Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:04 21.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Отслабвам с Дюкан 16  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано18.08.08 13:44



Протал е диета, която не налага големи лишения, не предполага измерване на храните и пресмятане на калориите и дава пълна свобода на консумиране на някои разпространени хранителни продукти.
Протал не е просто диета, а разширен план за отслабване, който може да се приеме или отхвърли в своята цялост. Този план се дели на 4 последователни фази:

Протал І
Ударна фаза на чистите протеини, която позволява светкавично отслабване, на практика не по-бавно от онова, което се постига чрез гладуване или чрез приемане на протеини на прах, но без недостатъците на тези два метода.

Протал ІІ
Смесен период на протеини, редуващи се с протеини+зеленчуци, през който постигате желаното тегло.

Протал ІІІ
Режим на запазване на постигнатото тегло, предназначен да предотврати явлението, при което всяка бърза загуба на килограми, организмът проявява тенденция да ги възстановява с още по-голяма бързина /т.нар. йо-йо ефект/.
Период на голяма уязвимост, чиято продължителност е точно 10 дни за всеки свален килограм.

Протал ІV
Накрая и най-вече – период на окончателна стабилизация, почиваща на една съвсем проста защитна мярка, която не изисква големи усилия и е задължителна за запазване на постигнатото тегло – един ден от седмицатадиета, която трябва да се спазва всеки четвъртък, до края наживота и която е достатъчно ефикасна, за да бъде приета.


УДАРЕН ЕТАП - Ч И С Т И П Р О Т Е И Н И : От следните категории храни можете да консумирате колкото желаете без никакви ограничения и колкото ви се прииска.Разрешено ви е и да ги смесвате.

Постни меса
Това са : телешкото, говеждо и конско

Говеждото - всички части, които се пекат във фурна или на грил, а именно- стекът, филето, ростбифът,забранени са рибицата и котлетите, които са прекалено тлъсти.
Телешко: позволени са шницелът и частите за печене: котлетите също могат да се консумират, след като се отстрани тлъстата им част.

Свинското и агнешкото са забранени през ударният период, през който трябва да се приемат възможно най-чисти протеинови храни .

Можете да приготвяте месата според вкуса си, но без масло, олио, сметана нито дори олекотена. Най-препоръчителното е печенето на скара, но тези меса могат да се пекат и във фурна и да се варят.
Каймата също може да се консумира, стига да е от чисто месо и мазнинноста и да не надвишава 10-15 % . Препоръчително е да е от шол, и да е смляна пред вас.

Дреболии/карантия/: От тази категория е разрешен черният дроб-телешки, говежди или птичи, както телешкият и агнешкият езици, които не са тлъсти. Колкото до говеждият език- консумирайте му само върха, който е най-постната част. Черният дроб е ценен с високото си съдържание на витамини, които са изключително полезни през период на отслабване, но за съжаление е богат и на холестерол, поради което се изключва от менюто на предразположените към сърдечно-съдови заболявания.

Риби: За тази категория храни няма никакви ограничения. Всички риби са позволени, все едно дали постни или тлъсти, пушени или сушени, може и консервирани в собствен сос, без олио.
Може да се свари в бяло вино и подправки, да се опече във фолио,на скара...но без мазнина!
Морски дарове: всички ракообразни и всички миди:
скариди,омари, раци, лангусти, лангустини, стриди, миди, рапани, охлюви.

Птиче месо:
Всички птици са позволени, с изключение на птиците с плосък клюн - патицата и гъската, но при изричното условие да се консумират без кожата.

Постни шунки: Шунки със съдържание на мазнини м/у 2 и 4 %.
Традиционната шунка и джоланът не са разрешени, както и беконът, който е още по-тлъст.

Яйца: кокоши, пъдпъдъчи - те се консумират твърдо сварени или рохки, на очи,на омлет или бъркани в тефлонов тиган-без мазнина.

Обезмаслени млечни продукти - кисело мляко, извара и сирене. Тъй като в България няма достатъчно обезмаслено сирене, отдаваме предпочитанията си към обезмаслената извара и оставяме сиренето за трета фаза.

Минимум литър и половина вода дневно. Водата е много важна!
В количеството течности влиза и Кока-кола лайт или Пепси лайт, безалкохолни напитки с не повече от 0,8 калorии на чаша в зависимост от предпочитнията и нуждата от сладко, също така, чаят, кафето.



ВТОРИ ЕТАП - протеините от ударния +
ПОЗВОЛЕНИ ЗЕЛЕНЧУЦИ:

Домати, краставици, репички, спанак, аспержи, праз, зелен фасул, зеле, гъби, керевиз, копър, всички видове салати, , тиквички, чушки.
Да се внимава с количеството въглехидрат в зеленчуците, като напр. в морковите и цвеклото, където той е повече.
Забранени са нишестените зеленчуци: картофи, ориз, царевица, грах, бакла, леща, нахут. Без да забравяме авокадото, което много хора смятат за зеленчук, а то е плод и то много мазен. Артишокът също трябва да се избягва.
Важно: През смесената фаза на диетата не трябва да се добавя никакво олио/зехтин/ в салатите. Зеленчуците не бива да превишават като количество протеините – те са добавка към тях.

ДОБАВКИТЕ

Обезмасленото мляко- прясно или на прах може да подобри вкуса или да посгъсти чая или кафето, както и да участва в приготвянето на сосове, кремове и др. подобни.
Захарта е забранена.
Оцетът, мащерката, копърът, лукът, магданозът и всички подправки са не само позволени, но и препоръчителни.
Лимонът може да се използва изстискан върху рибите и месата,но не и като лимонада.
Солта и горчицата са разрешени, но в умерени количества. Могат да се заместят с горчица без мазнини и захар и диетична сол.
Обикновеният кетчуп не е разрешен, но има диетичен- без сол и захар, който можете да употребявате в ограничени количества.
Олиото и зехтина не са позволени.
Алкохолът е забранен.


РИТЪМ НА РЕДУВАНЕТО- Най-ефикасният и който най-добре съответства на психиката на дебелия човек е 5/5. Това означава- 5 дни на чисти протеини, 5 дни на протеини и зеленчуци.Този ритъм дава най-добри резултати.
Друго решение е ритъмът 1/1. Този ритъм е подходящ за хора с наснормено тегло не повече от 10 кг.То може да се приложи като почивка след ритъм 5/5.
- 2/7 е за хора с малко килограми за сваляне.
Вариант на 2/7 е 2/0, тоест 2 дни чисти протеини дневно и 5 дни нормално хранене,но без прекаляване.Този режим и този ритъм подхождат най-много на жени с целулит,които често са слаби в горната част на тялото и закръглени в ханша и бедрата.
Вариантът 4/3 е удобен за спазване, тъй като смесените дни се падат в края на седмицата и е препоръчителен на по-дълго режимстващи - за разнообразяване на схемата.


Трябва задължително да се приемат овесени трици. Целите са две: облекчаване на отделителните функции (запекът традиционно съпътства този род хранене) и увличане на калории. Има няколко варианта: разбъркани с вода или с ниско-маслено кисело мляко, най-вкусни са вложени в кекс или палачинка. Могат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема.

Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударната и Смесената фаза. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд, вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа, още по – добре.

ТРЕТИ ЕТАП /преходен режим/:
Продължителността на този преходен режим зависи от свалените килограми – 10 дни на свален килограм.
Ако сте свалили 20 кг, ще трябва да спазвате режима двайсет пъти по 10 дни, или 200 дни, или 6 месеца и 20 дни.
На тази база всеки лесно ще изчисли колко дни го отделят от окончателната стабилизация.
Имате право на следните храни:

- протеиновите храни от ударния период;
- зеленчуците от смесения период;
- 1 порция плодове дневно, с изключние на бананите, гроздето и черешите;
- 2 филии пълнозърнест хляб дневно;
- 40 кашкавал на ден;
- 2 порции нишестени нрани на седмица;
- агнешко бутче и печено свинско филе.

Всичко това увенчано с
- две гала вечери на седмица.
Но и задължително и неподлежащо на обсъждане с:
- 1 ден седмично ударен режим на чисти белтъчини.
Позволените плодове са : ябълки, ягоди, малини, пъпеш, диня /по един резен!/, грейпфрут, киви, праскова, круша, нектарина, манго.
Имате право на всички видове термично обработени сирена, като избягвате ферментиралите – камамбер, рокфор, козе.
Нишестените храни, които са предпочитани в низходяща градация – пълнозърнести макарони, кускус, качамак, булгур, цели житни зърна, леща, боб, грах, нахут, накрая ориз и картофи.
Новите меса са вече агнешкото, свинското и свинската шунка.
Два пъти седмично имате право на гала вечеря, когато ще можете да консумирате всякакви храни, особено тези, които най-много са ви липсвали през периода на отслабването.
Но трябва да спазвате две важни условия – никога да не си сипвате повторно от едно и също ястие и никога да неси приготвяте две последователни гала хранения. Следователно всичко може, но в единствено число – една салата, едно предястие, едно основно, един десерт, един аперетив, една чаша вино.


