Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:27 19.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Споко ...нови [re: Nirvana_2]  
Автор neversaynever (непознат)
Публикувано18.01.09 14:54



рака е! Правила и ред - трябва само да ги познава6 и спазва6 като вси4ки остамали!





Тема Re: Като ви чета......нови [re: Roxana]  
Автор neversaynever (непознат)
Публикувано18.01.09 15:13



Не да променя6, а да избира6 - за това става въпрос

Вси4ко, а приятелите най-ве4е. Ако наитина са такива, то те 6те се отнасят с респект към избора на приятеля си.
ОК, темата за мен е приклю4ена. Не се ядосвай и не бъди толкова негативна!
Вероятно има и много истина в това, което казва6, но това не е ЦЯЛАТА истина! Аз просто ти описах моята! Бъди по-позитивна и, разбира се, отстоявай себе си, но не ''като им взема6 страха'' Така само 6те затвърди6 представата им за грубия и недодялан 4ужденец (е, ти си го описала с много по-колоритен език )
Пожелавам ти по-приятни преживявания в страната.



Тема За човещината...нови [re: Roxana]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано18.01.09 15:30



За човещината...

Може много да се спори дали я има в днешно време или я няма. Това зависи от човека. Хората, сред които гледам да се движа и които не спирам да търся, са съвсем други, понеже се занимават с иога, медитация, източноазиатски култури и работят много по-себе си. ТЕ СА ПРОСТО ДОБРИ! За съжаление са малко. Откриват се обаче както тук, така и в България, и сигурно и по-другите държави.

Една цветнокожа жена носеше едно бебе на месеци на гърба си, и друго малко детенце на година -две в количка. При качването в трамвая, въпреки платформата, тя влачеше със себе си около 10-15 килограма детска плът, плюс количката. Това си е значителен товар....и все пак тя се грижеше за две твърде малки дечица!
Никой не се помръдна....



Не съм сигурна, че ако например в България се закачва някоя представителка от малцинствата, някои ще скочи да и помага. Не съм го виждала, макар че ползвам в София предимно градския транспорт. Чувала съм обаче тъпи коментари по техен адрес, което тук поне не се чува на висок глас.

Чувала съм от самите холандци, че държат на суровостта в отношенията си, и го считат за ....издръжливост, и ...адекватност на суровия реален живот.

Е за това съм най-много благодарна на съдбата, че "ме прати тук" да се науча на това. Не знам, въпрос на гледна точка. На мен този вариант ми по-харесва - да няма деление на мъже, жени, слаби, силни, болни, здрави: всички трябва да се оправят в живота по възможност сами без да досаждат на останалите и без излишни и натоварващи емоции.



Тема Re: За човещината...нови [re: Nirvana_2]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано18.01.09 15:52



"..На мен този вариант ми по-харесва - да няма деление на мъже, жени, слаби, силни, болни, здрави: всички трябва да се оправят в живота по възможност сами без да досаждат на останалите и без излишни и натоварващи емоции..."

hm..това би било идеалната констелация, но ще липсват малко поларитетите, а тяхната даденост предразполага всяко развитие..(все едно в каква посока..

)




Тема Re: За човещината...нови [re: nealivilla]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано18.01.09 16:09



Поларитети винаги има, за да има развитие.
В случая е релевантна посоката на движението...





Тема Re: За човещината...нови [re: Nirvana_2]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано18.01.09 17:34



Искаш да кажеш, че оправдаваш дискриминацията и мачкането на слаците социални групи, като майки, инвалиди, малки и безпомощни деца (да не забравяме, че майката се явява грижовника и обгрижващата страна за малките и безпомощни деца, а не просто някаква социална единициа, която е длъжна да е свръхсъщество, ...което е длъжно да поведе н-броя невръстни същества и няма значение дали получава или не помощ, да се грижи адекватно за тези безпомощни същества??? само тази тема на подтемата може да бъде дъвкана страшно много...)


Та, оправдаваш ли мачкането на слабите социално същества, за да бъдели и ставали по-силни, като предполагаемо по пътя си това означава, да бъдат унижавани, наранявани и пренебрегвани?


Знам, че не си майка, и ме извини, ако звуча тенденциозно, но не видях друг начин да го задам към теб, която си положила това твърдение лееекинко по-горе, извини ме, Нирвана.....не е лично, но наистина ме интересува отговора.


М, твоя личен, както и гледната точка на социума, в който си положила кости, може ли да си направиш труда да ги разделиш, ще ти бъда благодарна? Пак ме извини, но знам, че това са две различни неща.


