Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:26 31.05.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: И аз го гледахнови [re: Kpиc]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано23.12.09 02:11



Аз пък днес го гледах за втори път в Аймакса :)

Еми да можем да се сетим за много препратки (но това не са намигвания на Камерън в никакъв случай) към доста изгледани в миналото епоси, но нека си го кажем честно. Вече много, много трудно може да се направи нещо невиждано и супер оригинално като фабула. В крайна сметка сме 2009 г. Направени са толкова много велики филми с тематика близка до тази и няма как да няма паралели...


СПОЙЛЕР
На мен най-много ми хареса от целия филм отрязъка в който Джейк Съли беше обучаван на Пандора от Нейрити (образът на която за мен е най-якото нещо във филма от всички герои). Уау

Тогава видяхме истински прословутата Пандора, видяхме и гениалното развихрило се въображение на Камерън. Какви цветове, каква красота, ох.
А моментът в който на фона на разбиваща музика тя му казва, че вече е един от тях и е от светът на Ейва и може да си намери жена е класика просто. Нашия естествено беше избрал вече. Е, как няма да избере
Дригият ми любим момент е когато летяха с баншите. Леле това би трябвало да е върховното щастие и емоция. Летиш като волна птичка с любимия до теб и се рееш из безкрая и всичко това да го гледаш през очилата беше супер изживяване просто.

СПОЙЛЕР
тежка участ е сполетяла Земята. Без много, много обяснения (така и трябва, по-силно е емоционално да ти го кажат с две, три изречения) се подсказва, че на Земята е кофти и че сме убили отдавна нашата ''Майка''
''Пришълците се връщат в техния умиращ свят'' ааааа
И кой го казва това, един човек. Cool.
Да, най-големия враг на природата е човекът, не е някой друг, това е самата истина.

СПОЙЛЕР
И изобщо идеята за една планета - общ разум в която нищо не се губи и всеки спомен се съхранява и връзката между хората и всяко живо същество на нея е нещо невероятно и разтърсващо (тук се сетих и за Галаксеята от Фондацията на Азимов, но разбира се там нещата са много по-сложни).


Критици и мрънкачи винаги ще се намерят. Много са ми любими тия критици дето ще се навъдят (не говоря за обикновените хора ами за някои платени клакьори и сухари) и ще оплюят някои неща. И аз откривам слабости, някои неща ми се искаха да бъдат малко по иначе или пък на някои други да се беше наблегнало повече, но е лесно да се говори като си гледал филма. Това като футбола. Като знаем резултата и коментари много, ако това или онова ехехе... ;)

ВЕЛИК ФИЛМ за мен! Май ще има и трето гледане :)
Този път в 14 зала на Арената където по принцип е най-силната лампа :)


Редактирано от Diavolo на 23.12.09 02:14.



Тема Re: И аз го гледахнови [re: Diavolo]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано23.12.09 09:26



Че то за всеки това трябва да е любимия момент. Аз даже бих била съгласна целият филм да е само обучение и разходки из Пандора. Мога да мина без всичкия останал екшън и драма :) Вярно, че така ще бъде по-скоро документален филм, но пък няма да страдам от развоя на събитията...



Тема Re: И аз го гледахнови [re: Diavolo]  
Автор Kyle Katarn (freelancer)
Публикувано23.12.09 12:13



Много хубав филм! И аз отидох с черните очила но с удоволствие си признавам че филма ми ги свали със замах и ми чучна розовите....
На ИМАКС с 3Д го гледах, малко ме боля главата след това но пък нямах никакви проблеми с перспектива, цветове и прочие....

Освен яката реплика на Джейк за умиращия свят имаше още една златна такава, на корпоративната гад (груб превод от англ) "Ако има нещо което акционерите мразят повече от лош имидж това е негативен тримесечен отчет". Тоест на гада не му пука че го наричат гад, стига да не му влияе на продажбите. Много хора на днешно време, особено на Запад са забравили за това и се опитват да се самозалъжат че корпорацията може да има морал.....