ЧЕТВЪРТИ ЕТАП: - окончателна стабилизация.

Включване на всички храни. По един ден седмично задължително само на чисти протеини. Трае цял живот.

Как действат белтъчините?
1. Чистотата на белтъчините намалява калорийният им принос.
2. Усвояването на белтъчините е придружено от висок разход на калории.
3. Чистите белтъчини намаляват апетита
4. Чистите белтъчини засилват съпротивителните сили на организма
5. Чистите белтъчини позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата.


Съветите на д-р Дюкан

Никога не спазвайте диета, препоръчваща по-малко от 60 до 80 г чисти белтъчини. Освен ако не желаете да ограбите мускулите си, а кожата ви да увехне. Белтъчините позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата. Белтъчините се усвояват трудно. За усвояването на 100 калории трапезна захар организмът ви изразходва само 7 калории. Усвояването на 100 калории масло или олио ви отнема 12 калории. А за да усвоите 100 калории чисти белтъчини, ще изразходвате цели 30 калории. Изберете сами!
Пийте много вода. Водата пречиства организма и подобрява резултатите от диетата. Съчетанието от вода и чисти белтъчини оказва мощно въздействие върху целулита. Забравете какво са ви говорили бабите ви - пийте вода, докато се храните.
Водата засища. Яжте от разрешените храни, колкото искате и толкова често, колкото ви се ще, и никога не прескачайте ядене. Мислете за това, което ядете - усещанията, предизвикани от храната, се улавят от центъра на засищането в мозъка. Яжте бавно - когато се храните бързо, намалявате количеството усещания, които стигат до мозъка ви.
Яжте студени храни и пийте студени напитки винаги, когато е възможно. За да ги усвои, организмът трябва да ги затопли и следователно да изразходва калории. Обливайте се с хладка вода. Ако останете под душа две минути, организмът ви ще изгори 100 калории само за да затопли тялото ви, а това е калорийният еквивалент на 3 км ходене пеш.
Откажете се от асансьора. Стойте прави колкото можете повече. Ходете целево - прибирайте се вкъщи пеш, ходете на пазар или на гости със собствените си крака.


Редактирано от Dorchester на 02.09.08 13:19.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
Автор Kukita ()
Публикувано18.08.08 15:34



Здравейте мили дами! Почти пропуснах цяла тема, но държа да се включа отново и да напомня за себе си

. Не се задържам у дома (ееех, хубаво е да си отпускар) и сега, наминавайки, се включвам. От разходки насам-натам из страната, срещам доста големи затруднения в спазването на режима (особено в редуването на протеинови и протеиново-зеленчукови дни) и резонно, нямам почти никакво движение в килограмите. Ама нищо, още малко е лято, и ще го оплзотворя до край . Искам само да пожелая на всички стартиращи спазването на режима успех, на всички останали също, и стискайте палци след следващото ми завръщане да имам с какво да се похваля в нашата чудешна таблица!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
Автор slan4itze (непознат)
Публикувано18.08.08 16:30



ne6to ne razbrah, ima li problem?Sorry no sam nova i zatova mi trjabvat malko nasoki!Predvaritelno blagodarja



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: slan4itze]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано18.08.08 17:19



Слънчице, добре дошла в темата. Няма проблем да пишеш при нас, само недей отваря цяла нова тема за въпросите си, задай ги тук.

В клубовете на дир.бг е желателно да се ползва кирилица. Ако нямаш на компютъра, ползвай възможността KREDOR - цъкаш в квадратчето EN и избираш кирилицата.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
Автор lodka_v_moreto (новак)
Публикувано19.08.08 14:28



Честита нова тема! Итабличката се е увеличила с нови редове! Желая успех на всички , и нови ,и стари!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор lodka_v_moreto (новак)
Публикувано19.08.08 14:45



Специално за Дебеланка добавям:
крайната ми цел е 62, а сега съм 64. Това се получава по следния начин - спазваш режима 4 месеца, стигаш до 64, остават ти още 2 кг до заветната цел.Обаче напада те цялата рода със семейни тържества и съблазни, след това те пращат една седмица в командировка, съвсем да му изтървеш края, после си 1 седмица болна с хрема и диария, просто си се заразила, защото у нас цялото семейство го изкара тоя вирус. И в един прекрасен момент отваряш книгата и четеш Дюкан, който казва, че ако има изпитания, по-добре да запазиш постигнатото, отколкото да се стремиш към невъзможното и накрая да развалиш всичко. Решаваш и минаваш в трета фаза. В третата фаза не съм наддала нито килограм, колебая се около грамове, но протеиновият четвъртък намества всичко. Задържам килограмите вече втори месец и не е трудно. Както пише и Мартина В качва се малко и после се връщаме на основната цифра. Так че не се безпокой, според мен в трета фаза също има трудности със съблазните, но общо взето е по-лесно.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: lodka_v_moreto]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано19.08.08 20:24



Здравейте всички Дюканки!Драго ми е на душата от постигнатите резултати и ги споделям и в новата тема.Имах за цел да сваля 10-15кг,свалих за 50 дни 13 от тях и то без много усилия.Понеже оченцето човешко е ненаситно мисля,че ако сваля общо 18кг ще е по-добре.И сега си се харесвам,станаха ми дрешките любими,в които не смеех и да мечтая,че ще вляза...
Дорче,не пиша за таблицата щото ако видите моя ръст ще се кикотите до припадък-как мога да се харесвам на 77килца,ама си е факт.На 49г съм,но стегната и пропорционално развита,бюстът/моя гордост/понамаля,ама пак го бива/пълни шепи/Не знам как да направя и пратя снимки,та сами да прецените,че ме бива/?!/Компютърно грамотните ми деца са по чужбина в момента и аз не мога да го докарам дотам...
Дано малко ви развеселявам с моя пост-моето чувство за хумор ми помага много
в живота за всичко
Забравих нещо много важно-в понеделник почвам работа на ново място желано много от мен-чакам със самочувствие,защото сегашната ми визия се харесва на мен самата,а пък и добронамерени и не дотам познати ме хвалят с "новото тяло"
Желая на всички ви да се харесвате,резултатите да са ви стимул и да стъпвате гордо и напето!Толкова ми помогнахте и толкова съм ви благодарна,че ви има,милички!!!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Paдa]  
Автор tonkisss (непознат)
Публикувано20.08.08 10:44



Здравейте искам и аз да се включа във форума. Моята история е: тежа 68кг., висока съм160см. на 29 години .
Искам да сваля около 10-15кг. Постигала съм резултат с гладуване, но това не е работа - после съм си връщала килограмите, а е и много трудно психически и физически.
Режима на Дюкан ми допада и мисля да го започна. Гласно искам да си обява нормите, за да ме впишите и мен в табличката някой ден. Имам само един въпрос. Последно може ли през протеиновите дни да се яде обезмаслено сирене (видях че има вече на Култура) или не може?
Желая успех на всички и на себе си.
С повече усмивки към режима.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: tonkisss]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано20.08.08 13:22



Незнам доколко е обезмаслено сиренето на Култура, защото на киселото им мляко с големи цифри пише 0,1 % масленост, но с малки буквички пише, че има 3.6 % растителни мазнини! Така, че чети добре етикетите.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано20.08.08 14:58



tonkiss, Рада, момичета, не разбрах дали и какво да пиша в таблицата...



Безподобна е права, съмнителни са нашите сирена. Няма такова, което да е с достатъчно ниска масленост за да отговаря на критериите на Дюкан.
Има Екскуиза фитлайн крема сирене, което е нискомаслено, но пък с малко захар... Всеки решава за себе си, но не се препоръчва сиренето за 1-ви и 2-ри етап. Сори.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
Авторrealthing (Нерегистриран)
Публикувано20.08.08 16:45



Здравейте на всички:)

От много време ви чета но до сега не съм писла...искам първо да ви поздравя за постигнатите резултати на тези които са постигнали идеалното тегло.) На тези които им остава ( като мен) много килца за сваляне, кураж:)

от днес започвам и аз Дюкан...толкова много четох за него че се навих най-накрая...

Само имам няколко въпроса:
1. Киселото мляко, как стои въпроса с него? пише че е позволено, но то има доста въглехидрати, дори и да го взема обезмаслено.

2. Месото и рибата не са ми от любимите неща на тази земя...ям ги, но бързо ми омръзва. За това исках да попитам, какви алтернативи за чисти протеини препоръчвате? Примерно пилешко, мляко и яйца нямам нищо против да хапвам. Нещо друго има ли което са мога да си позволя?

3. Прочетох че кокакола light може? наистина ли? За първи път виждам диета с кока кола ...

Да видим как ще ми се отдаде:)



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: realthing]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано21.08.08 09:31



Здрасти.


