Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:52 15.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Защо?нови [re: fireballl]  
Автор дядo (непознат)
Публикувано21.02.12 08:05



Благодаря!

http://picbg.net/u/23157/30186/362782.jpg


Тема Re: Защо?нови [re: -дядo-]  
Автор дядo (непознат)
Публикувано21.02.12 09:54



Да не отварям нова тема.

Излизайки зад последния блок преди спирката, видях как трамваят потегля. Няма проблем, днес е топло, мога да почакам. Не знам как е във вселенски, но в дребно човешки план Айнщайн е бил прав, че нещата са относителни. Температурата е минус 2-3 градуса но на фона на минус 10-12 от последните седмици си е направо топло. Грее и слънце. Тоест не грее а свети, но макар реално да не го усещам, знам че трябва да е топло.
Тази зима трамвайджиите карат по нов почин – двама е добре, но трима е по-добре и почти всяка сутрин се носят в редичка по трима. Качвам се на втория или третия, за да мога да седна. Не е кой знае какво, но си е по-удобно. До преди пет-шест години не сядах, освен ако трамваят не е полупразен. Откакто се помня родители и училище са ме обучавали да отстъпвам мястото си. Аз пък дълги години след пубертета си останах притеснителен и ме беше срам да си отстъпвам мястото. Изглеждаше ми някак високопарно и самохвално: „Заповядайте, седнете на МОЕТО място!”. А и като че ли обидно към човека на когото предлагах мястото си – сякаш му казвах в очите: „Ти си стар, немощен, взел-дал, а аз съм млад и силен, мога и да постоя прав”. Затова не сядах, да не се налага да си отстъпвам мястото.
Вече сядам и не ставам, освен ако близо до мен не се появи наистина възрастен или болен човек. Какво пък, сравнявайки с баща ми, вече съм пенсионер, брадата ми е бяла, косата почти – за кога да чакам? Ако сега не поседя, може и направо да легна – на метър и половина под тревата.
На втората спирка чувам, че от вратата зад мен се качва възрастна жена с малко дете: „Ела, да седнем тук, баба!”. Жената зад мен стана след безапелационното предложение. Детето, по гласа и въпросите – три-четири годишно.
- Бабо, а къде е слънцето?
Слънцето беше от другата страна на трамвая, защото нашите прозорци гледаха на запад.
- Няма го – убедено отговори бабата.
- Ама къде ееее! – упорства детето като всичките си връстници, виждайки огряната улица.
- Мие си лицето и като се измие ща излезе.
- Откъде ще излезе? – няма отговор, след който дете на тази възраст да не може да зададе нов въпрос.
- От банята. Слънчовата майка го е затворила там, защото то не иска да си мие зъбите, да си чисти ушите, да си мие краката… и майката на слънцето го е затворила в банята докато се измие.
- А ти откъде знаеш?
- Аз знам всичко, защото съм учителка.
Сетих се за моята баба. Не беше учителка. И слава Богу!


http://picbg.net/u/23157/30186/362782.jpg


Тема Този филм ме потресенови [re: -дядo-]  
Автор дядo (непознат)
Публикувано21.02.12 11:41



Ако нямате време или търпение, започнете да го гледате от 20-тата минута.

Струва ми се, че светът няма да доживее 2100-та година.



http://picbg.net/u/23157/30186/362782.jpg

Тема Re: Защо?нови [re: EllenDeGeneres]  
Автор kukuviza (минаващ)
Публикувано22.02.12 18:01



УУУУУУУУУУУУУУУУУжас

И аз много я харесвах, но скоро не съм се интиресувала.. трагедия. Добре, че не ползвам огледало



Тема Re: сравнението не е добронови [re: дядo]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано23.02.12 15:22



и аз не разбирам от мъже,
сигурно за тва не си падам по Клуни и Бандерас,
по които маса жени са се побъркали...
съдейки и по личния ми опит съвсем, ама съвсем нищо
не разбирам от мъже...





Тема Re: Защо?нови [re: дядo]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано23.02.12 15:28



думата учителка в нашта работа обичахме да казваме, че е диагноза...


и гледам тук изложено поредното доказателство

горкото детенце...
и как няма да пита като всеки отговор по-откачен от предишния...




Тема Re: Този филм ме потресенови [re: дядo]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано23.02.12 16:03



не знам какво да кажа...
остарях докато гледах...





Тема Да не отварям нова тема,нови [re: -дядo-]  
Автор дядo (непознат)
Публикувано29.02.12 15:41



че да не бие чак толкова на очи присъствието ми на фона на всеобщо отсъствие.

Църквата, поне доколкото знам християнската, недолюбва особено алтернативносексуалните.

А как вие се отнасяте към църквата? А към вярата? Вярвате ли в нещо, което може да се определи като "бог"?

Да почна от мене си - аз не вярвам в бог, свръхразум и всички останали производни.

http://picbg.net/u/23157/30186/362782.jpg


Тема Re: Да не отварям нова тема,нови [re: дядo]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано29.02.12 22:31



В Стария завет изобщо не се коментира женската хомосексуалност. Но и така да беше - не ти е нужна религия, за да имаш вяра. Вярата е вътрешна потребност.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Защо?нови [re: EllenDeGeneres]  
Автор Monica123 (ентусиаст)
Публикувано01.03.12 02:20



Тя верно беше голяма красавица, и много секси !
Ама тези хора защо не си правят операции?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.