Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:36 12.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Avatar - отзиви  
Автор yoyouo (ценител)
Публикувано18.12.09 17:46



Някой гледа ли го вече? Голяма мания около този филм, ако намеря малко свободно време тези дни веднага отивам да го гледам.

Досега негативен отзив не съм чул, само суперлативи



Е? Anyone?



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор royal_flush (щастлива :))
Публикувано18.12.09 22:25



Филмът е невероятен във всеки аспект, който може да си представиш - картина, ефекти, сюжет, игра, звук, soundtrack.. всичко. Просто е вълшебен.. красив.. истински. Може би най-доброто, което съм гледала от години насам. Ще го гледам пак утре, още веднъж в понеделник.. не знам кога ще спра. Просто е безумен!!!

Съвет - гледай го в Арена запад. Ден преди предпремиерата на 17-ти докараха нов екран в зала 13. Потресаваща картина :)



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор sujinko ()
Публикувано19.12.09 08:25



Влюбих се, просълзих се, няма скоро да дойда на себе си.

Да се свети името Ти, Джеймс!



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано19.12.09 21:36



Чак днес го гледах, а във вторник още веднъж вече в Мола на Аймакс :)
Днес го гледах в 13 зала в Арена - Запад.

Щях да пусна тема, но сте ме изпреварили.
Явно най-редовните клубари още не са го гледали и за това и няма много мнения.
Иначе аз нарочно абсолютно нищо няма да издавам или коментирам по действието докато всички не го гледат, давам време 10 дена, до края на следващия уикенд.



Ще кажа само за впечатлението ми.

И така, въпреки че отдавна и то с невероятно нетърпение чаках този филм, цялата истерия около него, прогнозни резултати и евентуални награди и рекорди и т.н. и т.н. ме превърнаха в черноглед и отидох с черните очила да го разспя от критики.
Обаче няма как просто, няма да съм честен със себе си. Много бих искал ама Камерън си е железен. Няма случайност, все пак Терминатор 2 ми е в топ 5 на най-любимите филми на всички времена. :)


Филмът е вълшебен! Изпипан до съвършенство от майстора Джеймс Камерън. Уникален педант е този Камерън и има защо.
За мен най-голямото достойнство на този велик кинотворец е това, че майсторски и до сърършенство пресъздава богатото си въображение на екрана по начин по който пленява. Това е. В киното има няколко ''прости'' трикове които обаче малцина умеят а Камерън е сред тях и то от най-видните майстори.
Това което най-много ме плени е визията на филма! Невероятна, епична, красива, изумителна, бях зашеметен и исках аз да съм на Пандора. Уф, как само исках...
В заключение това е един от филмите които най-много са ми въздействали емоционално последните години, че и изобщо.




СПОЙЛЕР
Да има яко клишета, да почти всичко предвидих и не бях изненадан пак в почти нищо, да има доста екшън, има доста лафове, има любов, някои умират и така.
Но кажете ми в колко епични филми или в колко приказки ги няма тези неща.
Не това прави един филм силен или слаб, а начинът по който е разказана историята и начинът по който е показан светът и героите на зрителите.
Всеки един кадър в този филм е пипнат, няма празно място. А има моменти които те хващат здраво за гушата.

още един СПОЙЛЕР
Камерън явно също е фен на ''Фондацията'' на Азимов, защото феновете на безсмъртната творба на великия Айзък Азимов, мисля като мен ще припознаят идеята за Галаксея във филма на планетата Пандора.
Вие ще се сетите защо, аз няма да казвам, защото знам, че има хора които четат спойлери дори и да не се гледали даден филм и нека поне това не им се казва директно. :) Разбира се е никакъв случай не искам да обвинявам Камерън в плагиатство, просто ми стана много приятно.
А и може изобщо да не си е мислел за това, откъде и как му е дошло в главата дадено нещо само той си знае.




ГЛЕДАЙТЕ ГО!!!!!!



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано19.12.09 21:40



а Сам Уортингтън още повече ми се издигна в очите ;)
Още в Терминатора си го заплюх и вече смело може да се каже, че ми е новия любимец, а Нейрити е невероятна красавица, уф не съм виждал по-красиво извънзмено през живота си.




Редактирано от Diavolo на 19.12.09 21:48.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Diavolo]  
Автор klerfe1 ()
Публикувано19.12.09 22:33



Аймакс или Арена-запад,къде екрана е по-добър/



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Diavolo]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано19.12.09 23:42



И мен живо ме интересува къде е по-добре - в зала 13 или в Аймакса.
Утре съм на вечерна прожекция в мола (демек в аймакса), но понеже планирам да водя 1-2-3 души после, ми се иска да знам кой салон е за предпочитане.
Моля първия, който е пробвал на двете места, да каже.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: klerfe1]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано20.12.09 00:25



Аймакса, въпреки че иначе винаги ходя на кино в Арената, тъй като екраните и звукът са им недостижими.
Но специално за Аймакс 3Д, в Мола е по-добре. Така че препоръчвам Мола.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Kpиc]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано20.12.09 00:28



Ами аз мога да кажа категорично след вторник когато ще го гледам за втори път именно в Аймакса в Мола, но и в 13 зала да ги заведеш пак няма да сбъркаш особено с новия екран купен специално за Аватар.
И все пак моят съвет е Мола.
Но има едно голямо НО:
На доста хора им става лошо в Мола именно заради огромния екран и не знам как ще издържат 162 мин. Това е проблема. А ако не са свикнали и претръпнали по-добре ги заведи в Арената.
Защото разликата между Арената и Мола е най-вече екрана. В мола той обхваща целия ти поглед вклчая и периферното зрение и създава илюзията, че си в самото действие или то е непосредствено пред очите, докато в Арената на 3D digital cinema това липсва.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор Sandino (докторче)
Публикувано20.12.09 12:13



Филмът като цяло ми хареса. Сигурен съм, че щеше да ми хареса много повече, ако беше 2Д. Имам чувството че мозъкът ми нещо е повреден и не възприема като хората 3Д киното. Хората с мен казаха че си виждат перфектно, ама аз непрекъснато трябваше да се напрягам, светлината като че ли не ми беше достатъчна, цветовете ми бяха някак убити...
Въпреки доста клишета и заемки (защото голяма част от филма си е Танцуващият с вълци в космоса

) си се вълнувах на предвидените места, гърлото ми се свиваше на предвидените места, изобщо бих го гледал пак, ама по- скоро на 2Д. Какъв съм назадничав значи...



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Sandino]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано20.12.09 16:40



И аз навремето имах подобни проблеми с "Долби-стерео"-то. Звукът все ми изглеждаше някак изкуствен, възприемах го отделно от картината. После, един ден, като настроих съраунд-системата в нашето кино (един "специалист" преди това само взе парите и си остави ръцете), се накефих, въпреки че беше доста евтина и фалшива (е, след два-три месеца се повреди, но аз вече не работех в киното). Виж, 3-де още не съм гледал. Не знам как ще ми стоят два чифта очила, един върху друг...



Редактирано от cineman на 20.12.09 16:42.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано20.12.09 18:41



Прекрасен сюжет, картина, ефекти. Нямам думи. А и качеството в Арена Запад зала 13 прави филма запомнящ се и наистинаповратен за филмовата индустрия.





Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано20.12.09 19:14



Много добър филм. Днеска го гледах в мола.
Наистина е пипнат с нечовешка педантичност. Накефи ме как бяха пренесли играта, жестовете и дори мимиките на актьора в/у аватара, който си е CGI. Светът на Пандора е перфектно измислен и изпълнен, в повечето време е неотличим от истински.
Просто освен суперлативи, няма какво друго да се каже за филма.



Тема Boxofficeнови [re: yoyouo]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано21.12.09 11:52



Оупънинга в САЩ и Канада е 73 млн. с около 20 млн. ПОД очакванията, което е доста изненадващо и може да се каже определено слабо начало.
Новолуние само за първия си ден - петък направи толкова пари колкото Аватар за целия си уикенд?!



Иначе междунардония му оупънинг уикенд е 159 млн. което е отлично без да е някакъв супер фурор. Общо за целия свят до тоя момент прихода е 232 млн. което нарежда филма на 9 място за всички времена.
Сега очакваме как ще рагира аудиторията. Отзивите за филма са много добри да не кажа много по-силни думи, така че би трябвало да няма рязък спад в процентите и ако е така въпреки слабия (да си го кажем) старт би трябвало да направи страшно много пари, но да бие Титаник е вече ''мисия невъзможна.''
Втория уикенд ще е решаващ както и първия след коледните празници.



Тема И аз го гледахнови [re: yoyouo]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано21.12.09 14:42



В мола - IMAX.
С 3 думи - много ми хареса.
Съгласна съм и с това, че филмът често беше предвидим и с това, че имаше клишета - и аз обявявах периодично "А, значи по-нататък ще стане едикакво си". Бих променила извънземните още малко, за да не наподобяват индианци толкова явно, но това не ми попречи също да се вълнувам на предвидените места и да се натъжавам - на другите предвидени места.
3D-то изобщо не ми пречеше, даже напротив - как иначе щяхме да летим толкова успешно. Аз пък категорично отказвам да гледам филма на 2D - от това биха спечелили единствено българските субтитри.
Следващото ми гледане вероятно ще бъде в зала 13 :)

Мога да кажа и, че откак стъпихме в джунглите на Пандора, поне 40 минути съм гледала буквално с отворена уста от възторг - пренесох се там и така не ми се щеше да си тръгвам... Ако някой ми предложи на секундата ще емигрирам! (особено ако човечеството не е вече там).



Тема Re: Boxofficeнови [re: Diavolo]  
Автор Glamdring (врагоубиец)
Публикувано21.12.09 16:01



"Оупънинга в САЩ и Канада е 73 млн. с около 20 млн. ПОД очакванията, което е доста изненадващо и може да се каже определено слабо начало.
Новолуние само за първия си ден - петък направи толкова пари колкото Аватар за целия си уикенд?!"

елементарна сметка ...филм, който е близо 3 часа може да се дава не повече от
4-5 пъти в киносалон, тези, които са около 2 часа -дори до 7 пъти ...
а цената на билета е може би еднаква ..
за това в такива случаи са важни следващите седмици ....



Тема Re: Boxofficeнови [re: Diavolo]  
Автор sujinko ()
Публикувано21.12.09 18:07



да бие Титаник е вече ''мисия невъзможна.''

Титаник тръгна със същите цифри. Милиардите дойдоха не от супер първи уикенд, а от много седмици гледаемост. За Аватар, който има аналогичен емоционален двигател се предвижда същото.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор thyn (master)
Публикувано21.12.09 23:42



Красота... само това ще кажа защото излязох от прожекцията преди 15 минути и нямам думи с които да опиша преживяването...

Well i`m no Picasso but do you like it ?


Тема Re: Boxofficeнови [re: sujinko]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано23.12.09 01:45



дано, дано...


съгласен съм, че втората и третата седмица ще са най-важните.
Има ли спад над 60% ще е смъртна присъца за мечтата. Ако има около 20% само току виж станала мисията :))
Но според мен Титаник ще си остане непотопяем поне в боксофиса
п.с. не че нещо съм антиТитаник, няма такова нещо... Не ми е сред любимите филми, но си е велик епос спор няма изобщо по въпроса.



Тема Re: Boxofficeнови [re: Glamdring]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано23.12.09 01:49



Абсолютно съгласен. Да, така е. Но когато се правят тези предварителни прогнози се взима и това предвид. И за това и оупънинга беше даван за 94 млн. някъде, а не 150 да рече ако беше например около 2 часа :)
Но тези 20 млн. по-малко са лош знак. Чакам с нетърпение втория уикенд


А и ми е любопитно у нас колко ще направи. Например да го сравним с Ледена епоха 3, не говоря за оупъниг, а общ финален приход. Анимацията направи немислимите и невъзможни 2.5 млн. лева



Тема Re: И аз го гледахнови [re: Kpиc]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано23.12.09 02:11



Аз пък днес го гледах за втори път в Аймакса :)

Еми да можем да се сетим за много препратки (но това не са намигвания на Камерън в никакъв случай) към доста изгледани в миналото епоси, но нека си го кажем честно. Вече много, много трудно може да се направи нещо невиждано и супер оригинално като фабула. В крайна сметка сме 2009 г. Направени са толкова много велики филми с тематика близка до тази и няма как да няма паралели...


СПОЙЛЕР
На мен най-много ми хареса от целия филм отрязъка в който Джейк Съли беше обучаван на Пандора от Нейрити (образът на която за мен е най-якото нещо във филма от всички герои). Уау

Тогава видяхме истински прословутата Пандора, видяхме и гениалното развихрило се въображение на Камерън. Какви цветове, каква красота, ох.
А моментът в който на фона на разбиваща музика тя му казва, че вече е един от тях и е от светът на Ейва и може да си намери жена е класика просто. Нашия естествено беше избрал вече. Е, как няма да избере
Дригият ми любим момент е когато летяха с баншите. Леле това би трябвало да е върховното щастие и емоция. Летиш като волна птичка с любимия до теб и се рееш из безкрая и всичко това да го гледаш през очилата беше супер изживяване просто.

СПОЙЛЕР
тежка участ е сполетяла Земята. Без много, много обяснения (така и трябва, по-силно е емоционално да ти го кажат с две, три изречения) се подсказва, че на Земята е кофти и че сме убили отдавна нашата ''Майка''
''Пришълците се връщат в техния умиращ свят'' ааааа
И кой го казва това, един човек. Cool.
Да, най-големия враг на природата е човекът, не е някой друг, това е самата истина.

СПОЙЛЕР
И изобщо идеята за една планета - общ разум в която нищо не се губи и всеки спомен се съхранява и връзката между хората и всяко живо същество на нея е нещо невероятно и разтърсващо (тук се сетих и за Галаксеята от Фондацията на Азимов, но разбира се там нещата са много по-сложни).


Критици и мрънкачи винаги ще се намерят. Много са ми любими тия критици дето ще се навъдят (не говоря за обикновените хора ами за някои платени клакьори и сухари) и ще оплюят някои неща. И аз откривам слабости, някои неща ми се искаха да бъдат малко по иначе или пък на някои други да се беше наблегнало повече, но е лесно да се говори като си гледал филма. Това като футбола. Като знаем резултата и коментари много, ако това или онова ехехе... ;)

ВЕЛИК ФИЛМ за мен! Май ще има и трето гледане :)
Този път в 14 зала на Арената където по принцип е най-силната лампа :)


Редактирано от Diavolo на 23.12.09 02:14.



Тема Re: И аз го гледахнови [re: Diavolo]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано23.12.09 09:26



Че то за всеки това трябва да е любимия момент. Аз даже бих била съгласна целият филм да е само обучение и разходки из Пандора. Мога да мина без всичкия останал екшън и драма :) Вярно, че така ще бъде по-скоро документален филм, но пък няма да страдам от развоя на събитията...



Тема Re: И аз го гледахнови [re: Diavolo]  
Автор Kyle Katarn (freelancer)
Публикувано23.12.09 12:13



Много хубав филм! И аз отидох с черните очила но с удоволствие си признавам че филма ми ги свали със замах и ми чучна розовите....
На ИМАКС с 3Д го гледах, малко ме боля главата след това но пък нямах никакви проблеми с перспектива, цветове и прочие....

Освен яката реплика на Джейк за умиращия свят имаше още една златна такава, на корпоративната гад (груб превод от англ) "Ако има нещо което акционерите мразят повече от лош имидж това е негативен тримесечен отчет". Тоест на гада не му пука че го наричат гад, стига да не му влияе на продажбите. Много хора на днешно време, особено на Запад са забравили за това и се опитват да се самозалъжат че корпорацията може да има морал.....



Малцина хора на днешно време осъзнават че едно от най-великите удоволствия на човека, удоволствие което е закодирано на генетично, физиологично и психологично ниво у всички нас е общуването с други живи организми (вкл. хора). Дори ловът, когато е за оцеляване е велико изживяване. Антрополозите си чешат главите от 100 години насам защо, по дяволите 99% от всички "диваци" са се били до смърт за да си запазят начина на живот и твърде малко от тях са се провикнали "О, цивилизация, колко хубаво. Искам и аз!" или на модерен език са казвали "Заврете си Ай-пода отзад и си ми върнете разстенията, животните и моята си социална структура". Защо, ако беше толкоз хубаво и велико в цива не са се предали доброволно?!?

В края на 19-ти век един антрополог дръзна да нарече "дивашкото племе" affluent society. Виж дефиницията по-долу:

1. Generously supplied with money, property, or possessions; prosperous or rich.
2. Plentiful; abundant.
3. Flowing freely; copious.