1. Киселото мляко НЕ Е с много въглехидрати. Все пак, в следващите месеци, ако стигнеш до момент на плато, ще се наложи да го намалиш. За начало, общо до 1 кг млечни на ден е препоръчително. В това число 250 мл прясно мляко. (Ей тук са многото въглехидрати.)

2. Пилешко и яйца са в основата на дюканското хранене. Ако не обичаш телешко, никой не те кара насила да го ядеш. Пуешко може... знаеш там списъка. А най-вече можеш да се спасяваш (за разнообразие, а й за по-евтино) с дреболии - пил. дробчета, сърца и воденички. Яж повече извара - това е пък манна небесна.
Най-хубавото нещо в режима е рибата. Освен дето се отслабва с по-бързи темпове, когато ядеш много риба, си набавяш повече мазнини - обаче позволени мазнини. Така организмът не губи откъм своите есенциални нужди.

3. Може кола лайт, както и други газирани без захар. Само помисли колко изк. подлсадител тъпчеш в организма, мен това ме възпира от големи количества такова подслаждане. Първата ми кутийка подсладител от преди година, сега е до половината.
Водата е супер важна, не забравяй. Успех и питай тук.
Още нещо, измери си мерките с метър и си направи снимка.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано21.08.08 09:56



Дори здравей отново.Аз най после имам с какво да се похваля за нашата табличка-след толкоооова време още едно килце надолу(стават -22 кг).....лек ден желая на всички и повече усмивки







Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: bobi786]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано21.08.08 11:25



Поздравления!!!
Готово.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: realthing]  
АвторДeбeлaнka (Нерегистриран)
Публикувано21.08.08 12:54



Здравейте отново,
аз нещо зациклих и искам да питам къде греша.
Започнах диетата на 10.05.08г.Имам да свалям 35 кг.От ударната фаза 10 дни ,свалих 4 кг.След това 12 дни,нито грам,Вече бях решила да се отказвам,когато започнах да свалям бавно и по-малко,за около месец 6 кг.Така свалените станаха 10кг.От тогава до днес вече 45 дни не съм свалила нито грам.Защо?
Ям само позволените храни,нито веднъж не съм си позволила нито грам нещо забранено.
За деня изяждам ,3 лъжици трици/те не ми действат,и се чудя да ги спирам ли/,накиснати в малко прясно мляко.Останалото до 1 чаша го пия с кафе.Това за закуска
Към 10,00 отварям една кола лайт от 1,5 л.
Обяд 250 гр.пилешко + 2 яйца
Вечеря отново 250 гр.пиле + 1 яйце -вечерям към 18,00
ако ми прегладнее вечер към 20,30 една кофичка Верея с калций
Разбира се колата си я изпивам.
Къде греша?
Много ли ям ?
В дните когато мога да ям зеленчуци ,за обяд си правя млякото с краставица на таратор,а за вечеря месото с домати.
Преди време питах ,дали се качват килограми,защото вече си мислех да се откажа ,а от 15 септември започвам работа в ново училище и ми се искаше да изглеждам по-добре.
Дано не съм ви досадила с дългия пост.
Желая ви приятен ден



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Дeбeлaнka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано21.08.08 13:20



Здрасти, мила Дебеланка.
Чудя ти се, как издържаш на това еднообразие. На твое място всеки би искал да се откаже.

Искаш съвет, но не знам дали ще ме послушаш. Яж ПОВЕЧЕ. По-солидна закуска + две междинни. Ако не всеки ден, поне през ден РИБА. Включи ИЗВАРА. Вместо колата, пробвай два дни подред да изпиваш по 3 л чиста минерална или чешмяна ВОДА. Това дотук е проверено, не ти говоря врели-некипели. Направи тези четири неща, които съм писала с главни букви и сподели тук, моля те.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
Авторrealthing (Нерегистриран)
Публикувано21.08.08 15:30



Здравейте пак:) днес ми е втори ден, за сега не мога да се оплача, добре върви:)

Имам чувството че ми пада кръвното обаче....възможно ли е?

Благодаря много за съветите - мисля че кокаколата ще я откажа за сега поне:)

По отношение на рибата...хич не обичам риба...само риба тон в зехтин, а както прочетох, не може мазнина:(

Ще се измеря:) и пак ще пиша:) благодаря много че ви има:)



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Дeбeлaнka]  
АвторXeй (Нерегистриран)
Публикувано21.08.08 15:57



спри колата веднага - нищо газирано или полуфабрикат в кутия - само прясно изцеден сок и вода - без алкохол също - може да наблегнеш на извара и риба както вече са те посъветвали - и дроб (телешки пилешки) също - малко калории и много полезни вещества (най-вече витамин В12, който на мен ми липсва) - успех в новото училище - по какво преподаваш ако не е тайна?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Xeй]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано21.08.08 16:01



Прясно изцеден сок от какво?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано21.08.08 17:16



Здравейте и от мен . Ако имах сили много бих се радвала на още едно килце в историята. Ще се опитам поне на него да се зарадвам,че иначе нещо много грижи ми се събраха. Дорче ,ако ме прочетеш поправи ме в табличката(тя пък не ми се отваря). 72кг.
realthing нормално е да ти пада кръвното.Тези няколко дни в началото има такова нещо,но до седмица ще се оправи. Направи си айран със сол. То и жегите спомагат. Не ми се яде нищо.Насила хапвам. Ама пък сега му е времето. След няколко месеца ще има да мечтаем за топличко.
Успех ви желая и хубави мигове.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано21.08.08 17:18





...от лук, би могло защото само това е позоволено в ударния...

Сега, сериозно. Сок - не.
Риба тон - има в собствен сос. На този етап не сме открили друга риба на българския пазар, която да няма олио. Ако някой открие, веднага да свирка. И снимка и преразказ на съдържанието, също. Моля.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: caни]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано21.08.08 17:30



Ей сега, ще коригирам, Сани. Поне ще променя табличката на моя компютър. А сървърът на prikachi.com, където стои актуалната табличка за клуба, днес нещо е зле и не бачка. Сигурно ше си видиш промяната утре. Сори, но това не зависи от мен.


Иначе честито килце и повече поводи за радост ти пожелавам.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: realthing]  
АвторДeбeлaнka (Нерегистриран)
Публикувано21.08.08 17:37



Ето ме пак,
колата я пия,защото ми пада кръвното,по принцип съм с 60/90,но сега в жегите пада още и ми става лошо.Извара не обичам,а рибата ми е много мазна и не мога да я ям без хляб.Може ли да я хапвам с палачинка от трици ?
Ще се опитам да спра колата,но ако пия толкова много вода за да ми се нормализира кръвното,не трябва да излизам от тоалетната.
Стискайте ми палци да успея.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Дeбeлaнka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано21.08.08 17:54



И аз съм с ниско кръвно. Сани правилно ти каза, помогни си с айран със сол. По-добре действа от колата. Колата и кафето вдигат първо долната граница на кръвното, което пък хич не е добре. Рибата може да я комбинираш със сос с подправки. Триците е желателно да се консумират преди обяд. Водата я дръж непременно на нива над 2 литра, щом не се чувстваш добре в момента.

Трик за изварата: размачкай я с 1-2 с.л. прясно мляко, променя се и става много вкусна. Можеш да добавиш вътре малко сол, зелени подправки и малко парафин, както и чесън (ако обичаш, но след като ти се оправи кръвното).



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано21.08.08 18:36



Ама веднагически ти отговарям има Скумрия в собствен сос и някаква сьомга, ама много е гадна брррррр (потрисане), не е от оная розовата сьомга дет` като се сетя и само преглъщам ли преглъщам. Иначе скумрията бива.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано22.08.08 10:04



Имам отличен спомен, че колежки-дюканки са коментирали явлението "Скумрия в собствен сос". Ето: "Със ситни букви в съдържанието присъства и растителна мазнина абсолютно винаги" - цитат от бг мамма. Затова исках препис на съдържанието. Сьомгата не съм я срещала.



Отивам сега да проверя дали е пробачкал prikachi.com.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано22.08.08 10:16



Ех тези ситни букви!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
Авторrealthing (Нерегистриран)
Публикувано22.08.08 10:34



Добро утро на всички дюканки:)

Още един ден успешно мина, хехе:) Вчера, като невидяла, изядох 1 цяла кофичка (500мл) кисело мляко. По принцип сол не ям въобще, така че не си сипах сол. Днес се събудих по-добре - едно кафенца с малко мляко и готово.Правя си еспресо, и в самото кафе слагам съвсем малко сол. Пия много вода и така мисля че ще успея да поддържам кръвното ОК

Сега малко информация за мене:) висока съм 169, тежа 80 кг:( знам че е ужасно много:(

Никога не съм била слаба, но цял живот съм тежала около 59-63 кг. Проблемът дойде изведнъж, оказа се хормонален ( след като пих едни противозачатъчни, които за по-малко от месец, без да сменям навиците си, ме надуха с около 10-на кг.) едва след като се случи това ми направиха изследвания ( нещо което трябваше да направят преди да ми дадат хапчетата, не мислите ли?), но вече беше късно.

