Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:07 26.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема писна ми, ама как само ми писна!  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано09.11.08 13:35



Това е тема писък, това е темата "писна ми" от вся и от всьо.И знаете ли защо, защото винаги съм си поставяла едни такива криви цели, ама не от тези непостижимите, например да стана космонавтКА, не.
Поставям си цели с ясна посока и предписание, но те винаги са порочно свързани с килограмите ми.Това е патология, казвам ви.Човек постоянно търси оправдание за това, че с някои неща от живота си не може да се справи, а с парчето торта можеш винаги да се справиш.Но по-важното е че посли имаш и достатъчната воля да го отгладуваш и си казваш "е, може и да съгреших, но мога винаги да измия това грехопадение с три дни глад, примерно".
Ето от това ми писна, да правя разни неща, защото зная че после може да ми струва петорно усилие, за да поправя стореното.
Какво направих снощи, след поредното плодолечение - 20 дни плод и чай плюс 10 дни захранване.Всичко е о`кей, захранени сме и изпълнени с позитивното чувство, че най-накрая след 4 гладувания...затаеете дъх, прескочих този месец мигренозен пристъп...не, че е късно..но мисля, че ми се размина

Това е добрата новина, както и вътрешното светло чувство, че никога повече няма да злоупотребим с отровите, с мръсотията, която се трупа и вероятно ме води към реакция на организма- мигрена, като не пропускам разбира се хормоналанта предменструална причина.Нищо, затварям си очите и си казвам, ти стори добро дело за организма си обнадеждена, сега дерзай!
О, издерзах и още как- снощи изядох пет такива мънички "ам-ки", то е едно такова не съвсем диетично, със сусам и глюкозен сироп....да, не съм съборила света, но товае първата крачка наобратното.
И изобщо писна ми, защото си казвам, като стана 60 кг. ще се нареди това и това, ще направя онова, ще....ще....ще...трънки и глогинки, с много калинки отдолу, няма такова нещо!
Та, затова ми писна и пищя, защото...другаде няма да ме разберат- от това постоянно съобразяване, от това катерене надолу и нагоре, от това самозаблуждаване, че няколко килограма отгоре са виновни за лични неуспехи, несгоди.Улавяш се за 5 излишни кила и твърдиш пред себе си гузно, мазно и тъпо, че като ги свалиш и рааааз, нещата ще се подредят.Никак обаче не е възможно това, защото познавам малцина наднормени, които имат къде по-успешен живот...е, поне така изглежда отстрани, иначе само те си знаят къде им стискат обувките
Защо пиша тази тема ли, тя не е изпълнена с типичните за този клуб съвети, зная.Но по-важното за мен винаги в този клуб са били не рецептите, не дори споделеният опит как и колко килограма, а точно това, че мога винаги да се облегна на момичетата и няколко момчета тук и да зная, че ще ме прочетете и вътрешно ще кимнете, че ...да...знаете всичко това, но въпреки това, това е положението и да ме побутнете напред, когато ми се иска не встрани, ами направо назад....ама толкова назад моме обнадеждено, че чак да не се върна.
И друго, онзи денчета една статия...мили Боже, една жена висока 174 см. тежала 60 кг. и това било ужасно, защото всички я приемали за дебела, а във форумите, където потърсила мнение дали са прави околните, пишещите отвърнали категорично, че може да е пълничка, но и за нея има влакове.
Та, какво да кажа...никога няма да стана толкова слаба, че да ме нарекат слаба по тези стандарти, защото извинявайте, но за моя си ръст, според тези стандарти трябва да тежа 48 кг.Че аз толкова тежах в пети клас, честно.
Угнетена се защурам и попадам тук, в нета, на таблицата за изчисление на
д-р Дюкан, да се свети името му!
Попълвам старателно доста смислени тест и калкулирам...о, невиждан резултат- трябва да тежа 71 кг., а в момента съм 65 кг.Слава на месото, слава на Франция- аз съм слаба, ама никой не ми вярва:))Защото според някои стандарти аз не съм приятно женствена, аз съм дебела.
Та, пищи ми се и това е моята тема писък, защото има някои неща, които никога няма да успея да променя, но се боя и че никога няма да приема- битката с килограмите.
Дали се харесвам...о, да...но това не е достатъчно, нали
Много ми бе драго отново да попиша на вас и за вас и много се надявам да намирам всички ви в чудесно здраве и бодра кондиция, но ако на някой му се пищи- да заповяда с мен