Голям смях му се смеят - как така да са богати и безгрижни, ми те един трион си нямат, що остава за търговия, политика, война, банки, инструменти, оръжия....а то ключа от палатката е другаде - въпреки че нямат нищо (от наша гледна точка) те са имали работеща безотказно социална структура даваща:

сигурност на всеки от люлка до гроб. Ако племето е гладно ВСЕКИ е гладен ако е сито ВСЕКИ е сит.

образование

грижа за здравето

грижа за болните, недъгавите, старите и децата

безотказен и справедлив "наказателен кодекс", който не е забранявал действия (това е тъпо, да забраниш кражбата например е все едно да забраниш гравитацията. колко от вас не са нарушили поне един тъп закон в нашата буквално преливаща от закони цивилизация?!?) а който ефикасно се е справял с ПОСЛЕДСТВИЯТА от "криминалното деяние" - било то кражба, прелюбодейство, клевета и т.н.

Накратко, имат всичко за което повечето хора на тая планета дефакто нямат или трябва да си платят за всичко докъдето стигнат парите. А в племето получаваш всичко безплатно....и това са най-важните неща за човека, най-фундаменталните. Питайте който искате човек с деца дали би заменил всичко което има (материално) за живот който ще гарантира сигурност и грижа за децата от люлка до гроб независимо дали родителите са живи и здрави и чуйте какво ще ви се отговори...

Само не се бъркайте че онези хора са били по-добри или по-благородни от нас. Просто са имали работеща социална структура....а ние нямаме. Нашата е измислена от човека, тяхната е "еволюирала". За съжаление техните системи по дефиниция са системи които работят за малък брой хора (племе) затова не можем директно да ги копираме в цива...

Та ей такива мисли ми минаваха през главата и неистово исках да живея като синичките индианци:)) Неистово. Ако ще и това да означава по-кратък и по-рискован живот. Майната му, рискът е солта на живота. Един момент на просветление , когато осъзнаеш ненарушимата връзка между теб и всичко живо струва повече от всички материални сурогати на цива...това го разбрах като се гмурнах за първи път до коралов риф - исках на секундата да се разтворя в тая красота да се слея с нея. В биологията даже си има термин за това - биофилия, любов към живота. Била присъща на всички хора, казват....



Тема Re: И аз го гледахнови [re: Kyle Katarn]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано23.12.09 13:30



Амииии... те, евреите са го измислили: Като искаш цивилизация, отиваш в Тел Авив или Йерусалим; като не щеш - в кибуца. Кибуцът работи като част от общата икономика на страната, но си е един вид племе, със съответните социално-битови отношения. При евреите винаги има двоен стандарт и резервен вариант. Познавам евреи и ги наблюдавам отблизо.


А за филма: като го пуснат във Варна, и аз ще го посетя и ще си кажа мнението.



Тема Re: Boxofficeнови [re: Diavolo]  
Автор sujinko ()
Публикувано24.12.09 01:49



Дано, да, дано е възможно най-успешен, защото освен че си го заслужава, това ще значи и че е първа част от трилогия. А Камерън не е от онези, които правят слаби продължения. Особено на филми, на чиито снимки Спилбърг и Лукас ходят на уроци (факт).
Жалко, че не го пускат и на 2Д както навсякъде по останалия свят, за да могат да го гледат повече хора.

Редактирано от sujinko на 24.12.09 01:50.



Тема Re: Boxofficeнови [re: sujinko]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано24.12.09 02:07



Спокойно, ще го пуснат. Рано или късно.





Тема Re: И аз го гледахнови [re: cineman]  
Автор thyn (master)
Публикувано24.12.09 18:26



евреи неевреи ... всички са нечовеци, хората sux

Well i`m no Picasso but do you like it ?


Тема Re: И аз го гледахнови [re: thyn]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано24.12.09 19:05



Ти защо се засягаш?! Аз не съм написал нищо против евреите. Само приведох мои констатации, относно тактики, за които даже им се възхищавам - те винаги отстояват своите интереси, но така, че да угодят и на хората, с които си имат работа. Е, накрая все става по тяхната. Те отрано са закърмени с мисията да ръководят и да правят политика. И най-ценното при тях е точно резервният изход/план за всичко. Точно затова ми беше думата.

Често ми се случва да работя с едни евреи, от когото много неща съм научил и имам да науча - да са живи и здрави! Така че никой не може да ме обвини в антисемитизъм. Ако думите "евреин", "циганин", "мюсюлманин", "гей", "комунист", "руснак" и т.н. събуждат у някого някакви комплекси, това си е негов проблем.



Доста излязохме от темата за киното...



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор Alegra (с много цветя)
Публикувано25.12.09 23:56



Аз от Аватар видях една компилация между Покахонтас (примерно, има много с подобен сюжет) и разбира се- Матрицата

. Матрицата поне беше по-оригинална откъм идея (визирам първата част само). Аватар беше тооооолкоооова банален, че чак ме хвана яд! Че толкова не можаха да измислят нещо по-оригинално, поне да ги бяха направили по-развити от човека извънземните. А не гигантски диваци. Да бяха изменили нещо в историята, което да я направи интересна, да вкарат наука, нещо- някаква логика. От към история съм ужасно разочарована. Но от към ефекти, картина, свят, изживяване- съм на 6. Прекрасно изживяване, Пнадора е красива, изпълнена с авантюри, навитата са грациозни, красиви и силни. Само не можах да разбера от къде ги измислиха тия 'USB'-та в косите, да се свързват със света около тях??? Това ми беше откровено смешно, и тук можеха да вложат малко креативност. Изобщо липсваше ми точно това- свежа идея. Преди време гледах научно популярно филмче на NG за бъдещето на планетата ни. Там бяха събрали специалисти и обясниха с факти, на база миналото ни какво ще стане с живота на земята, как континентите един ден ще се сблъскат и отново ще има един континент, защото е доказано, че континентите се движат със скоростта на растеж на ноктите един към друг. Изчислиха кога ще стане сблъсъка и какви ще са последиците от това, как ще повлияе на живота на земята, как ще трябва да се приспособят живите организми към новите условия. Интересно беше, и имаше известна логика, и тук можеха да вкарат такава. Да го направят по-интересно. Не мисля, че това е филм революция. От към ефекти може би, но само толкова.

Редактирам се- ако случайно на някой му е станало интересно за поредицата, казва се The Future is Wild

Редактирано от Alegra на 25.12.09 23:57.



Тема 3D suxxxнови [re: yoyouo]  
Автор yoyouo (ценител)
Публикувано26.12.09 10:09



добре и аз го гледах. Далеч съм от мисълта, че филма е велик, защото слабоста ми не са мултимилионните холивудските филми, а по-скоро друг тип кино. Но общо взето филмът си заслужаваше парите. Зрелището беше на ниво и няма да го критикувам. Но това не е важно

Имах проблеми с 3Д-то и това беше гадно. За първи път посещавам такъв тип кино и ми беше доста странно. Честно казано главата ме болеше на моменти от това 3D и дори на моменти си свалях очилата за да се почувствам нормален. Самите 3Д обекти не ми бяха проблем, макар че често се заглеждах прекалено дълго в някакво падащо триизмерно листо. Най-много ме дразнеше, че тези очила карат екрана да изглежда супер близко до теб, сякаш си на 10 сантиметра от него. Успях малко да свикна чак към края на филма

И все пак аз си предпочитам старото 2Д кино, макар че нямам нищо против анимационните филми да бъдат 3D, за да се радват децата





Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор acid_level33 (aqua_linespirit)
Публикувано26.12.09 15:55



главниа герой не е решил дилемата. Първо е отткъм лошите и трябва да убива..после минава откъм добрите и пак убива...което прави минаването му към добрите безмислено. Главния герой трябва да разбере че убиването на каквито и да е хора или не6та е нехуманно, защото всеки живот е ценен.

[image]http://www.hindunet.org/avatars/Vishnu.jpeg[/image]


Тема Re: Avatar - отзивинови [re: acid_level33]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано26.12.09 16:05



Простотия.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Jedi]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано26.12.09 16:16




А някъде бяха писали, че при толкова много изстрели и битки в "Междузвездни войни", ако някой умре, то почти винаги е от естествена смърт.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор Seaborn (Jethro)
Публикувано26.12.09 17:09



Гледах филма в IMAX. Безспорно красив и зрелищен. Сценарият е поносимо банален. В общи линии хубавите кадри компенсират за слабите страни и филмът си заслужава да се гледа на кино. Тези, които искат да четат субтитри по-добре да отидат в Арена, където субтитрите са 3D (подобно на английските в IMAX-a). В IMAX са абсолютна мъка, през голяма част от времето се виждат двойни и водят до морска болест!

П.П. СПОЙЛЕР.
Аватар засега печели наградата за най-глупава мотивираща реч на главен герой във филм:
"They've sent us a message... that they can take whatever they want. Well we will send them a message. That this... this is our land!"



Редактирано от Seaborn на 26.12.09 17:51.



Тема Re: ППнови [re: Seaborn]  
Автор sujinko ()
Публикувано26.12.09 17:57



Като я извадиш от контекста на съответната сцена и я изложиш на сухарски показ може да е наивна реч. Но във филма тя е част от постигнат с градация силен момент, който въобще няма нужда и от Шекспир.



Тема Re: ППнови [re: sujinko]  
Автор Seaborn (Jethro)
Публикувано26.12.09 18:29



В отговор на:

Като я извадиш от контекста на съответната сцена и я изложиш на сухарски показ може да е наивна реч. Но във филма тя е част от постигнат с градация силен момент, който въобще няма нужда и от Шекспир.




Приятелю, не съществува контекст, в който тази реч да не звучи пуберски! В скоро време очаквам реклама на Mtel:
"They've sent us a message... that they can take whatever they want. Well we will send them a message. That this is... новият тарифен план Mtel Avatar. Неограничен брой текстови съобщения към любим номер от мрежата на Mtel!"

П.П. И за да не изглеждам като върл противник на филма ще кажа, че гората в Пандора е едно от най-красивите места, които съм гледал на кино.



Тема Речнови [re: sujinko]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано26.12.09 18:29



Съгласна. Речта си беше достатъчно мотивираща за ситуацията. Кратка, конкретна и вдъхновяваща. Виж, ако не беше предназначена за едно изплашено и обезверено примитивно племе, а за ... доктор Хаус, да речем, със сигурност трябваше да се вложат по-сложни термини и интелектуални закачки, които тук бяха напълно излишни.
Нещо против вдъхновяващата реч на Уилям Уолъс? (свикайте клановете, боядисайте лицата си в синьо и се бийте с мен ;)



Тема Re: И аз го гледахнови [re: Diavolo]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано26.12.09 18:36



Аз пък го гледах за втори път в зала 13 в Арена запад. Мисля, че ми хареса повече, защото този път не се притеснявах истерично за съдбата на героите и местната флора и фауна, а просто гледах.
Този път желанието ми да емигрирам вече беше направо физическо. поради невъзможност да го осъществя, просто ще отида да гледам филма още 2-3 пъти.
Не знам дали ще е в зала 13 или в Аймакс - може би пак ще ги редувам.

За Коледа си пожелавам икран.



Тема Re: Речнови [re: Kpиc]  
Автор Seaborn (Jethro)
Публикувано26.12.09 18:54



В отговор на:

изплашено и обезверено примитивно племе




Аз лично започнах да ги възприемам като примитивни от момента, в който тази реч им подейства. ;)) Преди това небесните хора ми се струваха много по-примитивни.

Речта на Уолъс е много по-добра, освен това настроението във филма е друго. Към края на Аватар имаше доста опити диалогът да звучи като в типично фентъзи. Като започнем от церемонията по убиването на животни по време на лов и стигнем до първите му думи когато слезе от "дракона". Имаше нещо от рода на "Great evil is upon us" и тралала нататък. SMS-ите бяха като кръпка. Все едно речта е писанa от някоя 13 годишна чалга поетеса. Всъщност, подобни клишета не са новост за Камерън. Може да има визия, но като диалози е слаб. Разбира се, не може да достигне висотите на дебилния Емерих, нито на Уве Бол. Но според мен е доста по-слаб от често оплювания Спилбърг, където и клишетата са ми повече по вкуса. ;))



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: cineman]  
Автор thyn (master)
Публикувано26.12.09 19:52



не се засягам бе ман/уоман..
точно обратното казвам, ние хората нямаме място в красивите и епични истории.
Там само елфи, джедаи и навита могат да те разплачат с чистотата и хармонията си... всичко грандиозно при хората е свързано с войната и разрушението

Well i`m no Picasso but do you like it ?


Тема Re: Avatar - отзивинови [re: thyn]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано26.12.09 20:12



Определено ме бива в разплакването. Но пък за сметка на това, хармонията малко ми куца...





Тема Re: Avatar - отзивинови [re: thyn]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано26.12.09 21:12



Че кой те кара да се засягаш?



Тема кое ми разби здравето - бруатлен спойлернови [re: thyn]  
Автор sujinko ()
Публикувано26.12.09 21:57



И да се считате за печени в предвиждането на развръзки, моля не четете ако тепърва ще гледате филма, винаги ще има утре, а днес издавам кажи речи всичко.



















Това, което ме хвана за гърлото и не ме е пускало. Сиджиайа, визията,
Пандора... поклон, но не са дори те.


Финалът. Нейтири прегръща задушаващия се Джейк..(а мен ме тресе ток).

Един уродлив, дребен човек (въпреки, че обективно е един от най-добре изглеждащите мъже в целия шибан земен свят).

Навите са пъргави, грациозни, съвършено изваяни от природата същества. Пред тях човешката раса е ниска, трътлеста, грозна, тромава.
И въпреки това, тая триметрова приказна жена накрая плаче за него... а след минута... и нежните целувки по спящото му човешко личице...
Защото го обича истински... безусловно.
По-красиво бе от вичко на Пандора.

Разни хора ми говорят нещо си, а аз викам да, да, и изобщо не ги слушам... щото не преставам да мисля за тоя момент. Не съм предполагал, че мозъкът ми може да се доразбърка чак толкова. От филм.

ПП. До тия, дето искате да емигрирате на Пандора: моля, побързайте, докато не са ме приели за един от The People.
После ще ви третирам като нашественици





Тема Re: Речнови [re: Seaborn]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано26.12.09 22:08



Ама гледай сега, момчето е пехотинец, а не философ.
Опитай се за минута да си представиш, че си един от племето - току-що са унищожили дома ти и свещените ти места, избили са мнозина от приятелите и семейството ти, водачът на племето е мъртъв и всички се чувстват обезнадеждени и отчаяни.
А сега ми кажи честно няма ли да е по-добре някой да се появи от небесата ефектно и могъщо и да ревне: "Братя и сестри, дайте майката да им разкатаем на тия копелета. Да се обединим и да им покажем кой е господар тук!" (или нещо от сорта). Кратко и ясно.
Ще ме извиняваш, но в такъв момент се изисква единствено решителност, борбеност и увличащ устрем, а не оригиналност. Нея можеш да използваш, ако се опиташ да впечатлиш някого в мирни и по-спокойни времена.

П.П. Да уточня, че изобщо не твърдя, че речта е достойна за награда за ораторско майсторство, но за ситуацията си беше съвсем подходяща.

Редактирано от Kpиc на 26.12.09 22:10.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Alegra]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано26.12.09 23:18



Винаги се удивлявам от противоположните гледни точки и от това колко различни са хората във вкусовете си...
Ясно ми е, че вероятността някой да промени гледната си точка от чужди приказки и клони към нула, но все пак ми се иска да репликирам поне частта с гигантските диваци - помисли си - ако извънземните бяха по-развити от земляните, кой кого щеше да завладява?!
За мен историята беше интересна, наука си имаше достатъчно - точно колкото да не досади, връзката с косата беше много добро решение, а и, що се отнася до оригиналност... къде другаде сме гледали филм, в който индианците да победят, да изгонят пришълците и да можем да се надяваме, че те няма да се върнат и да ги затворят в резервати, където те да се превърнат в бледи, алкохолизирани сенки на онова, което са били. Защото колкото и оптимистично да завършва "Покахонтас", всички знаем какво ще се случи с племето й (а и останалите индиански племена) в следващите години.



Тема Re: кое ми разби здравето - бруатлен спойлернови [re: sujinko]  
Автор yoyouo (ценител)
Публикувано27.12.09 00:02



Яко си във филма. Пандора съществува само във въображението на Камерън. На мен пък най-противната сцена ми беше целуващите се извънземни. Ебати докъде стигнахме - да смятаме за връх на романтиката целуващи се 4 метрови сини хуманоиди с опашки. Баси как може да смяташ тия сини същества за по-красиви от хората?

