Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:22 30.04.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Защо?  
Автор -дядo- (непознат )
Публикувано18.02.12 21:19



Една от любимите ми песни от един от любимите ми филми.



Защо природата прави това с нас?







Тема Re: Защо?нови [re: -дядo-]  
Автор EllenDeGeneres (alone)
Публикувано19.02.12 08:31



Години, години, минават и това се отразява най-много на жените. Колко е състарена само... Тази песен я помня от преди 30 години май беше хит. Какво ще кажеш за това лице?

- преди незнам си колко години
и сега

Редактирано от EllenDeGeneres на 19.02.12 08:37.



Тема Re: Защо?нови [re: EllenDeGeneres]  
Автор -дядo- (непознат )
Публикувано19.02.12 10:11



Да, за съжаление природата е по-жестока към жените, а към някои - особено жестока. С мъжете не е точно така. Повечето от големите актьори ми харесват повече на 50 отколкото на 25. Или това е само мое вижадане?

Към някои жени обаче природата е била милостива - Катрин Хепбърн, Шърли Маклейн, а за нашата Йорданка Христова определено мисля, че в зрялата си възраст беше по-красива отколкото на младини, когато ми приличаше на циганка. И сега изглежда добре, стига да не излага много на показ посбръчканата кожа на деколтето си.

Твоята адашка също като че ли сега излъчва повече чар и харизма, отколкото на млади години, с дългата права коса.

Ходил съм само на 30-годишнината от завършване на гимназията. Първите сбирки пропуснах по обективни причини, после нещо не бях на кеф. Тогава съучениците ми решиха, че понеже вече сме започнали да оредяваме, е добре да се събираме не на пет а всяка година. Не съм ходил повече и няма да стъпя. Страшно мъчно ми беше да гледам красивите си едно време съученички, станали лелки със сбръчкана кожа или висящи телеса и почти неузнаваеми лица. Само очите им бях асъщите, но някак уморени, и дори физически помътнели.

ПП Песента е от "Да отгледаш гарвани" ("Cria cuervos"). Особен филм, но някак ми е много завладяващ. Приблизително по това време (около 1975) гледах друг испански филм - "Сами след полунощ", за водеща на нощно радио предаване. Много ми се иска да го гледам пак, но не мога да го открия, защото не знам оригиналното заглавие. Помня само, че последната дума беше мадругада - сутрин. Може би нещо като "Сами преди сутринта".



Тема Re: Защо?нови [re: EllenDeGeneres]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано19.02.12 23:11



аз бих казала - и преди, и сега лицето й е мъжко...





Тема Re: Защо?нови [re: -дядo-]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано19.02.12 23:16



деде, няма мъже- жени, тва си е индивидуално
няма да забравя като се разминах с библиотекарката от училище, още откакто бях първокласничка - ами не е мръднала, щях да падна, съвсем същата си е! просто има хора, които остаряват по-видимо от останалите, може да е свързано с начин на живот, проблеми или различни финансови възможности, респективно - подмладяващи процедури





Тема Re: Защо?нови [re: TRlNlTY]  
Автор дяд (непознат)
Публикувано20.02.12 08:09



И аз щях да питам дали не е дайк или дори "мека" буч лесбийка, но ако съдя по името, трябва да е принцесата на Монако, а това щеше да се чуе.

http://picbg.net/u/23157/30186/362782.jpg


Тема Re: Защо?нови [re: TRlNlTY]  
Автор дяд (непознат)
Публикувано20.02.12 08:14



За начина на остаряване си права - много индивидуално е. Имам съученичка, която "не е мръднала" и съученик, когото не можах да позная на срещата от старост.

Аз имах предвид друго - че на мъжете по им отива старостта, защото поне в началния етап - 50-60 ги прави по-мъжествени, което е плюс, докато при жените остаряването (като махнем малкото изключения) носи само минуси.

Поддръжката е по-добър вариант от изоставянето, но като всичко друго, трябва да е с мярка, иначе се получава обратен ефект.

http://picbg.net/u/23157/30186/362782.jpg


Тема Re: Защо?нови [re: дяд]  
Автор EllenDeGeneres (alone)
Публикувано20.02.12 08:46



Относно Стефани от Монако, тя не е нито буч, нито би а още по-малко лесбийка. Публична тайна в Монако са многобройните й любовни авантюри, с мъже разбира се(особено на младини). Има две или три деца, но се води разведена, май. И тя като брат си Албер не може да има стабилна любовна връзка, но той се ожени, защото е престолонаследник, иначе никога нямаше да спре да кръшка. Който се интересува от историята на недостолепното кралско семейство на Монако би се възмутил от похожденията на Албер, Стефани и не само...децата на Каролина(втора по възраст след Албер), които сега са на по 20 години...въобще хомосексуализма в кpалския двор на Монако е непознато явление. Всичките му членове са развратни, а най-много - Стефани, която определихте като мъж или буч.