След много опити да отслабна, изпитах на собствен гръб ефектът йо-йо - отслабвах 2 кг, вдигах 5, отслабвах 3, вдигах 6...и така до 80 кг!!!

Накрая реших че стига толкова играчка с моето тяло и започнах да ви чета. Принципно не съм много по месото нито по рибата, не че съм вегетарианка, но просто не обичам много месо. Но прочетох че хората са много доволни, и най-важното, без неимоверни усилия, после мога да поддържам сваленото:) за това и започнах диетата на Дюкан:)

Освен това, за първи път в този форум срещнах хора които третират \"нормално\" повечкото килограми - обявили сте официална война, и без срам но с много желание и стъпка по стъпка се приближавате към заветната цел. Искрено се възхищавам:)

Ще пробвам да се регистрирам, за да съм един от редовните участници:)

Хубав ден на всички



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: realthing]  
Автор realthing (непознат )
Публикувано22.08.08 10:42



Вече съм регистрирана официално:)





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh (доста по-втален)
Публикувано22.08.08 11:45



Здравейте на всички бивши, настоящи и бъдещи Дюканки!


Помагайте! Аз го зациклих нещо! От около мецец не съм мръднала надолу, даже за последната седмица качих 300 г. Ужас!!! Не съм се отклонила и на милимунда от режима, вода пия като за световно! Мъж ми го превърнах на водоноска, ама не помага! Не съм в цикъл, не съм прегрешила, почти спрях млечните, минах на риба /почти/ и на бяло месо от пиле, но не помага! Не искам точно сега да влизам в трета фаза, имам още за сваляне! HELP!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: mecopuh]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано22.08.08 11:54



В никакъв случай трета фаза, Мече. След това ще ти е адски трудно!

Просто не се отказвай... Много дългичко става при теб... знам. Сигурна съм, че още малко да устискаш, и после ще паднат две наведнъж, вярвай!


Уф вече се чудя... последни мерки, авторски, от Дюкан - увеличаваш ходенето. Студени душове. Ледени напитки, смучене на лед. Това последното ми се струва гнусно, но... може пък да действа.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Редактирано от Dorchester на 22.08.08 11:57.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh (доста по-втален)
Публикувано22.08.08 12:59



Благодаря за подкрепата!
Не, че се бях запътила да влизм в трета, ама четях Дюкан и реших да пиша и на вас!

Вече ми писна от този кантар! Преди месец му смених батериите и от тогава ми е сърдит- не ще да показва по-малко и това е! Заходене - ходя, аз не съм спирала, на тия жеги забравих какво е топла вода, щото на всичкото отгоре то и отвътре ми е горещо /ЕГН/, водата дето я пия стои в хладилника, в работата климатика е на 18 о, за да влезеш в стаята първо разгонваш пингвините и т'ва е! Не и не!!!
Виж, това с леда не съм го пробвала, но ще опитам - красотата изисква жертви!

Редактирано от mecopuh на 22.08.08 13:03.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: mecopuh]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано22.08.08 14:20



Два варианта:
1. Кантарът се е повредил при смяната на батериите, и показва само последно измереното тегло.


2. Задържаш вода. Нормално е - жега.

Виж на мерки мърдаш ли.



Тема Как да се справя с проблема?нови [re: mecopuh]  
Автор tonkisss (непознат)
Публикувано22.08.08 14:20



Здравейте, много ми е мъчно, за една седмица съм ходила по голяма нужда само веднъж и то като пих зелен чай. Триците не ми помагат


Посъветвайте ме нещо.



Тема Re: Как да се справя с проблема?нови [re: tonkisss]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано22.08.08 14:23



Ако имаш предвид нормален зелен чай, а не китайския Сание - нищо не ти пречи да го пиеш всеки ден, щом ти помага.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Wildberry]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано22.08.08 14:43



В отговор на:

1. Кантарът се е повредил при смяната на батериите, и показва само последно измереното тегло




Виж, за това хич не се бях сетила.

Що се отнася до жегата и водата... не ми е ясно как се получава. Може ли малко теория?

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Как да се справя с проблема?нови [re: Wildberry]  
Автор tonkisss (непознат)
Публикувано22.08.08 14:43



Не, става въпрос точно за Сание. Купила съм и билката. Знам че е силен и не искам да прекалявам.



Тема Re: Как да се справя с проблема?нови [re: tonkisss]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано22.08.08 14:45



Течен парафин в сосове и салати пробва ли?

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Wildberry]  
Автор mecopuh (доста по-втален)
Публикувано22.08.08 14:51



Кантара не е повреден. Това беше първото, което проверих. Виж за водата си права - чувствам се като плондир. Не знам как точно се случва, защото си посещавам 00 нормално!





Тема Re: Как да се справя с проблема?нови [re: Dorchester]  
Автор tonkisss (непознат)
Публикувано22.08.08 15:01



Отидох да си взема течен парафин от диетичния магазин и жената която продава ми дръпна една лекция, че бил много вреден и аз се отказах. Затова не съм го пробвала.



Тема Re: Как да се справя с проблема?нови [re: tonkisss]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано22.08.08 15:21



А някои пък го предписват като слабително за БЕБЕТА.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Как да се справя с проблема?нови [re: Dorchester]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано22.08.08 15:31



Поздрави и целувки и от мен!


Няма нищо ново при мен-сега задържам и съм търпелива!Но вече започнах и аз да имам проблеми с ВСКакво казвате за китайския чай Сание?Не е добър?Аз го вземам сутрин на гладно и ми действа добре!Кажете



[image][/image]

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано22.08.08 15:58



Нямам научно обяснение.
Просто си разсъждавам.
Че при екстремна топлина и висока влажност изпаряването е забавено и тялото трябва да полага допълнителни усилия, за да поддържа нормална температура.
Тази топлина натоварва човешкото тяло над възможностите му за адаптация.
В нормални условия терморегулаторните механизми предизвикват отделянето на пот, която се изпарява и охлажда тялото.
В такива жеги - част от тази вода предназначена за отделяне просто не се отделя, тъй като тялото се презапасява.
Камилска работа..
И така бухваме като... едни неща по Великден..



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Wildberry]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано22.08.08 16:13





-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Как да се справя с проблема?нови [re: tonkisss]  
Автор Teя (въздушна)
Публикувано22.08.08 16:45



Купи си диетично шоколадче "Комфорт" от аптеката. Сигурна съм, че ще ти помогне! УСПЕХ

!!!

"Живей за удоволствие, защото си създаден от удоволствие..."

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
Автор matea (непознат )
Публикувано23.08.08 00:08



Eто ме и мен нямах време да пиша ,но за сега сам супер стриктна с режима сутрин кисело мляко с трици ,а след това пуешко и дроб4ета на корем и разултатите са налице -6,700 пия имного вода и разни чаичета. За сега нямам проблем със сладкото но ако усетя че ми се яде пия диетичен спрайт,фанта или кола и ми минава дано и за напред е така



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: matea]  
Автор realthing (непознат )
Публикувано23.08.08 15:03



Здравейте пак:)

днес ми е 5 ден от 1º фаза...вече имам невероятно желание за плодове, хаха, знам че не може, но си мечтая за един хубав банан:)

Искам да попитам, какво мислите за пилешките кренвриши като алтернатива?

благодаря за отговорите



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: realthing]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано23.08.08 17:09



Благодаря ти Дорче-ще те послушам!


realthing-Кремвиршите не са режимни,така че не си вземай! Всичко което е колбаси и полуфабрикати не е за нас.За закуска аз си правя солено кексче от ов.трици и две парчета пуешко филе.И от това филе не смея да ям много-само по две парчета на ден!Или и тук греша?Кажете?!
Успехи момичета!Къде сте?Отпускарките!




[image][/image]

Тема Пепииинови [re: kateluna]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано24.08.08 10:04



Ох и аз дет не съм на Дюкан смятам, че всички колбаси не са режимни. Пустата липса на време да готвим и липсата на финикийските знаци по принцип, допълнителите овкусители и оцветители, които правят от това нещо, каквото и да е то в колбасите, да е толкова апетитно, лесно за употреба - само на една ръка разстояние толкова примамливо. А рекламата! - това манипулиращо чудо?
Пепиии дай едно кило кренвирши от месо

!
Да! Ама не!



Обескостяване на месо

В идеалния кренвирш, като потребители, бихме искали да има чисто месо. Но ако имаше само месо, името на продукта нямаше да е „кренвирш“, а друго. Когато се произвеждат кренвирши, те се правят по най-различни рецепти. В някой се добавят повече подправки, в други сланина или пуешко месо. Затова е трудно да се направи анализ на всички кренвирши на пазара без те да се групират по определени критерии.

