Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:04 20.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Като ви чета......нови [re: neversaynever]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано17.01.09 11:32



Да, наистина не би трябвало да спориш за моя опит.



Погледът им се променя, след като са си поговорили с теб много топло на английски, после те попитат от къде си и ти кажеш "България". Не разбирам защо се опитваш да отречеш очевидното и то наблюдавано от хора, чийто колективен опит със сигурност е по-обширен от твоя.

Един за всички, всички за един!

Редактирано от Prof.McGonagull на 17.01.09 11:35.



Тема Re: Като ви чета......нови [re: neversaynever]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано17.01.09 12:19



"Има оба4е 'не кореняци', които с поведението си дразнят вси4ки. Отдавна не бях ползвала автобус, но преди два дена ми се наложи. В автобуса седи една сомалийка или от сорта, и говори по мобилния така 4е целият автобус я 4ува. Това става в продължение на 20-30 минути. Пасажерите я поглеждат такти4но в на4алото, след това с леко недоволство и накрая в погледа им се 4ете6е явно възму6тение, но никой ни6то не каза. Естествено след такова преживяване негативите към подобни се натрупват без ти да си бил с предубеждение в на4алото.

На това място 6те под4ертая, 4е е НЕОБХОДИМОСТ' да се съобразява6 с установения ред и култура. НЕ СТАВА ВЪПРОС ДА ИГНОРИРА6 СОБСТВЕНИТЕ СИ НУЖДИ И РАЗБИРАНИЯ, А ДА НЕ НАРУ6АВА6 РЕДА И С ТОВА СПОКОЙСТВИЕТО НА ДРУГИТЕ. В това няма никаква конфронтация, освен ако ръководе6т фактор на поведението е първи4ната сигнална система. Тогава оба4е, проблемът си е в индивида. Той най-вероятно се дължи на липса на образование (добро и достатъ4но)."



Че аз какво казах в началото? Че хората масово са предубедени към източноевропейците!


Че им е писнало да се занимават с липсата им на елементарна култура и с арогантността им!

Че им е дошло до гуша да им прииждат източноевропейци (даже не уточнявам националност, на тях им е все едно и слагат всички под общо знаменател) и че не желаят да се занимават с проблемите им, без значение дали са културни или некултурни,

ДАЖЕ НЕ ЖЕЛАЯТ ДА ТЕ ОПОЗНАВАТ! ДАЛИ СИ КУЛТУРЕН ИЛИ НЕ СИ!


Прочети по-горе какво съм казала, във връзка с това. Че и най-толерантните губят търпение, и в някакъв момент отказват какъвто и да било контакт, и им писва да се занимават с вечните претенции на досадни, бедни и смачкани хора.


Не че не са толерантни. Напротив. Но пълчищата прииждащи тъпли бедняци и нискокултурни простаци са ги отвратили.


Казах, че вече има изградена резистентност и че това се показва. Няма значение дали имаш акцент или не, и какъв си, мига, в който стане ясно, че идваш от Източна Европа, и за тях си вече дамгосан.


Това се случва не само на източноевропейците (най-общо за славяни говорим, което обаче наистина е много общо).


Много по-зле е с араби, турци, въобще исляма. Това виждам че съм го пропуснала, забележката ти е основателна, но и друг път съм го коментирала.


Те си живеят в затворени общности, и са мразени за това. Защот успяват да изнудват официалните власти и със силата на груповата общност да изтръгват привилегии, каквито нямат дори коренните жители. За което кореняците хем ги мразят, хем се страхуват от тях, и това намира ярка проява в парламента и чрез ултрадесните партии. Както вече споменах, в Холандия се надига изключително рязка и остра реакция и критика срещу управлението, че се позволява нахлуването на всякаква паплач на холандска територия.


Отделно от официалните прояви, съм виждала такава омраза към приходящите от бедни и проблемни държави....по-добре да не разказвам, защото пак ще ме обвините!



Масовият холандец прави и струва, но избягва контакт с тези групи хора. Да подчертая, масовия холандец! Две бели птички пролет не правят, и ако го виждам масово, и на улицата, и в неформалните отношения, то нищо не ми дава основание да твърдя обратното, само защото се спазва добрият тон, но това не значи, че омразата и ксенофобията не съществуват!

Естествено, ако си подчертано бял и тус, ако имаш светли очи, ако имаш приемливо име, ако говориш добре, ако си образован добре, това намалява демонстрациите на тази омраза, но това не значи, че омразата не съществува!


Както отбелязва Макгонагъл, докато не те засекат, че си източноевропеец или арабин, или въобще по-"долна" класа, в техните разбирания! По-долна класа значи, цвят на кожата, социално положение, примерно да си жена (хах, и там жените с много деца са уязвими....какви неща мога и за това да разкажа...) или да си изобщо различен, примерно да показваш самия ти различието си....да, демонстрираното различие също не се толерира.


Колко голяма тема е това, убедена съм, че не съм я изчерпила, и че пак ще се намери кой да се заяде за нещо, за което не съм се сетила, не че има как да напиша тук романи! Само маркирам впечатленията си, а те са в тоя дух!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Като ви чета......нови [re: neversaynever]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано17.01.09 12:26



Докато прииждащите маси хора се интегрират или не, те създават огромни проблеми на кореняците и на официалните власти.

Част от прииждащите маси от бедни страни се интегрират, но част от тях - НЕ!


