Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:50 17.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови  
Автор psyromantic (in your room)
Публикувано07.04.08 13:28



Здравейте!!
Искам да помоля всички,които могат да споделят мнение и експириънс тук,как са спряли меда,след колко време и как са изкарали прочутата метадонова абстиненция,която няoки изкарват по-черна и от дявола,хах.. за себе си,усещам,че имам достатъчно силно желание и мотивация,да се справя.
след известни инциденти в последния месец,последния от който тази сутрин,когато ,по Дяволите, тъпо звучи,чак не е за вярване,но от припряност,или може би така е трябвало да стане,си разлях метадона за цяла седмица,....реших,че това е знак,да се измъквам от тоя джаз вече окончателно.
Вярно,много помага,гарантирам с живота си,че се отразява положително,както физически,така
и емоционално,помага ти да вземеш живота си отново в ръце..но и това трябва да има край...
знам,че мога и без метадон,предишните абстиненции,съм ги изкарвала и след няколко дни,отново съм била на крака,готова да продължа живота си..
затова мисля,че да заменя една зависимост с друга,не е добра перспектива.При цялото ми уважение и възхищение към метадона,като терапия.
Пролетта,вътрешния комфорт и убеденост,подкрепата,вярата,любовта-всичко се е съюзило да ми помогне да го спра.
Но ходя на работа всеки ден и просто няма как да си взема кратка отпуска,да избия абстиненцията,макар,честно казано,да чувствам в себе си силата да го направя тук и сега,дори с риск да ме тресне адко абсти.
Но гледам да постъпя умно,и ще започна да свалям.
Говорих с докотора на моята програма,майка ми се обади,за да потвърди,че пред очите й съм го разляла (оф,получи се идиотски,просто ПАДНА от ръцете ми),а не съм го джаснала на екс,хах...всичките 20 кубика...
Той,
ми се струваше,че няма да се върже...и аз не бих на негово място...представям си какви филми всеки ден му вкарват наркоманите,за да изкрънкат още някой кубик...
Но когато се обади майка ми..(пък се оказа и,че имат днес професионален празник,и двамата,на медицинските работници),той се нави да ми даде каквото съм загубила,да мога да изкарам седмицата. Каза,че ако аз му се бях обадила(при все ангелското ми лице + невинна усмивка)-нямало да ми даде...хах...
...миналият път пък-проблеми с полиция,арести и т.н.булшит..
И всички тези премеждия силно ме афектират и подсилват лекото чувство на зависимост,което обаче право пропорционално на времетраенето на програмата,се увеличава с всеки ден и седмица. Искам,и знам,че мога да спра.
Нека тук,ако има някой(наистина някой,който може да каже от опит,а не да спекулира с "чуто,но неизживяно"
,който може да ми помогне със съвет
,да разкаже за неговата система за
намаляване и спиране,го направи,ако има желание и вдъхновение за това...няма да си измислям собствени дозировки,нито ще импровизирам,ще мина през доктора при всичи положения,но...искам да знам за абстиненцията след мед,как се отразява намалянето и дали се отразява на работоспособността и ентусиазма по някакъв начин.Знам,за всеки е различно....и все пак..наркотиците ни приравняват по странен начин..може би и в лекуването ще си приличаме...
това беше от мен...хубав ден на всички

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Редактирано от psyromantic на 07.04.08 18:08.



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: psyromantic]  
Автор Be Unlimited (непознат )
Публикувано08.04.08 00:20



2006 лятото спирах Метадон в Суходол обаче тогава бях на ниска доза- 40милилитра, т.е. 4 кубика. само за справка в момента съм пак на метадон, но на 26 кубика. Трябва да ти кажа, че рязко спиране на метадона ако си на повече от 5, хайде 6 кубика ще бъде ад. то като чисто физически симптоми е по-малко зле от чиста 'материалова' абстиненция, но гадното е, че ПРОДЪЛЖАВА сякаш завинаги. Пример: изкарах 14 дни запечатка в Суходол на бая бензодиазепини, клоназепам и т.н.; после 12 дни на отворен режим без лекарства (метеш листа, копаеш дупки, терапия ит.н.), след което се самоизписах. Като слязох в София бях изкарал 25 дни без метадон или други опиати и БЯХ ВСЕ ОЩЕ АБСТИНЕНТЕН! И това от "мижавите" 4кубика. Не, като излязох от Суходол симптомите не бяха въобще такива, каквито са например на 3-тия ден след рязко спиране на шанаджийски материал, но сън- 2 часа на нощ (на 25-тата нощ!!!), ако въобще заспиш, вълни и пот яко и т.н.+ както си лежиш и краката ти от коляното надолу сами се движат, правят нещо като минигърчове...



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: psyromantic]  
Автор diamorph (human waste)
Публикувано08.04.08 01:44



метадона е нещо много хубаво, докато не ти се наложи да го спираш ;)

щях да ти кажа да погледнеш forums.opiophile.org ,но гледам, че нещо са го свалили. там половината са на метадон. във всеки един момент има поне 5 човека, които спират, по една или друга схема.

аз следя/пиша из форумите на lycaeum.org, но там сме има няма 5ма с проблеми с опиати, 2ма на метадон има, 1та доста brain-damaged мацка, не знам доколко може да й се има доверие...