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано09.11.08 14:14



Но нали най важното е, че ти я водиш и то доста успешно тази битка. Не се ядосвай, ти си герой. Ето виж 20 дена си била на най хубавата и най добре изчистваща диета-за организма. Успяла си и да се захраниш. Е случва се да хапнеш макар и малко от забранените неща- ти си човек и ти душа носиш. Мерките са ти чудесни и съм сигурна, че изглеждаш чудесно. Дори си мисля, че си кльощава. Сложи една усмивка. Не бъди мнителна към външния свят и се раздавай. Вярвай ми ще се намери кой да откликне. А колкото до мен, аз все още не съм стигнала твоите манекенски размери, защото съм много по слаба от теб-по воля. Но като се сетя и аз как се чувствам след гладолечение и поглъщане на кроасан с шоколад -например,мисля , че те разбирам. Ти поне лесно се отказваш от сладкото или въобще не го ядеш. Хайде стани сега отиди до огледалото,погледни порите на лицето си и ще видиш , че и една черна точка няма да намериш там-именно защото си правила курс на гладолечение.След това погледни тялото си-облечи си изкрящо розавата блузка, сложи червило и покани любимия на гости.



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.11.08 15:10



И аз да попищя малко

.
Че нещо пак се овълчих и все от утре се вземам в ръце и все си говоря, какво толкова полезно има в пустия неаполитаски сладкиш с филирани бадеми, млечен крем и пухкава сметана и съм толкова гневна на себе си, че накрая от яд го изядох целия! И днес отперих три часа във фитнеса да ми дойде ума в главата! И ми идват едни щури мисли в главата я Дюкан, я Емилова или пък някакво хапче чудо!
Ама ще ми мине.

Надявам се поне. И се плаша, колко бързо мога да се подхлъзна пак надолу в мълчаливото преяждане до болка. Тайничко само аз и храната.




Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано09.11.08 21:15



толкова до болка близко и познато ми прозвуча написаното от обнадеждена,че не се стърпях да споделя порочния кръг ,в който съм се завъртяла от седмица..от миналия петък съм на добър режим за отглеждане за коледа-много храна (предимно шоколади)и много сън,за да не мисля за издевателството в/у собственото си тяло..и в момента вече се чувствам като свинче със звънче..всеки ден се заричам,че минавам на лечебен,пречистваш глад и ям като за последно...
дано утре е наистина ново начало...



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано10.11.08 02:08



По въпроса с жената, на която казали, че на 60 кг била пълничка, имам и аз да кажа нещо. Напоследък си седя повече вкъщи и от съклет правя набези по разни сайтове за запознанства (ама само си говоря, да не си помислите нещо

). Та тези ми флиртове с нета ме доведоха до откритието, че българският мъж ХАЛ ХАБЕР си няма от това що е то нормално тегло за жена!! Повечето обяви съдържат нещо от сорта на: "Търся жена от 170 до 190 см. висока и от 40 до 55 килограма тежка". Дълбоко убедена съм, че ако тия ми ти мъже срещнат жена, висока 1.90 и тежка 40 кг., ще побягнат с индиански писъци в обратна посока. Някой обаче е пуснал мълвата в мъжкото съсловие, че жена над 59 кг. е дебела и всяко число, започващо с 6+ е дяволско и срамно и уважаващият себе си мъж не може да има такова шестоцифрено нещо до себе си Наскоро моя позната разправи една история, да се смееш ли, да плачеш ли. Дочула, как един борец се хвали на друг с новата си кола. Обяснил му, че (едва ли наистина де) седалката до шофьора била модифицирана така, че ако мацката тежала повече от 60 кг., направо я катапултирала навън (самият борчо, естествено, бил към 870 килограмов и неговата си седалка не била модифицирана ). Та на мене пък ми писна от дебели, необгрижени, запуснати мъже, свято вярващи в легендата за 45-килограмовата манекенка, която заслужават.



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано10.11.08 09:59



Божееее, абе хора, живейте си живота бе, не си го тровете с глупости!!!

Защото според някои стандарти аз не съм приятно женствена, аз съм дебела.

Извинявай, ще споделиш ли кои са тези стандарти и кой точно ги е определил???



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: Ayame]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано10.11.08 10:02



190/45 кг - това не е ли определение за позаслабнал скелет???

Всяко тяло изглвжда различно разбира се - много често съм определял на пръв поглед дадена жена като дебела или слаба, но по-късно при обстоен поглед виждам че това не е така. Например жени с кръгло лице изглеждат по-пълнички и обратното. Мисълта ми е, че не може да се даде точно определение от сорта: при ръст Х сантиметра нормалното тегло е У килограма... щото някои жени изглеждат добре в тези граници, а други - не... но ще ме прощават - на почти 2 метра човек да кажеш, че трябва да тежи 40-45 кг, това мисля е повече от нелепо...



