Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:19 31.05.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ъпдейт след три седмицинови [re: PhilipMarlowe]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано12.01.10 03:27



Че кой ти говори в случая за касов успех = добър филм.
Това е по-скоро следене на боксофиса, нещо като подтема в темата, защото това е едно от най-важните събития в историята на киното и предварително се очакваха рекордни приходи и взе, че така и стана. Аз лично се занимавам с всякакви статистики, приходи, класации и какво ли не за киното, нещо като хоби ми е. Освен масовото гледане на какво ли не. :)
Ще има да се чакат дълги години за да се появи друг такъв касов феномен...



Тема Re: ъпдейт след три седмицинови [re: Diavolo]  
Автор yoyouo (ценител)
Публикувано12.01.10 09:18



и тук възниква въпроса - това кино ли е или просто машина за пари?

май по-скоро второто
Според мен Камерън ги прави тия филмчета за да си напълни джобовете със семки и бонбонки. Няма да се учудя ако дори прави проучвания какво най-много ще се хареса на публиката за да постигне масовост на посещенията.

чичко паричко в десйтвие





Тема Re: ъпдейт след три седмицинови [re: yoyouo]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано12.01.10 12:16



Без такива проучвания днес не може.





Тема Re: ъпдейт след три седмицинови [re: cineman]  
Автор BиK (BMBD)
Публикувано13.01.10 07:16



не ми хареса филма, къде се забих да го гледам като почти не понасям фантастика не знам. и на всичкото отгоре 2 часа и половина...



Тема Re: ъпдейт след три седмицинови [re: yoyouo]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано14.01.10 21:01



Ако филма беше слаб нямаше да се гледа така. Това не е най-великия филм на всички времена, нито някакъв уникален шедьовър, но е пипнат и майсторски поднесен. Тук говорим за боксофис и изводът е следният: Иванчо е харесал много историята на Джейк Съли и я похвалил на Любчо. Любчо отива малко раздвоен, защото предишния път Иванчо го е излъгал, но не и този път... И Любчо на среща в бара със свои приятели преди да подхванат спорта и жените им казва абе гледахте ли Аватар? Ок?

Когато процентите се задържат дълго време почти еднакви и когато го няма традиционният спад от над 50% значи филма е много, много популярен и харесван. И тук идва и трикът, който Камерън и 20 Century Fox много добре владеят. Целенасочена рекламна кампания където и колкото трябва, достатъчно и ефектно. И когато чуваш непрекъснато по медиите, че ще се потопите в едно невиждано филмово зрелище, ще откриете един нов свят, че това е революция в киното, нова страница в историята на Холивуд и капанът е поставен. Въпросът е ще се улови ли непотопяемия Титаник в него? Като гледам как вървят нещата май въпросът е не дали, а кога... ;)


Редактирано от Diavolo на 14.01.10 21:03.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Diavolo]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано15.01.10 01:56



Браво, Гяволе, много добре си напипал пулса на филма. Просто си личи кой гледа със сърце и кой - с преджвакване на пуканки :) Филмът си е точно ЕМОЦИОНАЛЕН и който е тръгнал да го преценява главно от гледна точка на "невижданите ефекти", определено е сбъркал очилата.







Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Kpиc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано15.01.10 14:18



С тази забелжка, че аз не остабах с увереността, че няма да се върнат.
Именно защото познаваме историята, нямаше как аосциацията да не ми се натрапи.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Alegra]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано15.01.10 20:19



Аз пък си мисля, че точно това с т.нар. 'USB'-та си беше едно много добро решение за по-образно пресъздаване на връзката между човека и природата, реверанс главно към масовия зрител - един вид, всеки да може лесно да хване идеята, а не да се умоблъска пред разни абстрактни внушения.

Един от най-слабите моменти поне за мен беше онази "земна" целувка - много клиширано и грубовато залепено на иначе хубавата сцена. Там определено можеше да се потърси повече оригиналност и креативност - някой специфичен ритуал с носовете или 'USB'-тата би седял къде къде по-"автентично" :)))





Тема Re: suspend your disbeliefнови [re: sujinko]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано15.01.10 20:52



Точно пък за този филм е доста несериозно да се твърди, че е анти нещо си! А пък направо нелепо звучат заключенията на група психолози (сигурно американски), че филмът докарвал депресия и отпушвал деструктивни желания у зрителите. Такава статия четох някъде днес и доста се посмях - сигурно е някаква шега на преводача, не може просто! :)))

Аватар е толкова подчертано ПРО ориентиран филм, с толкова много позитивни идеи и внушения, че именно това го превръща в един от шедьоврите на последното десетилетие, не толкова "новите измерения на 3Д ефектите", които ни предлага. Мое мнение, разбира се ;)





Тема Re: suspend your disbeliefнови [re: Meйджъp]  
Автор sujinko ()
Публикувано16.01.10 06:19



Че то да си анти нещо кофти си е на плюс.








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.