Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:33 07.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!(до klerfe)нови [re: klerfe]  
Автор psyromantic (in your room)
Публикувано13.04.08 10:51



klerfe,знаеш ли,че ти вече си ми бил много полезен...по времто на последната ми абститнеция през януари,за първи път влязох в тоя форум...постовете на някои хора,сред които и твоите,ми помогнаха много да зацепя някои неща,стимулираха ме да се раздвижа малко и да взема решението да спра с дрогата. това сте ти, ,диаморф,Галеон,Коцето..Бг_наркоманка...може и да пропускам някой....все емблематични образи,все много скъпи за мен.
така,че ако мога аз с нещо да бъда полезна за теб,за вас,тогава всичко би имало повече смисъл...
от 15 февруари съм чиста откъм дрога..оттук-нататък сама ще се справям...каквото можах да прихвана от вашия опит,това е...за спирането-предполагам е индивидуално...питам,за да знам,за да съм подготвена за това,което идва в комплект със спирането...но каква полза?няма да ме подмине..
благодаря все пак..успех и на теб


***********
п.с. и ако все пак има някой ,който е спрял меда...нека,НЕКА да поства,да разказва....благодаря

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!(до klerfe)нови [re: psyromantic]  
Автор klerfe ()
Публикувано13.04.08 18:44



виж сега,единственият човек който може да бъде най-много полезен за теб,си самата ти.Както съм казвал и преди това е лична битка на всеки един от нас.И тя е всекидневна.Дори сега след толкова години,аз все още казвам за себе си,че съм наркоман в ремисия.И не искам да давам никакъв съвет защото лично съм виждал въодушевлението и радостта на много близки за мен хора които след година лечение с метадон са си мислели ,че са се справили и след това са пропадали още по-надълбоко.Както писах по-горе,аз бях четири години в програмата и първите две бях на една доза (осем кубика),а следващите две намалявах.Просто не бързах за никъде,знаех че вече съм тръгнал по пътя,но също така знаех,че той няма да е никак кратък.Просто такъв не съществуваЧувствах си се съвем нормален човек с метадона и единственните признци,че не е съвсем така,бяха когато не си го взимах по независещи от мен причини (но това е друга тема

).И на 27 декември 2001 година го изпих за последен път и повече не отидох.Така новата година почнах чист.И личното ми мнение,е че това е една дълга битка и няма кратък път.Ще ме заболи ако не успееш



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: klerfe]  
Автор psyromantic (in your room)
Публикувано14.04.08 13:49



Еех,че приятен пролетен ден сред природата...
Хубаво е да се изнесеш за малко извън София...