Чопля темата, и за пореден път да се извиня, не е лично към теб, а ме заинтригува насоката на разговора. За мен изобщо не е типично да сипя толкова извинения, и те моля да го приемеш буквално, а не лично.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: За човещината...нови [re: Nirvana_2]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано18.01.09 17:40



По повод помагането на слаби същества от малцинствата.


Аз помагам, и не само в България. Без значение къде се намирам. Помагала съм на еврейки в арабска страна, както и на арабки в арабска страна, с малки дечица наоколо, което ги втрисаше.

Помагала съм, от по-горния пример, на индийка в Холандия.


Помагала съм на циганка и на няколко туркини в Германия. Все майки с деца, не просто едно дете. За циганката много ми дожаля, беше тръгнала да пътува с 3 малки дечица. Едното беше съвсем бебе, в пътно столче, а двете други - на по 3 и 5 годинки, спаха на седлаките на автобуса. Тя се скъсваше да ги храни, приспива и да се грижи за тях, като се слезеше за тоалетна, не смогваше да ги изпишка и изака сама, с три малки деца, само за 15 минути. Как си представяш Роксана, да изаква малко цигане на път за Дюселдорф?

Както и да е...наречи ме малоумна, няма да се обидя. Но твърдо вярвам, че толкова малки същества не бива да бъдат наказвани с малоумието и предразсъдъците на големите идиоти. Ще има достатъчно време да страдат от големия жесток свят...но първо да пораснат и да почнат да разбират защо някой се отнася с тях така жестоко и грубо!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема в никакъв случай..нови [re: Roxana]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано18.01.09 17:51



Не мила Roxy, не ставаше въпрос за това.... ние от време навреме въртим тая тема, абстрактно погледнато духовното съществуване като възможност и влияние върху човешката реализация в това трудно време... Но обида... в никакъв случай!.....Погрешно е разбрано..






Тема Re: За човещината...нови [re: Roxana]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано18.01.09 18:07



Рокси, няма проблем да дискутирам по темата, дори ми е и приятно.

Не оправдавам всякакво насилие и дискриминация спрямо малцинства.

Оправдавам "контролираното" "унижаване, нараняване и пренебрегване" особено при подрастващи с цел придобиване на реалистичен поглед върху живота, а не продуцирането на мамини лигли и лигльовци. Затова и съм напълно съгласна с методите на възпитание тук, където при навършване на 18-20 г- възраст е желателно децата да напуснат родителския дом и сами да се грижат за прехраната и живота си.

Аз може и да нямам деца (да уточня тука за "любопитните", че е доброволно, тоест по собствено наше желание), но пък имам майка, която много обичам и с която много добре се разбирам, но и критикувам и опитвам да превъзпитавам, заштото съм за нея център на нейния свет, а това е много грешно за един родител, ограничава неговия свят и го свива в една черупка - тази не детето/децата. За мен не е геройство един човек да забрави себе си и да се предаде само на децата/внуците си. Геройството в живота има съвсем други измерения.

Относно помоща - помагам, когато има видна необходимост, не обичам сърцераздирателните драматизации и оплакванията, не признавам всякакви психотерапевти и други "помощници" от тоя сорт. Възхищавам се от силните и самостоятелни хора, без значение на пола, възрастта, националността и социалното положение. "Мършите" ме дразнят и не им помагам.



Тема Re: Споко ...нови [re: Roxana]  
Автор Muskat (орехче в пола)
Публикувано18.01.09 18:43



Близнета се надпреварваха, и едното грозно падна, ожули коленца, и се разпищя от болка. Майката го натупа, навика, и го изправи, и го тупна пшо дупето да продължи, без милост го качи веднага на малкото детско колело и го накара да продължи да кара, въпреки жестоката болка, а детските коленца (3-4 годишно момиченце....) кървяха през дупката от падането, и кръвта, и болката!



Тук вече надмина и Софокъл по драматиzъм


Ти въобЩе учила ли си детето си да кара колело.На таzи въzраст zадължително им се слага Шлем и наколенки,zа да се предпаzят от травми.
И остави,моля те, тоzи хиперболистичен стил като поzнавач на холанската народопсихология, нито се вживявай толкова в ролята на zаЩитник на слабите. Да ти припомня ли твоята гражданска поzиция,когато в училиЩето на сина ти си видяла едно "дебело" момиче да лежи на пода,но не си му помогнала, zаЩото може да е било дрогирано
Има ли държава zа теб,където би се чувствала комфортно и zа 15 мин. гледаШ с роzовите очилаВ случай,че няма_ основи Клуб на лунатиците




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.