсваше да ги храни, приспива и да се грижи за тях, като се слезеше за тоалетна, не смогваше да ги изпишка и изака сама, с три малки деца, само за 15 минути. Как си представяш Роксана, да изаква малко цигане на път за Дюселдорф?

Както и да е...наречи ме малоумна, няма да се обидя. Но твърдо вярвам, че толкова малки същества не бива да бъдат наказвани с малоумието и предразсъдъците на големите идиоти. Ще има достатъчно време да страдат от големия жесток свят...но първо да пораснат и да почнат да разбират защо някой се отнася с тях така жестоко и грубо!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема в никакъв случай..нови [re: Roxana]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано18.01.09 17:51



Не мила Roxy, не ставаше въпрос за това.... ние от време навреме въртим тая тема, абстрактно погледнато духовното съществуване като възможност и влияние върху човешката реализация в това трудно време... Но обида... в никакъв случай!.....Погрешно е разбрано..






Тема Re: За човещината...нови [re: Roxana]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано18.01.09 18:07



Рокси, няма проблем да дискутирам по темата, дори ми е и приятно.

Не оправдавам всякакво насилие и дискриминация спрямо малцинства.

Оправдавам "контролираното" "унижаване, нараняване и пренебрегване" особено при подрастващи с цел придобиване на реалистичен поглед върху живота, а не продуцирането на мамини лигли и лигльовци. Затова и съм напълно съгласна с методите на възпитание тук, където при навършване на 18-20 г- възраст е желателно децата да напуснат родителския дом и сами да се грижат за прехраната и живота си.

Аз може и да нямам деца (да уточня тука за "любопитните", че е доброволно, тоест по собствено наше желание), но пък имам майка, която много обичам и с която много добре се разбирам, но и критикувам и опитвам да превъзпитавам, заштото съм за нея център на нейния свет, а това е много грешно за един родител, ограничава неговия свят и го свива в една черупка - тази не детето/децата. За мен не е геройство един човек да забрави себе си и да се предаде само на децата/внуците си. Геройството в живота има съвсем други измерения.

Относно помоща - помагам, когато има видна необходимост, не обичам сърцераздирателните драматизации и оплакванията, не признавам всякакви психотерапевти и други "помощници" от тоя сорт. Възхищавам се от силните и самостоятелни хора, без значение на пола, възрастта, националността и социалното положение. "Мършите" ме дразнят и не им помагам.



Тема Re: Споко ...нови [re: Roxana]  
Автор Muskat (орехче в пола)
Публикувано18.01.09 18:43



Близнета се надпреварваха, и едното грозно падна, ожули коленца, и се разпищя от болка. Майката го натупа, навика, и го изправи, и го тупна пшо дупето да продължи, без милост го качи веднага на малкото детско колело и го накара да продължи да кара, въпреки жестоката болка, а детските коленца (3-4 годишно момиченце....) кървяха през дупката от падането, и кръвта, и болката!



Тук вече надмина и Софокъл по драматиzъм


Ти въобЩе учила ли си детето си да кара колело.На таzи въzраст zадължително им се слага Шлем и наколенки,zа да се предпаzят от травми.
И остави,моля те, тоzи хиперболистичен стил като поzнавач на холанската народопсихология, нито се вживявай толкова в ролята на zаЩитник на слабите. Да ти припомня ли твоята гражданска поzиция,когато в училиЩето на сина ти си видяла едно "дебело" момиче да лежи на пода,но не си му помогнала, zаЩото може да е било дрогирано
Има ли държава zа теб,където би се чувствала комфортно и zа 15 мин. гледаШ с роzовите очилаВ случай,че няма_ основи Клуб на лунатиците



Тема Re: За човещината...нови [re: Nirvana_2]  
Автор Muskat (орехче в пола)
Публикувано18.01.09 18:52



Е за това съм най-много благодарна на съдбата, че "ме прати тук" да се науча на това. Не знам, въпрос на гледна точка. На мен този вариант ми по-харесва - да няма деление на мъже, жени, слаби, силни, болни, здрави: всички трябва да се оправят в живота по възможност сами без да досаждат на останалите и без излишни и натоварващи емоции.







Тема Re: За човещината...нови [re: Nirvana_2]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано18.01.09 20:09



Виж сега.

Когато е очевидно по силите на някое човешко същество, и аз съм против протекцията и покровителството.


Но разбираш ли, говорех за майка с две наистина много невръстни дечица, и както споменах, ако не си носила малки деца на ръце и на гърба си, няма и да предположиш колко тежат самите те, а да не говорим за вещите, които се налага да влачиш заради децата.


Вярно е, виждала съм холандки да возят на колело по две дечица, едното в коша отпред, другото отзад, и дори с пазарските чанти, окачени отстрани на ръкохватките. Спрях и учудено възкликнах, аз не мога така!


Но говорим за яка холандка, над 1,80, и вероятно над 80 кила жива маса, само мускули, която така въртеше педалите....свят ми се изви!


Значи, просто говорим не само за глезотене или поза, говорим и за физически възможности, а и да носиш на ръце деца е едно, а да ги возиш на колело е друго, и все пак....аз си признавам, че не можех да влача пазарски торби на колелото, и това винаги го прави съпруга ми, той ме отписа още в началото.


Имайте ме за лигла ако искате, аз не мога така да награбя бебе на гърба и друго в количка! Нямам толкова физически сили и не бих се наела, какво ще стане, ако направя беля и не мога да се погрижа за децата?