Смяната на обстановката ми помогна да осъзная основаната причина за силната ми мотивация да спра метадона. Като всички наркомани-активни или спиращи,-идеята за дрогата,за кика,е толкова силно насадена,зациклила,в съзнанието,че дори в ситуация,като мойта,в която твърдо съм решена да спра,има дни,в които идват мисли,така подличко примамливи,а ума се развихря,както преди и съчинява фермани с оправдания и извинения да го направя пак,само още веднъж. Все едно,не го правя,не се друсам,но мисли от подобен тип ме афектират и ми се повдига,честно казано,защото мотивацията ми,сега е моят наркотик за мен.Живея нов живот откакто спрях да се друсам,това го заявявам на 1000%.Иска ми се да продължи вечно,но когато klerfe
споделя,за въодушевлението на хората,които уж са спряли,а след години пак почват,ми се приисква или да не съм прочитала тези думи(макар да знам,че това е реалността),или да осмеля да погледна на себе си като на едно изключение от правилото ,че няма излекувал се наркоман. Не искам да се правя на специална,но,по дяволите,само подобни убеждения,могат да ме задържат да не падна отново.
В началото,метаодна за мен беше една прекрасна възможност,влюбих се в него,повярвах,че мога да се излекувам.Не,че сега не е така,но баналната ми наркоманска глава почва с времто да събужда гладните рецептори,а те да запяват старата песен на нов глас+една много спешъл уговорка,викат ми,хах:"надрусай се!само веднъж!..после си имаш мед,така,че и дума не може да стане за криза..ти си си на мед,ми викат,така че кво толкова...от една помпа няма да се свърши света..я гледай,колко наркомани така я карат.."
Такъв род мисли ми идват...и аз не се пускам,но знам,че наред с положителните неща на метадона,чрез него аз продължавам да поддържам наркоманската си психика,давам и храна...угоявам си я...отвътре обаче. (а както знаем,там,в съзнанието,ако се случи нещо,едно погрешно натискане на дадения бутон и всичко отива по дяволите...защото всичко си идва от самите нас-и зависимостта,и лекуването...
Усещам и,че покрай меда,аз не мога да се откача от наркоманската среда...като се почне от другите,които понякога засичам на програмата..после темите,които разискваме,ако се заговорим,всичко около старите спомени се завърта...Искам да започна да намалявам,и да го спирам,понеже за мене,метадона,започва да служи като убежище,като застраховка срещу криза,при евентулано надрусване,или друсане (понеже се познавам-с един път няма начин да се мине...)
Нямам желание да се друсам,ама хич,грам не ме съблазнява идеята за кик...нито сега,нито след време...
Но знае ли човек какъв трик ще му изиграе ума..
Продължавам да вярвам в успеха на моята програма...понеже имам комбинация от обстоятелства,която ме прави щастлива,както никога не съм била досега...смятам да използвам тоя дар,за да се излекувам.
...не се правя на голяма работа,но мисля,че няма да ми трябват години наред на метадон,за да почна да спирам...мога и сега...започнах да свалям...сега съм официално на 3.0...и е ок.
имам личен въпрос към klerfe:
приятелю,така и не разбрах каква беше твоята схема на намаляне и спиране...интересува ме,ако аз съм сега на 3.0...следващата стъпка на 2.8..2.7 ли да бъде...или може през 0.5 да карам....ти за колко седмици го спря...?
Какво стана с прословутата метадонова абститнеция?Как мина?
Сподели,ако имаш желание...а ако темата те афектира и не ти е приятно-ок,не говори...
И още един въпрос,ако не е много нахално-друсаш ли на тоя етап въобще нещо?
Благодаря,че отговори на поста ми,надявам се всичко при теб да е наред...да имаш силна,хубава мотивация за живот,ЛЮБОВ...даааа..любов ти пожелавам...тя лекува всичко....
Желая всичко най на всички приятели тук,моите миди,със скрити вътре перли,хах...весели пролетни дни..

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: psyromantic]  
Автор БГ_Hapkoмaнka_ (вечно спираща)
Публикувано14.04.08 14:27



Мила майната й наистина на метадоновата абстиненция.Вече 20 дена я избивам с хапове.На програмата не искаха да ми дадат рецепта,защото трябвало с намаляване....хайде бе.Отидох на Одрин и Пиротска-човека си ми изписа хапчета още на първия ден и майната й на метадоновата абстиненция.По-продължителна е,но пасти да яде пред хероиновата,но за това,че всичко е в главата си много права.За съжаление мъжа ми,който също пие хапчета досега няколко пъти друса.Сега съм му дала последен шанс заради детето и в момента,нагълтан с хапчета спи оттатък а аз с "голямата метадонова абстиненция"самичка си гледам детето,че и мъжа ми дебна. МАЙНАТА МУ НА МЕДА,имам дете!!!



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: psyromantic]  
Автор klerfe ()
Публикувано14.04.08 15:28



"...Но знае ли човек какъв трик ще му изиграе ума..." ето това е.Всъщност психическата абстиненция е по-гадната.Нейното лечение продължава дълго време.Всъщност знаеш ли как разбрах че съм се излекувал(ако може така да се каже)Сънувах сънища.Отначало сънувах,че се бода и очаквах вълната(извини ме за архаичния наркоманки жаргон

