Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:27 19.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Бинго!!!нови [re: ZainGadol]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано14.01.09 11:18



Въздържала съм се досега да го казвам, но като гледам лековерното безгрижие на българина, който никога не е живял в чужбина за по-дълго за тези неща...

Предполагам, че и на теб, и на Дарки ви се е случвало, защото се случва доста често, виждала съм го и по отношение на мен, и към други българи, за какво презрение и какво отношение на превъзходство става дума, и как се демонстрира, разбира се, не се казва директно в очите, но като те наплюят така деликатно, и после място не можеш да си намериш от унижение.


За хората с нормален европейски стандарт на живот българите и България са ....клоака с ....гадини, от която чат пат изпълзява нещо и навън, и те се стараят да подритват това нещо така, че да не си забравя мястото и клоаката, от която е изпълзяло.

Друг е въпроса, че много българи позволяват да се отнасят така с тях, аз съм се съпротивлявала и съм давала обратни удари, та по някоя време почват да ти имат страха, ако риташ и ти в ответ. Но масата българи, дето викаш, като ги плюят, го имат за дъжд вали...много съм се ядосвала на това!


Познавам една българка в ....ще спестя къде е, тя все ме увещаваше да съм кротка и да не отговарям дръзко, че ще си изпрося някъде белята. Нейната философия беше такава, че трябва да се търпи и да се понася това отношение, щом сме се съгласили да живеем на тяхна територия. Виждала съм как й се смеят и я подиграват в лицето, нямаше даже деликатности, и тя само мълчеше и си обръщаше главата....аз кипнах веднъж и аха да скокна, а тя ме изведе навън и ми каза, недей, само ще си изпатиш, но няма да решиш проблема....аз не го разбирам това....още ме е яд! още се възмущавам! и не съм спряла да отвръщам на подобни унижения! не съм съгласна изроди да се подиграват така на национална основа!


Но това съм аз... явно не всеки българин е така.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Ян Жерард Шрасернови [re: DarkSide]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано14.01.09 11:27



"..Битието определя съзнанието.."

hm, това ми звучи като: "...еволюционният ни процес е приключил"

аз го предпочитам така: "Cъзнанието определя битието"






Тема Re: Ян Жерард Шрасернови [re: DarkSide]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано14.01.09 11:27



Това и аз съм го казвала на чужденци и на българи също.

Че подобни преценки са от външна гледна точка, без да са наясно с всички вътрешни и външни фактори и реалната ситуация в страната.


И аз съм казвала така, поживейте в страната, но точно по начина, по който живеят местните: в такова жилище и на такива доходи като всички останали, и на същото здравеопазване, и по начина, по който живеят всички останали, и ще почнете да мислите точно като всички останали.


Ще спестя разказването на реални случки. Общо взето, на никой не му пука за обективността. Богатият няма да разбере бедният....а това е гледната точка на човек, осигурен за абсолютно всичко базово в живота, с осигурени и гарантирани права, и раснал в сигурност и материално охолство. Няма и да му мине през ум, че има хора, които живеят на ръба на съществуването, и как точно живеят....


Както казваше един мой швейцарски колега (който без съмнение демонстрираше изключителен такт и цивилизовано отношение, евала за което...), аз и хората около мен сме расли в благополучие и сигурност, и аз не очаквам да разбера какъв е живота при вас....затова не си позволявам някаква гледна точка, защото не мога да бъда обективен.

Но той имаше приятел от Черна гора, и съседката му беше от Косово, и от тях беше чул доста, и явно си беше осмислил позицията....

Страшно много хора са избягали покрай войната в Косово в Швейцария, и като чуят за балкански субекти, и им се изправят косите от ужас....в буквалния смисъл на думата! Скоро на референдум ограничиха достъпа и на българи и румънци, и изобщо на хора от Източна Европа, щото половината бивши сръбски републики се изсипаха в Швейцария, а колко източноевропейци правят золуми там....демокрацията не може да се защити от подобна парциална агресия, на персонално ниво, и хората са настръхнали и зле настроени .....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Бинго!!!нови [re: Roxana]  
Автор Gerilin ()
Публикувано14.01.09 11:31



средностатистически българин не разбира от добро отноШение,нито от добра дума..за него трябва закона на кубинката и да го нагрубиШ едно хубаво ,та да си седне на мястото...
ако вземеШ да го галиШ с перце,на мама едиповия комплексар,Ще те изпсува и Ще си отмине
и като дойде някой отвън да го замеря с превъзходства и бай ти Ганя се разлага от кеф...да ама за западноевропейска учтивост не е и чувал
ниЩо,да си седи в романтичното блуждение



Тема Re: Бинго!!!нови [re: Gerilin]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано14.01.09 12:03



Много добре каzано. Тука има доста българи, които идват и се държат нагло и просташко и се раzполагат и държат сякаш са си в бащината къща. Особенно младите българи се личи, че никакво въzпитание не са получили. Аz zатова и отбягвам да общувам с българи тука.

