Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:20 20.05.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Avatar - отзивинови [re: thyn]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано26.12.09 20:12



Определено ме бива в разплакването. Но пък за сметка на това, хармонията малко ми куца...





Тема Re: Avatar - отзивинови [re: thyn]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано26.12.09 21:12



Че кой те кара да се засягаш?



Тема кое ми разби здравето - бруатлен спойлернови [re: thyn]  
Автор sujinko ()
Публикувано26.12.09 21:57



И да се считате за печени в предвиждането на развръзки, моля не четете ако тепърва ще гледате филма, винаги ще има утре, а днес издавам кажи речи всичко.



















Това, което ме хвана за гърлото и не ме е пускало. Сиджиайа, визията,
Пандора... поклон, но не са дори те.


Финалът. Нейтири прегръща задушаващия се Джейк..(а мен ме тресе ток).

Един уродлив, дребен човек (въпреки, че обективно е един от най-добре изглеждащите мъже в целия шибан земен свят).

Навите са пъргави, грациозни, съвършено изваяни от природата същества. Пред тях човешката раса е ниска, трътлеста, грозна, тромава.
И въпреки това, тая триметрова приказна жена накрая плаче за него... а след минута... и нежните целувки по спящото му човешко личице...
Защото го обича истински... безусловно.
По-красиво бе от вичко на Пандора.

Разни хора ми говорят нещо си, а аз викам да, да, и изобщо не ги слушам... щото не преставам да мисля за тоя момент. Не съм предполагал, че мозъкът ми може да се доразбърка чак толкова. От филм.

ПП. До тия, дето искате да емигрирате на Пандора: моля, побързайте, докато не са ме приели за един от The People.
После ще ви третирам като нашественици





Тема Re: Речнови [re: Seaborn]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано26.12.09 22:08



Ама гледай сега, момчето е пехотинец, а не философ.
Опитай се за минута да си представиш, че си един от племето - току-що са унищожили дома ти и свещените ти места, избили са мнозина от приятелите и семейството ти, водачът на племето е мъртъв и всички се чувстват обезнадеждени и отчаяни.
А сега ми кажи честно няма ли да е по-добре някой да се появи от небесата ефектно и могъщо и да ревне: "Братя и сестри, дайте майката да им разкатаем на тия копелета. Да се обединим и да им покажем кой е господар тук!" (или нещо от сорта). Кратко и ясно.
Ще ме извиняваш, но в такъв момент се изисква единствено решителност, борбеност и увличащ устрем, а не оригиналност. Нея можеш да използваш, ако се опиташ да впечатлиш някого в мирни и по-спокойни времена.

П.П. Да уточня, че изобщо не твърдя, че речта е достойна за награда за ораторско майсторство, но за ситуацията си беше съвсем подходяща.

Редактирано от Kpиc на 26.12.09 22:10.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Alegra]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано26.12.09 23:18



Винаги се удивлявам от противоположните гледни точки и от това колко различни са хората във вкусовете си...
Ясно ми е, че вероятността някой да промени гледната си точка от чужди приказки и клони към нула, но все пак ми се иска да репликирам поне частта с гигантските диваци - помисли си - ако извънземните бяха по-развити от земляните, кой кого щеше да завладява?!
За мен историята беше интересна, наука си имаше достатъчно - точно колкото да не досади, връзката с косата беше много добро решение, а и, що се отнася до оригиналност... къде другаде сме гледали филм, в който индианците да победят, да изгонят пришълците и да можем да се надяваме, че те няма да се върнат и да ги затворят в резервати, където те да се превърнат в бледи, алкохолизирани сенки на онова, което са били. Защото колкото и оптимистично да завършва "Покахонтас", всички знаем какво ще се случи с племето й (а и останалите индиански племена) в следващите години.



Тема Re: кое ми разби здравето - бруатлен спойлернови [re: sujinko]  
Автор yoyouo (ценител)
Публикувано27.12.09 00:02



Яко си във филма. Пандора съществува само във въображението на Камерън. На мен пък най-противната сцена ми беше целуващите се извънземни. Ебати докъде стигнахме - да смятаме за връх на романтиката целуващи се 4 метрови сини хуманоиди с опашки. Баси как може да смяташ тия сини същества за по-красиви от хората?

и още нещо - ако от този филм ти се е разбъркал мозъка, мога да ти кажа филми след които вероятно ще изпаднеш в деменция



без лоши чувства, не ми обръщай внимание



Тема Re:нови [re: yoyouo]  
Автор sujinko ()
Публикувано27.12.09 02:38



хаха, не знам. Но са ми по-красиви. Земните жени ми бледнеят вече цяла седмица.
Но не екзотиката на външния вид е важната. Не мога да обясня кога и защо се получава спойката на романтиката, хеле пък толкова непредвидено яко. Много фактори трябва да съвпаднат предполагам. Филмите, дето ще ми ги препоръчаш вероятно съм ги гледал без да ми трепне окото. Абе всичко си е в моя телевизор, наясно съм.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: cineman]  
Автор thyn (master)
Публикувано27.12.09 19:00



Преглеждай си постовете преди да "продължиш" :)

Well i`m no Picasso but do you like it ?


Тема Re: Avatar - отзивинови [re: thyn]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано28.12.09 04:39



Ох, вярно че пиша големи глупости, и то не само от време на време. Прегледах твоите постове и не мога да си обясня яростната ти мизантропия. Един филм ли само я провокира, или ти е изначално присъща? Не бях предполагал, че някой може да направи глобалното заключение, че човеците (хората) са... нечовеци!

То вярно, че хора - много, а човеци - малко, ама пък чак толкова...





Тема Re: Boxofficeнови [re: sujinko]  
Автор lauresil (незапознат)
Публикувано28.12.09 11:51



в Бургас, в единственото ни кино, което е 2д (сещате се) го пожектират за скромната цена от 6лв. Но все пак ще изчакам удобен момент за да го гледам на 3д






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.