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: Blake]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано10.11.08 11:05



Божееее, абе хора, живейте си живота бе, не си го тровете с глупости!!!

Ох, за мен това не е мания да съм манекенка, затова си се стремя да се въртя около 65, при ръст 165. Малко позакръгленка, но пък чак толкоз! Но съм била и 100 и зная какво е, и от здравословно и от емоционално и социално и прочие естество. Имам проблем със ставите и можете ли да си представите какво допълнително натоварване са 35 килограма ежеминутно носене.
И да! искам да си живея живота, да съм в здрава и с тегло в някакви разумни граници. Обаче как да си овладея апетита мамка му!



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано10.11.08 11:42



здравей,безподобна!
не успя ли да го овладаеш(апетита)?аз,благодарение на всички вас,до сега-го озъптявам.и ме е яд,че не съм гладна,но пустия навик-ей тъй,да се опита в огромни количества всичко..
освен да си основем групичка за овладяване на апетита...



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: Blake]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано10.11.08 12:21



Ами нелепо е, я :) Но я влез в Елмаз или други такива места и ще видиш как много мъже явно чувстват тая пропорция като нормална :) Радвам се, че поне ти не мислиш така.



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: cc]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано10.11.08 14:23



Моят апетит няма нищо общо с чувството за глад. Аз мога да ям по всяко време и във всякакъв ред. Например малко еклер, после супа, после салата, бисквити, готвено зеле.
Изобщо ужас!
От години гледам да се храня ниско въглехидратно, НО преди известно време реших - аз съм човек общо взето разумен, време е да съм като нормалните хора, ще си хапвам по малко от всичко, което ми се яде, ще се вслушвам в организма си кога е заситен, няма да преяждам, ще продължа да спортувам.
Всичко ОК, ама от ден до пладне с добрите ми намерения - 1 месец що годе добре, хапва ми се торта, добре и полвин парченце, хапва ми се пица - добре хапна си едно парченце, днес тъй, утре тъй и какво да му слушам на моя организъм, той иска само баници, торти, баклави, пици и понички! И то в голямо количество по всяко време! За един месец качих 3 кг и вече не кръжа около 65, ами коло 70! Та от "утре" ще си свия сармите и по утъпкания път.



Тема безподобен организъм:))нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано10.11.08 18:31



безподобно е всичко у теб и най-вече чувството ти хумор



Ама толкова да е вярно това- "и какво да му слушам на моя организъм, той иска само баници, торти, баклави, пици и понички! И то в голямо количество по всяко време! "Аз бих казала само "Амин!":)))))



Тема моето не е мнителност, анови [re: yoanence]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано10.11.08 18:33



дълбоко отегчение от начина ми на живот и това центрирано съществуване около кантара....крава да бях, по-рядко щяха да ме теглят!



Тема факт е че камерата и фотообективитенови [re: Ayame]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано10.11.08 18:40



добавят килограми , казват към 4-5 кг.Вероятно заради това се изисиква от тези момичета да бъдат под 50, в краен случай 55...не зная, не искам и да зная-защото при ръст 176 см, дори да се отнемат 110 см. от ръста, което е по френски стандарт- пак прави 66:)



Тема кой определя стандартите ли,нови [re: Blake]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано10.11.08 18:42



например....вие, мъжете?





Тема Re: моето не е мнителност, анови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано10.11.08 21:12



Но ти поне си изминала мноооого голяма част от пътя с тази борба. и може би си вече в края-така че не се отказвай. А аз съм много , много след теб. А най лошото е , че тъкмо тръгна напред и не след моного дълго пак съм се върнала назад. и много бързо става и свалянето и качването на тези проклети килограми. Ти си героиня. И какво пък толкова , че един път си си позволила да си хапнеш сладко или десерт. Нали един път не е решаващ. Важното е ,че след това можеш да спреш и да се контролираш. А при мен действа закона -без едно мога ,но с едно не мога. И сигурно това е психолигичния момент. Преди няколко дена комшийката ми каза-ами то това се контролира-яденето имаше впредвид. И аз на теория го знам ама на практика само силните го могат.



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано10.11.08 21:20



Аз искам да постигна твоето. Постигала съм го, но и бързо съм го връщала. Изглеждам много прилично и предизвикателно. Това е най сладкия стандарт. А аз си мислех , че желанието за хапване позамира след като с месеци си привиквала организма си да се храни ограничено, за да получиш най накрая тези 35 килограма надолу. Т.е борбата с чревоугодието си се оказва голям и много труден за борба грях и страст от демона.



Тема нека те поправя, не 35 кг. надолу,нови [re: yoanence]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 01:37



а 50 кг. точно

.