Тема Re: Защо?нови [re: EllenDeGeneres]  
Автор дяд (непознат)
Публикувано20.02.12 09:21



Ами походката й в началото на клипчето и долната част на черепа й излъчват доста мъжественост, което разбира се не е гаранция за буч лесбийска ориентация, но пък обяснява нимфоманството й с една друга теория - жените с по-висока доза мъжки хормони са по-отворени към секса и имат "мъжко" поведение в него - колекциониране на бройки. Затова в българския задкулисен фолклор се твърди, че жените с по-изявени мустачки били по-страстни в леглото.

Между другото, понеже по-горе споменах "ориентация", ти как мислиш, не е ли неправилно да се употребява този термин за хомосексуализма, доколкото той обозначава съзнателно насочване, избор на нещо, а моето разбиране е, хомосексуализмът не е избор на индивида, а на природата.

http://picbg.net/u/23157/30186/362782.jpg


Тема Re: Защо?нови [re: дяд]  
Автор EllenDeGeneres (alone)
Публикувано20.02.12 10:53



Моето мнение е, че хомосексуализмът не е избор а природа. Тези, които не са наясно със себе си, може да си мислят, че е избор, но е тяхна грешка. Избор е, да си от ляво, по средата или от дясно в политиката, избор е да си с "тези" или с "онези" мафиоти. Избор е да решиш дали да живееш в Чалгария при сегашната криза и безработица или да емигрираш. Но да избираш дали да бъдеш гей, това е несериозно, според мен. За употребата на този термин нямам мнение, всеки може да си го употребява както желае...има синоними, все едно...а колкото до ориентацията, тя може да бъде партийна, хранителна-вегетарианска или месна, религиозна, расова и въобще-всякаква.



Тема Re: Защо?нови [re: EllenDeGeneres]  
Автор дядo (непознат)
Публикувано20.02.12 11:11



Тъй де. И аз точно така го схващам, но аз все пак го гледам отстрани, та исках да чуя твоето мнение.

За Чалгария какво да ти кажа - мисля че това също не е точно избор - някой могат да напуснат, други не можем.

Бил съм в повечето европейски страни. Прагът ми на търпимост е 2 седмици. След това започвам да си говоря на глас на български в хотела, дразня се, че се нелага да говоря на чужд език, дразни ме подредеността и лицемерието, търся нещо "истинско" у хората, природата, нещо уютно в градовете. Срещал съм го отчасти само в Гьотеборг - Швеция и в Ирландия, но само отчасти.

В родния си град Троян съм живял 18 години, като първите 5 ми се губят естествено. В София живея 30 години. Дори не успях да я харесам, а в последнте години направо я мразя. За съжаление, заради работата трябва да стискам зъби. Единствената причина да ми се иска да доживея до пенсия е да мога да си изкарам последните години в Троян - нещо като десерт, преди края на "партито". Жена ми е трето поколение софиянка, но и тя си мечтае да "се приберем" в Троян.

http://picbg.net/u/23157/30186/362782.jpg


Тема Re: Защо?нови [re: дяд]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано20.02.12 17:27



какво е дайк?



Тема Re: Защо?нови [re: дяд]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано20.02.12 17:32



така е

а за 50-60-годишните мъже - честно казано на мен си ми приличат на дядовци и хич не са ми мъжествени,
по-скоро по нещо по-младо може да залитна, отколкото по някой дядо





Тема Защото?нови [re: -дядo-]  
Автор borecom (The клубарЪ)
Публикувано20.02.12 18:23



Щото е милозлива дедко.

Представи си ужаса да сме вечни .. или фиксирани, или се млади, или все стари. Кофти е ..

The show Must go On


Тема Re: Защо?нови [re: TRlNlTY]  
Автор дядo (непознат)
Публикувано20.02.12 18:32



Малко ми е неудобно аз, като гост тук (при това не особено желан, да не кажа хич) да ти обяснявам, но понеже пък е неучтиво да не ти отговоря - доколкото разбрах от Гугъл лесбийките се делят условно на фем, дайк и буч. Фем са силно женствени, буч доста мъжествени, а дайк някъде по средата.