и още нещо - ако от този филм ти се е разбъркал мозъка, мога да ти кажа филми след които вероятно ще изпаднеш в деменция



без лоши чувства, не ми обръщай внимание



Тема Re:нови [re: yoyouo]  
Автор sujinko ()
Публикувано27.12.09 02:38



хаха, не знам. Но са ми по-красиви. Земните жени ми бледнеят вече цяла седмица.
Но не екзотиката на външния вид е важната. Не мога да обясня кога и защо се получава спойката на романтиката, хеле пък толкова непредвидено яко. Много фактори трябва да съвпаднат предполагам. Филмите, дето ще ми ги препоръчаш вероятно съм ги гледал без да ми трепне окото. Абе всичко си е в моя телевизор, наясно съм.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: cineman]  
Автор thyn (master)
Публикувано27.12.09 19:00



Преглеждай си постовете преди да "продължиш" :)

Well i`m no Picasso but do you like it ?


Тема Re: Avatar - отзивинови [re: thyn]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано28.12.09 04:39



Ох, вярно че пиша големи глупости, и то не само от време на време. Прегледах твоите постове и не мога да си обясня яростната ти мизантропия. Един филм ли само я провокира, или ти е изначално присъща? Не бях предполагал, че някой може да направи глобалното заключение, че човеците (хората) са... нечовеци!

То вярно, че хора - много, а човеци - малко, ама пък чак толкова...





Тема Re: Boxofficeнови [re: sujinko]  
Автор lauresil (незапознат)
Публикувано28.12.09 11:51



в Бургас, в единственото ни кино, което е 2д (сещате се) го пожектират за скромната цена от 6лв. Но все пак ще изчакам удобен момент за да го гледам на 3д





Тема *Преместена*нови [re: yoyouo]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано28.12.09 17:06



Преместих си мнението, защото го бях постнал на грешно място!

Редактирано от Jedi на 28.12.09 20:14.



Тема Разочарованиенови [re: yoyouo]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано28.12.09 20:15



Най-точното определение, което мога да дам за филма е: много шум за нищо.

Претупана до безобразие история.
Дай бързо, бързо да стигнем до епизодите с ефекти. Фабулата - мишките я яли, героите - и тях. Изключително несериозно отношение. Лош кастинг, много, много лош кастинг. Изключая Сигорни, другите бяха съученици на Долф Лундгрен. Присъствие нула. Джейк имаше малко екранно време в човешката си форма и слава богу! Пълно дърво. А героят му имаше доста сериозна емоционална база за развитие. Можеха да разиграят преходите от едното тяло в другото много по-добре. Шефът на операцията - нелепо човече с излъчване и тембър на току-що отказал дрогата брокер от Уол Стрийт. Полковникът се опитваше да бъде 'бед ес' през цялото време, но благодарение на вече споменатото претупване, започна да ми става кофти за него. А без достатъчно развит антагонист, останалото е балон с хелий. Mишел Родригез - типичният ю ес солджър, от когото се очакваше да нанесе много повече щети и да нарита два пъти повече задници на финала, я отметнаха на бърза ръка. Изстреля две ракети и довиждане. Дежурните учени, които се размотаваха наоколо, все едно ги бяха пейстнали от някой филм на Емерих: компютърджията, физика, индиеца и прочие задължителен пълнеж. Те, поне, си бяха на мястото.
На'ви бяха сиукси от "Танцуващият с вълци". Aма едно към едно. Което иде да рече, че бяха готини. Да, ама не точно. И те бяха претупани - право пропорционално на хората. Нейтири я "играе" мадамата, която удряше печатите на Том Хенкс от "Терминалът". Започна добре. Но на моменти правеше едни такива типични жестове и мимики, все едно, че се кара с гаджето си на улица в Бруклин, с типичния афро-американски акцент. Особено си пролича, когато Джейк си призна какъв е. Реакцията й беше отвратителна. Ревнуващият я бъдещ вожд така и не се разбра защо е най-великия войн. Бащата вожд пък не си защити имиджа на мъдър и велик предводител, пазач на ценностите и здравия разум. Напротив - нареди най-безумната атака (което между другото се предполагаше да направи ревнивия). И разбира се не спаси дървото, а поне можеше да спаси десетки нави.
И всички тези глупости нямаше да са такива, ако не бяха претупали историята и образите. Върхът на тъпотията беше, че не дадоха как Джейк усмирява червения дракон. Това беше най-явната демонстрация на това, за което говоря.
Нищо против клишетата нямам - напротив - далеч съм от мисълта, че някой ще ни изненада с нещо напълно ново. Клишетата могат да бъдат много мощен съюзник, стига да не се подиграваш с тях. Но толкова безобразно да омажат класическите фабула и архетипи, е безумие. И всичко това заради демонстрация на техологии.
---

Ефектите. Противно на повечето хора, нищо не ме грабна. Съвсем умишлено не го гледах на стерео. Реших, че ако ми хареса с нормалната визия, тогава ще отида и ще го гледам в стерео вариант. Което просто няма как да се случи при това положение.
Това е въпрос на вкус и предпочитания, но аз лично не харесвам такъв тип "красоти". Може би съм старомоден, но за мен дигиталната природа на планетата беше един голям кич. Особено фауната. Носорозите тип риба чук, хищникът, нощните кучета, конете, драконите - всички те бяха грозни. Натруфени. С антенки, израстъци, 4 очи и всякакви стърчащи безформени неща от телата. Навремето компютърните игри бъкаха от подобни гадинки. И винаги съм се удивлявал - що за липса на въображение е това. А сега видях, че част от тази стилистика се е пренесла на екрана. Нищо чудно - целият филм се е получил като интро на игра с висока резолюция. Заради глупави амбиции.
Хареса ми голямото дърво и как ходеха по огромните му клони. Имаше някакво силно излъчване, което се отличаваше сред целия останал кич.
И не е редно да се бъркат измишльотината и натруфеността, въпреки, че често се преплитат. Като например в "Аватар". Няма правило, което да казва, че щом нещо е фантастично и от друга планета, то задължително трябва да е натруфено и кичозно.

Както и да е.
Джеймс Камерън нито е първият, нито вероятно ще е последният който ще се подхлъзне по примамливата "свобода" на компютърните технологии. Свобода, която хора като него толкова много години не са имали и е трябвало да работят по трудния начин. А това са хора, чието въображение е било много над техническите възможности за момента. Факт. Напълно ги разбирам, когато се прехласват и самозабравят заради дигиталните възможности, които така са им липсвали навремето. И никога нямаше да си правя труда да ги ругая, ако не ми пукаше за тях.
А между другото, някои сравняваха премиерата на "Аватар" със "Звездни войни"...
Смял съм се от сърце. А ако питате защо съм се смял?
Еми, за съжаление, ще мога да ви отговоря чак след 30 години.



Тема Re: Разочарованиенови [re: Jedi]  
Автор .Linda. (Loring)
Публикувано28.12.09 21:34







Тема suspend your disbeliefнови [re: Jedi]  
Автор sujinko ()
Публикувано28.12.09 21:35



Ако трябва да съм лош, тоест на страната на здравия разум, има къде по-фундаментални плитчини във въображението от дотук изброените.

Например откъде накъде някъде през светлинните години (пропътувани в криогенен сън, в който не може да се стигне до абсолютно никъде, но и това е от дребнавите детайли) ще има раса с толкова земна душевност. Напълно чужд разум, който обаче също се целува, също плаче, също има вождове.
Или пък това, че технология напреднала достатъчно, за да може да създаде аватар и още повече – да пренася съзнание (какво е съзнанието и къде се намира не знае никой) от тяло в тяло, тръгва на война с хеликоптери, пушки и роботи пълни с живи войници.

Поне моето обяснение защо историята е в тоя си вид е, че това е толкова страстно анти имперски, анти военен и анти американски филм (Камерън е канадец и може да си го позволи), че нарочно паралелите с всичко от избиването на индианците до войната в Ирак са възможно най-буквални, за да могат и най-дебилните зрители да ги схванат.

За щастие (или май нещастие) нищо от това не може да ме спаси да не живея с Навите наум вече плашещо дълго. Колкото и парадоксално да звучи, за мен режисьора (вече стана) по-силен в емоциите, отколкото във фантазията и техниката. (ъъъ...help?!)

ПП
15 минути възможно най-блестящ бой с голямата птица нямаше да са по-въздействащи от никакъв бой или друг вид овладяване. Надявам се и в 30-те + минути изтрити сцени на дивидито да е същото. По-стилно е да оставиш нещо мистично, което зрителя да си прецени сам. Каквото и да бяхме видяли нямаше ли да си помислим – е това ли е, което може Джейк, а поколения от местните не...



Тема Re: suspend your disbeliefнови [re: sujinko]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано28.12.09 22:09



"Поне моето обяснение защо историята е в тоя си вид е, че това е толкова страстно анти имперски, анти военен и анти американски филм (Камерън е канадец и може да си го позволи), че нарочно паралелите с всичко от избиването на индианците до войната в Ирак са възможно най-буквални, за да могат и най-дебилните зрители да ги схванат"

Няма спор, че нивото е И за дебили. Само дето не ми е кеф да ми показват толкова буквално нещата. Плюс това, за индианците имаме "Танцуващият с вълци"; за Ирак имаме примерно "The Hurt Locker" и още куп не лоши филми. Може би щеше да е по-добре да бяха спестили посланията и препратките, защото ако бях индианец примерно(а аз в някои области съм), щях да се обидя. :)


"По-стилно е да оставиш нещо мистично, което зрителя да си прецени сам."

По-стилно в друг жанр, но тук - не. Епизодът стоеше като цензуриран. Къде е тая мистика, че нещо ми се е изплъзнала? :) Горе-долу, на първо четене, си представям как щеше да изглежда Властелина 2, ако ни бяха оставили да си "преценим" битката на Гандалф с балрога. И изведнъж - хоп във фангорнския лес пред изумените погледи на Леголас Aрагорн и Гимли: "Еми, стилистика, какво ме запате?" Примерно. :)
Плюс това, победата над червения дракон всъщност беше същинската победа на Джейк в целия филм. Това беше неговият катарзис, а не последната битка. А те - клъц. Или е много лоша стилистика, или няма такава въобще. По-вероятно второто.

"Каквото и да бяхме видяли нямаше ли да си помислим – е това ли е, което може Джейк, а поколения от местните не..."

Не "каквото и да е" - за филм с 300млн. бюджет и режисьор Камерън, хората очакват нещо, а не "каквото и да е". И ако беше направено хубаво - никой нямаше да се оплаква, вярвай ми. :)

Редактирано от Jedi на 28.12.09 22:16.



Тема Re: Разочарованиенови [re: Jedi]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано28.12.09 22:19



Провен е 14 години. личи си, нали?

1. Идеята от Танцуващия с вълци, преждевременно усвоена и от Последния самурай. Това вече всички го знаят. За идеята лоши военни+алчна компания няма да говорим изобщо.

2. Труди е слаба версия на Васкес от Пришълците.
3. Шефа-меркантил е слаба версия (даже като външен вид) на Картър Бърк от Пришълци.
4. Сензорите за движение са си също от Пришълци.
5. дизайна на бойния кораб на хората, особено кокпита, е същия като този на совалката от Пришълци.
2-3-4-5 са си изобренетия на Камерън, простено му е.

6. Обучаван от туземка цивилизован мъж - от Покахонтас, на Дисни.
7. Бойна мадама и воин с недъг, но чист по душа - от Принцеса Мононоке
8. Бели, реещи се, но мъдри духове - от Принцеса Мононоке. И там изпопадаха от дърветата накрая.
9. Ейва си е много подобна на Гая от Файнъл фентъзи.
10. Команване на чуждо тяло - от Да бъдеш Джон Малкович
11. Тежки роботи с пушкала - от Матрицата 3. Макар че всичко започва от товарача от Пришълци, което пак си е на Камерън.

Редактирано от xenox на 28.12.09 22:20.



Тема Съгласнанови [re: sujinko]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано28.12.09 22:47



Аз лично с лекота прогонвам като (не особено) досадни мушички всички онези фактори, които биха ми развалили удоволствието от третото /четвърто гледане на "Аватар".
Но, разбира се, не мога да си кривя душата - съгласна съм, че имаше:
- Клишета - здраве да е.
- Предвидимост - голяма работа.
- Нелогични моменти - къде ги няма...
- руди трябваше да има по-сериозно присъствие и развитие на образа - да, вярно е.
- .... - да, и това (каквото и да е то) вероятно е вярно.

И малко повече Несъгласия;
Не, според мен нямаше никаква нужда да проследим как се развива двубоя с Последната сянка - той щеше да е просто малко по-мащабна битка в сравнение с онази с редовия икран. Какво ново можехме да видим?! А, да - повече червен цвят...
Режисьорското решение беше правилно както в тази сцена, така и с финалния кадър - и в двата случая имаше умереност, наситена с достатъчно драматизъм, който и сами можем да усетим.
Не беше необходимо да гледаме как Джейк се премята из въздуха с още едно летящо чудовище, нито пък да ставаме свидетели на излишни "лиготии" накрая.
За мен всичко си беше премерено - точно колкото трябва.

И кому е нужно да правим сравнения с други филми?! Посочете ми нещо толкова оригинално, че да не може да се сравни с нищо друго, правено досега... Ама нека да бъде интересно, и то не само за отбрана група ценители, която се брои на пръстите на едната ръка.

А за финал - ние може да си говооорим, а филмът ще се глееееда. И по-скоро ще се харесва ;)



Тема Re: все още не съм гледал филманови [re: yoyouo]  
Автор PhilipMarlowe (пристрастен)
Публикувано28.12.09 23:57



обаче, това за командването от разстояние ... хихи ... точно преди ден гледах "Двойници" или "Сурогатите" с Брус Уилис ... та там хората не излизат от домовете си, а управляват с мисълта си роботи, които са техни красиви версии- не остаравят, не се разболяват, зареждат се батериите и пак навън... а човек си седи вкъщи в някакъв апарат мозъчен център и си управлява човечето, което в реално време и в реален свят му изпълнява функциите. Е да, кофти номер, щото имаше некъв дебелак, който бродеше по улиците като секси блондинка, ма ко дъ праим и в интернет го има този момент... хахаха

Аватар-а не ми вдъхва доверие- малко ще поизчакам и ще го гледам адски предубеден... сори, ама не ми прилича на игрален филм. Син Сити беше по игрален от тази 3Д анимация. Ми все едно гледам Пиксар, дееба или джиткам последната версия на мегаточеща ресурси РС игра... сори, дано се бърсам



Тема Re:нови [re: Jedi]  
Автор sujinko ()
Публикувано29.12.09 01:14



Гандалф епично ступвайки бичето обогати цялостното разнообразие във Властелина, докато Джейк и още един дракон биха допринесли само за повтаряемостта и неизменните оплаквания от пренасищане. И най-скъпия филм може да си позволи малко чувство за мярка неразсъбличайки съвсем всичко. А и щеше да е кощунство да засенчат първия полет с баншата - сърцето на историята - заради шумен катарзис, на който всъщност по това време отдавна вече сме свидетели и без натякване.

И не че не разбирам и северния полюс в настроенията, но не е ли критиката тука малко като да заплюем четенето на нови книги, щото използват същите букви като старите.


Те такива индиански "мисли"...



Тема Re:нови [re: sujinko]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано29.12.09 01:18



"И не че не разбирам и северния полюс в настроенията, но не е ли критиката тука малко като да заплюем четенето на нови книги, щото използват същите букви като старите."

Точно обратното.
Ако ти е верен компаса.



Тема Re: Boxofficeнови [re: Diavolo]  
Автор tchupakabra (маймун)
Публикувано29.12.09 12:00



какъв е тоя "Оупънинг" сега... да му шитим овър енглишко-спикърските бългериан душове... блеее



Тема традиционния за мен филмовнови [re: Kpиc]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано30.12.09 00:38



коледен маратон приключи с черешката на тортата :) По традиция в края на годината гледам на кино любимите си филми за N-ти път, този път се ограничих само с Новолуние и Аватар, защото от другите които се въртят в момента няма такива :) Общо за последните 10 дена гледах 8 филма и завърших маратона с днешния ден - Новолуние в 9 зала за 5 път и Аватар за 3 път в 14 зала.

Понеже сме на темата за Аватар да кажа, че залата напук на работните дни (то и толкова са работни де, а и ученици и студенти за почивка) беше препълнена?! Вторник вечер и пълна зала. Това са 234 места. Апропо 14 зала е с най-добрата лампа в цялата Арена, а и екрана е по-близко, няма го подиума в 13 зала и преживяването е още по-яко.
Като свърши филма слушах хората около себе си. Всички бяха впечателни, чувах реплики от сорта ''Е, няма такъв филм'' ''По принцип не обичам фантастики ама този филм е изключение просто'' ''Нямам думи'' и т.н. Разбира се, че има и недоволни, но на фона на масовото харесване на филма то мисля, че рекордите са на път да бъдат счупени. Не си спомням от много време насам един филм толкова дълго време да поддържа пълни зали константно а и като прибавим скъпия билет...