...а демоните ми, те са доста повече от една обикновена храна, може би и заради това съм ги потушила преди време именно с нея- но те си остават в теб винаги, независимо какво променяш.Те се движат не из мастните клетки, а из мозъчните



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: oбнaдeждeнa]  
Авторпиcaнчe (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 03:08



И на мен ми писнаааааааааа, на трътката( много смешна дума), ми писна



Обаче от днес съм на плодово чаен режим 20 дни

Обнадежденаааааааааа, много те харесвам!!!
Ще ми стискаш ли палци докато пискаш ?!





Тема Re: писна ми, ама как само ми писна и на мен!нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор тopтичka (шоколадова)
Публикувано11.11.08 08:53



Човешко е миличка това което си направила...всички го правим, не сме роботи. Знам, че вече си направила необходимото и няма последствия от амки -те. Ти повече от всеки друг тук си доказала, че си боец. Чудесно е, че този път си покорила мигрената!!! Дано никога повече не се появи.
Хубаво е, че отвори тази тема макар и много да сме говорили за това
" постоянно съобразяване, от това катерене надолу и нагоре, от това самозаблуждаване, че няколко килограма отгоре са виновни за лични неуспехи, несгоди. Улавяш се за 5 излишни кила и твърдиш пред себе си гузно, мазно и тъпо, че като ги свалиш и рааааз, нещата ще се подредят" - за съжаление повечето сме в този омагьосан кръг. Затова трябва да се говори и то със съмишленици.
Желая ти всичко най хубаво и пиши по честичко!



Тема Re: безподобен организъм:))нови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 09:15



Знаеш ли, не ми пука за тези 3 килограма, не ми пука за едно парче торта, не съм се вманиачила, знам че на моите 39 години и 54 месеца няма да съм с манекенски мерки (щото ще ми се отрази на лицето

).
Но много ме е страх, че няма да мога да спра, обхваща ме паника просто. Не ме успокоява факта, че не съм само аз, напротив май става пандемия затлъстяването :(.



EdnaPiklaKaza:
Диета "Преди диета от утре"

Всички дават идеи какво да ядем по време на диета, но никой май не ни казва какво да хапнем в деня преди да започнем диетата. Ако днес е денят, в който сте решили да започнете диета от утре, и ви се иска да се подготвите за дните на мъчение като заредите тялото си обилно с енергия и цялото възможно чувство за вина... то горещо ви препоръчвам диетата "преди диета от утре". Тя е разработена от мен в продължение на години постоянни и последователни опити. От много време съм всеки ден на тази диета, за да може да изготвя най-доброто меню за най-добри резултати. Особеното при нея е че дните не се наричат първи, втори или трети ден, а всички дни са кръстени "ден преди диета от утре". Препоръчва се преди да минете на нормална диета, да удължите тази възможно най-дълго във времето, за да има наистина за какво да гладувате после, а и наистина да изглеждате зле, за да се амбицирате към промяна.

Опитът ми показва, че по време на диета "преди диета от утре", хората са по-спокойни, щастливи и удовлетворени и когато я спрат стават озлобени, бледи и изнервени.

С тази диета ще се подготвите за тежките дни по време на класическа диета!
Ще постигнете резултати без спорт и хранителни добавки. Гарантирано!

Ден преди диета от утре

Закуска - мляко с какао или капучино с мед, 100 гр от любимия ви шоколад, ако не обичате шоколад, то го заменете с еклери или тулумби (по избор). Има хора, които се изпъпчват от сладко - ако сте от тях, хапнете повечко - пъпките могат да подействат като силно стимулиращо средство да преминете на класическа диета "от утре".

Късна закуска - ако са останали еклери ги дояжте. Към тях и кофичка кисело мляко 3.6% и нагоре масленост.



Обяд - отнема време за приготвяне, но ще ускори резултатите от диетата изключително ефективно още на първия ден ше почувствате промяна. Менюто е пържени картофи, омлет със лук и срене, 3 филии топъл бял хляб, намазани с масло, 50 гр луканка, 1 кебапче и 50 гр руска салата. Може да си позволите и не повече от 2 халби бира.

Пред следобедна закуска - 100 гр бирени фъстъци в легнало положение. Не е препоръчително да четете книга, хабят се много калории, може да си пуснете филм.

Следобедна закуска - парче кекс с някаква газирана напитка.

Вечеря - 3 парчета баница със пълномаслено сирене.



Късна вечеря - 0.500 ml вино със 100 гр осолени фъстъци и един еклер като финал.




Mоже да повтяряте това меню всеки ден. А може и да променяте менюто стига да запазите количествата и да не се изкушавате да спортувате.

Други препоръчителни храни са всички видове тестени и сладки изделия.