Малцина хора на днешно време осъзнават че едно от най-великите удоволствия на човека, удоволствие което е закодирано на генетично, физиологично и психологично ниво у всички нас е общуването с други живи организми (вкл. хора). Дори ловът, когато е за оцеляване е велико изживяване. Антрополозите си чешат главите от 100 години насам защо, по дяволите 99% от всички "диваци" са се били до смърт за да си запазят начина на живот и твърде малко от тях са се провикнали "О, цивилизация, колко хубаво. Искам и аз!" или на модерен език са казвали "Заврете си Ай-пода отзад и си ми върнете разстенията, животните и моята си социална структура". Защо, ако беше толкоз хубаво и велико в цива не са се предали доброволно?!?

В края на 19-ти век един антрополог дръзна да нарече "дивашкото племе" affluent society. Виж дефиницията по-долу:

1. Generously supplied with money, property, or possessions; prosperous or rich.
2. Plentiful; abundant.
3. Flowing freely; copious.

Голям смях му се смеят - как така да са богати и безгрижни, ми те един трион си нямат, що остава за търговия, политика, война, банки, инструменти, оръжия....а то ключа от палатката е другаде - въпреки че нямат нищо (от наша гледна точка) те са имали работеща безотказно социална структура даваща:

сигурност на всеки от люлка до гроб. Ако племето е гладно ВСЕКИ е гладен ако е сито ВСЕКИ е сит.

образование

грижа за здравето

грижа за болните, недъгавите, старите и децата

безотказен и справедлив "наказателен кодекс", който не е забранявал действия (това е тъпо, да забраниш кражбата например е все едно да забраниш гравитацията. колко от вас не са нарушили поне един тъп закон в нашата буквално преливаща от закони цивилизация?!?) а който ефикасно се е справял с ПОСЛЕДСТВИЯТА от "криминалното деяние" - било то кражба, прелюбодейство, клевета и т.н.

Накратко, имат всичко за което повечето хора на тая планета дефакто нямат или трябва да си платят за всичко докъдето стигнат парите. А в племето получаваш всичко безплатно....и това са най-важните неща за човека, най-фундаменталните. Питайте който искате човек с деца дали би заменил всичко което има (материално) за живот който ще гарантира сигурност и грижа за децата от люлка до гроб независимо дали родителите са живи и здрави и чуйте какво ще ви се отговори...

Само не се бъркайте че онези хора са били по-добри или по-благородни от нас. Просто са имали работеща социална структура....а ние нямаме. Нашата е измислена от човека, тяхната е "еволюирала". За съжаление техните системи по дефиниция са системи които работят за малък брой хора (племе) затова не можем директно да ги копираме в цива...

Та ей такива мисли ми минаваха през главата и неистово исках да живея като синичките индианци:)) Неистово. Ако ще и това да означава по-кратък и по-рискован живот. Майната му, рискът е солта на живота. Един момент на просветление , когато осъзнаеш ненарушимата връзка между теб и всичко живо струва повече от всички материални сурогати на цива...това го разбрах като се гмурнах за първи път до коралов риф - исках на секундата да се разтворя в тая красота да се слея с нея. В биологията даже си има термин за това - биофилия, любов към живота. Била присъща на всички хора, казват....



Тема Re: И аз го гледахнови [re: Kyle Katarn]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано23.12.09 13:30



Амииии... те, евреите са го измислили: Като искаш цивилизация, отиваш в Тел Авив или Йерусалим; като не щеш - в кибуца. Кибуцът работи като част от общата икономика на страната, но си е един вид племе, със съответните социално-битови отношения. При евреите винаги има двоен стандарт и резервен вариант. Познавам евреи и ги наблюдавам отблизо.


А за филма: като го пуснат във Варна, и аз ще го посетя и ще си кажа мнението.



Тема Re: Boxofficeнови [re: Diavolo]  
Автор sujinko ()
Публикувано24.12.09 01:49



Дано, да, дано е възможно най-успешен, защото освен че си го заслужава, това ще значи и че е първа част от трилогия. А Камерън не е от онези, които правят слаби продължения. Особено на филми, на чиито снимки Спилбърг и Лукас ходят на уроци (факт).
Жалко, че не го пускат и на 2Д както навсякъде по останалия свят, за да могат да го гледат повече хора.

Редактирано от sujinko на 24.12.09 01:50.