Сбъдна ли ти се коледното желание?



Тема Boxoffice - Ъпдейтнови [re: Diavolo]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано30.12.09 01:34



САЩ/Канада:
Ето го и първия счупен рекорд от Аватар. Филма направи най-силния втори уикенд в историята. За 25/26/27 епоса на Камерън събра $75,617,183 млн, като подобри досегашния рекорд на ''Черният рицар'' с 500 000 долара, което е стряскащо, защото всъщност филма направи само с 2 млн. по-малко от дебюта си, а това е само 1.8% спад?! Преди малко излезнаха и данните за вчера - понеделник. И там Аватар прави повече пари от първия си понеделник?! Като тези 19 млн. са сериозна, много сериозна заявка за счупване на рекорда на Титаник. Прогнозите за третия уикенд на филма са около 57 млн. и ако филма трупа по около 19 млн. на ден тази седмица + задаващия се уикенд то филма ще направи само за 17 дена около 340 млн. ?! Не че не е правено, но не и с покачване на проценти или поддържане на едно ниво. Досегашните боксофис разбивачи се характеризираха с това, че правиха нечовешки дебюти през първият си уикенд и след това се започваше един стремглав спад надолу, а Аватар засега прави това което преди години правеше Титаник. Разликата е в това, че сега билетите са много по-скъпи и рекорда никога не е бил по-близко от това да се подобри. Както се казва сега или никога!

Останалия свят:
За там няма точни данни по държави, но филма прави за същия период $ 410 млн. приход което е смазващо. Само за 10 дена филма е направил общо от целия свят приход от 643 млн. Със сигурност 1 млрд. ще бъде минат, това не бива да бъде поставяно под въпрос. Въпросът е къде ще спре...
Титаник има 1.842 млрд. общо от цял свят, което ми се струва невъзможно да се подобри, но нищо не се знае, когато има такива положителни отзиви и оценки.
А и почти сигурно оскарите заминават именно за Аватар което ще му вдигне още повече рейтинга...

България:
Тум смело мога да кажа, че филма е на път да подобри рекорда на Ледена Епоха 3 и да стане ''официално'' най-гледания филм в България за всички времена (разбира се говорим само за класацията която се прави регулярно от около 20 години насам, а и да не забравяме най-важното нещо - цената на билета). Втория уикенд е като първия (световната тенденция е спазена у нас) и общо за 11 дена (защото у нас тръгна от четвъртък 17.12) е направил уникалните 1,460,885 млн. като вече е над графика на Ледена епоха за същият период.


За по-конкретни прогнози ще изкачам не толкова третия уикенд на филма в Щатите, а четвъртият. Именно той ще е решаващият, защото сега в края на тази седмица пак са празници и хората са почивка (то дефакто от 23.12 та чак до 3 януари си е една неспираща почивка...). А дори и тези, които работят главите не са им в работата а в удоволствията и неслучайно точно по това време на годината се ходи масово на кино.



И няколко финални извода. За пореден път се потвърди, че във времена на криза в щатите се ходи масово.. на кино...! Това е. Факт - ''Отнесени от вихъра'' се превръща в дните на голямата депресия в най-гледания филм за всички времена в САЩ. Пак през тези времена когато всичко фалира и стегнация и беднотия се шири навред единствените процъфтяващи освен контрабандистите са Холивуд! Сега 70 г. по-късно пак е голяма криза, но Холивудските компании за първи в своята история минаха общ приход само от продадени билети (говорим само за продадени билети за кино) над $10 млрд. за календарната година?!?! Това е уникално. 10 милиарда, ей!
И за първи път в цялата история на Холивуд едно студио прави рекорд счупвайки летвата от 2 млрд. долара приход. Това е Уорнър Брадърс, които са първата компания в историята която минава 2 милиарда. Общо 5 компании пък минаха 1 млрд. за годината?!

И его сега излиза Аватар. Не по-рано и не по-късно?! Случайност или добре премерен ход?
И забележете филма още не беше излязъл а получи номинация за най-добър филм за годината за Златен глобус. Ако вземе наградата (в което почти не се съмнявам) то Оскарите колкото и да са ни изненадвали през годините са си предопределени. Всичко адски много напомня за историята около Титаник.
Тогава пак имаше една песен на жена на финалните надписи която стана невероятен хит, сега пак е така, е не в същите размери, но е факт.
Самата история на филма е лесносмилаема, нарочно направена така за да удари по джоба на средностатистическия кинозрител, но да го удари и в сърцето и в главата. Има някои филми които колкото и критици да имат някак си успяват да грабнат масовата аудитория + медиите + достатъчно от критиците + взема, че взима и Оскарите и се превръща във феномен без да е най-големия шедьовър който е правен. Как става това?
Промиване на мозъци? Лъжи? Предварителен заговор и уредена кампания? Мисля трябва да забравим за Теорията на конспирацията и да се опитаме да обясним колкото и да е трудно защо се получава този световен успех?
Защото най-важното за един филм и за това да направи страшно много пари (нали за това говорим, Камерън не е правил филма за да се хареса на неразбраните гении от разни фестивали на независимото кино) и в същото това време да се хареса и на Академията (и те все пак са хора) е да има в себе си огромен емоционален заряд. Удряй по сърцето на хората. Удряй по въображението им, по мечтите им. Защото и най-кофтите хора дълбоко в себе си обичат приказки (де да можеше филмите да лекуват такива хора...)... Имаме и послание, което е ясно - не на нашествието и тиранията, не на човешката алчност - стига толкова. Американците напоследък са луднали по околната среда и екологията в момента е на преден план. Е във филма освен всичко друго го има и това и то това е основен мотив. Има едни хуманоиди някъде си из Вселената които живеят мирно и красиво. Те и природата са в един невероятен синхрон, една мечтана от нас симбиоза и всичко е толкова красиво и изпълнено с толкова много красота и цветове. И изведнъж идваме ние и почваме да правим това което историята е доказала, че умеем най-добре а именно да експлоатираме, разрушаваме, да грабим и разхищаваме. Коя страна ще вземете? Цялата тази история в която естествено и задължително има и любов (задължително по начина по който най-много се харесва на средностатистическия зрител - несретник, готин типаж-мечтател, но без успехи попада не там където му е мястото и всички го подценяват и не му вярват, но той успява да забие дъщерята на вожда, това е дами и господа - просто и работещо, но и красиво и вдъхновяващо) е обречена на успех. Е, то било просто, защо тогава се получава толкова рядко? Ами защото всъщност е доста рисковано и сложно. ''Най-лесните'' неща са всъщност най-трудните и в това са се сблъсквали доста скъпоплатени холивудски провали.
Когато успееш веднъж казват, че е било случайност (Камерън - Титаник), но ако успееш отново това означава, че просто те бива! Можеш си го. А че го може е вън от съмнение, защото имаме и Пришълците и най-вече култовия и недостижим за мен Терминатор 2.





Тема Re: И аз го гледахнови [re: Kyle Katarn]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано30.12.09 01:44




Много хубаво мнение.

Чакай да добавя още една култова реплика:

Джейк Съли
''Ние хорта няма какво да им предложим в замяна. Мислите, че ще се продадат за една светла бира и чифт джинси'' хохо яко

Паркър пък (Джовани Рибизи) в един свой монолог обясняваше как ние се опитваме да ги образоваме, да им построим пътища, болница, училище, а те (сините маймуни, диваците, аборигенски хорди и т.н. обидни епитети) искат да се търкалятр в калта. Звучи толкова познато от нашата история тук на Земята.


И понеже много хора ще скочат за клишетата нека кажа така.
Това е научна фантастика и там граници няма. ОК? Когато имаме една необятна Вселена можем да имаме милиони светове с милиони развити и мислещи извънземни. Някои може да са много по-силни и умни от нас, други не. Някои може да приличат на пъпеш с антени, а други да са като нас буквално. За еволюцията граници няма. Камерън е решил да изглежда така. Каквото и да беше избрал щеше да има винаги недоволни.
А самият Камерън как мислите дали като е писал сценария не го е било страх именно от това, че ще го атакуват, че е ''преписвал'' яко. Осъзнавал го е според мен и мисля според вас и въпреки това го е направил така? Защо го е направил така? Айде ето на този въпрос да се опитаме да отговорим...



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Alegra]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано30.12.09 01:50



Да го направят по-интересно. Не мисля, че това е филм революция. От към ефекти може би, но само толкова.

Е, то именно за ефектите и начинът на заснемане се говореше, но машината за реклами много умело беше задействана за да поизмами доста хората, че ще видят някакво невиждано зрелище. За мен най-великото в целия филм е невероятната за мен красота на Пандора. Толкова, толкова е красиво! А може би разсъждаваме така, защото знаем, че това не е Земята и веднага ни се включва въображението, знае ли човек, не съм дипломиран психолог... :)
Революцията е си джи ай технологията и със сигурност ще има оскар за визуални ефекти, другите номинирани просто нямат шанс. ;)



Тема Re: Речнови [re: Kpиc]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано30.12.09 01:57



Като говорим за надъхващи речи да излезем малко от темата да си кажа, че за мен палмата на първенството принадлежи на Мел Гибсън именно като Уилям Уолъс в недостижимия ''Смело сърце''


Когато за първи път гледах (после последваха още безброй гледания, а да ти кажа, че това е единствения филм, който си го имам на оригинално специално издание от САЩ на DVD с два диска) филма и чух онази реч на ''Сър'' Уилям Уолъс заклевам се бях готов да скоча в екрана, да грабна брадвата и да погна англичаните.



Тема Re: Разочарованиенови [re: Jedi]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано30.12.09 02:38



Уфф :О На компа ли го гледа?
Е, ти си го каза, че няма да слагаш очила, т.е. няма смисъл да ходиш на кино ама сериозно повярвай ми това не е филм за пиратстване от замундата, а знам, че ти си един от най-отявлените противници на пиратките, аз също апропо.
Ти направо му разката мамата на филма и на Камерън. Сега няма смисъл да влизам в спор, защото ще се получи това което винаги се е получавало, а от спорове в нета по форуми имам дългогодишен опит и накрая никой не убеждава другия в нищо.


Аз моето мнение съм си го казал в няколко поста и мисля съм ясен.
При мен винаги основното е било емоцията. Ако един филм ме грабне и хареса колкото и клише да е му ставам фен и го защитавам и обратното, може да е шедьовър, но на мен по някаква причина не ми допадне и съответно получава по-ниска оценка. А и съм пристрастен към филмите, така че на мен по принцип повечето неша ми харесват и гледам да не критикувам та така :)

И все пак.

В отговор на:

Хареса ми голямото дърво и как ходеха по огромните му клони. Имаше някакво силно излъчване, което се отличаваше сред целия останал кич.
И не е редно да се бъркат измишльотината и натруфеността, въпреки, че често се преплитат. Като например в "Аватар". Няма правило, което да казва, че щом нещо е фантастично и от друга планета, то задължително трябва да е натруфено и кичозно.

Както и да е.
Джеймс Камерън нито е първият, нито вероятно ще е последният който ще се подхлъзне по примамливата "свобода" на компютърните технологии. Свобода, която хора като него толкова много години не са имали и е трябвало да работят по трудния начин. А това са хора, чието въображение е било много над техническите възможности за момента. Факт. Напълно ги разбирам, когато се прехласват и самозабравят заради дигиталните възможности, които така са им липсвали навремето. И никога нямаше да си правя труда да ги ругая, ако не ми пукаше за тях.
А между другото, някои сравняваха премиерата на "Аватар" със "Звездни войни"...
Смял съм се от сърце. А ако питате защо съм се смял?
Еми, за съжаление, ще мога да ви отговоря чак след 30 години.




С всичко това съм съгласен и няма за какво да споря.

- - -

За останалото.
Тотално не съм съгласен, че Сам Уортингтън е дърво. За мен той е находка и в Терминатор 4 тотално засенчи Крисчън Бел и неговия Джон Конър. Още там си го харесах и заплюх. Има много естествено и позитивно излъчване, много готин типаж, харесва ми страшно много. Не съм го гледал в други роли, може би засега в този диапазон снима, но бъдещето ще покаже дали ще се развие още повече. Гледам го сега има главна роля в новата супер продукция ''Сблъсък на титаните'' ако не друго е световна знаменитост вече.

За това, че не са дали ''обяздването'' на могъщия Торук. Защо да го дават? Да, съгласен, че това беше неговият катарзис и ако не беше успял нищо нямаше да се получи, защото народът на Оматикая нямаше да му повярва никога повече и той сам си го каза ''Странно как целият ти живот зависи от една дръзка постъпка'' Първо малко или много това трябва да е изненада (айде да си го кажа мен ми беше ясно, че ще стане шестият Торук Макто още когато Нейрити му разказа легендата за Торук Макто и как в дните на голямата тъга обединил клановете и донесъл мир и благоденствие) за масовия зрител. Изведнъж Джейк Съли казва ''Долкото разбирам това е най-голямата гад. Нищо не го застрашва. И за това едва ли се оглежда нагоре. Но това е само теория'' Ами култово просто. :) И дават как скача отгоре, следва един крясък и кадъра се сменя. Дават на'ви как се молят под Дървото на душите и изведнъж минава една сянка и кой мислите застава пред тях?
Защо трябва да гледаме още една битка след като гледахме такава когато се избраха със своя Икран? Повторението в случая не е майка на знанието и лично според мен Джеймс Камерън правилно не го даде този момент, а ако беше го дал трябваше да махне борбата му за изпитанието. Нека въображението ни работи. Съгласен за Гандалф и Балрога, но тук нещата стоят много по-различно.
За сравненията с Танцуващия с вълци и Покахонтас. Ами не мога да отрека, че не е така, но айде пак питам, защо майстор като Камерън го е направил точно така? Има причина според мен и това е само емоционалната връзка и препратка към нашата история. Просто Камерън разказва част от нашата история но на светлинни години разлика във Вселената и понеже това не е реалния свят доброто побеждава. Хората искат точно това. Американците имат вечен дълг към индианците и това е един малък жест за тях. А и носи сигурен успех. Гарантиран. Човека освен с невероятно въображение и велик сценарист и режисьор е и бизнесмен и иска да печели стотици милиони и търси най-близкия начин да обвърже историята си с нещо подобно случило се в нашият свят.
Казва ни се точно два пъти в целия филм, че нещо лошо става с нашата Земя (повече и не трябва, това е достатъчно за да затормози мозъците ни и да си мислим какво е станало на Земята).
Първо - когато Джейк Съли отива да се помоли за помощ от Ейва при дървото на душите (това за мен е един от най-великите моменти в целия филм и се разплаках, признавам си) и казва ''В нашия свят няма нищо зелено. Те отдавна убиха своята майка'' Направо ти настръхва кожата.
И второ - накрая на филма когато зад кадър е гласът на Съли от неговия видеодневник - ''Пришълците (той все още е човек от планетата Земя, но за него човеците от неговата родна планета са пришълците) се завръщаха в своя умиращ свят'' Уау
Това е фабулата, това е най-важното в целия филм. За това и най-красивите и епични моменти не са в началото и края а по средата. Ако я нямаше тази среда този филм нямаше изобщо да е това което е. Историята беше претупана именно за да се покажат всичките неща които са в главата на Камерън и всички ние да ахкаме и охкаме, а ако беше последователен и педантичен към всеки един детайл филма трябваше да надхвърли 4 часа именно заради близо деветдесетте минути приключения и пейзажи от Пандора.



Тема :)нови [re: Diavolo]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано30.12.09 16:08



Въпрос на вкус, човече. Наистина е глупаво да се спори. Макар, че пък и е глупаво да се мълчи. Трябва да е нещо средно м/у двете;)

С риск да се повторя, пак да кажа защо смятам, че епизодът с червения дракон не е излишен. Тоест, нямаше да бъде, ама никак излишен, ако сценаристът беше мислил повече. Хората казват: за какво ни е още едно повторение на вече видяно нещо - прави са, наистина - за какво ни е. И точно тук се крие разковничето. Ами, защо по дяволите, трябваше да ни губят времето с trial-a по оседлаването на стандартното возило? Защо сценаристът не си е направил елементарната сметка: ей, я стой малко, кой епизод ни е по-важен... я да взема да поработя над него. Ако аз бях сценарист, щях да го измисля така, че trial-a да е по към края. Хем да пречупи дракона, хем да пречупи и страха си от него. И по този начин преспокойно да може да има само един trial, без да повторение, и той да е епичен! Точно щеше да е clash of the titans. С един удар - два заека... ъ-ъ-ъ, два дракона, де:) И никой не може да ме убеди, че е невъзможно опитен кинаджия като Камерън да го измисли.
A в момента какво имаме: фабула, която очеизвадно се крепи на клишета - от началото до края и изведнъж рязък скок на другия полюс. Така абсолютно нарушава плавността и градената до този момент стилистика на разказа.
На мен много добре ми е ясно, че спестяването на епизод по този начин е много красив и деликатен похват! Но не и в този филм!