Редактирано от orhideja на 14.01.09 12:09.



Тема Re: Бинго!!!нови [re: Roxana]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано14.01.09 12:06



Не мога да раzбера, zащо си иzмисляш и раzпространяваш лъжи. Тука, в zападна Европа, никой не би те обидил на национална основа, камо ли да те унижава и да ти се подиграва. А и как биха е поzнали на улицата, че не си немец, примерно, като има доста немци, които иzглеждат като тебе. Ние, българите, имаме това предимство, че сме светлокожи и имаме европейски черти на лицето.

Това, zа което говориш, може да и се случи само с много много прости хора, които я поzнават, обаче тогава се пита в zагадката, къде ги е намерила и как (и zащо) се е навряла сред тях.

Редактирано от orhideja на 14.01.09 12:16.



Тема Re: Бинго!!!нови [re: Gerilin]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано14.01.09 12:22



Да, така е, съгласна съм.


В България хората са мачкани и държани в грубост, невежество и отвратително нехуманни отношения, и когато покажеш добро отношение на смачкан психически човек, се получава точно това, което описваш, разхайтва се и почва да си показва зъбите.


Когато българи излязат от България, преживяват огромен стрес да си отворят очите и да видят други отношения, и преходния период е много жалък и мъчителен за беге човека в промяна.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Бинго!!!нови [re: orhideja]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано14.01.09 12:27



Това изобщо не е вярно.


Ако знаеш какви сцени съм виждала....какви вицове съм чувала...какво отношение грозно към източноевропейците....


Хайде, че не ми се разказва! Ако почна, няма да свърша скоро!


Между другото, самите източноевропейци си го заслужават, защото най-често се държат като свини, къде от незнание, къде възпроизвеждат онова, което им е било в родината.....и общо взето го предизвикват.


В България се случва същото с турци, приходящи от Турция. София е пълна с турци, на всяка крачка слушаш турски, факт. Неописуемо е каква воня носят, колко бедно и зле са облечени, как са готови да живеят в коптори по десетки човека накуп, и как за стотинки си продават труда, само и само да останат тук, а не в Турция.


Не знам къде си...като си дойдеш в България, огледай се. По мое мнение в София всеки втори е чужденец, и са единици онези "кореняци" софиянци, от Тошово време със жителствата. Софиянци се изнесоха масово, а в София сега живее половината провинция, и чужденците се изсипват тук на второ пришествие.


Чувам същите отзиви и за Варна, някой ми спомена, че Варна гони 1 милион народ.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Ян Жерард Шрасернови [re: DarkSide]  
Автор 4ereshka (ентусиаст)
Публикувано14.01.09 12:39



Съгласна. Освен българска пенсия, ще предложа и други екстри- пътуване с
градския транспорт и нападение от тъмни субекти, да му оберат парите, документите....





Тема Re: Бинго!!!нови [re: Roxana]  
Автор Muskat (орехче)
Публикувано14.01.09 13:48



Познавам една българка в ....ще спестя къде е, тя все ме увещаваше да съм кротка и да не отговарям дръзко, че ще си изпрося някъде белята. Нейната философия беше такава, че трябва да се търпи и да се понася това отношение, щом сме се съгласили да живеем на тяхна територия. Виждала съм как й се смеят и я подиграват в лицето, нямаше даже деликатности, и тя само мълчеше и си обръщаше главата....аз кипнах веднъж и аха да скокна, а тя ме изведе навън и ми каза, недей, само ще си изпатиш, но няма да решиш проблема....аз не го разбирам това....още ме е яд! още се възмущавам! и не съм спряла да отвръщам на подобни унижения! не съм съгласна изроди да се подиграват така на национална основа!




Главните герои са ми ясни,не раzбрах само действието на това свободно съчинение в Анадола ли се раzвива






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.