Затова с течение на времето, някъде след времената на Горбачов, откак се поотвориха границите и отношението, имаше около 10-15 години, в които в западна Европа се изсипаха множество имигранти, и точно те формираха това впечатление, че са нискокултурни, необразовани и тъпи овце, които позволяват да бъдат тъпкани и са нископретенциозни и нямат ценз.


Няма значение колко си свестен и образован, веднага, щом разберат произхода и те надушат, че имаш нещо общо, биваш поставян под общ знаменател. Това отношение никога не е брутално демонстрирано, но всеки, който е поживял повечко на нова територия, го е усетил!


Ужасно са любезни и внимателни, докато си само турист! Мигът, в който вземеш поданство, или работа, почват да те гледат като конкуренция и като човек, който им яде хляба и територията! Бесни са на приходящите, и на ЕС! Защото тези маси хора основно се изсипаха с отварянето на границите им към Изток!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Като ви чета......нови [re: neversaynever]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано17.01.09 12:33



Моят съпруг не може сам да промени отношението на огромно множество хора, Холандия е с официално население от 17 милиона поданици.


Каквито и да са разбиранията му в частния му живот, няма как един холандец да промени всичко в страната си, ти разбираш каква каша от култури, разбирания, религии и групи хора са 17 милиона човечета.


Напълно е възможно който и да е човек, колкото и да е образован и с висок ценз, да се принуди да се съобразява с изискванията на социума си, просто защото социума пресира единицата и винаги е по-силен поради силата си на общност!


Ако си сляп за тези явления, аз не съм ти виновна! За 10 години живот в една страна, няма как да останеш сляп, освен ако не живееш в изключително затворено общество! Но все пак се случва да излизаш на улицата, няма начин! Би трябвало поне на улицата да го виждаш! Освен ако отричаш, или се правиш сам на сляп! Или живееш в имение, както благородниците, и общуваш само със сервилна прислуга! И тов явление го има, убедих се! От самите холандци чувам коментари за начина на живот на аристокрацията, както и конкретни клюки за този и онзи, конкретни имена!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Като ви чета......нови [re: Roxana]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано17.01.09 12:43



Не че не са толерантни. Напротив. Но пълчищата прииждащи тъпли бедняци и нискокултурни простаци са ги отвратили.


Много точно казано!

Един за всички, всички за един!


Тема Re: Като ви чета......нови [re: Roxana]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано17.01.09 12:45



хах, и там жените с много деца са уязвими....какви неща мога и за това да разкажа..

Какво искаш да кажеш, Рокси?

Един за всички, всички за един!


Тема Re: Като ви чета......нови [re: neversaynever]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано17.01.09 13:19



...от моя скромен опит бих казала че едно добро образование не е критерий за развитие на мирогледа....срещала съм бездомни, бедни хора при които ми е падала шапката от толкова човечност и разбирателство към света, а във фирмата ми се срещат високо квалифицирани "Propheten"(с дневен доход 3000,00 €), на които егото такава интезивна трансформация е постигнало, че понякога не знаеш с кого говориш (с човекът или с АЗЪТ на мутирал Spezies)

Разбира се че това са по вече изключения на клишетата...

За поведението, възпитанието, културата и човечността, мисля че са първите 7 години определящи, оттам нататък се развиваш като продукт на твоето общество или като Individuum със собствени мисловни процеси и мироглед.....Това е хубавото при нас земните обитатели, че имаме до определенa степен избор.. и колкото и хората да се опитват да обвиняват обкръжението за собственото си неудачество, нещастие, проблеми .. отговорността си остава при всеки отделно за това което мисли, чувства и действа.. с две думи... всеки изгражда собвственният си Realitaet по свой избор

аз пак почнах да философствам... оhhh sorry




Редактирано от nealivilla на 17.01.09 13:21.



Тема Re: Като ви чета......нови [re: Roxana]  
Автор Gerilin ()
Публикувано17.01.09 13:21



В отговор на:

им писва да се занимават с вечните претенции на досадни, бедни и смачкани хора.




много точно описание на масовия източноевропеец,за съжаление си носим краха на комунизма със себе си и в себе си..колкото и някои да не си го признават липсата и изцъкления поглед в корекома стои като закован образ на младостта ни..и това се предава психически

В отговор на:

почват да те гледат като конкуренция и като човек, който им яде хляба и територията!




само да спомена ,че за едната позиция в столицата (като асистент) кандидатствахме 150 (!) човека от множество националности (доста китайци),даже с магистърски степени и на интервю бяхме поканени 7 ,местото го зае само 1...статистиката говори много добре...



Тема Re: Като ви чета......нови [re: Roxana]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано17.01.09 13:25



Рокси, мисля, че това, което нашият многоважаем събеседник се опитва да подчертае и изтъкне индиректно, е собствената си социална среда.

Не си струва да се палиш за това.

И аз, слава Богу, съм се натъквала на предимно любезно и тактично отношение, но онова леко трепване, за което говоря, онази почти недоловима промяна в много от най-любезните събеседници... трябва да си живял под похлупак, за да не си се сблъсквал с него. Макар че и казаното от събеседника ни също е истина - работиш ли, приемат те според качествата ти. Но това вече е процес на доказване.

Един за всички, всички за един!

Тема Re: Като ви чета......нови [re: Prof.McGonagull]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано17.01.09 15:11



Agree



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.