Карай да е весело:)

П.П. А защо наричат технологията 3D, след като това е съвсем класическо стерео-кино?!



Тема За стерео-киното ;-)нови [re: Jedi]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано30.12.09 16:40



КАК ШУМЕНЦИ ГЛЕДАХА РЕЛЕФЕН ФИЛМ

На 8 февруари 1937 година в столичния кинотеатър „Пачев”, след шумна разгласа, за пръв път в България се прожектира релефният (обемен) филм „Аудископик”. Само два месеца по-късно шуменската кинопублика е привлечена от рекламата на кино „Одеон”, че от 12 до 18 април там ще бъде прожектиран същият филм – „Аудископик”, чудото на кинотехниката, пластичен филм в три измерения. Той е производство на известната американска филмова компания „Метро Голдуин Майер”.
Филмът беше прожектиран като допълнителна късометражна програма към редовния филм в кино „Одеон”. Зрителят получаваше при закупуването на билета си разноцветни очила в картонени рамки, с червен целофан за дясното око и син за лявото. При прожекцията на филма всеки посетител слагаше очилата и изживяваше истинска зрителна изненада и измама. Плоскостта на екрана изчезваше. Образите ставаха обемни, като че са живи. Оживяваше и младото момиче, което се люлееше на люлка.
Който гледаше филма, изпитваше усещането, че участва в действието на филма. Той имаше чувството, че люлката на момичето се извисява над него и той, ако вдигне ръка, може да го докосне. На екрана мъж пръска сода със сифон. Ние се отдръпвахме, без да щем, да не би пръските от сифона да попаднат върху нас. Особено ефектна бе сцената с влака, който връхлиташе срещу зрителите. Приближава, лети към нас, ще ни прегази. Ние се свиваме инстинктивно в стола. Трепваме неволно и стискаме очилата – толкова е силно въздействието на зрителната илюзия.
„Аудископикът” е разновидност на т.нар. пластично кино. Още през ХІХ век учените успяват да създадат специалния апарат стереоскоп, чрез който изображенията придобиват обемност, триизмерност. Научните изследвания се базират на физическите и физиологичните закони, които управляват човешкото зрение. Отделните образи, които виждат лявото и дясното око, се предават в мозъка едновременно и ние получаваме усещането за обемно изображение. На екрана това се постига, като се правят две снимки на един и същ обект едновременно от две камери, поставени на разстояние, каквото е разстоянието между очите на човека. После двете заснети ленти се копират заедно върху трета.
Разработката на метода за получаване на стереоскопично (обемно) киноизображение започва още през 1925 година от „Метро Голдуин Майер” и след 1937 година е известен като „Пластиколор”. През 1938 година в СССР е произведен и прожектиран късометражен стереофилм, а по-късно там е създаден и пълнометражен филм за Робинзон Крузо.
Като всяка новост, първият пластичен (обемен) филм „Аудископик”, показан в кино „Одеон”, се посреща с голям интерес от шуменци. Учениците от всички градски училища са водени под строй да видят това чудо. Филмът е гледан даже от ученици от Преслав и някои околни села. Трябва да се отбележи фактът, че въпреки големия му успех, филмът не е прожектиран повторно. Предполагам, че една от причините за това е, че при гледането на релефни филми се използват очила, които уморяват очите на зрителя и затова обемното кино нямаше широко приложение в кинематографията.
През 70-те години на ХХ век в кино „Култура” също е прожектиран релефен филм, но поради ограничения брой на филмовите копия и тук техният показ е прекратен.

Из книгата на Ростислав Бакалов "Някога на кино в Шумен"



Тема Re: За стерео-киното ;-)нови [re: cineman]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано30.12.09 16:51



Наречи ме прост, но за мен 3D е съвсем друго нещо. Според мен, това, което се опитва да мине за такова в разните аймакси и плексове, е чиста проба стерео-кино. 3D за мен е обемен образ, който можеш да "заобиколиш", без да му се губи обемът и пропорциите в пространството. Винаги съм си представял триизмерното кино като съвкупност от холограмни изображения. Явно ключовата дума тук е обем. A стерето само създава илюзията за такъв и то само от статична гледна точка. Все едно да наредиш множество плоски картини в z-оста.





Тема Re: За стерео-киното ;-)нови [re: Jedi]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано30.12.09 17:44



Защо да те наричам прост? Ами че ние, с нашите очи, си гледаме стерео, а не 3D, така че илюзията е вътре в нас.

Другото е рекламна политика. И една стара панаирджийска технология, която, преоблечена в нови електронни дрехи, вече има амбицията да се превърне в ОСНОВНА ЧАСТ на СЪВРЕМЕННОТО кино... Поради липса на друга основа, изглежда...
И на мен много неща не ми харесват, обаче нищо не мога да направя...
Най-много ме притесняват бъдещите евтини подобия на "3D"-образците като "Аватар". Но винаги е имало лоши филми... Проблем ще бъде, ако киното се движи към нов "ням" период - множество приказливи зрелищни филми, които нямат какво да кажат...

Редактирано от cineman на 30.12.09 19:48.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано30.12.09 18:38



На мен не ми допадна особено. Безспорно ефектите и картината като цяло бяха потресаващи, но като сюжет и изпълнение на актьорите беше доста изтъркано. Имах по-големи очаквания. Елементарен сценарий.

Мъдър е този, който знае не много, а нужното.


Тема Айде да привнеса и моите пет стотинки.нови [re: yoyouo]  
Автор Hellen (...is back.)
Публикувано30.12.09 22:04



Има спойлери към края на текста. Не четете, преди да сте гледали филма!







Започвам с уговорката, че го гледах с удоволствие - и ще ходя отново. Имам да водя една тумба познати, неистово въодушевени от факта, че ще гледат 3D филм.

Любимият, с когото отидох, се държа сякаш съм завела малкото си братче на кино. Протягаше ръце към разни растения и току възклицаваше "Cool!!" на глас. И той иска да ходи пак.

Казвам това, като си давам сметка, че основното достойнство на филма е триизмерната визия. Човек се чувства като част от действието, част от планетата - като част от общия организъм, който се оказа Пандора и биосферата й. Зрителят с чувства изсипан на мястото на събитията - с бонуса, че не рискува да бъде разкъсан от преминаващ транатор. За съжаление обаче, ако махнем триизмерния ефект, остава - какво? "Покахонтас" на Дисни с Имперски крачещи канонерки...

...И Сигорни Уийвър (постулирам, че филм със Сигорни Уийвър следва да се гледа дори единствено защото е филм със Сигорни Уийвър.) Признавам, че се привързах към нея още по времето, когато играеше моя съименничка в "Прищълецът" - затова бях много щастлива, че в този филм тя игра учен-изследовател.

Вярно, триизмерният ефект помага да съпреживяваме повече ситуацията на екрана - но ако ни бяха монтирали подвижни седалки като на лунапарк и ни поливаха отвреме-навреме с вода отгоре, ефектът на съпреживяване би бил още по-ясно изразен. Без по никакъв начин да допринася за качествто на филма като произведение на изкуството, обаче.

Стана дума вече по-горе за шаблонния сюжет, за плоския диалог и за наудачния каст (изключая Сигорни Уийвър), така че няма да ги дискутирам. Но Джеймс Камерън направо персонално ме обиди с Главния лош. Ами че то дори и в детските филми вече не слагат белег на лицето (или черна превръзка на окото), за да маркират Главня лош за по-недосетливата аудитория! От поне две десетилетия в кинематографията се смята а неучтиво да демонстрираш толкова ниско мнение за зрителя си, като му отбелязваш Главния лош. А тука не само ни го маркираха (в случай, че сме малоумни), ами цяла сцена посветиха на разкритието как точно се е сдобил с белега (може би като реверанс към кьоравата част от публиката, която дори не го е забелязала).

Ами Покахонтас, дъщерята на Великия вожд, дето се влюбва в Екзотичния Пришълец? Можеше ли да не е толкова елементарно? Можеше ли да не баш на Великия вожд и Главната шаманка дъщеря, ами на някой ма-а-алко по-второстепенен воин?

Ами Ревнивият Съперник? В мига, в който се появи на екран, вече знаех, че е предопределен да Загине Геройски във Финалната Битка. Айде пък да го бяха оставили жив - и осакатен, да речем, за да може Покахонтас да се раздира от чувство за любов - към Екзотичния Пришълец и чувство за дълг и вина - към племето и към законния му вожд. Ама не - да не вземе да им стане прекалено сложно на зрителите...

***

Когато Джейк звероукроти червения дракон, аз прошепнах на Любимия: "А-ха! Затова, значи, земните индианци са били избити от европейците - защото са нямали турук да ги сбере!" Любимият не намери забележката ми за забавна. Но аз пък не намерих за забавна развръзката на филма! Племената на'ви, значи, живеят поотделно и независимо. Единственото, което може да ги обедини, е когато във време на изпитания се появи ездач на турук - и те се обединяват кажи-речи магически!

За разлика от тях земните индианци, когато европейците пристигат и разбиват най-близките до океана племена, не се обединяват. В историята са записани множество опити на индиански вождове да организират коалиция и отпор срещу европейците. Не успяват, понеже на племената, които не са още на мушка, не им се занимава да отбраняват нечия чужда територия. И масово отговарят, "Ще се бием, като му дойде времето." Така и си отиват - едно по едно. ... Което ме накара да гледам на развъзката на филма като на пълна фантасмагория - значително по-голяма от факта, че дйствието се развива на Пандора. Фантасмагория, не защото е измислена, а защото е *нереалистична*.

...Сгъваемите гъби много ми харесаха, обаче!...

Елена



Тема Re: :)нови [re: Jedi]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано03.01.10 02:34



Е така е, ако се мълчи за какво са форумите.


А и в спора се ражда истината ;)

Уф сложен въпрос, ами това е най-новото измислено стерео кино (или по-точно стерео картина, защото стерео звук имаме отдавна, това уточнение за тези които се чудят за какво стерео иде реч), а именно Диджитъл три де. Говорим за стереоскопично кино.
Това е новост, наложена през последните 18 месеца. Като сега имаме пълната гама цветове, а преди не беше така.

Виж това за което говориш тук, а и най-вече в следващото ти мнение е точно така и така би трябвало да бъде. Но такава технология все още не е измислена и едва ли ще стане факт в близките 10, 20 години. Да не казвам и повече години. Такива работи засега могат да стават само в книгите и филмите. Просто не е реалистично. Ти говориш за кино в които едва ли не да си част от действието. Невъзможно засега. :)



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано03.01.10 02:38



Искам само да кажа по темата, че Джеймс Камерън е правил Аватар 5 години без прекъсване. 5 години труд в който е почивал само 1 ден!!! И то защото бил болен от свински грип и през този ден се чувствал най-зле.


Това ако не е работохолизъм то не знам какво е...



Тема WOLVERlNEнови [re: yoyouo]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано03.01.10 02:40



къде се загуби човече? Ти пусна оная тема с трейлъра и дългите години чакане. Спомням си, че изгаряше от нетърпение да гледаш този филм и броеше дните до премиерата :) А трейлърът бил те пленил тотално.
Какво стана, гледа ли филма, впечатления?





Тема Re: кое ми разби здравето - бруатлен спойлернови [re: yoyouo]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано04.01.10 02:28



Ебати докъде стигнахме - да смятаме за връх на романтиката целуващи се 4 метрови сини хуманоиди с опашки. Баси как може да смяташ тия сини същества за по-красиви от хората?
Ами мен филмът наистина успя да ме учуди - дори точно във връзка с тази част (цитата).
Всмисъл, аз хич не си падам по фентъзи, фантастика, извънземни, дракони, приказки и легтенди, прословутият Властелин така и отказах да го гледам. А, пък, "Междузвездни войни" е едно мръсно словосъчетание


С една дума - НЕ СИ падам по хумоноидни, изплагиатствани едно към едно от човешкия образ и поомаскарени малко така...щото трябва да са "зелени човечета".
Та, сините човечета на Пандора и на мен ми бяха странни, обаче към края ги възприемах съвсем естествено - като част от цялата тази красота и необикновено съчетание от цветови нюанси на синьото...
Много красота, наистина!
Умело използване на 3D , без самоцел.
Една безкрайно наболяла и актуална тема и една общочовешка кауза, защитена...по холивудски.
Но най - силно, каточе ли, ме впечатли присъствието на Зои Салдана (Нейтири).
Всъщност, някой наясно ли е, как е направен филмът? Всмисъл, сините човечета се играят от актьорите, облеченио в костюми или се набляга предимно на компютърната анимация?
Извинете, ако въпросът ми е глупав - просто искам да си изясня каква част от видяното е актьорска игра и къде мишката е бърникала

Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.

Тема Re: WOLVERlNEнови [re: Diavolo]  
Автор WOLVERlNE (KANO)
Публикувано04.01.10 10:02



Ей мъ на и мен.Скъсаха ми гъза от бачкане пред празнично и затова не съм се вясвал.Опитах да гледам филма преди коледа но ми се изсмяха че щом нямам резервация да мина другата година.И така и направихме.Резервирахме си билети /държах да го гледам в ай макса/ и вчера отидохме една тумба 'ора да го гледаме......
Ами след всичкото това хейтене ме беше страх да не се разочаровам ама на 10 мин. вече нищо друго нямаше значение.
НЯМА ТАКЪВ СВЯТ.ПАНДОРА Е УНИКАЛНА.НЕ МИ СЕ ИСКА ДА ГО ПРИЗНАЯ НО ВЪОБРАЖЕНИЕТО НА КАМЕРЪН БИЕ ТОВА НА ЧИЧКО ЛУКАС.
На моменти поглеждах картината зад героите ,всичко беше изпипано в детайли,всяко листенце,всяка тревичка.
<Много хора мрънкат против 3д-то,аз пък на моменти забравих че съм с очила,даже онези глухарчета които летяха....бях на косъм да махна с ръка да го изгоня,толкова реално ми беше.
Фабулата......уважавам всяко мнение но ми писна от хора които отиват на кино чакайки "поредният филм който ще ме накара да се замисля".
Защо веднъж не отидат за "поредния филм който ще ги отведе на приказно място" "поредния филм който ще ги накара да мечтаят".
Вярно е хора много,начини за гъделичкане на въображението им също много.
Да това е филм създаден да чупи рекорди но защо да му слагам табелката комерсиален холивудски боклук преди да съм го гледал.Или да го гледам и само и само да не съм част от стадото да кажа "бозЪ".Аз пък с кеф ще допринеса още 2-3 пъти и моя дял към световния му бокс офис.
За синята мацка напълно споделям мнениетоо ти....баси красивата извънземна /конкуренция на Лея от кораба на Джаба

/
Бях с доста смесена от към вкусове компания ,разочаровани нямаше.И в цялото кино беше така,май обаче 3д не понася на всички,някои ходеха доста замяно ....ама съдейки по сините човечЕта които сънувах цяла нощ явно си е "брейн уош".
Абе разхвърляно се изразих ама до 3 часа се разхождах из Пандора ,а сега се опитвам и да работя.после пак......


П.П. Вече не съм сигурен като "порастна" Джедай ли искам да съм или Турук Макту

Редактирано от WOLVERlNE на 04.01.10 10:07.



Тема Ееее, оля сенови [re: WOLVERlNE]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано04.01.10 12:26



Разбирам, че си в шок от стереото, ама айде малко да те върна на земята;)

"НЕ МИ СЕ ИСКА ДА ГО ПРИЗНАЯ НО ВЪОБРАЖЕНИЕТО НА КАМЕРЪН БИЕ ТОВА НА ЧИЧКО ЛУКАС"

Това, което въпросният чичко е в състояние да сглоби от картон и тел, никой досега не е успял да мине - именно защото въображението е по-силно от всякакви софтуери и компютри. Доказал го е преди 33 години - когато "компютър" е било дума от фантастичните книги. Има епизоди и фрагменти от филма, които и днес - след толкова години - могат да докарат на много хора, ако не екстаз, то със сигурност огромен емоционален заряд. Нещо, за което "Аватар" след 30г., само ще си мечтае. Фактът, че продължават и до ден-днешен да сравняват с него, е предостатъчен. Още по-голямото доказателство за това - самият Лукас не можа да надмине себе си, преди десет години, когато реши да си поиграе с новите технологии.
Именно чичкото е причината Камерън да започне да се занимава с кино.
А това, че в мойте представи за въображение не влизат стерео картички за по 300млн. с изключително повърхностен сюжет, е въпрос на вкус и разбирания. Но да принизяваш Лукас до нивото на шепа пиксели с delusions of grandeur, e oскърбително.

