Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:09 08.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: Xиxи]  
Автор tiranus (непознат )
Публикувано16.01.09 10:42



оба4е има о6те не6то което по4ва да ме притеснява
от както ми по4наха "кризи4ките"имам постоянна температура от 37,6 градуса и нз дали това е нормално от метадона или просто сам настинал.
питам за това понеже про4етох по нагоре ,4е има о6те няколко 4овека които при по4ването на кризите са го полу4или това придружено с остра и суха ка6лица(която са6то я имам)



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: tiranus]  
АвторXиxи (Нерегистриран)
Публикувано16.01.09 12:02



Може просто да е някаква настинка / вирусче, знам ли. Не ми се е случвало да си меря температурата в абстиненция.





Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: Xиxи]  
Автор tiranus (непознат )
Публикувано16.01.09 12:16



премерих я за6тото цялото ми тяло се пе4е6е на бавен оган и не се трае6е направо непоносимо(верно е 4 абсиненция с настинка и температура е наи гадното вазможно не6то при спирането на мета.но 3 дена и температурата ми е постоянна и нз ве4е по4вам да си мисля,4е може и от това да е нз то4но.
не исках да зимам никакви лекарства но по4вам да усе6там умора от 3те дена без сън и квато и да е физи4еска деиност да направя по4ва да меболи по не6то(за сега е само рамото,краста,крака и от време на време прастите на раката)сега си зех нурофен и се надявам малко да ми помогне физи4ески,но сега по4ва да ме притеснява и безразли4ието кам вси4ко и нз как да се справя и с това но 6те се опитам да устоя до краи и да го махна и него завинаги



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: Xиxи]  
Автор tiranus (непознат )
Публикувано16.01.09 17:08



а по бапроса с намаляването,бях го вра4ил на моита жена да го прави псотепенно по 1 мг без да ми казва за това и така дори нзех кога ми е намалени и единственото което си спомнчм бе6е ,4е имах моменти на нервни кризи но саня си ми бе6е ок и даже 4ак днес разбрах,4е не спирам на 2 кубика а на един което си е супер
когато го намалява6 вайна роля играе и психиката така,4е ако има на кои да раз4итате на това по добре го оставете на него 6тото ако не бе6е жената сега о6те да сам на 7кубика



Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!!нови [re: tiranus]  
АвторXиxи (Нерегистриран)
Публикувано16.01.09 17:23



Не знам, всички сме различни но аз не бих могъл да издържа ако някой друг ми контролира дозите. Още от самото начало сам ги контролирах. Разбира се че доста време си пиех малко по-големи дози за щяло и нещяло (особено в началото), но с времето и това отминава.



Тема до klerfe,хихи и другите,които знаят от опитнови [re: tiranus]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано06.03.09 22:19



Здравейте,момчета..и останалите!


Помня навремето,когато бях на едва два месеца след началото на метадоновата ми програма,и мислех,че след като преходът от опияти към метадон стана толкова лесно,тогава и прехода от мед към нищо,ще бъде същия..и бързах да го спирам.
В последствие хихи,klerfe,BG_,и другите ми разясниха,че няма закъде да бързам и единствено в мой интерес би било да си го взимам спокойно,бавно да намлявам и да не мисля за края на терапията докато не се почувствам наистина силна и готова,или поне докато не намаля дозата до супер минимум.
Спрях да се изсилвам и започнах да го давам по-споко.
Продължава да вярвам,че времето да спра меда още не е дошло,но за разлика от мен,моят приятел,от месеци говори за спиране-понякога казва,че просто е готов да скъса с всички психоактивни субстанции,а понякога наистина сгняв,къса,хвърля и казва:"Край,от другия път го спирам!"
Ето,че думите му най-накрая ескалираха и,една година след стартирането на програмата му,той реши от този път да спре.Вчера бяхме в кабинета и аз взех своя мед,а той неговия-Не.Отдавна е на ниска доза-на 2.0,даже в повечето случаи на 1.5,а понякога е взимал 1.5 куб,но разредено,та кой знае с колко малко е карал..?
Днес е добре,понеже от вчера е още ок,депото си казва думата,но мен много ме е страх какво ще стане когато тялото усети липсата на новата доза.
Той искаше да спре най-вече защото смята,че с прекратяването на взимането на меда,ще се спре и с изкушението да го взима на помпа,да взима и други неща,и изобщо за него,меда го държи вързан към наркоманската практика и манталитет.
Аз разбирам доводите на хихи и клерфе,за обратното-меда,взиман разумно,дава едно ного добро начало към чистия живот,и няма закъде да се бърза,но той не споделя това мнение,макар да го уважава.
Обстойно прерових цялата тема за спирането наметадона,всички мнения на всички,с опит и без такъв,в спирането.Но сега,наистина,пиша по истински случай,защото както се казва ножа опря в кокала,и искам да знам какво да очаквам от кризата при спиране на по-малко от 1.5 куб метадон на приятеля ми.
Страхувам се за него и не искам той да страда,бих направила всичко,бих му дала от моя мед,в най-пиковия момент на адската криза (ако има такава,защото все се надявам да мине метър,или поне да не е толкова гадно),но може би ще се въздаржим от това,понеже дам ли му,вземе ли,ще се пооправи,ще си отдъхне и после пак в изходна позиция ще зацикли,и ще трябва пак да мине през всичко.Същото се отнася и за субститол,мст и другите опияти-решил е да кара на чисто,или най-много с хапчета за сън,или нещо друго,доктора ни му е дал рецепта за хлорпротексен,(който обаче не му действа много,понеже той го пиеше "с шепи" по едно време),също и за дебакин хромо(каквото и да е то) и той така смята да кара.
Та въпросът ми е какво да очакваме от кризата при такава доза?
Моля,ако има някой,който има вдъхновение да ми помогне,нека ми пише.
Добре би било да говори от свое име и според опита си,за да е обективно.Различно е при всеки,предполагам,и това дава и доза субективност,но все пак..
Не крия,че се надявам на позитивни отговори,все пак е на малка доза,пък и го обичам,не искам да го сгледам как се мъчи,но ще бъда благодарна на искрени и доброжелателни мнения,пък били те и с лоша прогноза.
Благодаря предварително.
Мисля,че за утре той има някакви милилитри мед останал,и най-вероятно от другиден се започва.Ако той мине през нетежка криза,аз също ще побързам да зануля,защото седя от почти година на 3 кубика,(а знам че мога да карам и с по-малко) от страх най-вече да не ме тресне кризак.Защото и аз не искам години да стоя на мед,при положение,че не съм толкова висока доза,че да си дам години време да намалявам,като хората дето са на 17,20,даже 26 видях някъде тук нейде из постовете...заеби
Ами това е от мен,значи..
Лека и спокойна нощ на всички ви,дано се събудим усмихнати и напълно чисти някоя хубава утрин...свободни и независими от наркотиците