Машинно обезкостеното месо е една от стандартните съставки на кренвиршите на пазара. Машинно обезкостеното месо се нарича още „прат“ (месокостен хомогенат, сепарат) и „баадер“ (едро изцедено месо на късове). Има различни видове машинно обезкостено месо:

механично обезкостено месо (MDM)

механично обезкостена тъкан (MDT)

механично сепарирано месо (MSM)

механично сепарирана тъкан (MST)

механично отстранено месо (MRM)

Месокостните хомогенати (MRM) се добиват от предварително ръчно обезмесени кости от птици или топлокръвни кланични животни с помощта на машини. В резултат на обработката от механично пресованите кости се отделят няколко фракции:

Едната фракция са пресованите механично раздробени кости – “костен шрот”. Тази фракция не се използва за храна на човека. Втората и третата фракции съдържат основно костен мозък и определено количество разрушена мускулна или съединителна тъкан. В тази фракция попада и значително количество фино раздробена костна тъкан.

Месокостните хомогенати представляват смес от остатъчно към костите месо, съединителнотъканни образувания, костен мозък и дребни костни частици. Проблем при ползването им се оказва възможността за развитие на спонгиоформна енцефалопатия (Кройцфелд-Якобс синдром, по-известен като болест „Луда крава“), но това е регулирано от директиви 64/433/ЕЕС и 77/99/ЕЕС на Европейския съюз.

MRM се характеризира с относително ниска цена и поради това през последните години е навлязъл в употреба и в България.

„Месокостните хомогенати (MRM) не са подходящи за производство на една широка гама месни продукти, тъй като тяхната консистенция няма изискваното качество за влагане в по-качествени месни продукти.“ (Доц. д-р Костадин Василев, катедра “Технология на месото и рибата”, публикация на АМБ/2004)

В кренвиршите се влага и механично сепарирано месо (MSM, баадер). MSM се определя като богато на мазнини, когато е произведено от свинско месо, и богато на сухожилия, когато е произведено от птиче и говеждо месо. При неговото производство силно се нарушава целостта на месото (тъкани и клетки) и качеството на продукцията силно се понижава. Добрата практика препоръчва ползването на MSM да не е повече от 20% в крайния продукт.

Не можем да се спрем на всичките видове машинно обработено месо, тъй като ще навлезем в научни и технически терминологии, а целта ни е масовият потребител да разбере сравнителния тест на кренвиршите.


Добавки и пълнители в кренвиршите

Соя – по БДС в кренвиршите може да има до 3% соя (соев концентрат или изолат).

Нишесте – ползва се царевично, картофено или пшеничено.

Оцветители – това са пигменти, които се добавят за постигане на търговски вид.

Пълнители – някои от тях се слагат за да задържат вода, т.е. изкуствено повишават теглото на продукта абсорбирайки повече вода.

Сол – в някои случаи се добавя в завишени количества, за да се удължи срока на годност.

В някои случаи се добавя лой, мас, сланина, кожи и т.н, което не се счита за добра практика.

Микробиологична опасност

Както всяко друго месо, така и пилешкото, свинското и говеждото, което се влага в кренвиршите са обект на гнилостни процеси ако не са спазени санитарно-хигиенните изисквания за производство и съхранение на продукцията. Ако на някакъв етап от производството има неизпълнение на добрите практики в кренвиршите могат да се установят патогенни микроорганизми от родовете Salmonella, E. coli О157:Н7, Listeria, Yarsinia, Staphylococus и Pseudomonas.


Съдържание на мазнини в кренвиршите

След лабораторните изследвания на кренвиршите закупени от търговската мрежа, се установиха следните резултати за съдържанието на мазнини като процент от сухото вещество в продукта. Най-общо кренвиршите са разделени на две групи – пилешки и говежди/свински, като резултатите са сортирани по нарастване на количеството мазнини.

Съдържание на вода в кренвиршите

След лабораторните изследвания на кренвиршите закупени от търговската мрежа, се установиха следните резултати за съдържанието на вода в продукта. Кренвиршите са сортирани по нарастване на процента водно съдържание. Забелязва се тенденцията пилешките кренвирши да са с по-високо водно съдържание, но вероятно това се дължи на технология, рецепта или консистенцията на самото месо.


Потребителската гледна точка

Според БНАП, колкото по-малко мазнини има в един продукт, толкова той е по-полезен за здравето и за приемане с храна. Проблемът е, че често е трудно да се определи кой продукт е по-качествен само по един или два показателя. Причината е, че всичко зависи от начина, който е ползван за производството на кренвиршите. Например даден метод може да ползва месо с ниско съдържание на мазнини, но самото месо да е нискокачествено и богато на колаген, което да го прави негодно за храна.......


Повече информация за гледната точна на Българската Национална Асоциация на Потребителите, и сравнителни таблици за основните марки кренвирши в мрежата и тяхните състави можете да прочететe от източника на тази статия www.bnap.org



Тема Re: Пепииинови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано24.08.08 15:53



Здравейте момичета ! Целувки от мен usmihvam se]Гледам да се включвам почти всеки ден ама тук няма никой!


Дорче, талицата не ми излиза?Защо така?А аз има с какво да се похваля-вече килиграмите ми са двуцифрено число!!!Т.Е.с минус 13 кг.фатално, но красиво число!Нали!!!



[image][/image]

Тема Има вече таблицанови [re: kateluna]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано25.08.08 09:42



Оправих положението с таблицата - малко бях оплескала нещата в неделя,

извинявам се. Най-вече на Кателуна се извинявам, защото не успях да реагирам на нейния чудесен резултат, толкова важен.

Едно килце ме дели от вписаното в таблицата вече.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Наистина ли количеството няма значение?нови [re: Dorchester]  
Автор tonkisss (непознат)
Публикувано25.08.08 13:21



Здравейте, миналия вторник почнах режима и тежах точно 68,6кг. в понеделник сутринта (след 6 дни ударен) се претеглих и бях 68,1кг. Притесних се, защо така се получава като бях доста стриктна?
Съмнявам се за два неща - количеството и това че трети път почвам режима и вече няма такъв бърз ефект (защото 1вия път наистина през ударния период смъкнах около 3 кг.).
Има ли повод за притеснения или да продължавам смело и стриктно напред. Този път няма морете и балкани да ме провалят всичко мина оставам се само на Дюкан (дай Боже).



Тема Re: Наистина ли количеството няма значение?нови [re: tonkisss]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано25.08.08 13:58



Така е, вече не можеш да имаш "ударна" фаза. Сега малко по малко. Смело напред.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Наистина ли количеството няма значение?нови [re: Dorchester]  
АвторAбeлap (Нерегистриран)
Публикувано25.08.08 17:50



Здравейте момичета!

Дори и да не пиша редовно,затова пък редовно ви чета.Борбата ми с килограмите продължава - вече съм 103,5.

Успех на всички и много усмивки





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано25.08.08 18:54



Дорче ,честито ти килце. Давай така мило,не знаеш какъв стимул си ми. При мен отново е застой,но няма от какво да се оплаквам. Дори не можех да мечтая за толкова свалени килограми за няма и 3 месеца. Всичко с времето си . И без това съм в голяяяяма чуденка да колко килограма да съм във втора. Ето ми време да си се чудя.





Тема Re: Наистина ли количеството няма значение?нови [re: Aбeлap]  
Автор lodka_v_moreto (новак)
Публикувано25.08.08 20:08



Много се радвам за успехите на Абелар, Кателуна и Матеа. Поздравления, момичета!


Мечопух , никакво отказване, сега не е момента! Свалила си вече 26 кг, верно че остават още, но нали знаеш, организмът се съпротивлява до последно. Колкото по-малко остават, толкова съпротивата е по-силна. В никакъв случай не се отказвай, ще устискаш. Нали знаеш,че всичко се движи по синусоида и скоро ще се зарадваш на нови грамчета с минусчета!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: caни]  
Автор g_gery (непознат )
Публикувано26.08.08 08:50



Много ви се радвам, че диетата действа. На мен днес ми е 7ми ден от ударния етап, спазвам всичко стриктно, пия по 2л вода на ден, но НИКАКЪВ РЕЗУЛТАТ до момента.Защо се получава така? Нямам стимул, загубих ентусиазъм. Чудя се да продължавам ли изобщо?!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: g_gery]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано26.08.08 09:27



g_gery, не се обезкуражавай все още. Има и други такива примери, като теб - без грам резултат от ударния. По-късно във втори етап от един момент нататък се отприщват килцата главоломно. МОже би твоят случай е такъв. Минавай на смесени, не се подлъгвай да продължаваш повече с ударния! Може през ПЗ да сваляш, давай да видим.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
Автор g_gery (непознат )
Публикувано26.08.08 13:40



Благодаря за успокоението! Кантарът вече ми е фикс-идея, час по час се качвам и все се спира на 65кг. А трябва да си върна килограмите отпреди раждането - 55. С такова желание и хъс започнах диетата и толкова съм доволна от себе си, че за първи път проявявам воля и устоявам на изкушенията (плодове и сладки неща), а накрая... нищо

!!! Още от утре започвам втори етап, пък дано ефектът се появи скоро.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: g_gery]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано26.08.08 20:18



Здравейте, всички!
Бях в отпуск 2 седмици и ходихме малко из България... Върнах се и вчера със страх минах край аптеката, където се тегля / че моя кантар нещо отказва/. Днес се престраших да вляза и..... установих, че не само не съм качила, ами и съм свалила 1,5 килограма... Направо невероятно!! При толкова ядене, а и редовно...
Dorchester, може да ме поправиш в таблицата- вече съм 94

. Искам и да кажа на всички, че резултат рано, или малко по-късно ИДВА!! С тази диета сте обречени на отслабване- няма къде да ходите другаде! . И това е истина! Слава Богу!
Само не забравяйте водата- и да е повечко, че и на нея се дължи голяма част от успеха...