"баси красивата извънземна /конкуренция на Лея от кораба на Джаба"

Ето - пак сравняваш с Междузвездните... макар и по някакъв дигитално извратен начин. Замисли се над проблема.



"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"

Тема Re: кое ми разби здравето - бруатлен спойлернови [re: Markizata]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано04.01.10 12:29



O sancta...

"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"


Тема Re: Ееее, оля сенови [re: Jedi]  
Автор WOLVERlNE (KANO)
Публикувано04.01.10 12:57



Хахахахахах,вие джедаите сте тесногръди морално остарели типове


Май френд ,войните за мен са библия ,а чичко Лукас е бог.Не сравнявам филмите ,а начина по който всеки от тях визуализира света за който разказва.
Само слепец би отрекъл красотата на Пандора.Виж за изънземната.....може и аз да съм извратеняк
Да може Лукас да е причината ,Камерън да се занимава с кино,Лукас е причината аз да съм влюбен във фантастиката но според слуховете дори той е очарован от Аватар и замисля нова 3д трилогия.
А и едва ли някой може да отрече че наравно с Лукас и Спилбърг,камерън има сериозен принос към начина на правене на филми.Той пръв вкарва CGI във филмите си /бездната/,Спилбърг с Джурасик Парк показа че без CGI голям хит не може вече да има.А пък фирмата на Лукас им направи ефектите.



Тема Re: Разочарованиенови [re: Jedi]  
Автор Mapиo B. Дparaнoв (Съкровище)
Публикувано04.01.10 13:09



Чак пък разочарование не е. Просто голямата маркетингова машина си свърши работата. Единствено за това ме е яд, че поради финансови най-вече, както и времеви ограничения в последните две-три години ходенето на кино се е превърнало в почти недостижим лукс, а тия успяха да ме излъжат да платя цена на билет (два), която смятам за безумна.
Забавен и епичен филм, но толкоз. Абсолютно това си и очаквах (не се оправдаха опасенията за поредния Титаник) от Камерън. По отношение на емоции обаче не можа да ме излъже. Някак си не се трогнах. Може би прекалено много остарях? Дали да пробвам да си пусна Бездната и да проверя дали е от годинките или неща куца в тази му част?
По отношение на техническата част също не останах впечатлен - това се очаква, защо да се впечатлявам? Хайде всички много добре знаем, че няма невъзможни неща в киното вече. Единствената разлика е кой колко се старае и за какво ги използва. В този ред на мисли трейлърът за динозаврите преди Аватар беше доста впечатляващ предизвика повече емоции у мен и у жена ми отколкото тричасовият епос.
Един въпрос обаче не ми дава мира в последните година-две. Защо при това развитие на технологията в киното Холивуд все още ни залива с изтъркани сюжети, римейки и тем подобни, а не вземе да започне да екранизира неща от фантастичната литература. Осъзнавам опасността да опорочат доста книги, но пък и переспективата Холивуд да предъвква едни и същи герои и сюжети през пет години също не е розова.


п.п. Измих си очите след няколко дни като гледах Валс с Башир



ris.f.h - 21.12.2000-09.04.2007 R.I.P.
Raul Endymion - ????-09.04.2007 R.I.P.

Тема Re: Ееее, оля сенови [re: WOLVERlNE]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано04.01.10 13:28



Така е - ние сме сприхави ксенофоби и слушаме метъл:)
Бтв, ако Лукас полудее и направи оригиналната трилогия в 3D - тогава ела да видиш чудо - когато качествена технология и перфектен сюжет се сберат в едно! Ти си се шашнал от някакви хвърчащи медузи, а представи си да залягаш под tie fighter-и и да ти се разминават мечове пред носа; Йода да вади x-wing-a от блатото и да ти преминава над главата; да те тъпчат канонерки... imperial walkers on the north ridge... literally... лелееее!
Камерън ще може само да ръкопляска :)

"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"


Тема Re: Разочарованиенови [re: Mapиo B. Дparaнoв]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано04.01.10 13:32



"Един въпрос обаче не ми дава мира в последните година-две. Защо при това развитие на технологията в киното Холивуд все още ни залива с изтъркани сюжети, римейки и тем подобни, а не вземе да започне да екранизира неща от фантастичната литература. Осъзнавам опасността да опорочат доста книги, но пък и переспективата Холивуд да предъвква едни и същи герои и сюжети през пет години също не е розова."

Tи сам си си отговорил - маркетинговата машина, за да си свърши работата, то тя си е направила много точни сметки - колко ще спечели от изтъркан сюжет и колко - ако рискува да посегне към нещо различно.

"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"


Тема Re: Ееее, оля сенови [re: Jedi]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано04.01.10 13:43



И как да направи оригиналната трилогия в "3D", след като не е заснета с бинокулярна камера? При 3D-анимацията е лесно компютърът да преизчисли "гледните точки", така, че да съответстват на разположението на очите на зрителя, но за игралните епизоди просто няма начин това да стане.



Тема Re: Ееее, оля сенови [re: cineman]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано04.01.10 13:57



Ти говориш за стерео картина, а аз - за 3D. И то хипотетично. Още няма такава технология.

"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"


Тема Re: Ееее, оля сенови [re: Jedi]  
Автор WOLVERlNE (KANO)
Публикувано04.01.10 14:45



Тай файтъра и на ДВД пак постига ефект в/у мен иначе съм имал у-вието да изгледам и 6-те епизода на кино.Макар като малък ич да не ми е пукало дали е моно ,дали е долби стерео.
Изобщо не мога да сравнявам приказките,войните са ми на сърце.
Но като визия за чужд свят пандора и планетата от "Пълен мрак" водят в моята лична класация



Тема Re: Ееее, оля сенови [re: Jedi]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано04.01.10 18:16



Преди няколко години видях в един магазин за техника втора употреба един широкоекранен телевизор "Нокиа" с кинескоп, чийто образ даваше илюзия за дълбочина - не знам как го докарваше, от полутонове ли, от контраст ли, що ли. Имаше бая дебело стъкло на екрана. А сегашните LCD-телевизори показват ужасно плоска картина - една снимка от списание изглежда по-обемна... Плазмените са малко по-добре, защото имат предпазно стъкло отпред, което придава някакво усещане за дълбочина. Сега щяла да излиза някаква нова технология 3D-ready, която също разчитала на усещането за дълбочина на образа. Но не ща стереотелевизор, защото не ми харесва идеята да си бода салатата с поляроидни очила, докато гледам новините в осем. Предполагам, че усещане за релеф може да се създаде, ако телевизионният екран е изработен на пластове, като предният план изпъква. Но същински обемен или холограмен образ все още можем само да сънуваме.

Днес четох някаква статийка за телевизори с кадрова честота 240 Хц, разрешение 2160 пиксела и всякакви други изгъзици, които се правят само защото се купуват от разни богаташи и мутри, за които "колкото повече е толкова повече". Тия ще си правят аймакс в хола ли?! Имало вече ССД-матрици за фотоапарати със 100 мегапиксела, когато за обикновена снимка са достатъчни и 5! Аз не мога да разбера защо качеството на един телевизор трябва да надвиши качеството на филмовия носител или теоретичната разделителна способност на човешкото око?! Това е естествен предел на човешките възприятия! Отвъд него няма нищо! Знам, че се продават усилватели с честотна лента 96 и отгоре кХц, но човешкото ухо практически няма как да чуе повече от 20! Но докато има платежоспособни маниаци, винаги ще им се продават неща, от които никой няма нужда. Това е като да си купиш кола, която вдига 350 км/ч, но да няма път, по който да я караш...



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано05.01.10 15:30



Филмът ми хареса, много мисъл има, много е зелен и екологичен. Технологически да коментираме няма много смисъл. И май е взаимствал доста от бр. Стругацки.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Kpиc]  
Автор Alegra (с много цветя)
Публикувано05.01.10 20:46



Крис, то затова му се казва креативност и идейност, не за да ми повтарят познати истории, можеха да измислят нещо по-интересно. Още повече, че ако си по-развит в интелектуално отношение, съвсем не означава, че ще си по-развит и в бойните си умения. Можеха да направят много повече. Да не говорим, че до момента е имало страшно много филми с измислени земи, езици, култури, със знайни и незнайни същества по тях, просто не са били 3Д. Аватар можеше да бъде много повече. Имаше си достойнствата, но прекалено много беше банално на моменти. Затова и останах разочарована.
А за връзката с косата, не случайно споменах Покахонтас на Дисни, защото там също се залагаше идеята, че всичко около нас е живо, просто там го чувстваха със сърцата си (което за мен беше по-добрата идея), а в Аватар с косата си

. И до колкото знам Аватар го гласят за трилогия, да видим до края дали няма да ги завладеем тези навита Изобщо няма да се учудя, ако стане точно така.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Diavolo]  
Автор Alegra (с много цветя)
Публикувано05.01.10 21:00



Да, Пандора беше красива, и честно казано през цялото време имах чувството, че съм на земята, но преди мноооогооооо години (и от време на време след мнооооогоооооооооооо години) :) Всичко беше гигантско, имаше си динозавъроподобни, а другите животни изглеждаха като съвсем земни еволюирали същества, затова се сетих и за поредицата The future is wild. Но за визуални ефекти да взима награди, заслужава си ги. Да се подготвим за повече 3Д кино





Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Alegra]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано05.01.10 21:39



3D = 2 . 2D





Тема Сторибордът на Аватар:)нови [re: yoyouo]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано06.01.10 01:50





"Five seconds later" :)))))))))))))))))))))

"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"

Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор maa916 (новак)
Публикувано06.01.10 06:57



а глупака джеймс камерън след като е правил филма 10 години не може ли
да измисли малко по хубав сценарии, ебати ску4ния филм

с тия ефекти докога ще продължават да хвърлят прах в о4ите на стадото
интересни ми бяха първия половин 4ас после писват

и факта 4е за 3 седмици събра 1 милиард долара ми подсказва 4е скоро ще бъде
и най-гледания филм което е белег на върховен тъпизъм



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор Pokamonkas (непознат )
Публикувано06.01.10 11:03



Не съм впечатлена. Изтъркан сюжет, банални клишета, елементарни образи. Военщината в комбинация с просълзяващи стереотипи ми дойде малко в повече. Едно е ясно - тази пролет, на мода ще са сините и зелените нюанси.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: maa916]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано06.01.10 12:02



Явно вече х'американците имат мозък колкото клетъчен телефон и са като жабите - виждат само това, което се движи пред носа им. До такива изводи стигам, като взема предвид как и към кого се ориентира "мейнстрийм"-ът. Току-виж СЗО взела решение, че мисленето е вредно за нашето здраве...





Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Diavolo]  
Автор Vendome ()
Публикувано06.01.10 14:29



По принцип съм песимист и рядко гледам широко рекламирани със свръхбюджет филми, предназначени за масовата публика, но заради твоята рецензия ще навия жената и ще отидем да гледаме филма.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор woland (messire)
Публикувано06.01.10 15:32







Тема трети пътнови [re: Diavolo]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано06.01.10 19:49



Гледах го трети път. Явно колкото и да се опитвам да разваля първото впечатление, не ми се полуава.
Успешно успях да го преживея отново, защото приятелката ми силно се вълнуваше, и, въпреки, че е много културна и възпитана, по едно време извика силно "Нееее! Те ще я убият!". :)



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: woland]  
Автор Alegra (с много цветя)
Публикувано06.01.10 23:07



Хахаха, е за това идеше реч

Смях се много, но точно това видяхме, един 3Д извънземен преразказ за Покахонтас, плюс взаимстване от Матрицата, как само не им набиха игли в тила не знам и ги сложиха в ковчези (о!чудо), а не на кресла (каква разлика само)



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: cineman]  
Автор Alegra (с много цветя)
Публикувано06.01.10 23:09



всъщност си много прав

2.2D Да се подготвим за много 2.2D кино :)



Тема Re: Разочарованиенови [re: Jedi]  
Автор Alegra (с много цветя)
Публикувано06.01.10 23:13



'...Но на моменти правеше едни такива типични жестове и мимики, все едно, че се кара с гаджето си на улица в Бруклин, с типичния афро-американски акцент...'

Ей това и на мен ми направи впечатление! По едно време имах чувството, че всеки момент ще почне да рапира





Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Alegra]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано07.01.10 00:17



Всъщност, за да сме по-точни, ще се получи:

3D = 2.2D - D, като последното D е сюжетът...

Разсъждавам чисто теоретично...





Тема Re: Avatar - отзивинови [re: woland]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано08.01.10 02:44



Борис Стругацки също се е оплакал, че са "взаимствали" природата на планетата от тяхна книга.

"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"


Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Jedi]  
Автор cristal_reaver (член)
Публикувано08.01.10 13:05



Според мен негативните герои не бяха добре персонализирани. Можеше да се налее малко повече в тях. Генерала на хората ми изглеждаше през цялото време добър

Можеше да изберат по-подхоящ герой, а онзи "административния директор" можеше да е по-безкруполен.
Иначе освен че го гледах в мола от всичко друго съм доволен и впечатлен.
Почти щях да се разплача, но като видях покрай мен как плачат ми стана смешно.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: cristal_reaver]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано08.01.10 13:36



Ооо, навремето на "Титаник" половината салон плачеше - чак щях да прихна от смях. Добре, че седях на задния ред... На "Аватара" ще видим другата седмица...



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Jedi]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано08.01.10 20:18



По-скоро са го набедили, че се е оплакал:


Но сравнението на Никита Михалков ме кефи повече:


Редактирано от Aulus Vitellius Celsus на 08.01.10 20:20.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: woland]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано09.01.10 13:17



оф, стига с тези сравнения вече. :О
Един милион хора се оплакаха вече, че Камерън преписвал.
Излиза, че Камерън е най-големия преписвач в историята и не може да измисли нищо сам.
Малко като Лов на вещици го ударихте ;)



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Vendome]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано09.01.10 13:19




Пиши после какво ти е мнението ;) Макар че мисля, че ще го оплюеш



Тема Re: Ееее, оля сенови [re: Jedi]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано09.01.10 13:21



еее де да можеше да ги направи така старите Войни...


Това щеше да е най-великата емоция за човешките сетива.



Тема Re: WOLVERlNEнови [re: WOLVERlNE]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано09.01.10 13:30



А ето те и теб :)
Много се радвам, че очакванията ти са станали реалност, това е най-хубавото нещо и нека всички си пожелаем много повече кино емоции през новата година.


В крайна сметка силен или слаб това е филм който ще се помни дълги години и мисля Камерън за пореден път успя.



Тема ъпдейт след три седмицинови [re: Diavolo]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано09.01.10 13:41



два нови рекорда.
* Това е филма направил 1 млрд. световен приход за най-малък отрязък от време в историята, а вече е на второ място след Титаник, като подобри постижението на ''Завръщането на краля''



* Епоса на Камерън вече е на второ място за всички времена като световен приход (без САЩ и Канада) пак след Титаник.

* Очаквано и нормално ''Аватар'' подобри рекорда и за трети най-силен уикенд в историята на САЩ/Канада, а по всички изглежда, че ще подобри рекорда и на Титаник за четвърти най-силен уикенд в историята. От четвъртия уикенд нататък рекордите неизменно принадлежат на Титаник.
Сега за да мине тези фамозни 600 млн. ''Аватар'' не трябва да пада с повече от 10/15% идущите две/три/четири седмици, които ще са решителните затова ще стане ли CGI чудото официално най-доходния филм в историята на киното.


За България няма смисъл вече да коментираме дали Аватар ще бие Ледена Епоха 3. Само за три седмици филма е само с около 200 000 под анимацията (трети уикенд - над 450 000?!), което ще рече, че още след този уикенд официално ще коронасяме ''Аватар'' за номер 1 в България за всички времена.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Diavolo]  
Автор Alegra (с много цветя)
Публикувано09.01.10 18:18



Не става, като преписва така ще е, ще се натяква. Ето затова е хубаво човек сам да си мисли проектите. А той по тънката лайсна ще бяга, че и реклама за невиждано и нечувано, е сори, ама не става. Като имаш претенциите за нещо революционно, по-добре покажи наистина революция, просто при тази реклама наистина очаквах мноооогоооо повече, от това, което видях. И явно не съм единствената.



Тема Re: ъпдейт след три седмицинови [re: Diavolo]  
Автор PhilipMarlowe (пристрастен)
Публикувано09.01.10 20:23



не бих изтъквал това като някакъв плюс за стойността на филма...



