Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:42 09.05.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Avatar - отзивинови  
Автор yoyouo (ценител)
Публикувано18.12.09 17:46



Някой гледа ли го вече? Голяма мания около този филм, ако намеря малко свободно време тези дни веднага отивам да го гледам.

Досега негативен отзив не съм чул, само суперлативи



Е? Anyone?



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор royal_flush (щастлива :))
Публикувано18.12.09 22:25



Филмът е невероятен във всеки аспект, който може да си представиш - картина, ефекти, сюжет, игра, звук, soundtrack.. всичко. Просто е вълшебен.. красив.. истински. Може би най-доброто, което съм гледала от години насам. Ще го гледам пак утре, още веднъж в понеделник.. не знам кога ще спра. Просто е безумен!!!

Съвет - гледай го в Арена запад. Ден преди предпремиерата на 17-ти докараха нов екран в зала 13. Потресаваща картина :)



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор sujinko ()
Публикувано19.12.09 08:25



Влюбих се, просълзих се, няма скоро да дойда на себе си.

Да се свети името Ти, Джеймс!



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано19.12.09 21:36



Чак днес го гледах, а във вторник още веднъж вече в Мола на Аймакс :)
Днес го гледах в 13 зала в Арена - Запад.

Щях да пусна тема, но сте ме изпреварили.
Явно най-редовните клубари още не са го гледали и за това и няма много мнения.
Иначе аз нарочно абсолютно нищо няма да издавам или коментирам по действието докато всички не го гледат, давам време 10 дена, до края на следващия уикенд.



Ще кажа само за впечатлението ми.

И така, въпреки че отдавна и то с невероятно нетърпение чаках този филм, цялата истерия около него, прогнозни резултати и евентуални награди и рекорди и т.н. и т.н. ме превърнаха в черноглед и отидох с черните очила да го разспя от критики.
Обаче няма как просто, няма да съм честен със себе си. Много бих искал ама Камерън си е железен. Няма случайност, все пак Терминатор 2 ми е в топ 5 на най-любимите филми на всички времена. :)


Филмът е вълшебен! Изпипан до съвършенство от майстора Джеймс Камерън. Уникален педант е този Камерън и има защо.
За мен най-голямото достойнство на този велик кинотворец е това, че майсторски и до сърършенство пресъздава богатото си въображение на екрана по начин по който пленява. Това е. В киното има няколко ''прости'' трикове които обаче малцина умеят а Камерън е сред тях и то от най-видните майстори.
Това което най-много ме плени е визията на филма! Невероятна, епична, красива, изумителна, бях зашеметен и исках аз да съм на Пандора. Уф, как само исках...
В заключение това е един от филмите които най-много са ми въздействали емоционално последните години, че и изобщо.




СПОЙЛЕР
Да има яко клишета, да почти всичко предвидих и не бях изненадан пак в почти нищо, да има доста екшън, има доста лафове, има любов, някои умират и така.
Но кажете ми в колко епични филми или в колко приказки ги няма тези неща.
Не това прави един филм силен или слаб, а начинът по който е разказана историята и начинът по който е показан светът и героите на зрителите.
Всеки един кадър в този филм е пипнат, няма празно място. А има моменти които те хващат здраво за гушата.

още един СПОЙЛЕР
Камерън явно също е фен на ''Фондацията'' на Азимов, защото феновете на безсмъртната творба на великия Айзък Азимов, мисля като мен ще припознаят идеята за Галаксея във филма на планетата Пандора.
Вие ще се сетите защо, аз няма да казвам, защото знам, че има хора които четат спойлери дори и да не се гледали даден филм и нека поне това не им се казва директно. :) Разбира се е никакъв случай не искам да обвинявам Камерън в плагиатство, просто ми стана много приятно.
А и може изобщо да не си е мислел за това, откъде и как му е дошло в главата дадено нещо само той си знае.




ГЛЕДАЙТЕ ГО!!!!!!



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано19.12.09 21:40



а Сам Уортингтън още повече ми се издигна в очите ;)
Още в Терминатора си го заплюх и вече смело може да се каже, че ми е новия любимец, а Нейрити е невероятна красавица, уф не съм виждал по-красиво извънзмено през живота си.




Редактирано от Diavolo на 19.12.09 21:48.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Diavolo]  
Автор klerfe1 ()
Публикувано19.12.09 22:33



Аймакс или Арена-запад,къде екрана е по-добър/



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Diavolo]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано19.12.09 23:42



И мен живо ме интересува къде е по-добре - в зала 13 или в Аймакса.
Утре съм на вечерна прожекция в мола (демек в аймакса), но понеже планирам да водя 1-2-3 души после, ми се иска да знам кой салон е за предпочитане.
Моля първия, който е пробвал на двете места, да каже.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: klerfe1]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано20.12.09 00:25



Аймакса, въпреки че иначе винаги ходя на кино в Арената, тъй като екраните и звукът са им недостижими.
Но специално за Аймакс 3Д, в Мола е по-добре. Така че препоръчвам Мола.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Kpиc]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано20.12.09 00:28



Ами аз мога да кажа категорично след вторник когато ще го гледам за втори път именно в Аймакса в Мола, но и в 13 зала да ги заведеш пак няма да сбъркаш особено с новия екран купен специално за Аватар.
И все пак моят съвет е Мола.
Но има едно голямо НО:
На доста хора им става лошо в Мола именно заради огромния екран и не знам как ще издържат 162 мин. Това е проблема. А ако не са свикнали и претръпнали по-добре ги заведи в Арената.
Защото разликата между Арената и Мола е най-вече екрана. В мола той обхваща целия ти поглед вклчая и периферното зрение и създава илюзията, че си в самото действие или то е непосредствено пред очите, докато в Арената на 3D digital cinema това липсва.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор Sandino (докторче)
Публикувано20.12.09 12:13



Филмът като цяло ми хареса. Сигурен съм, че щеше да ми хареса много повече, ако беше 2Д. Имам чувството че мозъкът ми нещо е повреден и не възприема като хората 3Д киното. Хората с мен казаха че си виждат перфектно, ама аз непрекъснато трябваше да се напрягам, светлината като че ли не ми беше достатъчна, цветовете ми бяха някак убити...
Въпреки доста клишета и заемки (защото голяма част от филма си е Танцуващият с вълци в космоса

) си се вълнувах на предвидените места, гърлото ми се свиваше на предвидените места, изобщо бих го гледал пак, ама по- скоро на 2Д. Какъв съм назадничав значи...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.