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: edna_juli]  
Автор tonkisss (непознат)
Публикувано27.08.08 13:27



Девети ден нищо





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: tonkisss]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано27.08.08 14:44



Давай менюта.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
Автор tonkisss (непознат)
Публикувано27.08.08 15:40



Първите шест дена карах ударния, тогава си правих варени воденички взимах си по една шепа подправях и ядях, соленото кексче на Дюкан ( с извара, яйца и трици), варено пиле, кремче си направих, кис. млеко 0.1%, извара, яйца. Тази седмица като минах на ПЗ в понеделник на работата ядох кис. млеко с трици, вечер пица - дюканска, вчера на обед един домат със 0.100гр. обезмаслено сирене, вечерта домат със 2 варени яйца и пуешко филе, днес 9тия ден пак на обед ядох 1домат със 100гр. обезмаслено сирене, довечера мисля да си задуша в хирмитика пресно зеле, настъргани домати и пиле.
Не закусвам - понеже все бързам сутрин, пия доста вода.
И така днес ми е 9 ти ден и не съм мръднала можеби около 0.500гр. Старая се да не бъркам, но...



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: tonkisss]  
Автор tonkisss (непознат)
Публикувано27.08.08 15:54



Искам да поясня, че всички тези рецепти ги черпя от форума. Приготвям всичко без абсолютно никаква мазнина и гледам всичко да е стриктно.
Няма да се отказвам, може би малко по-бавно става (на че за 9дена трябва да има чудеса, но поне килце да бя свалила

).
Продължавам и ако до два месеца няма ефект тогава ще се откажа.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: tonkisss]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано27.08.08 17:02



Аз бих те посъветвала да махнеш сиренето. Всички твърдят ,че не е режимно . Вземи си извара. За солените неща открих ; пършевица; и ми се получават страхотни. За десертите си взимам ;Маджаров ; или ;Жоси;. Не губи надежда. Аз този почти месец съм свалила само 2 кг .Един след друг в ПЗ дните по време на МЦ. А когато трябва да свалям- нищо. Имай търпение. Понякога се свалят обиколки ,кг после се виждат. Имаш ли всъщност от къде да свалиш? Провери се с калкулатора. Ами толкова мога да ти бъда полезна.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: tonkisss]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано27.08.08 17:16



Привет и от мен!!

Вие сте ми първата голяма дюканска любов и няма да ви изоставя!Къде са старите дюканки?Kukita,Mechopuh,Корсичка?Добре дошли отново в редиците на edna_juli и Водка в морето
Аз днес правя два месеца откакто се влюбих в Дюкан!!!На стари години нали знаете съчките горят с бурен пламъкИ ще съм му вярна...е,докато мога!Живота ме е научил да не се вричам лесно, но трябва да обичаме себе си егоистично и да ползваме максимално благините...сега дадени ни от Дюкан!Аз за сега съм доволна от него!Мисля че той-от мен!!!
tonkisss-миличка ,няма начин да няма резултати.Нещо бъркаш някъде!Млякото да не повече?Намали го до 400гр.И солта!Да не задържаш вода!И триците /в какъвто и да са вид/само до обяд.Направи си ревизия на храненето и ще откриеш причината!

Целувам ви!Успешни минуси!



[image][/image]

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: kateluna]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано27.08.08 18:04



Кателуна, уби ме направо с тая "водка в морето"...


Честити два месеца!

На Тонкисс всичко хубаво сте й препоръчали. Сиренето да откаже, да... Добре ще е да се замени с извара и триците до обяд, а аз бих добавила - задължително на закуска в нейния случай и то в кисело мляко за известно време. Трябва да се яде по-често и по повече, повече месце и рибка. И много вода.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: kateluna]  
Автор lodka_v_moreto (новак)
Публикувано27.08.08 19:32



Хехехехех, на мен Водката ми е позволена, но само по едно и само в дните с гала вечери. Сладка правописна грешка! Стискам палци на всички за нови показания-победи!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано27.08.08 21:12



Грешката е супер!Ако съм на твое място направо ще се преименувам!

Все пак моля-пардон!



[image][/image]

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: kateluna]  
Автор tonkisss (непознат)
Публикувано28.08.08 10:09



Благодаря много на всички, тези 5 дни на протеини които ми предстоят няма да докосна сирене (макар че не надвишавам 0.400гр. на седмица), за триците - наистина ям и вечер (но нормата си е спазвах - до 3с.л. на ден) и с кис. млеко уж не прекалявам. Алкохол не близвам, странно?
Ще продължавам няма да се откажа, в килцата няма разлика за сега, но като че ли усещам един панталон по който се меря че ми е станал малко по-широк.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
Автор Kukita ()
Публикувано28.08.08 12:39



Здравейте всички упорити и мотивирани дюканки! Виждам, че има още новоприсъединили се към стройните ни редици (имам предвид от стройни дами

)! Добре дошли и успех!
Аз вече съм си у дома (от снощи) и ако щете вярвайте, още не съм разопаковала багажите, но съм зад компютъра! Бързам да споделя, че при мен режимът действа и по време на отпуската - вече видях 69 кг. на кантара! Така, че Дорче, в нашата табличка има още минуси! Вярно, че много се стараех да съм стриктна, но все пак се хранех по заведения и кой знае как бяха приготвяни шишчетата, рибите или пилешките пържоли. И все пак - килограмите падат! Споделям всичко това, за да стимулирам момичетата, които сега започват и се притесняват от нежеланието на кантарът да помръдне. Няма начин да не отслабнете! Трябва ви само инат! Аз имам непрекъснати дълги периоди на задържане - по 3 седмици, че и повече, и след това за ден - два се сриват по 2 килограма, че и повече. Хапвайте повечко, и успех!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Kukita]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано28.08.08 14:27



Браво, Кукита! Записах те.

Matea и Realthing, явете се на проверка! Каква е тая вечна първа фаза, ама ха - не знам какво да пиша!



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: kateluna]  
Автор mecopuh (доста по-втален)
Публикувано28.08.08 14:41



Хей ме на!
Тук съм, ама нямам нищо за хвалба. Стоя си на тези си килограми и не помръдвам! Поне вече знам от какво задържам - хормонален проблем /ЕГН - да ме прощава Кателуна, ама това е!/

! Но докторката ме убеди, че е временно и ще се оправя. Дано, защото вече ми писна! А иначе на мерки го докарах до едни цифри, дето не съм ги виждала от младежките си години почти! Приятели и не съвсвм казват, че съм отслабнала още, ама аз в момента се чувствам попухнала и не мога да забележа дали е така! Но сигурно е вярно, защото днес си купих блузка рсзмер китайско XL, докато преди време зорлем се побирах в един размер, дето ме е срам да си го кажа - поне 2 педи X-ове преди L-а ! Чак не можах да повярвам! Е, аз май пак намерих за какво да се похваля!
Тонкиссс, хапвай трчките само до обяд, яж повече рибка и пилешко месо /може и заек - разлика в цената почти няма/, яйца /повече белтъци/, и вместо сирене - извара. Има една обезмаслена извара на "ОЛИМПУС" - много е вкусна! Има я в "КАУФЛАНД" и в "ПИКАДИЛИ". На други места не съм я виждала!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: mecopuh]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано29.08.08 02:02



Току що се връщам от работа,късничко е,но не мога да не споделя моята радост!
За тези,които не ме помнят и знаят-49год,старт от 90кг,желано тегло 75кг,начало 28юни Само 2 месеца досега
МОМИчЕТА,ако искате вярвайте от 2 дни вече съм 75!!!!!