Надявам се тази диета да ви помогне да се убедите, че наистина ви е време да минете на диета от утре.

Успех!

[url=http://www.ednajenakaza.com/dieti-i-sport/dieta-'predi-dieta-ot-utre'/?wap2]източник[/url]



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторMary (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 10:37



И защо страдаме така? кой ни "набута" в тези граници - от толкова до толкова ти си жена, а от толкова нагоре....какво си? нещастно същество,лишено от пол и мразещо себе си, подтиснато, гладно и понякога озлобено? това мъжете ли го направиха с нас? Съгласна съм да се "истезаваш" с диети за да се чувстваш физически здрава, но само и само да се набуташ в тези граници от-до, където е казано, че си жена.....направо си е гадничко. Дори да се докараш до мерките на някоя мумия, ТОЙ ако не те обича наистина пак ще ти намери "твойте слаби места". Всъщност в момента съм озлобена срещу мъжете и по други причини, но това е за друг клуб.





Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: Ayame]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано11.11.08 12:19



ъъъ, тук възниква въпроса колко от мъжете в България влизат в Елмаз, че да си правя статистическа извадка на тяхна база

то такива обобщения "по принцип" твърдят, че всички мъже харесват високи по 2 метра манекенки от по 40 кг и с цици с размерите на средноголеми дини, ама действителността е доста далеч всъщност.



Тема Re: кой определя стандартите ли,нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано11.11.08 12:21



ъъъ, извинявай, кои НИЕ? Аз ли? или бай Пешо тираджията, чийто камион е облепен с плакати на Саманта Фокс? Или някой пишман-чалгаджия, за когото Гергана (примерно) е най-секси съществото на света?



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано11.11.08 12:25



всъщност чудесно си представям какво чувстваш и ти, и ставите ти, поради факта, че и аз съм на плюс с 30-40 кг.





Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: Blake]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 14:05



И после дебелите били мързеливи. Ами не е точно така и на най-добрия спортист му сложи една раница с камъни около 30-50 кг или пък направо една торба цимент (че поне да има полза) и го опни да бяга 2-3 км ще го питам дали няма нужда от кислородна бутилка. Или пък качвай стълби - ама как да стане като бедните ми колена вземат да скърцат и после не мога да си събера краката.
Сега съм вече с 30 кг по-малко, но пък съм носила постоянна тежест толкова години наред и иди ги оправи старите ми кости. Ами ако пак стана толкова?

Мали, мали ...



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: Blake]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано11.11.08 14:53



Хехе, не казвам всички. Обаче и не казвам само в Елмаз - дадох го само като пример, дето пише черно на бяло. Иначе имам например един приятел, много умно и свестно момче, който веднъж с мистериозен ужас в очите разправяше как бившата му приятелка ударила 60 КИЛОГРАМА!!!

Тя беше към 1,70 висока и, понеже съм я виждала в този страшен за него период, си изглеждаше наистина супер. Искам да кажа, че много, ама много мъже се плашат като чуят някакви цифри, които в мъжката митология значат "ДЕБЕЛА" и които в действителност много рядко означават това!!! Мисля си, дали няма да почнем да крием килограми както преди са се криели годинките?! Като сме си хубави, на кой му трябва да се разсейва от цифрички?!



Тема Re: кой определя стандартите ли,нови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 15:56



Аз знам!
Митю Пищова!



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: cc]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 18:13



Как е друже при тебе?
Днес бях режимна, поне до тук. Сега се чудя как да се прибера и какъв план да направя та да не омета хладилника. Първо ще мина през магазина и ще си купя риба тон, та като ми падне пердето поне това да омета като втора вечеря, а иначе съм запланувала омлет с гъби и салата краставици.
Ох, да взема да не се прибирам ли?
Хайде със здраве и без апетит.



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: пиcaнчe]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано11.11.08 20:51



Аз започвам с теб



Тема Re: нека те поправя, не 35 кг. надолу,нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано11.11.08 20:55



25 килограма за колко време се свалят с гладолечението. Знам съсъ сигурност , че не се постига от първите 20 дена на плодове и чай и последеващо захранване разбира се. Но ако сега направя 20 дена глад ,кога пак мога да ги повторя. след колко време. Не беше ли 3 месеца поне да минат от последното гладуване.



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: yoanence]  
Авторпиcaнчe (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 21:46



Наистина лииии?!