::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: до klerfe,хихи и другите,които знаят от опитнови [re: psyromantic]  
АвторXиxи (Нерегистриран)
Публикувано07.03.09 12:18



При мен най острата част от кризата е между 6-ия и 8-ия ден. Това го изпитах когато намалих рязко - наполовина. Кризите не са толкова остри колкото от хероина. Дори на моменти човек има периоди на "нормалност". Мисля че най гадното е липсата на сън. При хероина това минава за няколко дена, при метадона е доста по-дълго. Но това съм аз - от почти 10 години съм на метадон (макар и на ниски дози).

Но все пак, не си правете някакви филми за това каква криза ще дойде. Психиката е страшно нещо - ако човек чака кризата - кризата идва. Най добре да се занимава с нормалните си ежедневни неща.

Пиши пак как се развиват нещата. Стискам ви палци.





Тема Re: до klerfe,хихи и другите,които знаят от опитнови [re: Xиxи]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано10.03.09 23:58




още,още,още...

ако има други с експириънс по тоя клиничен случай,да поства...

кризата му се започна,така че всичко би било от полза..времетранене,симптоми,лекарства,които биха могли да помогнат,но без да предизвикват закачане....
всичко просто...

мерси предварително

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: МЕТАДОН-СПИРАНЕ!!!! [re: psyromantic]  
Авторlso (Нерегистриран)
Публикувано11.03.09 08:40



Atarax 25mg.-сутрин,вечер
Неуротоп-600 мг.1 кап.вечер
Серопрам-20 мг-1 табл.дневно
Миансерин 30 мг-1/2 табл.вечер
Мелатонин 1мг.-2 табл.вечер
Хепкарзил-2 капсули дневно
Омега3,пчелно млечице-кап. ,мегавитамини.



Тема Re: до klerfe,хихи и другите,които знаят от опит [re: psyromantic]  
АвторXиxи (Нерегистриран)
Публикувано11.03.09 09:22



Лекарства - мисля че единствено бензота ще могат да му помогнат за съня и нервите, в зависимост от тежеста на кризите. Ако ги пие 10-ина дена не би трябвало да има проблеми с пристрастяване. Но най си е добре лекар да му ги предпише. За болките - Ibuprofen действа добре, макар и за кратко време. Ако има проблеми с разтройство - Immodium.

Хранителни добавки - Витамин B комплекс + Омега 3 за по-бързото въстановяване. Не знам до колко са ефективни но няма да му навредят.

За дължината на кризите мога да кажа че при всички е доста различно. По-принцип са доста по-продължителни от тези на хероина, но както писах не са толкова остри. Предполагам че ще е някъде между 10 - 20 дена. Зависи много от метаболизма на човека, продължителноста на лечението...

Най добрия съвет които мога да ти дам е: ако случайно твоя човек стигне до там че да иска хероин - отивайте обратно в клиниката. При всички положения по-добре метадон от хероин.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.