Просто й се е наложило, на тази жена, хайде сега убийте я с камъни де! Убийте и мен, че съм слаба физически, че цял живот съм работила умствена работа и нямам мускули, че съм разглезена и че не ме бива! Казвам, че не е човешко да не помогнеш, когато е така очевидно, че някой има крещяща нижда от помощ! Не говоря за глезене или лиготии!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Споко ...нови [re: Muskat]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано18.01.09 20:15



Не съм видяла нито един холандски родител да използва протектиращи средства, когато учи детето си да кара колело.


Фърлят колелото на 2-3 годишно дете, и само в началото му помагат да се закрепи горе-долу и да схване принципа, някое и друго завойче и тук-таме трикчета за спиране или контрол на скоростта.


Уверявам те, така и ми обясниха на мен самата: в Холандия децата се научават да карат колело понякога дори преди да проходят! Когато караш колело всеки ден и цял живот, ставаш невероятен....ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН МАЙСТОР ПО НЕОБХОДИМОСТ!

Изобщо никой не си прави труда да прави такива глезотии и лиготии, да се купуват някакви си там ненужни предпазни средства! Няма значение голям, малък...ако паднеш от колелото, се отупваш, прибираш си разпиляните работи и продължаваш! (и на мен ми се е случвало

...много ми се смяха....)


Казаха, че съм несръчна, но ми е простено, защото не съм холандка! Ако съм холандка, щяло да бъде срам!


Коленете ми са още ожулени с яки белези от подобни падания, състезавала ли си се някога по пясъчен бряг на висока скорост и на невероятни номера, примерно да караш без ръце, или с крака върху дръжките? Примерно....или да прелетиш във въздуха максимално много метри?


Аз само гледах отстрани, но ми стигаше, че дотам карахме през голям парк, на който алеите му бяха от пясък! Имаш ли идея как се въртят педали в пясък, и как се пухти? Аз повярвах, че ще получа инфаркт!


Бе....уджас!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема малко възражениенови [re: Nirvana_2]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано18.01.09 20:21



.....със всичко съм съгласна освен с това:

"За мен не е геройство един човек да забрави себе си и да се предаде само на децата/внуците си. Геройството в живота има съвсем други измерения."

Това е много лесно да се каже Nirvana.....

Като родител си понякога точно пред тази дилема поставен: да развиеш себе си било кариера или да си вземеш auszeit,..... или Prioritaeten setzen за детето.... Каквото и да решиш е свързано с konsequenzen и себеотдание.

Sебеотдание не означава автоматично слабост, нерешимост или безхарактерност, понякога говори за големината на един характер..

Само един тип, попитай родителското тяло какво означава за една майка 4 дни и нощи да пази леглото ти докато се смъкне температурата, а на петия да отиде на работа с червените очи, да се усмихва на околните и след като се прибере от покупките, да успее от умора да наготви... Tова е обич!...и ако ме питаш мен: "Най голямото измерение"

За мен са майките/бащите, в много случаи истинските малки/големи Heros...




Тема Re: малко възражениенови [re: nealivilla]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано18.01.09 20:50



Не си ме разбрала правилно или пък аз не съм се изразила правилно.

Нямам това предвид, което описваш, а нещо съвсем друго. Естествено, че съм далеч от това да умаловажавам фазите на физическата и псиxическата преумора в такива случаи, както и смисленото себеотдаване в името на нещо добро за децата.

Имам предвид друго - да се чувстваш САМО част от живота на детето, да се концентрираш до забрава САМО в него и то изнервящо: в неговите постъпки, в неговите училищни оценки, в неговите хобита, в неговите любови, в неговото следване, в неговия партниор, в пътя му в живота и тн. и тн. като не му даваш да "диша", да се саморазива и да му налагаш твоите представи за живота, да гледаш и обслужваш само внучета и да не знаеш какво е например кино или сладкарница, камо ли почивка. Ето за такива екстремни прояви на родителско "втелясване" говоря, които от доста хора се таксуват като "героични". За съжаление. За мен това е чисто и просто погрешно разбрана родителска роля в живота, което няма нищо обшто с истинската обич, за която ти говориш.



Тема Re: малко възражениенови [re: Nirvana_2]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано18.01.09 21:15



sorry, сега разбрах че погрешно съм го изтълкувала






Тема Re: Като ви чета......нови [re: neversaynever]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано19.01.09 08:40



А ти не си разбрала - не ми се обсъжда тема с тебе...



Извини ме, но това не ме вълнува.

Редактирано от Prof.McGonagull на 19.01.09 08:44.



Тема П.С.нови [re: neversaynever]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано20.01.09 10:04



Ето ти едно парче, да отпуснеш душата...





Един за всички, всички за един!

Тема Re: Ян Жерард ШраСЕРнови [re: Бapбapeлa]  
Автор gogoonthego (пресен-пресен)
Публикувано22.01.09 21:29



Тоя ШраСЕР се е поосрал с това си изказване. Чудно защо чешкият художник направи шарж за България именно с тоалетна! И чудно защо българите един през друг се изнасят от тази "спокойна, тиха и добре уредена" "държава".

И все пак чешкият шарж е непълен: трябваше подобно на холандския и при нас да стърчат поне 10-на джамии - от тоалетните да стърчат!


The World goes round for free (this is called inertia).
Money make the people go around the World.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.