Толкова се радвам, защото започвам от месец и все се издънвам на 3 , 4 ден

И вече наистина ми писна...трябва обнадеждено да започнем, надявам се да се побутваме взаимно:)))



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано15.11.08 09:57



Хе, прочетох темата в Мъжкия клуб, поразрових се в Елмаз.ком и ... не знам какво да кажа.Вярно, че обшеството ни е консуматорско и живеем в пазарна (за БГ - битпазарна) икономическа реалност, но двойният стандарт тук вилнее със страшна сила. Да допуснем, че в Мъжкия са до един аполоновци; е, в Елмаз има и снимки, и профили с инфо. Не се ли усещат, когато описват себе си като:
Мъж
Височина:181
Тегло:91
Телосложение:Малко над нормата


@2

Височина:170
Тегло:80
Телосложение:Нормално


@3

Височина:180
Тегло:105
Телосложение:Малко над нормата


@4

Височина:173
Тегло:77
Телосложение:Нормално


търси жена

Височина: от 150 до 172 см
Тегло: от 45 до 60 кг
Важна ли е външността:Важна
Важен ли е интелектът:Важен
Телосложение:Слабо, Нормално, Атлетично


или

Търси:Жена
Възраст: от 30 до 38 г
Височина:Няма значение
Тегло: от 45 до 62 кг
Важна ли е външността:Маловажна
Важен ли е интелектът:Важен
Телосложение:Слабо, Средно, Нормално, Атлетично


или пък

Търси:Жена
Възраст: от 27 до 36 г
Височина: от 155 до 177 см
Тегло: от 45 до 68 кг
Важна ли е външността:Маловажна
Важен ли е интелектът:Важен
Телосложение:Нормално






Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: fractalz]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано15.11.08 10:49



Има и още по-фрапиращи случаи

Въпросът е, че няма мъж, който да си каже: "А, ами аз съм 100 кг., дебел съм, за нищо не ставам, няма да свалям хубавите мацки", както ние, жените сме свикнали за себе си. Не, те си казват: "Заслужавам най-доброто и ще го имам". Ама странното е, че мацките не изискваме от тях съвършенство, както те от нас!!! А трябва!!!



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.11.08 16:25



Прочетох те и това, което си написала, ме отвежда до една друга тема от неотдавна... Мисля беше начало от Обърквация, а после премина в "Има ли преуспяли дебеланки" или нещо такова. Дали вече не е време да признаем, почти всички, че мъките са напразни, или поне - със съвсем временни резултати, и да се попитаме отново СТРУВА ЛИ СИ? И още - КАКВО ЩЕ НИ СТРУВА?

Не съм прочела другите отговори, извинявам се, ако съм повторила някого.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: Ayame]  
АвторБeзпoзoбнa (Нерегистриран)
Публикувано15.11.08 16:36



"Въпросът е, че няма мъж, който да си каже: "А, ами аз съм 100 кг., дебел съм, за нищо не ставам, няма да свалям хубавите мацки"
Е не е точно така, мъжете също имат своите комплекси в т.ч. и килограмите, но и те като нас обикновено ги прикриват с ирония и се правят, че не им пука. Например забелязвам, че във фитнес залите рядко идват дебели мъже.

"Ама странното е, че мацките не изискваме от тях съвършенство, както те от нас!!! А трябва!!! "
Тук мисля, че е даденост - жената е красива и мила, тя ще е майка на красиви бебета. Мъжът е ловецът - силен, осигуряващ прехраната, даже според мен мъжът не трябва да е много красив, някак много ще ми е женствен. Погледни само някои известни двойки - богати и недотам красиви мъже и млади барбита.
Говоря по принцип, всяко правило си има изключение разбира се.



Тема струва ли си е различно от писна ми,нови [re: yниKaлнa]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано15.11.08 17:11



едното е въпрос, при това Хамлетовски в своята същност, а другото е констатация, която не изключва усилията на един човек да се поддържа в прилични норми, когато му се иска да потъне във вана с ванилов сладолед и кокосови бонбони.
Ясно казах от какво ми е писнало, но най-отговорно заявявам, че възприемам себе си като човек с очарователни недостатътици, на чийто фон изпъква прекрасно силният ми дух, надеждата в Доброто и даже вярата в любовта.
Не съм дебела в момента, това е видно и за мен, и за околните- на мен ми писна от непосилните изисквания на околните, които преди да изискват, дори не мислят.Няма начин да си висока 174 см. и да тежиш 45 кг., това е против всякаква човешка природа и единственото, което си струва да признаем, че всъщност никой не си пада по кльощави жени или мъже.
Колкото до преуспелите дебеланки, няма такъв филм- жената преуспява не благодарение на килограмите, а въпреки тях- защото така сме устроени и защото можем да се борим с всичко, когато го пожелаем.Не хленчим, не крънкаме и не избягваме нищо- просто напред, а ако понякога унием, то е защото е дошъл миг за униване, за самосъжаление и дълбока тъга...всемирна една такава, струва ти се, че този път ще се откажеш от всичко...После преминава, надиташ се бавно и се усмихваш отвътре, защото да, струва си всяко едно усилие да се чувстваш в кондиция, здрав и смислен в намеренията.
Разбира се, всяка мания само по себе си е унищожителна- както да дебелееш, така и да худееш в несвяст.
Няма напразни мъки на този свят и дори не съм сигурна, че наградите ги раздават в друг- още тук ги получаваме, дори онова живо чувство, когато се събудиш сутрин в леглото и усетиш леко вдлъбнат корем навътре и няма ни грам вкиснат вкус в устата от злоупотреба, в макар и малки размери, на храна.
Струва си, струва си всяко едно човешко действие, което цели мир и себеусъвършенстване- това важи и за професиите, и за диетити, и за спорта, и за родителството, и за приятелството, и за любовта, и за всичко.