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Alegra]  
Автор sujinko ()
Публикувано10.01.10 00:26



Публиката, съставена предимно от човеци, е искрено съпричастна и дори аплодира, докато извънземни убиват човеци. Това ако не е революционно и ако не говори за възможностите на автора да си прави каквото си иска със зрителите си...







Тема Re: Avatar - отзивинови [re: sujinko]  
Автор PhilipMarlowe (пристрастен)
Публикувано10.01.10 00:52



голяма глупост си казал... по същата логика, американци, аплодират главния герой който разказва играта на САЩ институции оглавявани от зли хора... как лошия президент си го получава примерно- и то във филми които нямат претенцията да са революции... а тези хуманоидни извънземни, са толкова извънземни, колкото мечетата от Ендор... по просто да се отъждествиш с нещо което прилича на теб или любимото ти животно едва ли има... ма щом си рекъл, че е революция... мани



Тема !нови [re: sujinko]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано10.01.10 01:05



С това мнение обиди всички, които харесват филма.

"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"


Тема Re: Avatar - отзивинови [re: sujinko]  
Автор Alegra (с много цветя)
Публикувано10.01.10 01:12



Хехе, хайде сега. То като на идиоти ни беше показано кой е добрия и кой лошия. Аплодираме добрите, разбира се, нищо че са извънземни. Изобщо не го намирам за игра със зрителите.



Тема окнови [re: Alegra]  
Автор sujinko ()
Публикувано10.01.10 08:00



Уф, добре, прави сте. Поизсилих се малко... може би повечко. Прекалено пристрAстен съм, за да ставам за спор начи.

Ноо все пак... доколкото чета по форумите, за тоя филм е характерно гледалите го само по веднъж да са малцинството. Тоталната жажда да се връщаш и да изживяваш тия 3 часа отново и отново си е доста добра манипулация с доброволното ни участие. Не е обидно да искаш да те излъжат понякога... качествено.
Което пък не става ако ти лъжат сетивата, а няма чувства на твойта честота. Перфектната визия не е от днеска и не един път е потъвала в забрава на момента, нямайки в себе си за какво да ни закачи.
Та ще се съгласим ли поне, че като цяло успехът тук е движен от емоционалното, или в случая хубавата любовна история, а не толкова от 3Д-то и бомбите?





Тема да се набутам из мелето..нови [re: yoyouo]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано10.01.10 21:09



единсвеното нещо..което ми грабна окото - бе цветовата гама на анимацийката:)
всичко останало - къде си "Оле затвори очички":(
та
писна ми - от "кино" зрелища..които "аватарстват" от комп-игрите!



Тема Re: ъпдейт след три седмицинови [re: PhilipMarlowe]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано12.01.10 03:27



Че кой ти говори в случая за касов успех = добър филм.
Това е по-скоро следене на боксофиса, нещо като подтема в темата, защото това е едно от най-важните събития в историята на киното и предварително се очакваха рекордни приходи и взе, че така и стана. Аз лично се занимавам с всякакви статистики, приходи, класации и какво ли не за киното, нещо като хоби ми е. Освен масовото гледане на какво ли не. :)
Ще има да се чакат дълги години за да се появи друг такъв касов феномен...



Тема Re: ъпдейт след три седмицинови [re: Diavolo]  
Автор yoyouo (ценител)
Публикувано12.01.10 09:18



и тук възниква въпроса - това кино ли е или просто машина за пари?

май по-скоро второто
Според мен Камерън ги прави тия филмчета за да си напълни джобовете със семки и бонбонки. Няма да се учудя ако дори прави проучвания какво най-много ще се хареса на публиката за да постигне масовост на посещенията.

чичко паричко в десйтвие





Тема Re: ъпдейт след три седмицинови [re: yoyouo]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано12.01.10 12:16



Без такива проучвания днес не може.





Тема Re: ъпдейт след три седмицинови [re: cineman]  
Автор BиK (BMBD)
Публикувано13.01.10 07:16



не ми хареса филма, къде се забих да го гледам като почти не понасям фантастика не знам. и на всичкото отгоре 2 часа и половина...



Тема Re: ъпдейт след три седмицинови [re: yoyouo]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано14.01.10 21:01



Ако филма беше слаб нямаше да се гледа така. Това не е най-великия филм на всички времена, нито някакъв уникален шедьовър, но е пипнат и майсторски поднесен. Тук говорим за боксофис и изводът е следният: Иванчо е харесал много историята на Джейк Съли и я похвалил на Любчо. Любчо отива малко раздвоен, защото предишния път Иванчо го е излъгал, но не и този път... И Любчо на среща в бара със свои приятели преди да подхванат спорта и жените им казва абе гледахте ли Аватар? Ок?

Когато процентите се задържат дълго време почти еднакви и когато го няма традиционният спад от над 50% значи филма е много, много популярен и харесван. И тук идва и трикът, който Камерън и 20 Century Fox много добре владеят. Целенасочена рекламна кампания където и колкото трябва, достатъчно и ефектно. И когато чуваш непрекъснато по медиите, че ще се потопите в едно невиждано филмово зрелище, ще откриете един нов свят, че това е революция в киното, нова страница в историята на Холивуд и капанът е поставен. Въпросът е ще се улови ли непотопяемия Титаник в него? Като гледам как вървят нещата май въпросът е не дали, а кога... ;)


Редактирано от Diavolo на 14.01.10 21:03.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Diavolo]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано15.01.10 01:56



Браво, Гяволе, много добре си напипал пулса на филма. Просто си личи кой гледа със сърце и кой - с преджвакване на пуканки :) Филмът си е точно ЕМОЦИОНАЛЕН и който е тръгнал да го преценява главно от гледна точка на "невижданите ефекти", определено е сбъркал очилата.







Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Kpиc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано15.01.10 14:18



С тази забелжка, че аз не остабах с увереността, че няма да се върнат.
Именно защото познаваме историята, нямаше как аосциацията да не ми се натрапи.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Alegra]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано15.01.10 20:19



Аз пък си мисля, че точно това с т.нар. 'USB'-та си беше едно много добро решение за по-образно пресъздаване на връзката между човека и природата, реверанс главно към масовия зрител - един вид, всеки да може лесно да хване идеята, а не да се умоблъска пред разни абстрактни внушения.

Един от най-слабите моменти поне за мен беше онази "земна" целувка - много клиширано и грубовато залепено на иначе хубавата сцена. Там определено можеше да се потърси повече оригиналност и креативност - някой специфичен ритуал с носовете или 'USB'-тата би седял къде къде по-"автентично" :)))





Тема Re: suspend your disbeliefнови [re: sujinko]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано15.01.10 20:52



Точно пък за този филм е доста несериозно да се твърди, че е анти нещо си! А пък направо нелепо звучат заключенията на група психолози (сигурно американски), че филмът докарвал депресия и отпушвал деструктивни желания у зрителите. Такава статия четох някъде днес и доста се посмях - сигурно е някаква шега на преводача, не може просто! :)))

Аватар е толкова подчертано ПРО ориентиран филм, с толкова много позитивни идеи и внушения, че именно това го превръща в един от шедьоврите на последното десетилетие, не толкова "новите измерения на 3Д ефектите", които ни предлага. Мое мнение, разбира се ;)





Тема Re: suspend your disbeliefнови [re: Meйджъp]  
Автор sujinko ()
Публикувано16.01.10 06:19



Че то да си анти нещо кофти си е на плюс.







Тема Направете свой Аватарнови [re: yoyouo]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано19.01.10 03:59







Тема Новият "Star Wars"нови [re: yoyouo]  
Автор Chanquete (*)
Публикувано19.01.10 09:55



Най - накрая го гледах. Две седмици дебнах за билети и накрая успях. Страхотен е, успя да ми върхе усещането, което имах като ходех на кино като дете - да гледам със зяпнала уста.
Относно приликата с
1. Покахонтас: да, има такава, защото и "Покахонтас", и "Аватар" приличат на поне още 40 епични филма.
2. Матрицата: съжалявам, но не смятам, че Уашовки Бр. са патентовали връзката на продълговатия с костния мозък. Точно в тази точка става контролът на тялото от мозъка и от анатомична гледна точка няма къде другаде да прекъснеш връзката.
3. Междузвездни войни - чисто визуално си приличат, но това е, защото Лукас Филмс са едно от студията, работили над филма.



Тема Re: Новият "Star Wars"нови [re: Chanquete]  
Автор .Linda. (Loring)
Публикувано19.01.10 12:21



Хахахаххаха, ти уби рибата


Най-много ми хареса..."Новият "Star Wars"



Тема Вече има и смъртен случай...нови [re: yoyouo]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано19.01.10 12:59



Това негативен отзив ли е?






Тема Re: Новият "Star Wars"нови [re: .Linda.]  
Автор Chanquete (*)
Публикувано19.01.10 13:35



Аз вече съм еко, така че никаква риба не съм избивал. А за Star Wars - ще видиш.





Тема Re: Новият "Star Wars"нови [re: Chanquete]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано19.01.10 13:41



Не усети ли тънката й ирония?





Тема Re: Новият "Star Wars"нови [re: cineman]  
Автор Chanquete (*)
Публикувано19.01.10 14:50



Аз нейната я усетих, ама не знам дали ти схвана моята.





Тема Re: Новият "Star Wars"нови [re: Chanquete]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано19.01.10 15:08



Твоята си личи отвсякъде.





Тема Новият какво?нови [re: Chanquete]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано19.01.10 15:50



Мерси, че ме развесели. Посмях се добре.



"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"

Тема Star Warsнови [re: Jedi]  
Автор Chanquete (*)
Публикувано19.01.10 17:39



Не прекалявай със смеха, лесно се обръща в плач.

А и подзаглавието е сериозно - разликата между "Зв. Войни" и "Аватар" е малка. Като казвам "Зв. Войни" имам предвид старите епизоди. И на двата филма в основата на сценария стои мелодрама, добре разказана във фантастична среда. Което, разбира се, не ги прави по - малко добри филми, даже напротив - единият е легенда на комерсиалното кино, а другият - кандидат за такава.



Тема Re: Star Warsнови [re: Chanquete]  
Автор .Linda. (Loring)
Публикувано19.01.10 18:16



Хахахахахах, ти продължаваш да ме веселиш!





Тема Re: Star Warsнови [re: .Linda.]  
Автор Chanquete (*)
Публикувано19.01.10 18:22




Това е хубаво, само дето подозирам, че ти е по навик.



Тема Ъпдейт към 18.01нови [re: Diavolo]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано19.01.10 22:41



Титаник вече ударен от Айсберга и е въпрос на време да потъне...


Това е извода след четвъртия и петия уикенд на Аватар.
Със сигурност мога да кажа, че приходът извън САЩ/Канада + общия приход от цял свят ще прибадлежи на Аватар и е само въпрос на време това да стане факт. Обаче само за САЩ/Канада, тези 600 млн. на Титаник са все още доста трудни за достигане, но според мен и това е на 70% сигурно, че ще се случи. За 32 дена филмът направи 505 млн. в Северна америка с което счупи рекорда на Черният рицар. Епоса на Камерън подобри и рекордите на Титаник за четвърти и пети уикенд за всички времена.
В същото това време Аватар стана най-гледния филм за всички времена в Австралия, Нова Зеландия, Китай, Реп. Корея, Бразилия, Русия и Испания, а по всичко изглежда, че същото ще стане и във Франция. Единствено във Великобритания, Германия и Япония няма шанс филма да попадне дори и в топ 3 на най-гледаните продукции, което е доста интересно като факт.

В България пък бяха минати за първи път в историята уникалните 3 млн. което е с над 500 000 повече от целия приход на Ледена Епоха и всичко това само за 1 месец.

До този момент официално филма има уърлд уайд:
$ 1.620.5 млрд. (505 млн. САЩ/Канада + 1.115 млрд. останалия свят)

Макар да е доста рисковано ще направя една смела прогноза, че Аватар ще мине магическата бариера от 2 млрд. общ приход.

Уф, какво прави Камерън с боксофиса не е истина. Сигурно всяка холивудска компания се моли да разпространява негов филм... ;)


Редактирано от Diavolo на 19.01.10 22:55.



Тема Re: Новият "Star Wars"нови [re: Chanquete]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано19.01.10 22:53



В интерес на истината Американския филмов институт направи едно много интересно сравнение между двата филма не като съпоставка по пари, популярност и качество, а като роля в историята на киното.

Началото на статията беше следната горе-долу.
Холивуд отново стигна до кръстопът и крайъгълният камък вече не е само един. 32 години по-късно се появи филм, който ще направи втората истинска революция в Холивуд и световното кино. И общо взето след това се правеше паралел между двата филма и техническите новости и постижения, които са допринесли Лукас и Камерън с тези филми с начинът на заснемане, със световния отклик и истерия и т.н.
И завършва с това, че Лукас е създал свой собствен Холивуд и че филмът и творецът, за които вратите на ранчо Скайуокър ще бъдат единствено оворени са Аватар и Джеймс Камерън.



Иначе аз лично ако трябва да сравнявам двата филма то мога да кажа, че от чисто емоционална гледна точка, а и не само такава STAR WARS си остава недостижим. А и не бива да се сравняват пряко, защото са много различни колкото и общи неща да намират някои...



Тема Re: Новият "Star Wars"нови [re: Diavolo]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано19.01.10 23:50



"Иначе аз лично ако трябва да сравнявам двата филма то мога да кажа, че от чисто емоционална гледна точка, а и не само такава STAR WARS си остава недостижим."

Съгласна съм напълно - STAR WARS е недостижим и несравним. Може да се сравни единствено със себе си (т.е. с Епизоди 1, 2 и 3), а и тях с лекота забива в земята.

А Аватар е просто един много интересен, красив и вълнуващ филм :)



Тема Re: Новият "Star Wars"нови [re: Diavolo]  
Автор sujinko ()
Публикувано20.01.10 00:08



Как се сравнява нещо чисто ново с нещо, което ти е улегнало в детската психика и е боготворено с години. Безмислено е, освен ако някой не иска с богохулство да настройва хората срещу Аватар.



Тема Re: Новият "Star Wars"нови [re: Diavolo]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано20.01.10 01:03



"И завършва с това, че Лукас е създал свой собствен Холивуд и че филмът и творецът, за които вратите на ранчо Скайуокър ще бъдат единствено оворени са Аватар и Джеймс Камерън."

С извратеното си въображение веднага си го представих как прекрачва прага на лукасовия холивуд; вратите на ранчото се хлопват зад гърба му и прозвучава тежко дишане: "The force is strong with you, young Cameron... but you're not a jedi yet..."

A иначе е добре дошъл, разбираш ли;)

"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"


Тема Re: Новият "Star Wars"нови [re: Kpиc]  
Автор Chanquete (*)
Публикувано20.01.10 01:15



В новото няма нищо лошо. Никой не може да отрече една класика като "Star Wars". "12 гневни мъже" е шедьовър, но вече никой не прави такива филми по оригинални сценарии. И това ни най - малко не го обезценява. Просто киното трябва да се развива и да търси нови изразни средства. В противен случай щяхме все още да сме на ниво Грифит.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор пип (непознат)
Публикувано20.01.10 01:20



За мен този филм е кух. Не бих ги гледал втори път. Нищо няма в него освен ефекти.



Тема Re: Новият "Star Wars"нови [re: Chanquete]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано20.01.10 09:51



Абе... след Грифит и Айзенщайн откритията в киното са предимно технически...



Тема Re: Новият "Star Wars"нови [re: cineman]  
Автор Chanquete (*)
Публикувано20.01.10 11:17



Доста крайно изказване. А и някои технически открития концептуално променят и влияят дори на драматургията. Няма как да имаш равенство между един ням и един филм със звук дори на сюжетно ниво. С цвета историята е подобна - репликата "Познах го по червената шапка" вече носи и визуално послание към зрителя.



Тема Re: Новият "Star Wars"нови [re: Chanquete]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано20.01.10 11:28



Доста "концептуално" изказване.





Тема Re: Ъпдейт към 18.01нови [re: Diavolo]  
Автор PhilipMarlowe (пристрастен)
Публикувано20.01.10 12:19



в Китай е бил забранен... та не ми е ясно как разбива боксофиса там...
иначе... робските маси нека гледат, нека пълнят хазната на Холивуд... ма чак и да се радвате, че от това Камерън забогатял... или мейджърската компания?!?
Непонятна работа, вервай ми...





Тема Re: Ъпдейт към 18.01нови [re: PhilipMarlowe]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано20.01.10 12:39



Сигурно са го забранили, за да не отиде работата "на кино".
Там, апропо, има ли нещо разрешено?



