Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:32 01.05.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Стопяем предпазителнови [re: Timo]  
Автор Thomas J Watson (реквизитор)
Публикувано14.04.14 18:42



Ще

прост

смех, смех, смех . . .

други посредственни техници които монтират предпазител на честотно захранване което е абсолютна глупост


Така си е, какво разбират руските производители (пък и Asea) от защита на импулсни захранвания? Кухата лейка с баркода тук може да им обясни от къде изгрява слънцето.



С един транзистор да ти го напомня не можа да се справиш

Обикновено глупакът в безизходица прибягва до това, да повтаря постоянно едно и също нещо до безкрай.

А дали имаш образование все ми е тая, поредният некадърник с амбиции!


. . .каза поредният посерко с голяма уста и малко пипетка! Стига толкова . . .

Всяко постижение в науката започва с опит и свършва с него.

Тема Re: Стопяем предпазителнови [re: Thomas J Watson]  
Автор ramzes1977 (ентусиаст)
Публикувано14.04.14 18:52



Виж кво пич ( Азисово седалище такова) .Ако вярваш на тия Руски схеми ,че работят корктно значи си на един кантар със този който я е чертал.
Спри да се заяждаш с този и онзи - чети дано все нещо ти остане в празната ти кратуна .



Тема Re: Стопяем предпазителнови [re: Thomas J Watson]  
Автор Origo (Тролей)
Публикувано14.04.14 18:54



Ами от опита си с импулсните знам че предпазителя в изхода в повечето случаи не спасява захранването особено при късо съединение. И аз съм модифицирал компютърни захранвания като при първите ми опити не бях реализирал никаква защита по ток в изхода, викам си един бушон ще свърши работа :) захранването перфектно се справи 4 амперовите бушони в изхода да не разберат какво се е случило, е кажи ми за кво да ги слагам? А ако има друга защита по ток (каквато трябва да има) защо тогава слагаш предпазител. Сега, това че някой е решил като допълнителна мярка за сигурност да сложи предпазител за по-малък ток от тока при който сработва токовата защита с цел защита от продължителни претоварвания, това си е частен случай, но повярвай ми при късо защитата по ток на импулсното го спасява не предпазителя, който дори да го има изгаря след това. Това не е траф на 50 херца който може да издържи десетократно претоварване по ток за някакви милисекунди. Да не говорим че при импулсното всички вериги са много по-нискоомни и тока на късо е доста пъти над работния, в следствие на което настъпва моментален пробив в транзисторите, ако няма някакъв друг вид защита да намали коефициента на запълване своевременно. Айде стига сме лалили за глупости.

Тролеите напред!


Тема Re: Стопяем предпазителнови [re: ramzes1977]  
Автор Thomas J Watson (реквизитор)
Публикувано14.04.14 19:01



Виж кво пич! Това, което виждам е че засега си на един кантар с глупака с баркода. Относно четенето, и на теб не ти е в силата особено.

Всяко постижение в науката започва с опит и свършва с него.


Тема Re: Стопяем предпазителнови [re: Origo]  
Автор Thomas J Watson (реквизитор)
Публикувано14.04.14 19:08



А ако има друга защита по ток (каквато трябва да има) защо тогава слагаш предпазител.

Точно за това ставаше въпрос в темата за преработка на компютърно захранване, защитата отпада, тъй като същата следи и за пренапрежение, което пък се получава при преработката (примерно трябват 18V, изходът дава 12).

Ами от опита си с импулсните знам че предпазителя в изхода в повечето случаи не спасява захранването особено при късо съединение.

Засега моят говори обратното, вече 1000 пъти съжалявам че не съм запазил фабричното, което имах, да ви бодна една снимка тук, хубаво да го разгледате. Пак казвам, това е компромисен вариант, няма никаква претенция за каквото и да било професионално изпълнение, преправял съм и друг път такива блокове, повечето са с предпазител, никой от тях още не е дефектирал от това.

Айде стига сме лалили за глупости.

И аз така казвам.

Всяко постижение в науката започва с опит и свършва с него.


Тема Re: Стопяем предпазителнови [re: Origo]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано14.04.14 20:23



Темата не беше чак толкова разводнена.
И отговор беше даден.
Обаче аз помолих да не се спами и да не се стига до нападки, а да се пише по същество по зададените въпроси.
За съжаление това не можа да се случи.
Не е ли по-добре всеки да си каже мнението културно и по възможност аргументирано, както започна в началото, вместо да се плюем взаимно?
Дори и да останат различия в мненията, това не бива да е основание за обиди. Обидите и писането на простотии е най-лесно да стане. Всеки го може.

И това го пиша към теб, не защото ти си писал простотии и си обиждал, а просто защото от твоя пост нататък започнаха тези неща.
А и можеше да прочетеш какво е написано, не можеш да очакваш в български форум да се даде един отговор в един пост и с това да приключи.
Когато нищо не се пише в дадена тема, както е в темата ми за Arduino и PIC, това обикновено означава, че никой няма отговор, а предложените не са по същество.

Редактирано от Chasing Rabbits на 14.04.14 20:30.



Тема Re: Стопяем предпазителнови [re: Chasing Rabbits]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано14.04.14 23:28



Да се извиня ако трябва на темата но аз лично не съм обиждал!(ако това имаш в предвид) А човекът на който се възхищаваш! И не смятам че съм спамил а съм отговарял с цел може би разискване но не и доказване, за себе си съм се доказал и това ми е достатъчно! За другите все ми е тая.
Общо взето на честотен изправител освен на захранването не се слага друг предпазител не че няма изгъзици (компромисни ватиянти) но бързото действие и насищането ако щеш и токове на Фуко които не са за пренебрегване е добре да се настрои с максималнотокова защита което е разковничето в случая от колкото монтиране на стопяем предпазител. Съжалявам просто че хора които разбират не взеха участие в темата а тя наистина не е за пренебрегване.
Темата беше добра. При електрожените е с падаща волтампер характеристика и там е доста капризно настройването на защитата.
П.П. знаеш че с теб сме се заяждали когато се пънеше да ми се доказваш. Това е форум тука има и знаещи и не знаещи а има и такива където се учат постоянно а аз съм от тях!



Тема Re: Стопяем предпазителнови [re: Thomas J Watson]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано14.04.14 23:31



Е тука вече грешиш! Не преценявай човек който не познаваш!



Тема Re: Стопяем предпазителнови [re: Chasing Rabbits]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано14.04.14 23:37



Мда. Интересно решение наистина.
Да си кажа, тази схема не срува! Пуснах я на симулация нямаше никаква разлика! Налепих я на монтажна платка и пак никаква разлика!
Нарочно я поснах!


Беше ми интересна понеже те кара да останеш замислен дали ще върши някаква работа понеже не бях виждал такова нареждане!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.