Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:50 09.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Като ви чета......нови [re: Malvina***]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано15.01.09 11:35



моят личен опит в чужбина е различен, не съм бил свидетел на дискриминация и нетолерантност към чужденци



Тема Re: Като ви чета......нови [re: Malvina***]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано15.01.09 14:01



Да, толкова е зле отношението към българи, и не само към българи, никой не си прави труда да прави разлика между балканските народи и въобще източноевропейците, за тях сме Изтока и славяни, най-общо, дреме им кои са българи и кои сърби.

Понеже очевидно не ми вярваш, защо не се поровиш по медиите и нета, да видиш как само в последната година в почти целия Шенген забраниха право на работа за българи и румънци? Мога да кажа с абсол'тна сигурност, че за Холандия поне още три години българите и румънците няма да могат да си търсят легална работа, освен ако нямат work permit.

За Швейцария го гласуваха съвсем скоро, буквално миналата седмица...нещо такова....

Ако добре си спомням, отвориха Италия и Испания, но по други причини, сигурна съм, че има достатъчно източници в нета и медиите да си го прочетеш, за да не го преразказвам тук.


За Скандинавия може, но пак с условия, на които трябва да отговаряш, и забрави да си намериш работа из Скандинавия, ако не знаеш езика. Инглиш не е достатъчен. Можеш да общуваш с инглиш и никой няма нищо против, но няма да те наемат на легална работа без езика на страната.


И така нататък. Не е само в отношението на хората, масово, а и е законово регламентирано, че българи и румънци са приемани като долна класа хора.


За Германия знам, че уж не правят проблеми, но че има други проблеми за българите там.....самия манталитет на бюргерите ....


Стига да искаш, можеш да четеш....стига наистина да се интересуваш!


Видимо, няма да усетиш някаква дискриминация, това не се прави по грубия начин. Но си има начини. И те уверявам, че това не променя отношението на западняците, начина, по който показват отношението си. Дори да го показват деликатно....отношението на ирония, дистанция и леко презрение и .... понякога дори отвращение....както и излъчването на превъзходство, и задоволството, че са поставени по друг начин.


Направи си труда да говориш и общуваш с кореняци.


В Холандия така и не спряха скандалите за расизъм и ксенофобия. В парламента се сбиха в началото на миналата година, защото имаха невероятна национална криза, дали да се толерира повече каквото и да било добро отношение към имигранти от бедни страни, които прииждат на тумби в Холандия и остават нелегално.


Чувала съм да избухват дори съвсем спокойни холандци и холандки, и да ги е яд. Всички, с които съм говорила, се ядосват и казват, че преди да влезе Холандия в ЕС, се е живеело много по-добре, по-богато и сигурно, и много по-приятно. Всички хвърлят вината върху ЕС, който отвори границите за свободно придвижване на огромни групи хора. Не искат страната им да се превърне в лагер за нелегални бежанци. Всички са против това....и са на страната на ултра десните партии. Разцеплението в самата Холандия е шокиращо, и се вихрят страхотни страсти по въпроса за имиграцията.



А Холандия има репутация на страна със законност, ред и толерантност. Уверявам те, цялата им толерантност е само на повърхността на любезните обноски. Отдолу....мама миа!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Като ви чета......нови [re: DarkSide]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано15.01.09 14:28



Дарки, не става дума изобщо за чужденци и отношението към чужденци.


Става дума за отношението на хора от Западна Европа към източноевропейци, и в частност към българи.


Повечето хора в Западна Европа не си правят труда и не искат да си правят труда да правят тая разлика, и да ни опознават. Искат си страните недокоснати от източни пришълци.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Като ви чета......нови [re: Roxana]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано15.01.09 16:33



Ако добре си спомням, отвориха Италия и Испания, но по други причини,

Да, заради връзките, роднински и други, на Негово Величество в тези страни.

Един за всички, всички за един!


Тема Roxanaнови [re: Roxana]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано15.01.09 19:40



Уау... Браво Рокси,това с децата е чудесно!Прочетох преди малко цялата тема докато чакам жена ми да сервира вечерята.


И рискувайки да разводниме темата,ще ти кажа:Щастливец е мъжа, който е първата любов на една жена, но по-щастлива е жената, която е последната любов на един мъж.Боклуци,колкото искаш-идват и си отиват,но търпение мило...,ще го срешнеш(разбрах,че вече си)и всичко,ще си дойде на място!

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Roxanaнови [re: ZainGadol]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано15.01.09 21:49



Бог да те благослови, Заин!


Целувка да ти сложи на челото, аз те чета отдавна, хубав човек си ти! Децата ти да са живи и здрави, и да ги опазиш от лошото, и да се видиш щастлив дядо и прадядо, и дано получиш.....божията благословия, замислих се какво е най-добре, но бог знае най-добре как да те прибере в хубавото, и да те напъти!



Благословени са хората като теб, които имат очи за хубавото, а колко малко са те! Щастливо ти е семейството...пази си го!




Пази си семейството, и хората, които обичаш....не зная причината, но много зло има по света...пази ги!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Малък съветнови [re: Gerilin]  
Автор Nirvana_2 (?x?)
Публикувано15.01.09 22:11



Можеш да не чакаш да те поканят на интервю за място по специалността ти, особено в тия времена на световна криза, ами си намери "някакво" място в фирма, която ти харесва, работи добре и убеди колегите ти с качество на работата и на личността ти. И после по вътрешен път може да кандидатсTваш за друга позиция, която ти харесва. (Личен опит). Целта е да се закачиш някъде, да работиш по въпроса, и да се разбираш добре с колегите и шефовете ти.





Тема Re: Roxanaнови [re: Roxana]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано15.01.09 22:34



Децата ти да са живи и здрави, и да ги опазиш от лошото, и да се видиш щастлив дядо и прадядо, и дано получиш.....божията благословия.
-Амин!Дай Боже всеки му!!! Благодаря ти...



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Бинго!!!нови [re: Gerilin]  
Автор zuzimuzi (Bulgarialainen)
Публикувано16.01.09 00:26



А сега,видя ли,че не е така лесно за нас чужденците у Финско?
Аз ти се чудя защо чакаш...Нирваната е права.Търси непрекъснато,все пак си млад специалист,шансовете ти са големи..





Тема Re: Като ви чета......нови [re: Roxana]  
Автор Malvina*** (минаващ)
Публикувано16.01.09 01:16



Чета Роксана, чета.Нямам много свободно време, но никога не пропускам основните новини от Бг и Европа като цяло.Разбира се незнам такива детайли като теб.А и нещата бързо се променят - маса народ замина за Англия-беше лесно май, после им забраниха, после пак им разрешиха........малко му губя края.
Иначе за самото отношение истината е някъде по средата.В Бг няма чужденци, но я си представи , че започне да се наводнява с витнамци, филипинци и недаи боже индийци..........готвят масала, смърди отвсякъде, заметнали чаршафите ходят като скъсани вестници по улиците и вземат работните места на българите?
Просто в момента ми хрумва това..........
Иначе, не е приятно да чувстваш подобно отношение, съгласна съм с вас...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.