Не зная как стана,само за 2 месеца!Всъщност ЗНАЯ-много стриктно изпълнявах всичко,което трябваше-няма да повтарям-всички го знаете.
Малко инфо за новите-ударна 7 дни-свалени 5,5кг Втора фаза-5/5 В ПЗ дните,когато хапвах домати задържах килца,когато се задоволявах с краставици,зеле,салата от зелен фасул-свалях по 200-300 грама на ден
Дорче,не влязох в таблицата,защото ръст 160 и кг 75 не са хвалба,но писах някъде-съразмерно развита,стегната-харесвам се по-закръглена,не умея да направя снимки,тогава бихте се уверили,че не изглеждам пълна!
Понеже очаквам в Трета фаза да кача 2-3кг,ще продължа Втора до 72кгМоето оптимално тегло,което изчислих по Дюкан е 72кг.
В дните,когато ми "причерняваше" за диня с лъжицата загребвах 1-2 хапки-не повече от 4-5 пъти,"прегреших" и с 3-4 праскови за 2 месеца,когато почина свекърва ми и на помена опитах 3-4 неща за Бог да прости-така беше редно мисля-изброявам тези неща подробно,защото това е голяма победа на волята ми.Желанието ми да се харесвам в любимите дрехи беше по-силно от всичко,знаех,че ако се отпусна на д ругия ден ще имам угризения на съвестта-толкова зор,а едно плюскане да ми съсипе радостта и да задържам кг-не ,това не исках!Колко леко и ведро ми беше,след всеки свален грам и килограм!Може на някой да му се струва,че съм се вманиачила,но ви уверявам,че другото ми даваше стимул за живот,самочувствие.Децата и съпругът ми ме подкрепяха/понякога и шеговито/,а мама ,въпреки напредналата си възраст,се кани да вталява миналогодишните костюми за есента.Обувките дори ми са широки!
Задължителните овесени трици и водата/2-2,5л/-те дават своето!Ползвах течен парафин/рядко/ , калиева сол,втория месец и пектин.Това са моите "чудеса"
Както писах ще продължа до 72 кг.Искам да кажа от сърце на всички вас-упорствайте и ще успеете!Моята воля и оптимизъм успяха,ще можете и вие!
Зная,че битката за запазването на резултата ще е сурова,но и зная какво преживях,за да постигна това.Следващите 150-180 дни са много...но имам всички вас.Нямах време да пиша редовно,но всеки ден ви чета,на някой много се радвам,на други се ядосвам-не унивайте момичета,а мислете,че ако не днес,то утре или след дни ще имате желаното!Нима една жена на възраст като моята може,а вие по-младите-не!Не се подценявайте,а мислете как ще се харесвате след 2,5 ,8 свалени килца,как ще разхождате дупета в дънки и педя полички!Ех,да съм на ваше място...То жената ако няма самочувствие с физиката си не е за никъде,ни пари,ни образование могат да са й достатъчни...
Успех на всички!Да е жив и здрав Дюкан!Пак ще ви навестявам и рапортувам!Целувам ви всички по отслабналите бузки!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
Автор matea (непознат )
Публикувано29.08.08 09:44



тук съм и аз но съм + 2 кг последните 5 дни зялото семеиство сме със стомашни проблеми било вирос само ориз и пе4ени ябълки от днес съм пак на протеини аз отслабвам най-бързо без мле4ни само с половин кофи4ка к мляко с триците за закуска и на ве4еря само месо



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Paдa]  
Автор lodka_v_moreto (новак)
Публикувано29.08.08 09:57



Рада, страхотен резултат! За доматите не бях забелязала, но и при мен е така- щом ги включа в П/З и веднага качвам 300 грама. През трета фаза килограмите не се увеличават, ако спазваш режима, така че по-смело! На всички желая усмивки и приятен уикенд!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Paдa]  
Автор Kukita ()
Публикувано29.08.08 10:03



Рада, поздравявам те с постигнатото! Иманно защото всички знаем какво ти е струвало, затова и толкова се радвам на успеха ти. Особено в твоя случай - с мъката, която преживя, това е изключително постижение, което да стимулира всички ни. Пожелавам ти с лекота да достигнеш новата си цел и безпроблемно да я задържиш!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh (доста по-втален)
Публикувано29.08.08 11:42



УРА!!!
След повече от месец без да мръдне, кантара най-после ми доказа, че не е развален!

Минус 600 грама - 400, които бях качила от разни рабърникани хормони и 200 г. реално свалени!!! Вече съм точно 96 кг.
Доричка, коригирай ги в табличката, че започнах да се изнервям толкова време да виждам срещу името си едно и също число!
На всички успешно режимстване!
Целувки!!!

Редактирано от mecopuh на 29.08.08 11:50.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: mecopuh]  
Автор mecopuh (доста по-втален)
Публикувано29.08.08 11:46



Коригирах и линийката, да видим дали ще се получи!



Стана!!!

Редактирано от mecopuh на 29.08.08 11:48.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: mecopuh]  
АвторДeбeлaнka (Нерегистриран)
Публикувано29.08.08 17:02



Здравейте,отслабващи момичета,
много ви се радвам и редовно ви чета.Сега имам повод да се похваля,успях да сваля един килограм,благодарение на съвета на Дори,да ям предимно риба.Бях зациклила и много,много време нямаше резултати.Днес съм щастлива ,че отново има движение в правилната посока.Надявам се да продължа със същото темпо,знам че е бавно,но поне свалям.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Дeбeлaнka]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано29.08.08 19:03



Рада, поздравления и от мен! Чудесно е да може човек като минава край огледалото да се оглежда в него, а не да извръща глава на другата страна

Много се радвам на резултатите на всички, а тези, които се бавят....да не се безпокоят. Постоянството им ще бъде възнаградено Аз започвам все повече да се харесвам и.... когато минавам край огледалото започнах наново да извръщам главата си на другата страна, ама не защото не мога да се гледам, а ме е страх да не се влюбя в себе си



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: edna_juli]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано30.08.08 00:32



Здравейте компанията!

Целувки и от мен!
Ах, Рада!Браво!!!Успешно продължение на усилиятя ти!

Аз сега разбирам ,че задължам ,даже качвам килца когато съм на ПЗ от...доматите!Аз просто откачам за домати и когато съм на ПЗ се "оливам"с тях!Ясно, ако не ги спра, поне трябва да ги намаля !
Успешен утрешен ден!Спокойни сънища момичета и да свалите тази нощ поне един килограм!



[image][/image]

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
Автор Kukita ()
Публикувано31.08.08 00:16



Здравейте всички! Макар да е доста късно, ми се ще да споделя за днешните си занимания. Почти целият ми ден беше запълнен с подготовка на зеленчуци за зимата. Опекох и почистих 10 кг. патладжани, нарязах 10 кг. тиквички и ги набутах във фризера в компанията на 20 кг. домати (за готвене). За утре имам подготвени 25 кг. червени пиперки, които трябва да бъдат изпечени и също да се озоват там. И за съжаление това са всичките ми идеи за зимнина, която да е съвместима с режима на Дюкан. А от друга страна, искрено вярвам, че по някое време през зимата ще се озова в трета фаза, в която зеленчуците са изключително важна част. Много се съмнявам, че посред януари или февруари ще има свестни домати или краставички. Така, че какво освен зеле с моркови или цвекло смятате за подходящо за зимните месеци? И как смятате да съхраните плодовете, по които преглъщаме през цялото лято? Ако имате идеи, моля споделете ги! МЕЧОПУХ, ти веднъж ме спаси с прекрасните си изварени топчета, моля давай идеи отново! И всички останали, ако имате нещо наум, казвайте (само отбелязвам, че изчетох внимателно темата за дюкански туршии, но там освен кисели краставички със сол и евентуално кисело зеле, нищо не ме впечатли).

Редактирано от Kukita на 31.08.08 00:19.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Kukita]  
Автор TEDl444 (tedi)
Публикувано31.08.08 09:13



Здравейте Милинки, на 23.08.08 крайно тегло - 65кг. Влязох в захранване, но нямах време да се отчета, но поне ще ви покажа снимки! ако ми обясните как става качването им!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: kateluna]  
Автор g_gery (непознат)
Публикувано31.08.08 10:27



Здравейте на всички. Ето ме отново, този път в по-добро настроение

. През ударния период не свалих и грам, бях много отчаяна. Но веднага щом започнах със зеленчуците, започнах да свалям. Сега съм на 5 ден от втора фаза и съм -2кг. Чувствам се много добре, леко ми е и вече имам стимул да продължа. Друго си е да се ядат и зеленчуци, не виждам причина да се качва от доматите. От утре ми предстоят 5 дни на чисти протеини.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано31.08.08 10:42



Дориии....имам радост, още един кг надолу най-после....(т.т -23 вече)....уфффф....много трудно се свалят тези последни кг бре...а сега като знам че и ще трагвам на почивка за 10 дни (на санаториум в Хисар заради стара дискова херния)как ли ще се върна....дано да устоя на изкушенията......





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
Автор нa Axил жeнa мy (м т к)
Публикувано31.08.08 11:48



Здравейте!

Присъединявам се към вас, ако може.



Ден 1, начално тегло: 88, цел - към 65.

Цял живот съм дебела, чудя се има ли шанс за такива като мен.






Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: нa Axил жeнa мy]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано31.08.08 13:26



Прочети първата страница на темата . Там има една табличка с резултатите на някой от нас. И после като я разгледаш... мисля че няма начин пак да зададеш същия въпрос. Цифрите най-добре говорят





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: edna_juli]  
Автор edna_juli (непознат)
Публикувано31.08.08 13:34



само да видя дали ми излиза линийката



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: edna_juli]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано31.08.08 15:44



Целувки и отслабващ ден от мен!


Във фризера маже да се слагат всички зеленчуци в комбинация каквато ти хареса!Но плодовете се разкашкват като се замразят-не става.Освен ако имаш да правиш някакъв десерт със...плодово пюре!А за туршиите-просто аз се отказвам от тях тази година!Трябва да слагаш захар или най-малко много сол в марината-иначе няма да стане нищо!Ще направя само 2-3 буркана от старата ми рецепта -за гости!Отивам да готвя! И като бързам -правя правописни грешки!Милост!Но вече направих едната порция зеленчуци за фризера!



[image][/image]

Редактирано от kateluna на 31.08.08 17:56.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: kateluna]  
АвторDorchester, aмa бeз бaйpяk ;) (Нерегистриран)
Публикувано31.08.08 17:12



Е, не мога да се регна тоя път.



Всичко прочетох, ще правя промените утре.

Сещам се, че има "водна туршия" - на принципа на киселото зеле - с камби и моркови и карфиол и други работи, моите родители я правят и е чудна и режимна. Използвам също и консервиран печен патладжан, готов за кьопоолу. То се прави с пипер и домати, или без - моят вариант е с чесън и кисело мляко + течен парафин за желаещите.

Гледам все хубави постижения - да знаете, "знаех си аз".



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Kukita]  
Автор mecopuh (доста по-втален)
Публикувано31.08.08 18:17



Патладжан нарязан на колела или на дълго, печени червени и зелени пиперки, моркови на търкалца /попарени за 3-4 мин в оцет, вода и сол - на вкус/, целина нарязана /дръжки и листа, може и главата нарязана на парченца/, чесън /по желание/, магданоз. Не давам количества, защото го правя в съотношение - едно към както дойде!!!


Патладжана, след като поотлежи с малко сол го изплаквам, подсушавам и опичам на грил тигана /може и на скара/; чушките ги накисвам в маринатата, в която са попарени морковите и ги оставям поне 2-3 часа да си поемата каквото им трябва, ако слагам глава целина - попарвам и нея! В буркани редя ред патладжан-ред зелено-ред пиперки-ред морковчета-пак зеленко и т.н. докато се напълни буркана. след всеки ред слагам по 4-5 цели скил. чесън. Вариант 1: 2 аспирина на буркан, заливам с маринатата, която е останала и запечатвам; обръщам 7-8 дни и прибирам на хладно. Вариант 2: заливам с марината и стерилизирам 2 пъти по 20 мин. /20 мин., оставям ги с капаците надолу и на другия ден още 20 мин./ и прибирам в мазето! Зимата, който иска си ръси олио или зехтин. Правя тази салата от години, само че тази година "изпуснах" захарта в маринатата! Стана малко по-киселичко, но патладжана носи!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: mecopuh]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано01.09.08 09:50



Здравейте в новата седмица!



Имам малко организационни въпроси. Първо да кажа, че не разбрах дали искат да присъстват в табличката следните хора: Рада, G_gery, На Ахил жена му?
Второ, има някои, като например realthing, които след записването не са ми дали никакви нови данни.
Момичета, ако някой се е отказал да спазва Дюкан или ако се е отказал да пише тук, нека ми се обади за да премахна съответния ред. Това ще стане "най-безболезнено" на лично съобщение.

Хайде, много нови минуси да запишем през тази седмица и месец.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester, aмa бeз ]  
Автор tonkisss (непознат)
Публикувано01.09.08 10:18



Здравейте аз пак искам да споделя как върви при мен режима.
13 ден ми е днес и съм -1кг.

. Има ли и други такива случаи като мен? Дайте ми надежда, че ще стане. Може би ми е малко забавен метаболизма от многото диети, които все пробвам. Може би и защото всеки момент ще ми дойде МЦ.
Гледам и се старая да спазвам режима точно, но бяхме на планина и пих капучино, но млякото едва ли беше 0,1%, пил. пържола си поръчах на скара, но ми се видя малко мазна...и така (това са ми прегрешенията - ако мога да ги нарека така). Иначе се вслушвам във всички ваши съвети, то не че за 13 дни стават чудеса, но...



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: tonkisss]  
Автор нa Axил жeнa мy (м т к)
Публикувано01.09.08 10:24



tonkisss не се отчайвай, вероятно е заради цикъла - преди цикъл повечето жени задържат към 1-2 кг вода.






Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: нa Axил жeнa мy]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано01.09.08 13:03



Дорче, момичета!Много съм щастлива!!!

Още един минус и станаха 14 кг.За 2 месеца и 5 дни това си е постижение!Нали?Нямам думи-сега ще трябва да поправям дрехите си.Но изкарах стари които не ми ставаха вече!Амбицията ми е да вляза с дрехите преди 15 години!И съм си изкарала една останала стара рокля ,която ми е мярката и стимула!Останалите-подарих защото не вярвах че ще си върна формата.А имах страшни тоалети!Но здреве да е!Сега ще направя други!Само да върви все така!Целувам всички ви!Успехи!



[image][/image]

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: kateluna]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано02.09.08 13:23



Сладури, радвам се на всеки нов резултат. За мен е голям кеф да ги променям в таблицата!
Много ви моля, ако съм изтървала нещо, поправете ме - тук или на ЛС.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано02.09.08 15:07



Целувки на компанията!


Вчера не можах да вляза в сайта-не знам защо?!Но днес ви се радвам на резултатите!И всички с минуси- е, доколкото си спомням някои килиграмови данни!И се радвам за всички!Особено за нашето момче!Браво!Давай все така!
Хайде и аз утре може да се похваля с нов резултат, че кантара ми намигна днес на 97!Но е рано още да се радвам!Ще го обявя тържествено като се затвърди!Успехииииии!



[image][/image]

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: kateluna]  
Автор Tan4ety (Усмивка)
Публикувано02.09.08 21:11



Холлаааааааааааа на компанията... простете за многото време дето ме нямаше ама знаете как е лятото особено през отпуска.... моретаааа почики и мноооого хубави работи... хах до тук с хвалбите.. айде сега с греховете.... не че прекалих с количествата на морето ама си хапвах и неща които не бяха за моята трвта фаза... е резултат срам не срам от 62кг... днес сутринта 63,900... тъжно ми е да го призная но след като споделя ми е по лесно.... но пък да не пропусна да кажа.... засрамих се от нещата които направих и не само че се върнах към режима, но определено дойде време да последвам примера на Дори и да се върна в втора фаза... Хайде да борим натрупаните няколко килограма и разбира се тези които ни оставаха до 58кг.... та от понеделник съм вв втора след като изкарам 5 дни на протеини ще споделя резултата... през това време... успех на всички и не прегрешавайте :) килограмите си отмъщават бързо :)





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Tan4ety]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано03.09.08 09:27



Давай, Танче.

Малко по-трудничко ми е за втори път във втора. Докладвай при теб как е.

Кателуна, хайде, да поправям ли?

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
Автор Tan4ety (Усмивка)
Публикувано03.09.08 09:44



хах ми да започна да докладвам... днес вече съм 63,500 :) 0,400гр по надолу... от вчера до днес... доволно :) това беше само да се изфукам след разочарованието си :) ще пиша пак като има по голям резултат... Дори а ти от кога си на втора... че нещо загубих дирята към средата на август ли беше... а какъв е резултата до сега?... успех миличка и на всички останали разбира се... но наистина дерзайте на трета докато не стигнете мечтания резултат з-то после ако решите да скачате във втора е още по трудно.... а и лятото мина плодовете вече не са такова изкушение тъй че само упоритост и всичко си идва на мястото :)





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Tan4ety]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано03.09.08 10:53



От 11.08 почнах. От 63 (че и малко отгоре). Сега съм 61. Почнах трета серия П дни, въртя 5/5. Цел 58.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: Dorchester]  
Автор integra (непознат )
Публикувано03.09.08 17:18



Здравейте момичета! Много бих искала да се присъединя към групата. Вече веднъж правих Дюкан и мога да кажа, че резултатите веднага проличаха. За съжаление това беше миналата година, а оттогава така се завъртяха нещата, че не само спрях, но и качих. Имам един проблем, който ме спира да стартирам веднага - маниачка съм на дини и ги консумирам като разпрана. Сега възнамерявам до края на седмицата да намаля като цяло консумацията на храна и от понеделник да стартирам с Дюкан.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 16нови [re: integra]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано03.09.08 18:29



Integra, интересно ми е защо качи. Спази ли всички фази на диетата, или я прекъсна когато ти се искаше? Така само да кажеш че си качила..... малко е обезсърчаващо...








Продължението следва тук:

Редактирано от Dorchester на 04.09.08 10:31.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.