Мисля, че в съпружеската двойка Елен Дедженерес - Порша де Роси, Елен е дайк, а Порша - фем, макар и не чак типична.

http://picbg.net/u/23157/30186/362782.jpg


Тема Re: Защо?нови [re: TRlNlTY]  
Автор дядo (непознат)
Публикувано20.02.12 18:51



А този мъж на 48



в сравнение с това



http://picbg.net/u/23157/30186/362782.jpg

Тема Re: Защото?нови [re: borecom]  
Автор дядo (непознат)
Публикувано20.02.12 18:53



Преди време написах това:

"Старостта е горчивото биле, правещо най-страшното – смъртта, поносима и дори желана за нас и тези около нас."

Но все пак е ми гадно жените около мен да остаряват. Собствената ми старост не ми пречи.



http://picbg.net/u/23157/30186/362782.jpg

Тема сравнението не е добронови [re: дядo]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано20.02.12 20:03



понеже този мъж по начало не ме кефи



и все пак, както казах, ако трябва да избера ще избера по-младия




Тема Re: сравнението не е добронови [re: TRlNlTY]  
Автор дядo (непознат)
Публикувано20.02.12 20:33



Още веднъж разбирам, че не разбирам от мъже. Добре, че си падам по жени.



http://picbg.net/u/23157/30186/362782.jpg

Тема Re: Защо?нови [re: -дядo-]  
Автор fireballlМодератор (все същия)
Публикувано21.02.12 05:16



Solos en la madrugada (1978)



Тема Re: Защо?нови [re: fireballl]  
Автор дядo (непознат)
Публикувано21.02.12 08:05



Благодаря!

http://picbg.net/u/23157/30186/362782.jpg


Тема Re: Защо?нови [re: -дядo-]  
Автор дядo (непознат)
Публикувано21.02.12 09:54



Да не отварям нова тема.

Излизайки зад последния блок преди спирката, видях как трамваят потегля. Няма проблем, днес е топло, мога да почакам. Не знам как е във вселенски, но в дребно човешки план Айнщайн е бил прав, че нещата са относителни. Температурата е минус 2-3 градуса но на фона на минус 10-12 от последните седмици си е направо топло. Грее и слънце. Тоест не грее а свети, но макар реално да не го усещам, знам че трябва да е топло.
Тази зима трамвайджиите карат по нов почин – двама е добре, но трима е по-добре и почти всяка сутрин се носят в редичка по трима. Качвам се на втория или третия, за да мога да седна. Не е кой знае какво, но си е по-удобно. До преди пет-шест години не сядах, освен ако трамваят не е полупразен. Откакто се помня родители и училище са ме обучавали да отстъпвам мястото си. Аз пък дълги години след пубертета си останах притеснителен и ме беше срам да си отстъпвам мястото. Изглеждаше ми някак високопарно и самохвално: „Заповядайте, седнете на МОЕТО място!”. А и като че ли обидно към човека на когото предлагах мястото си – сякаш му казвах в очите: „Ти си стар, немощен, взел-дал, а аз съм млад и силен, мога и да постоя прав”. Затова не сядах, да не се налага да си отстъпвам мястото.
Вече сядам и не ставам, освен ако близо до мен не се появи наистина възрастен или болен човек. Какво пък, сравнявайки с баща ми, вече съм пенсионер, брадата ми е бяла, косата почти – за кога да чакам? Ако сега не поседя, може и направо да легна – на метър и половина под тревата.
На втората спирка чувам, че от вратата зад мен се качва възрастна жена с малко дете: „Ела, да седнем тук, баба!”. Жената зад мен стана след безапелационното предложение. Детето, по гласа и въпросите – три-четири годишно.
- Бабо, а къде е слънцето?
Слънцето беше от другата страна на трамвая, защото нашите прозорци гледаха на запад.
- Няма го – убедено отговори бабата.
- Ама къде ееее! – упорства детето като всичките си връстници, виждайки огряната улица.
- Мие си лицето и като се измие ща излезе.
- Откъде ще излезе? – няма отговор, след който дете на тази възраст да не може да зададе нов въпрос.
- От банята. Слънчовата майка го е затворила там, защото то не иска да си мие зъбите, да си чисти ушите, да си мие краката… и майката на слънцето го е затворила в банята докато се измие.
- А ти откъде знаеш?
- Аз знам всичко, защото съм учителка.
Сетих се за моята баба. Не беше учителка. И слава Богу!


http://picbg.net/u/23157/30186/362782.jpg


Тема Този филм ме потресенови [re: -дядo-]  
Автор дядo (непознат)
Публикувано21.02.12 11:41



Ако нямате време или търпение, започнете да го гледате от 20-тата минута.