) и така дълго време.След това почнах да сънувам,че държа дозата в ръка и се опитвам да я изхвърля,но не мога и така докато един ден в съня си я изхвърлих и когато се ъбудих знаех че е време да почна да спирам.Но пък и не бързах за никъде.Целта ми беше ясна и исках да се излекувам.И почнах да намалявам.Отначало един кубик,след няколко мсеца още един и след няколко месеца още един,ама тогава усетих че ми е и кофти,ама съвем малко.Изчаках още няколко мееца и свалих половин и така докато не стигнах до четвърт.Всъщност когато дълго време взимаш,усещаш кога трябва да се направи крачката,независимо в коя посока.(някои я правят в обратната,увеличават си дозата)Колкото до абстиненнтните признаци,почти не съм ги усещал ( е съвем малко,но се трае),но пък като спрях,няколко месеца всяка сутрин първата ми работа лед ставане беше да пия няколко глътки вода.Сега вече не взимам нищо,спрях и цигарите и единственното което ми напомня за това е,че си нося навякъде хепатита с мен.Всъщност съм вирусоносител.Но пък имам най-прекрасната и любяща жена и съм щастлив.И не си мисли,че съм афектиран.По никакъв начин.Просто малко съм тъжен.И тъй като виждам,че съвсем сериозно си решила да се махнеш,ето съвета който ще ти дам : Остави си вратичка за връщане в програмата



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: klerfe]  
Автор psyromantic (in your room)
Публикувано14.04.08 16:58



хах,като каза сън,не мога да не споделя и моя филм...


През годините,докато се друсах и кика за мен беше възможно най-вълнуващото и прекрасно изживяване в света,на няколко пъти се е случвало да сънувам,че ходя и търся,намирам....един път дори бях отчоплила хаповете кодтерпин от скатулата,глутета,и двете в шепата и аха да ги изпия..един път даже ги изпих,но се събудих преди да ме хване....винаги се събуждах...беше ме много яд...друг път помпата е в мен,търся място къде да се уцеля...трети път дори иглата е във вената..и все ми се разминава...псувам съдбата си и ме е яд,че не мога да усетя кик на сън..първо заради кика,и второ заради самия експириънс...(бай дъ уей,аз си падам сънувачка и всяка нощ сънувам много цветно,бъдеще,минало,паралени животи,всичко...)
...И представи си,преди няколко седмици,вече бях в програмата,сънувам,че срещам Навахо и Кремена на попа,бившето ми гадже,и той с мен,сякаш насън назад във времето....обичайните заподозрени...в една мизерна стая готвим,тегля в помпата.по дяволите,помня като че ли се усетих,и си казах :"е-сега тва е сън"...полуосъзнато,полу-не....уцелих се...дойде вълна...доповръща ми се,усещане,подобно на това да изпиеш една шепа кодтерпин+ фенобарбитал в комбинация с някакъв друг отврат-невролептик напр.халоперидол(не знам,сравнявам така,понеже знам от опит какъв ужасен шит могат да бъдат някои миксове),изнервих се ужасно и започнах да крещя на Кремена,на Владо...изкарах си всичкия ужас и хипер гаден дискомфорт от кика на тях...
Това беше моето първо надрусване на сън,и надявам се последно..и на сън,и наяве.
Не съм вярвала,че някога ще си кажа,че се наситих на дрогата...това беше немислимо на времето...за такава като мен,знаех,че единствения шанс да се откажа е да си създам някакъв вид отврат от наркотиците,иначе спасение за мен няма....
Чудя се само,ако кика насън беше доволен,прекрасния кодеинов+глутет,или добърхероинов/субститолов кик,който ме е трещял навремето...дали нямаше да ме афектира да го усетя наново...не знам и не искамд а знам...дори в съня си моето вътрешно се съпротивлява на дрогата...писна ми ве4е...така си живея страхотно...ЖИВЕЯ,а не се влача в агония от ден за ден,надрусана и грозна....отчаяна,самотна...егоистка..зависима до мозъка на костите си..
откакто се лекувам,тези определения важат за мен,но в пълната им противоположност...при това положение какъв по-силен мотив да спра завинаги...
И аз отказах цигарите отдавна...въобще да си здрав е най-прекрасното нещо на света...
сори за хепатита ти,аз не можах да го прикача...но пък здравословни проблеми от друг характер имам(но не е фатално,слава богу)...прекрасно е,че имаш любима жена,това даже е най-хубавото от всичко...знаейки това,аз повече няма да се тревожа за теб...повече няма какво да ти пожелавам,ти имаш най-ценното....
****
Вратичка за програмата не си представям как се оставя...ако искаш ме светни в далаверата.Но мисля,че един път спра ли,повече няма да се върна към меда...
Ако се излекувам,тогава защо да почвам пак меда? А ако почна да се друсам,тогава в себе си ще загубя доверие в програмата,щом след нея аз пак съм в джаза...(макар вината за това да би била изцяло моя)..и пак няма да се върна напрограма.Но знае ли човек..
***
Утре с мойто момче ще си направим разходка по една еко пътека,водеща до един син манастир...щастлива съм,тук и сега,а утре-дълбоко сред природата...
Това лекува много....зарежда с енергия и сила за живот..като приятните мигове,когато си влюбен..като целувките и милувките с любимия човек..като добрата перспектива...
всички имаме шанс за нов живот..стига да го пожелаем...и с мъничко помощ от съдбата...