Считам, че всеки сам избира как да се чувства, както и цената се заплаща еднолично- така, че решението в какъв вид ще съществуваш си е само твое.
Друг е въпроса, че понякога писва, защото дори най-разумните се поддават на суетата за перфектност....когато няма нищо по-красиво от едно несиметрично лице, хубаво в своята уникалност- вместо пълната симетрия, която напомня за току-що ударила матрица.

Мога да пиша и още, моето е епидемично





Тема пише ми се, но тук предимно се говори за Дюкан,нови [re: тopтичka]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано15.11.08 17:20



което е направо тенденциозно, защото ето- ни една Дюканка не пише в други теми...като някаква месоядна клика сте, девойчета и скоро ще ви пораснат кучешките зъби и тогава узък за свалените ви килограми- всички ще ви гледат само в зъбките



Шегувам се, аз подкрепям всички хора, които имат воля и търпение да променят статуквото, независимо от начина, който избират за това- стига той да е почтен.Само казвам, че в клуба ни се предъвкват едни и същи неща и аз рядко се сещам какво различно да ви кажа, та да предизвиквам да ми отговорите

Ти все още си ми любима тортичка, само където избягвам да си пипам пощата, по едни съвсем други причини и затова и не съм писала, но скоро и това дело ще бъде поправено- поздрави от мен и брадичката горе



Тема аз пък забелязвам други неща:))нови [re: Бeзпoзoбнa]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано15.11.08 17:22



понеже ти ходиш на фитнес и сега това ти анонсиране в ника, че си БЕЗпоЗОБНА, аз съм в напълно спокойствие за твоите метаболизми и правилно възприемане на спортуването!





Тема Re: пише ми се, но тук предимно се говори за Дюкан,нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор strangebrew (8 по Рихтер)
Публикувано15.11.08 19:38



Тогава няма да си признавам, че и аз съм дюканка.


Тази тема е чудесна, но огромна и няма да успеем да в разнищим, струва ми се.
За да не пускам отделен постинг от 2-3 реда, по повод въпросите на Уникална:

Уникална, нищо лично, но трябва да ти кажа, че тонът ти е обиден. Не разбирам толкова ли е необходимо да повишаваш собствената си самопреценка, като подценяваш интелигентността на събеседниците си? След като сме точно в този клуб, очевидно е и се разбира от само себе си, че търсим промяна и подкрепа да я постигнем, а не оправдания да не го направим. Още по-малко *по-добре да го премълча*.

П.С. Обнадеждена, извиняваи, ако съм те засегнала; от невнимание не забелязах, че звучи двусмислено - не е насочено към теб. Комбинирах 2 коментара в едно и се получи кофти. Успех в кампанията с писенце и другите.

Редактирано от strangebrew на 15.11.08 21:35.



Тема Re: аз пък забелязвам други неща:))нови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано15.11.08 19:53




Дори и случайната грешка е потвърдила отношението ми към разните химии - аз съм си една натурална "спортистка".



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: Бeзпoзoбнa]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано17.11.08 10:53



Например забелязвам, че във фитнес залите рядко идват дебели мъже

Аз лично не намирам причина да ходя във фитнес зала, и то поради няколко причини - първо - нямам време, второ - личното ми мнение е, че фитнес залите (особено мъжките), са посещавани предимно от дълбоко комплексирани същества от мъжки пол, които по никакъв друг начин не могат да изпъкнат, освен чрез мускулите си. Не знам дали гледате "Сървайвър" или "Биг Брадър" например, там е пълно с подобни екземпляри, които си мислят, че като направят малко бицепс и плочки на корема, всички мацки трябва да им падат в краката и да ги молят за внимание. Не знам дали забелязвате и какво става по време на игрите в "Сървайвър" - здравите мускулести агенти първи отпадат в състезанията за издръжливост, щото мусклулите им са само фасада. Я да ми дойде един 80-килограмов мускулест левент, да му вържа 2 торби цимент (по 25 кг всяка), за да стане колкото мен на тегло, и да тръгнем по някоя планинска еко-пътека на 3-4-5 часов поход, интересно ми е дали ще изкара и 20 минути преди да падне като пребит. Да му видя "здравите" мускули колко ще му помогнат! А аз примерно това си го мога и го правя 24 часа в денонощието в продължение на години



Колкото до профилите в сайтовете - искам да ти кажа, че аз лично съм висок 1.95, и 100-105 кг ми стоят толкова добре, че изобщо не изглеждам дебел.