Струва ми се, че светът няма да доживее 2100-та година.



http://picbg.net/u/23157/30186/362782.jpg

Тема Re: Защо?нови [re: EllenDeGeneres]  
Автор kukuviza (минаващ)
Публикувано22.02.12 18:01



УУУУУУУУУУУУУУУУУжас

И аз много я харесвах, но скоро не съм се интиресувала.. трагедия. Добре, че не ползвам огледало



Тема Re: сравнението не е добронови [re: дядo]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано23.02.12 15:22



и аз не разбирам от мъже,
сигурно за тва не си падам по Клуни и Бандерас,
по които маса жени са се побъркали...
съдейки и по личния ми опит съвсем, ама съвсем нищо
не разбирам от мъже...





Тема Re: Защо?нови [re: дядo]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано23.02.12 15:28



думата учителка в нашта работа обичахме да казваме, че е диагноза...


и гледам тук изложено поредното доказателство

горкото детенце...
и как няма да пита като всеки отговор по-откачен от предишния...




Тема Re: Този филм ме потресенови [re: дядo]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано23.02.12 16:03



не знам какво да кажа...
остарях докато гледах...





Тема Да не отварям нова тема,нови [re: -дядo-]  
Автор дядo (непознат)
Публикувано29.02.12 15:41



че да не бие чак толкова на очи присъствието ми на фона на всеобщо отсъствие.

Църквата, поне доколкото знам християнската, недолюбва особено алтернативносексуалните.

А как вие се отнасяте към църквата? А към вярата? Вярвате ли в нещо, което може да се определи като "бог"?

Да почна от мене си - аз не вярвам в бог, свръхразум и всички останали производни.

http://picbg.net/u/23157/30186/362782.jpg


Тема Re: Да не отварям нова тема,нови [re: дядo]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано29.02.12 22:31



В Стария завет изобщо не се коментира женската хомосексуалност. Но и така да беше - не ти е нужна религия, за да имаш вяра. Вярата е вътрешна потребност.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Защо?нови [re: EllenDeGeneres]  
Автор Monica123 (ентусиаст)
Публикувано01.03.12 02:20



Тя верно беше голяма красавица, и много секси !
Ама тези хора защо не си правят операции?



Тема Re: Защо?нови [re: -дядo-]  
Автор Monica123 (ентусиаст)
Публикувано01.03.12 02:37



Ти сигурно си запазен старец;))))))))





Тема Re: Защо?нови [re: Monica123]  
Автор дяд (непознат)
Публикувано01.03.12 09:22



Запазен съм. Жената още преди 30 години ме запази и даже после се подписа в една голяма тетрадка в общината да е сигурна работата.

Сега съм нейния запазен старец.





Тема Re: Да не отварям нова тема,нови [re: sometimes_somewhere]  
Автор Deviance (Shadowchaser)
Публикувано01.03.12 18:28



Нито в Новия.

в някои живее доброто в други злото а в трети глисти


Тема Re: Да не отварям нова тема,нови [re: Deviance]  
Автор Hugy (паднала от Марс)
Публикувано02.03.12 13:31



Нито в Стария,нито в Новия завет... за съжаление църквата избягва всякаква сексуалност. Преди време спорех с едни фанатици християни,защото бяха открити едни евангелия, не помня от кой апостол бяха. Съдържанието им беше повече от скандално по отношение на църквата и религията. В едно от тях се казваше,че Исус е имал сексуална връзка с един от учениците си - Йоан. Те постоянно отричаха тези факти,изваждаха някакви текстове от познатата ни и "официална" Библия за да опровергаят това и т.н. Ясен пример как църквата промива умовете на хората.От тогава още разбрах,че на църквата не може да се вярва. Аз и никога преди това не съм вярвала в точно тази институция. Ориентирана съм към тайните познания,това,което никоя официална религия,наука и институция няма да признае и да каже на хората. Според мен знанието,тоест познанието,води до вярата,а не църкви и религии.

И така, да знаете ,че Исус е бил съвсем нормален хомосексуален





Тема Re: Да не отварям нова тема,нови [re: Hugy]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано02.03.12 16:36







Тема Re: Да не отварям нова тема,нови [re: Deviance]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано02.03.12 17:55



Не съм запозната с Новия завет и предпочетох да не си съчинявам. Благодаря за уточнението.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Защо?нови [re: -дядo-]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано02.03.12 20:26



най-странното е, че започнах да харесвам тази песен и да я приемам за част от своето културно битие, пф (това пф не е към поста ти този път, а за разни въвлекли се или по-скоро увлекли се в преупотреби на неразбираемата за тях дума култура, трябва да изрази нещо като отегчение и пренебрежение

)





Тема Re: Защо?нови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (непознат)
Публикувано02.03.12 21:26



Не искам да нахалствам, но ако се довериш още малко на вкуса ми, гледай филма. Мисля, че го има в Замундата.