лек ден от мен



::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: psyromantic]  
Автор klerfe ()
Публикувано14.04.08 17:54



ми всъщност не е от личен опит,но зная че можеш известно време (няколко месеца) да се водиш на нулева доза.Така е на Пиротска.Мой приятел беше така известно време,но пък и това беше преди около две години.Сега не зная как е.Но пък попитай лекуващите лекари и те ще ти кажат дали може така.Всъщност в коя програма си.Зная,че станаха няколко



Тема до БГ_нови [re: БГ_Hapkoмaнka_]  
Автор psyromantic (in your room)
Публикувано15.04.08 10:23



БРАВОООО..


По дяволите всички-наркомани,доктори,агенти-,които с фалшиви слухове за нечувани абстинеции и сякаш,да му се не види,е дошъл края на света,се оплакват,и зашплашват,И СИ ВЯРВАТ,че метадона дава по-гадна криза от хероиновата. Всички тях ги разбирам,защото и мен при известен дискомфорт в тялото,усмивка на лицето не можеш да ми откъртиш и всичко ми е криво..(например когато ми дойде месечния цикъл)...но чак пък толкова...
Аз наистина много ти се възхищавам за това,че намери мотивация да си имаш бебе,понеже тепърва започваш сега живота си наново с него. Аз също си мечтая някога и аз да узрея до подобно решение,и това някой ден и на мен да ми се случи.
Сега си,малко или много,сама с бебето!Много съжалявам,че приятеля ти се дъни толкова тъпо на програмата...надявам се да се оправи...надявам се най-вече да го направи заради теб и детето,колкото до него...той вече не е малко дете...и според мен е хубаво,че си му дала отново шанс,всеки заслужава...но ако не се възползва от поредния шанс,не знам дали някога въобще ще поиска да се оправи.
Та,казваш,вече спираш метадона...а как,ако не е тайна?Ти,помня,не намаляваше преди раждането,така от раз ли спря? И какви хапчета пиеш все пак да не е без хич...сподели,ако искаш...
И казваш,че вече си имаш бебенце...хах..честито! Пожелавам ти да е здраво и хубаво...и ти също...ще си поговорим някой ден в скайп,да кажеш какво име му избрахте..и такива неща...
това е от мен...
живота е хубав!
Свежи пролетни дни на всички!!!

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Редактирано от psyromantic на 15.04.08 11:30.



Тема Re: до БГ_ [re: psyromantic]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано15.04.08 10:30



Аз така или иначе съм тръгнал По ... така че не ми пука много много . Ама предлагам щом кризата е пасти да яде спри аиде е така без нищо да те видим става ли . Ама ти предлагам да идеш в една сладкарница да седнеш да им кажеш че няма да затварят бая време да приготвят няколко тона пасти за кризата че ще има бая да пояде . И после ще ни разкажеш как тая криза е минала само на пасти . Добре де ако е толкова слаба защо един пич скочи от петият етаж щото не можеше да издържи вече на кризата . Няма значение ти ще ни разкажеш някой ден .



Тема Re: до БГ_ [re: koceto22]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано15.04.08 10:38



Абе ко пък пак се раздрънках без да съм го изпитал на гърба си . Знаеш ли псиромантик пожелавам ти наистина успех със спирането на метадона . Ходих да се лекувам във варна и там нали има програма и наистина се нагледах на ужасни работи покрай тоя метадон . От тогава си казах че само на това няма да се качна . Никога не се знае де още не е късно та затова като се заговори за тоя метадон някак от вътре ми се обръща всичко . Съжалявам . Успех ей трупай опит та да има какво да споделиш после като някой друг реши да го спира . Споделянето на двама зависими за това как остават чисти и как преодоляват трудностите има несравним терапевтичен ефект . Лек ден на всички .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.