______________________________________
exterminate all rational thought.


Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: Be Unlimited]  
Авторpsyromantic (Нерегистриран)
Публикувано08.04.08 07:38




оценявам мнението ти и искрено ти съчувствам за преживяното..
силно е,признавам....
но,извинявай,нещо ми подксазва,че нито докато си бил на 4,нито на 24 кубика,наистина си искал да спреш...ако беше така,нямаше да качиш толкова дозата от мед...не знам как е било с теб,аз също
познавам човек(и то не един),който навремето беше на програма,и то в лудницата,само защото техните са го натиснали принудително да се лекува...а той само се чуди как да се надруса,само веднъж да излезе...да не говорим,че в деня,в който излезе,ВЕДНАГА се надруса с котки и глутет..
...и то след продължително "лечение"...
за себе си научих,че друсането и лекуването са в главата...в тъпата шибана глава...и майната му,метадоновата абстиненция..нима е
по-силна от субститоловата,или от всички субститолови,
и изобщо опиятни,които съм изкарала
,взети накуп....?
за всяко лошо нещо идва край....няма накъде да ходи..хах
освен,когато сам не се запънеш и не поемеш
по същата пътека...лекуваш се,но и ти не знаеш от какво...
аз съм се "лекувала" от зависимостта"търсене на кинти-търсене на дилър"..писвало ми е до Бога...и съм "решавала" да "спирам"..щото нямам нерви,пари,връзка,а навън е леденостудена зима....а не защото съм закачена към дрогата,живота ми е в пета глуха и искам да се оправя......
когато тръгнах да се отказвам окончателно,вече знаех ,че тръгвам да се откачам от всичко свързано с друсането...
има ги много,познавам такива,които наред с меда,зимат и материал..които в леката доза мет не намират никъв кик,баси,и качват дозата до небето...
и аз така правех на няколко пъти,като се случваше изпивах по малко повече,понеже в началото си има лек ефект,няма какво да си говорим...
но да качиш на 26...честно,не мога да си представя как са стекли нещата при теб,че пиеш по толкова...нещо ми подксазва,че едва ли някога си имал наистина истински силната мотивация да се откажеш
и повече никога да не се върнеш към неповторимото блаженство на опиятния кик...сигурно си го правил,много
след първото лечение,а може би и дълго след последното
,макар да се надявам,че си добре сега
...(с 26 куб!!)(без,разбира се,да умаловажавам усилията ти и да спекулирам с това,през които в действително си минал,имаш цялото ми уважение,при всички положения)

********************************************************

добре описваш абстинентния синдром,такъв какъвто всички тук го познаваме...щом предишните пъти,съм го пребуледувала,колкото и забиващо,смазващо и отвратително във всяко отношение да е усещането,и то дни наред..накрая пак съм ставала от леглото и мисълта,че има живот,все пак,се е прокрадвала в съзнанието и...и от там тръгва всичко...отначало...
не чакам с нетърпение абстиненцията,но не ме е страх,не е нещо,което да не съм виждала...щом на три пъти субститола ми е разказвал играта на абсти..едва ли ще бъде по-тежко....
а и да е...от мен си е...важното е,че ще мине...
така всеки ден сама се самонавивам,за да мога все някакси да се оправя...не храня илюзии,че ще бъде лесно,но гледам да не се сдухвам прекалено много...

****************************
аз съм на 3.5 сега.чувствам се ок и на 3.0..по дяволите,даже съм ок и с 2.7..
Чудя се сега,когато разказваш
за ада на спирането,ако си на повече от 6....е,аз не съм....искам да сваля официално на 3...понеже,виждам,съм ок....мина ми еуфорията
от първите дни,когато все още ме "цъкаше"
леко 3.5'цата..умно ли е,на втория месец,
да сваля на 3.0,щом се чувствам ок?
хубав живот ти пожелавам..дано се излекуваш.Успех на всички....




Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: psyromantic]  
Автор klerfe ()
Публикувано08.04.08 21:57



преди да ти кажа аз как го спрях искам да те попитам нещо.От колко време си на метадон.Или по-точно от колко време си в такава програма?



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: klerfe]  
Автор psyromantic (in your room)
Публикувано08.04.08 22:36



от 15 февруари т.г. на следващия ден след последното надрусване със субститол...нямах никви детокси,глупости...пуснах се директно на 3.5 куб мед,за да пресече абстиненцията,в която вече влизах...
от тогава съм всеки ден на толкова...с малки изключения,както казах..зимала съм и по-малко..(и малко повече понякога)...


кажи сега каквото имаш да казваш,любопитна съм.......

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: psyromantic]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано08.04.08 23:21



Изрових ти една стара тема по този въпрос, която си спомням от преди, и е общо взето по тия въпроси - за метадона и спирането...

, това мнение може би ще ти е от някаква полза, а и цялата тема всъщност...виж, може да намериш нещо полезно, някакво инфо...

P.S Всъщност само началните постове са полезни ...нататък има и доста плява - едно досадно тролче се размотаваше тук по онова време....

А има още нещо по темата....


La Hija de La Noche

Редактирано от Amme на 08.04.08 23:36.



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: psyromantic]  
Автор klerfe ()
Публикувано09.04.08 22:04



едва от два месеца??? Съжалявам,но смятам че не бих могъл да ти бъда полезен в случая,тъй като моето лечение с метадон продължи около четири години.Желая ти успех



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!(до klerfe) [re: klerfe]  
Автор psyromantic (in your room)
Публикувано09.04.08 23:01




добре...щом казваш...
мен няма кво да ме мислиш...какво съм аз пред теб? хах...
дано поне на себе си бъдеш полезен с тия четири години лечение....

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!(до klerfe) [re: psyromantic]  
Автор klerfe ()
Публикувано12.04.08 14:12



просто изразих мнение,че едва ли бих могъл да ти помогна с моя опит.Може би някой друг.И още веднъж - успех




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.