Особен и малко абстрактен е, но мен ме устави с едно приятно сладостно-тъжно чувство, мисля, че на това му казват нега.



Тема На кого да даряваме?нови [re: -дядo-]  
Автор дядo (непознат)
Публикувано02.03.12 22:23



Днес ходих до друг офис на фирмата и зяпайки от трамвая, погледът ми попадна на административна сграда с много външни тела на климатици. Сетих се, че главният ни архитект се е хванал да подравнява климатиците, първо по обществените сгради, а после... ще видим, щото били много грозни.

Замислих се. Не знам откога е главен архитект на София, но бая години му гледам мазната физиономия по телевизята. Всичките си проблеми решил човекът - и с презастрояването, и с тесните улички по новите стари квартали, и с мастодонтите, запълнили до сантиметър дворовете на бившите къщички, и с липсата на гаражи и места за паркиране, та колите затрупват последните останали тревни площи и детски площадки, ВСИЧКО свършил, опрял до подравняването на климатиците.

Колко парички е лапнал, за това си (без)действие, само той си знае. Само той да беше, с мед да го намажеш и на гръб да го носиш, ама са много. Викам си, да имахме една власт, па да ги излови, па да им вземе накрадените пари и...

И тук запецнах. Какво да ги прави тези пари властта? Да ги дари за болните - само ще напълни гушите на докторите с по найсе хилядарки на операция, да ги дари за децата от домовете - ми те циганите изхвърлят по 2200 деца на година, ние всичките престъпници да глобим, пак не можем изхрани тези деца, да ги дадат напенсионерите - ами ако конфискуват от някого 2 милиона, те няма да стигнат за по левче на пенсионер...

Чудих се чудих, не можах да измисля ако имаме излишни пари на кого трябва да се дадат.

Вие как мислите?



Тема Re: На кого да даряваме?нови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано02.03.12 22:35



ми на това, което мислиш, че е полезно и на хора, които виждаш, че наистина вършат полезна работа. аз като съм имала излишни и съм си задавала този въпрос, така съм си отговаряла. можеш да ги дариш за култура

ама в истинския смисъл на думата, като издания, мероприятия и т.н., свързани с това, университети, каквото решиш и колкото имаш излишни

но като цяло пари за култура са добре, защото и у нас, но не само това е нещото, което явно липсва и хората са загубили дефиниция за това



Тема Re: На кого да даряваме?нови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (непознат)
Публикувано02.03.12 22:52



Да, по принцип за култура е добре, но тук не аз, а някакъв администратор ще решава кое е култура и кое не, и бог знае къде ще отидат парите.

Не, че няма начин тези пари да се изхарчат за полезни неща, но се хващам, че годините са ме направили песимист и все виждам как ще се счупи стомната.

Сега ми идва на ум за хората от с. Бисер, дето ги заля язовира. Аз съм много за това да им се помогне и да им се направят къщи и да им се дадат пари за покъщнина, даже първия ден се обаждах в министерски съвет (имат телефон) с предложение да се плати на желаещи безработни да участват в почистването и благоустрояването на селото, защото една жена каза, че им трябва работна ръка, а не стари одеала като помощ. Но пак се сещам за счупената стомна. Като помогнат на тези хора, никой от другите села няма да даде 50-60 лева годишно да си застрахова къщата, а ще разчита, че държавата ще му направи нова и следващото наводнено село с известно право ще реве, че на бисерчани са направили нови къщи, пък на тях не са.

Май такива "мислещи" като мен не са много подходящи да управляват държава.





Тема Re: На кого да даряваме?нови [re: Vanilllaa]  
Автор Deviance (Shadowchaser)
Публикувано03.03.12 18:54



Културата се възпитава от малък. Не става с пари. На тъпака колкото и да дадеш, по-културен няма да стане. Не може в семейство на чалгари да се роди Моцарт. Не може 13-14 годишно дебилче на което в главата се въртят словосъчетания като "кинти дрога курви нов гсм и пр." да стане културен. На един театър доведоха ученици 10 клас. Опропастиха го. Приказки, кикотене, звън на гсм-и. Пълна простотия. За такива бой и тъпа работа. За друго не стават.

в някои живее доброто в други злото а в трети глисти



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.