Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:09 09.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Бинго!!!нови [re: Gerilin]  
Автор cina2 ()
Публикувано14.01.09 15:39



Напротив, не трябва да те е срам! Ще са пренебрежителни в началото, докато те опознаят. След това ще си променят мнението. Не съм срещала хора от други нации, дето да се стараят да го прикриват. Може и да има, де.



Тема Re: Бинго!!!нови [re: cina2]  
Автор Gerilin ()
Публикувано14.01.09 15:46



абе знам

ама така се чувствам..сигур има и други като мен в този форум,но надали Ще си го признаят..все пак това означава незавърШеност и несигурност..

поне съм красива и компенсирам с тозиси факт..иначе тук ,където съм си лича от км ,че не съм финландка и това с еотразява на това как ме възприемат хората,не че има разисъм ,но определено не съм една от тях...и все пак ти говоря за най реднек областта от страната..няма гаранция ,че другаде Ще е съЩото



Тема Re: Бинго!!!нови [re: cina2]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано14.01.09 16:00



Сигурна ли си, че си приета заради теб самата, или заради съпруга ти?

Поне едно научих: никой в Холандия няма да дава пет пари за мен, ако не е препоръката на съпруга ми!


Сигурна ли си на какво точно дължиш приемането ти в една общност?

Качества...хаха! Ако не си ти, ще е някоя друга, вероятно дори по-удобна и лесна от теб! Хехехе...не го приемай лично, но съм се нагледала на егоцентрични източноевропейци, които си мислят, че си носят своя свят навсякъде, и че всеки им е длъжен!



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Бинго!!!нови [re: Roxana]  
Автор cina2 ()
Публикувано14.01.09 16:14



Това го знам, че съм приета много по-лесно и бързо заради съпруга ми. Но пък имам и много познати, дето изобщо не ги интересува от къде си, напротив, колкото по-"екзотични" сме, толкова по-добре. Все пак не се старая да попадна сред "висшето" общество. Живея в голям град и тук са свикнали с различията. Ако беше някое селце, дето се познават всичките, сигурно нямаше да е така.
Така и не разказа нищо за таз Холандия, ама може и аз да съм прескочила.
Една много любима песен, "На пристанището на Амстердам"





Тема Homo sapiensнови [re: Gerilin]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано14.01.09 16:17



Ach Geri

, немутирали Spezies въобразяващи си че са "оригиналните" господни представители на Gattung Homo sapiens се срещат в целия свят, не се връзвай заради тяхното объркване.....

...... една мила приятелка ми писа веднъж нещо много умно което желая да споделя с теб:

"Когато не приемаме нищо лично и проумеем, че животът на другите е резултат от техния избор, тогава ще си изградим имунитет с/у тяхното мнение и няма да бъдем жертва..."




Тема Re: Бинго!!!нови [re: Roxana]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано14.01.09 16:24



Не раzбирам какъв проблем имаш с хората от провинцията. Нали и те са българи и ще си живеят където си искат в България. Проблема на софиянци като тебе е, че си вдигате самочувствието беz да влагате труда, които е баzата и носещата стена на едно zдраво самочувствие. И zатова когато някой, вложил тоzи труд, обира плодовете на труда си, вие стоите отстрани и zлобно zавиждате: "Ами, той не говори със софийски акцент." Това ви е проблема, че имате софийския акцент и нищо друго, zащото сте мърzеливи и сте се самоzабравили.



Тема Re: Бинго!!!нови [re: cina2]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано14.01.09 16:30



Не знам защо говориш глупости.


Всяко социално общество е разделено и разслоено по доста сложна йерархия.


По целия свят една съпруга носи името на съпруга си и носи отражението от неговата репутация, плюс своята собствена, но след доста време, и пак е отразено и в зависимост от същия съпруг, доколкото живеете заедно и си зависима от него и той от теб.


Дори в огромен град, на улицата може да имаш относително свободни отношения, но в собствената си среда, от която си болезнено зависима, изобщо не е така.


Не ме увещавай, че всичко се дължи на собствените ти качества, картинката е много, много по-сложна, бъди обективна и го отчети.


Грозно е, и е акт на неблагодарност, да се отричаш от онова, което си получила от съпруга си, за да си начешеш егото. Да, получила си го за нещо, но личните ти и личностни качества не са единствения критерий в ситуацията. Излишно е да оспорваш.


Погледни обективно. Ако не се беше омъжила за този човек, какво щеше да представляваш в това общество, и къде щеше да бъдеш поставена?

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Бинго!!!нови [re: orhideja]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано14.01.09 16:34



Нямам проблем с хората от провинцията. Аз самата съм живяла дълго в провинцията, и първия ми съпруг е оттам, и сегашния ми възлюбен е оттам. Барби ще подскочи от кеф, но сегащната ми тръпка живее във Варна, но пътува много, и почти наравно живее в Сф и Варна, ако не пътува по моретата из целия свят. При това има същия произход като мен, пловдивчанин е. На тоя момент се изсмях...съдбата си прави нелепи шеги с нас, нали?


Нямам предразсъдъци, но диалекти и простотия не обичам. Света е за всички, колкото мога да взема аз, толкова може всеки друг, но хората имат различни възможности и капацитет.


От теб зависи къде ще се сложиш и какво ще представляваш, и как ще се представиш пред околните, с диалект или отлично подготвен и представен.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Бинго!!!нови [re: cina2]  
Автор Gerilin ()
Публикувано14.01.09 16:37



само Ще ти дам личен пример : завърШих висШето си края на мин.година .. оттогава си търся работа поспециалността дори в кепитъл ареа..познай на колко интервиута ме викнаха

и това не е заради факта ,че не живея там,че говоря фински на средно ниво или че съм учила тук само една година и имам нужната образователна квалификация от гимназията...

приятелят ми ми каза знаеШ ли ако се венчаем и си смениШ фамилията на Andersson колко много работни преспективи Ще се отворят за теб

дискриминацията я има..дори четох Зуза, другата "финландка" тук,че и при нея има,въпреки че в по малка степен ,понеже е от дълго време тук ..а тя е в Хелсинки



Тема Re: Бинго!!!нови [re: Roxana]  
Автор cina2 ()
Публикувано14.01.09 16:48



От всичко, което си написала излиза, че един чужденец не може да живее нормално в друга държава. Ами не е така. В началото е трудно, докато те приемат.
"По целия свят една съпруга носи името на съпруга си" - и това не е вярно. Как извъртя нещата за моята неблагодарност и его и т.н. не знам. Ако твоят личен опит е такъв - то той не е общоприет.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.