Тема при този прекрасен ръст,нови [re: Blake]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано17.11.08 17:26



килограмите са си съвсем добре... и извинявай, но няма нищо по-страшно от слаботелесен мъж, направо ме е страх от тях- така, че проблемите със стандартите определено си остават в женската половина на човечеството, мъжът трябва да е висок, силен и да има маса, повтарям маса- а не мускули от въздух.



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: Blake]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано18.11.08 10:20



Мнението ми относно времето за спорт е малко по-различно, но не искам да се хвърлям в спор.
Сигурно си прав за комплексите на тези мъже с плочките, но пък другите също страдат от комплекси. Във фитнес залите съм срещала и много мъже, които много малко работят с тежести, основно бягат на пътеката. Освен това уважавам упоритостта, защото за да се направят плочки е необходим упорит труд, отделено време и хранителен режим.

Колкото до профилите в сайтовете - искам да ти кажа, че аз лично съм висок 1.95, и 100-105 кг ми стоят толкова добре, че изобщо не изглеждам дебел.

Това е мнооого добър резултат, доколкото си спомням беше около 140 килограма! Респект!

Редактирано от Бeзпoдoбнa на 18.11.08 11:23.



Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано18.11.08 22:01



ъъъ, всъщност съм си 140 все още... застудяването ме изненада със зверски глад. иначе, 105 бях преди 5 години, и знам за какво иде реч.



Тема Ето го виновника значи :(нови [re: Blake]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано19.11.08 10:04



Верно ли от студа? Направо съм обезумяла напоследък, настървена съм да дъвча нещо постоянно, дори няма значение дали е нещо апетитно и дали съм гладна.


Решила съм, да организирам тайфата и да походим 3-4 дни по баирите.



Тема и аз съм постоянно гладна, не знаянови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.08 18:37



кой е виновен и дали студа, но съм постоянно гладна- много и ме се похапват само "гадости"!
...което не значи, че си го позволявам





Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор fenixx (scorpio)
Публикувано06.12.08 11:29



Здравей Обнадеждена


Не съм влизала тук от не помня кога и кого виждам на първа страница - теб .
Нямаше как да пропусна да се обадя , защото винаги си ми била симпатична .
Всеки е имал такива терзания , но те бързо отминават при едно преглеждане на старите албуми .

Поне при мен действа - като се видя преди няма храна , която да си струва да се върна назад .
А за другото , че достигането до определени кила не помага да си решиш проблемите .
Поне на мен ми помогна , защото ми даде сили да се боря , даде ми желание за живот ...
Когато ми е много трудно се отдавам на две неща - фитнес и книги от типа за положително мислене .
И двете ми помагат , просто на различни нива .

I`m not a bitch , i`m The Bitch !

Тема Re: писна ми, ама как само ми писна!нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор Malvina*** (новак)
Публикувано07.12.08 02:00



Има ли мъж около теб или още го търсиш?



Тема колко приятно, Феникс:)нови [re: fenixx]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано12.12.08 12:28



Много се радвам да те зърна отново


Добре дошла и да, някои неща в този клуб са неизменни- обнадеждена и ..Дюкан:)))
Иначе, така е....пътят назад обезмисля този напред, ако си позволиш този лукс, но на мен ми е писнало така или иначе, от много неща- даже и от световната криза.
Понякога не намирам причина да продължа и както скоро отбеляза моя близка- ти просто грешиш фундаментално, зашото винаги търсиш причината да продължиш извън себе си, а не вътре в теб.Може и да е така, но е факт, че няма килограми, които да ме научат да върша нещата за и въпреки себе си:)

Много се радвам, където те видях... за мен ти си свързана с едни времена на много борба и то ефективна.Пожелавам ти топло и весело посрещане на празниците и дядо Коледа да ти тупне през комина с огромен чувал с подаръци



Тема Горе главата!нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор;-) (Нерегистриран)
Публикувано12.12.08 15:41



Горе главата! Всичко ще бъде добре.
Тук намерих много интересни мисли:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.