Тема Re: Boxofficeнови [re: sujinko]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано24.12.09 02:07



Спокойно, ще го пуснат. Рано или късно.





Тема Re: И аз го гледахнови [re: cineman]  
Автор thyn (master)
Публикувано24.12.09 18:26



евреи неевреи ... всички са нечовеци, хората sux

Well i`m no Picasso but do you like it ?


Тема Re: И аз го гледахнови [re: thyn]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано24.12.09 19:05



Ти защо се засягаш?! Аз не съм написал нищо против евреите. Само приведох мои констатации, относно тактики, за които даже им се възхищавам - те винаги отстояват своите интереси, но така, че да угодят и на хората, с които си имат работа. Е, накрая все става по тяхната. Те отрано са закърмени с мисията да ръководят и да правят политика. И най-ценното при тях е точно резервният изход/план за всичко. Точно затова ми беше думата.

Често ми се случва да работя с едни евреи, от когото много неща съм научил и имам да науча - да са живи и здрави! Така че никой не може да ме обвини в антисемитизъм. Ако думите "евреин", "циганин", "мюсюлманин", "гей", "комунист", "руснак" и т.н. събуждат у някого някакви комплекси, това си е негов проблем.



Доста излязохме от темата за киното...



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор Alegra (с много цветя)
Публикувано25.12.09 23:56



Аз от Аватар видях една компилация между Покахонтас (примерно, има много с подобен сюжет) и разбира се- Матрицата

. Матрицата поне беше по-оригинална откъм идея (визирам първата част само). Аватар беше тооооолкоооова банален, че чак ме хвана яд! Че толкова не можаха да измислят нещо по-оригинално, поне да ги бяха направили по-развити от човека извънземните. А не гигантски диваци. Да бяха изменили нещо в историята, което да я направи интересна, да вкарат наука, нещо- някаква логика. От към история съм ужасно разочарована. Но от към ефекти, картина, свят, изживяване- съм на 6. Прекрасно изживяване, Пнадора е красива, изпълнена с авантюри, навитата са грациозни, красиви и силни. Само не можах да разбера от къде ги измислиха тия 'USB'-та в косите, да се свързват със света около тях??? Това ми беше откровено смешно, и тук можеха да вложат малко креативност. Изобщо липсваше ми точно това- свежа идея. Преди време гледах научно популярно филмче на NG за бъдещето на планетата ни. Там бяха събрали специалисти и обясниха с факти, на база миналото ни какво ще стане с живота на земята, как континентите един ден ще се сблъскат и отново ще има един континент, защото е доказано, че континентите се движат със скоростта на растеж на ноктите един към друг. Изчислиха кога ще стане сблъсъка и какви ще са последиците от това, как ще повлияе на живота на земята, как ще трябва да се приспособят живите организми към новите условия. Интересно беше, и имаше известна логика, и тук можеха да вкарат такава. Да го направят по-интересно. Не мисля, че това е филм революция. От към ефекти може би, но само толкова.

Редактирам се- ако случайно на някой му е станало интересно за поредицата, казва се The Future is Wild

Редактирано от Alegra на 25.12.09 23:57.



Тема 3D suxxxнови [re: yoyouo]  
Автор yoyouo (ценител)
Публикувано26.12.09 10:09



добре и аз го гледах. Далеч съм от мисълта, че филма е велик, защото слабоста ми не са мултимилионните холивудските филми, а по-скоро друг тип кино. Но общо взето филмът си заслужаваше парите. Зрелището беше на ниво и няма да го критикувам. Но това не е важно

Имах проблеми с 3Д-то и това беше гадно. За първи път посещавам такъв тип кино и ми беше доста странно. Честно казано главата ме болеше на моменти от това 3D и дори на моменти си свалях очилата за да се почувствам нормален. Самите 3Д обекти не ми бяха проблем, макар че често се заглеждах прекалено дълго в някакво падащо триизмерно листо. Най-много ме дразнеше, че тези очила карат екрана да изглежда супер близко до теб, сякаш си на 10 сантиметра от него. Успях малко да свикна чак към края на филма

И все пак аз си предпочитам старото 2Д кино, макар че нямам нищо против анимационните филми да бъдат 3D, за да се радват децата






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.