Тема Re: Ъпдейт към 18.01нови [re: cineman]  
Автор PhilipMarlowe (пристрастен)
Публикувано20.01.10 12:49



то па тук като са разрешени хиляди неща, голям бонус





Тема Re: Ъпдейт към 18.01нови [re: PhilipMarlowe]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано20.01.10 13:43



Как така забранен?


Това къде го прочете? Явно поредните градски легенди са това. Аман от пишман журналя. До този момент филма е направил в Китай рекордните $76 млн. :О



Тема Re: Ъпдейт към 18.01нови [re: cineman]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано20.01.10 13:44



Айде бе кога ще го гледаш филма?



Май само ти и Марлоу все още не сте го гледали. :о :)



Тема Re: Ъпдейт към 18.01нови [re: Diavolo]  
Автор .Linda. (Loring)
Публикувано20.01.10 13:55



И аз не съм го гледала, страх ме е да не ме заболи глава





Тема Re: Ъпдейт към 18.01нови [re: .Linda.]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано20.01.10 13:57



Ха, краставите кучета се надушиха!





Тема Re: Ъпдейт към 18.01нови [re: Diavolo]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано20.01.10 13:59



Страх ме е, че като тръгна за Владиславово, може да затъна в някоя пряспа по пътя.


Засега съм решил да се пробвам утре.



Тема Поздрав за всички фенове на филманови [re: yoyouo]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано20.01.10 14:17






"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"

Тема Re: Поздрав за всички фенове на филманови [re: Jedi]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано20.01.10 17:27



хех:)



Тема Re: Поздрав за всички фенове на филманови [re: Jedi]  
Автор sujinko ()
Публикувано20.01.10 18:30







Тема Re: Новият "Star Wars"нови [re: Chanquete]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано20.01.10 20:14



Че кой отрича новото? Само коментирах, че не виждам какво има тука за сравняване... Онзи е легенда, детска мечта, религия и митология.
Този е, както вече казах, един интересен, вълнуващ и красив филм.
Което не пречи да се харесват / не се харесват единият, другият или и двата (въпреки че ако някой не харесва и двата ... много ще ми е жал за него...).

Ама на 30 ще отида за пореден път - ще гледам мога ли да сравня нещо ;0



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор woland (messire)
Публикувано21.01.10 13:12



И аз го гледах най-накрая. Безспорно, синекожите типчета са свежи, филмът има очарование, а Пандора е много красива. Въобще, красиво направено. Началото навяваше спомени от други филми, но толкова, за да е дотук поне без спойлери.
Всичко останало, логиката на филма и т.н. обаче е отсъстващо изцяло

С
п
о
й
л
е
р
и

За героя - не е трудно да се вживееш и да го почувстваш, особено като започват да му се преплитат двете реалности. Това беше добре направено.
Обаче логиката ... извинете, летящи скали, това добре, ами ако задуха вятър? А екологията на такъв свят ... ако се замислиш, имаш чувството, че самата история е правена по компютърна игра и съответно - съвсем плитка.
Същото е и с героите - прекалено елементарни. Все едно филма е правен от член на ALF или ELF, всичко е като представите на крайните екоактивисти за природата - плоско и черно-бяло: "тия са черните, тия са белите, а помежду им няма други цветове".



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор TheExorsist (Пикая Лед)
Публикувано23.01.10 00:34



Страшни ефекти разбира се, върха на професионализма от страна на Камерън, очаквах го, но като сюжет нищо особено. Много го надуха предварително. Хубав филм, но не бих го гледал пак.



Тема Триизмерно и плосконови [re: yoyouo]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано23.01.10 14:30



Едно мнение, което ми допадна.

" В последните седмици ни заринаха със суперлативи по адрес на „Аватар”, новия свръхмащабен проект на Джеймс Камърън, който отдавна драпа да детронира Джордж Лукас от поста „най-успешен режисьор в Холивуд”. Че бил най-скъпият филм в историята на киното, че досега такъв не сме гледали, защото е революционен в това или онова, и най-притеснителното твърдение – че е бъдещето на киното. Повечето, разбира се, са неподплатени изказвания в името на най-регламентираната и узаконена в днешно време лъжа – пиарът.

Ако не беше мощната рекламна кампания, която буквално те задължава да го гледаш с претенцията за изключителност на продукта, едва ли „Аватар” щеше да удари боксофиса с рекорден милиард още втората седмица, едва ли щяхме да се блъскаме в мола, за да похарчим едни излишни пари за едно тривиално зрелище със свръхвреметраене; и надали щяхме да го коментираме толкова пространно тук. Оказахме се впримчени в хватката на агресивната реклама, досущ като във водовъртежния епос, който се лее от триизмерния екран, без да оставя пространство за мисловна дейност.

За всеки гледал „Междузвездни войни”, „Джурасик парк” или „Апокалипто” филмът на Камерън е тавтологичен, що се отнася до хайтек приспособленията от бъдещето и чуждоземните фантасмагории. Сюжетът пък е съвсем „нищо ново под слънцето“ във фантастичния жанр, но за него по-насетне. Единственото наистина революционно в „Аватар” е напредъкът на анимацията дотам, че сините хора с опашки и стърчащи уши – на’ви, на планетата Пандора мърдат досущ като живи и изглеждат от плът и кръв. Средата също е изпипана до маниакалност – всяко листенце, капчица, косъм или причудлива твар са поставени в ред, така че филмът прилича на някакъв антидарвинистки мокър сън, където свирепите правила на естествения подбор не важат и животни се убиват в краен случай. Божиите закони тук издава Джеймс Камърън, а Библията му е изтъкана от алгоритми.

Действието се развива в неясно и далечно бъдеще, когато човечеството вече тотално е прецакало Земята и си търси други планети за разрушаване. Пандора е богата на някакъв ултраценен минерал, но за да стигнат до него, земляните трябва да изместят местните хора на’ви и да унищожат Дървото на живота, символ на родовата памет, връзките с природата и каквото още се сетим. За целта изобретяват изкуствени на’вита с човешко съзнание (въпросните аватари) с идеята да ги убедят на доброволна миграция, но агентът, когото пускат на мисия, се влюбва в дъщерята на туземския вожд, обръща курса и започва да брани Пандора от пришълците. Земното му тяло впрочем е закотвено в инвалидна количка, след като е служил предано на американската армия, а като аватар отново е силен, пъргав и потентен. Още една червена точка за местната девствена среда в опозиция на изкорубената от експерименти Земя. Оттук насетне следват скучни битки, на които заспиваш от раз, банални обрати и напълно очакван финал с обидно плоско послание, изчислени до стотна по правилата на холивудското сценарно писане.

Единствената главоблъсканица също е елементарна за разкодиране, а именно – да разпознаем реалните герои и събития, заложени в сценария. Ясно е, че с толкова еко филм Камърън „критикува” корпоративната политика на големите компании, които унищожават природата; минава през агресивните военни навици на американците, та чак намеква за геноцида на индианците с недвусмислената прилика между на’витата и червенокожите първообитатели на Новия континент. И много хитро от негова страна да насрочи премиерата навръх срещата в Копенхаген, когато целият екопиар работи в негова полза. Само че „Аватар” е корпоративен продукт по всички правила и в този смисъл позицията му е безочливо лицемерна. Конфликтът в сюжета е вечен – между човека и техниката, природата и цивилизацията. Но докато Камърън с все сили крещи, че е на страната на природата и културната традиция, „Аватар” е с двата крака откъм настъпателната цивилизация. Технократският му и касов триумф до рекорден предел изпълва мисията на съвременното зрелище – да те прикове, омаломощи, промие и ампутира откъм възможност за собствена интерпретация. Да ти предложи готови отговори на въпроси, които дори не си имал време да си зададеш. В този смисъл „Аватар” няма нищо общо с приказката (както защитниците му се опитват да оправдаят наивността на сюжета), защото вместо да намества културни модели, внушава демагогски послания. И е върховно постижение за киното точно колкото небостъргачът Бурж в Дубай е върховно постижение в архитектурата. Състезава се единствено на грандоманско ниво. "


Мариана Христова

"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"


Тема Re: Триизмерно и плосконови [re: Jedi]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано23.01.10 14:47



Поредният "изплют" пасквил на ниво пети клас.

Ето ви още един:







Редактирано от Kpиc на 23.01.10 20:39.



Тема Re: Триизмерно и плосконови [re: Jedi]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано23.01.10 20:34



Направо ми е жал за авторката на материала... Задръстеното й от суперлативите на мощната рекламна кампания съзнание и желанието й да търси под вола - теле (т.е. някакво неясно чудо невиждано), не й е позволило да почувства удоволствието, което би могла да изпита.
А това, че е заспала от раз на скучните битки... дет' се вика, явно добър сън има, щом на такъв шум е успяла да заспи ;)

Аз лично никакви реклами не бях гледала, че и по време на трейлъра даже ушите си запушвах, за да не ми разкажат в подробности цялата история.
А, между другото днес водих леля си в Арената в Търново. За голямо съжаление на авторката истерията си бушува в пълна сила - в обичайно празната зала имаше и правостоящи - седяха до мен на стълбите...

П.П. Леля ми много хареса филма и искрено ми благодари - нямало да отиде сама, защото тия работи, дето ги слушала - суперлативи и т.н., нещо не й вдъхвали доверие ;)

Пък на мене 4-тото гледане добре ми се отрази, но май ще трябва да предвидя и едно пето, че не мога повече от седмица да не пояздя икран...

Редактирано от Kpиc на 23.01.10 20:40.



Тема Re: Триизмерно и плосконови [re: Kpиc]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано23.01.10 20:49



Уф, ако другата седмица най-сетне успея да се замъкна до Варна, и аз ще го видя туй нещу... Обаче за спането - срам, не срам - още си имам спомена за 12 заспивания по време на "Властелинът на пръстените"...





Тема Re: Триизмерно и плосконови [re: cineman]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано23.01.10 21:43



Теоретично...съвсем теоретично... на "Властелинът" като че ли по-лесно би могло да се заспи. Не че ми се е случвало, въпреки всички усилия, които положих с нормалните версии, разширените версии, а и незабравимият филмов маратон - с разширените версии на първия и втория Властелин и премиерната прожекция - на третия. 12 часа в зала 13 на арена - запад. Ех, ех...



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: TheExorsist]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано23.01.10 21:51



Точно така казах след първото гледане - за един път става. Ама явно тук апетитът ми дойде с гледането. Сега на запад се говори за "аватар-депресията" - много хора се подтискат, депресират и даже стигат до мисли за самоубийство, защото са тук, а не на Пандора. Е, напълно ги разбирам - след всяко гледане с усилие на волята изтласквам от съзнанието си пипалата на въпросната дерпресия.

"Светла бира и сини джинси?!"...



Тема Re: Триизмерно и плосконови [re: cineman]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано23.01.10 22:11



Вкусове всякакви. На властелина не бих заспал, особено пък на първата част. Втората е меле и екшън, а на третата е абсурд да дремна, защото се ядосвам винаги за една основна развръзка, която се и***а на метеното.

"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"


Тема Re: Триизмерно и плосконови [re: Jedi]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано23.01.10 23:36



Е, аз пък заспах два пъти на първата част и десет пъти на втората - беше все едно и също: някакви изроди се млатеха... Даже после се опитах да я изгледам на двд - и още два пъти я проспах, та се наложи да пускам диска на бързи обороти, за да разбера все пак какво се случва във филма...


Виж, на третата част не успях да заспя.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор Zapa (новак)
Публикувано24.01.10 01:11



Най- после и аз се прежалих и е изгледах тази дискотека наречена Аватар

голямо мигане, голямо блещукане голямо нещо
Втори път няма какво да ме накара да отида в кино салона, дори и да ми кажат че са пуснали нецензурирана версия на хуманоидният секс
Всъщност никак не ми харесва идеята да ми пробутват анимационен филм за игрален такъв



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Kpиc]  
Автор .Linda. (Loring)
Публикувано24.01.10 01:35



И аз го гледах най-накрая...не съжалявам, че го гледах, но не бих могла да го гледам пак, не е моят тип филм.
Бях много учудена, че един приятел го сравни с Властелина, а сега виждам, че и тука са писали хората....Е, мога да кажа, че Властелинът беше моят Аватар


Може да ми е попречило страшното комерсиално цунами, но нищо особено не видях - Пандора не ми направи кой знае какво впечатление, понеже рекламата на ТНХ ми е любима и е по-хубава от Пандора...
А и може би защото аз най-много обичам хора, а тези същества ми бяха прекалено извънземни, за да ги харесам...

Любимият ми момент беше как се свързват чрез косата си с...нещата



Тема Re: Странно, бих го гледал и трети пътнови [re: TheExorsist]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано24.01.10 20:51



След като го гледах през ден първо в аймакса и след това в Арена, бих го гледал пак но от последния ред. Отблизо не е добре.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Триизмерно и плосконови [re: Jedi]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано24.01.10 21:01



Да се хвана за дребното - а защо не се погледне така - че Камерън използва мощния ресурс на настъпателната цивилизациця, за да успее да изкрещи в ума на всеки един на тая планета това, което го вълнува? Включително и пороците на тая същата цивилизация?
Разбира се, да се абсолютизира тази теза е толкова нелепо, колкото и тезата къф лицемер бил Камерън.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Триизмерно и плосконови [re: StefanPan]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано24.01.10 21:28



Еми, в такъв случай можеха да сложат по един стикер WWF на плакатите и да е ясно, че филмът е за еколози. Аз отидох да гледам фантастика, а не скъпо струващ симпозиум на световната организация за опазване на растителността. И слабо ме интересува какво вълнува режисьора повече, ако това е за моя зрителска сметка. Ако целта му е била да ме нравоучи какви разрушители сме на природата - не му се е получило. Трябва и майсторлък когато искаш да вмъкнеш някакво послание - например качествен разказ. Абсурд е ако някой си е въобразил, че може да нравоучи посредством повърхностен петмилионен блокбъстър.
А и, честно казано, някак крещенето не му се отдаде - по-скоро беше нещо като мрънкане.

"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"


Тема Re: Триизмерно и плосконови [re: Jedi]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано25.01.10 00:19



остави - че послание никакво..
ами - лицемерие..на мах те замеря с трохици!
които - ще излапа;) бедняшкият Оскарец



Тема Re: Триизмерно и плосконови [re: Meйджъp]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано25.01.10 01:06



Прочетох го. Хубаво е. Макар и от 5-ти клас.

"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"


Тема Re: Странно, бих го гледал и трети пътнови [re: StefanPan]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано25.01.10 11:25



От близо и на мен ми се размазваха бързите сцени. От задните редове беше окей.





Тема Re: Avatar - отзивинови [re: .Linda.]  
Автор TheExorsist (Пикая Лед)
Публикувано25.01.10 18:41



На мен любимия момент беше, когато го въвеждаха в племето и го гледаха странно и докато ходеше из редовете настъпа на някакъв опашката.





Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Kpиc]  
Автор TheExorsist (Пикая Лед)
Публикувано26.01.10 09:27



Картините са божествени, спор няма. Даже само заради това бих го гледал пак. И аз искам да летя с подобен дракон, а летящите планини са шедьовър.



Тема Re: Star Warsнови [re: Chanquete]  
Автор TheExorsist (Пикая Лед)
Публикувано26.01.10 09:33



Извинявай, но основното оръжие на Аватар е технологията и ефектите, модел 2009! Стар Уорс е правен 1977-1981-1983, сещаш се предполагам.

А за плота да не говорим колко Войните го превъзхождат.



Тема Re: Речнови [re: Diavolo]  
Автор TheExorsist (Пикая Лед)
Публикувано26.01.10 22:21



Ахахаха, да. Култово наистина. Аз съм ревал на тоя филм.



Тема Re: ъпдейт след три седмицинови [re: Diavolo]  
Автор TheExorsist (Пикая Лед)
Публикувано26.01.10 22:24



Еми мина го вече. За съжаление.





Тема Re: Речнови [re: Diavolo]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано26.01.10 23:01



Не само нас е вдъхновил филмът.





p.s. ето един прекрасен пример как хубавите филми обединяват хората, а лошите - разделят...

"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"

Тема Re: Триизмерно и плосконови [re: Jedi]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано27.01.10 14:59



Не изкривявай - казах, че е нелепо да се абсолютизира. :)
А истинския майсторлък е да бръкнеш в ума и сърцето на човек и без никакъв сюжет. Тук се абстрахирам от Аватар, не искам да кажа, че това важи за него. Както и обратното - че не важи. Просто Аватар си има силните моменти и по тая линия. Безсмислено е както да се заклеймява, така и да се възхвалява до припадък.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Zapa]  
Автор Maзниcлaв (ентусиаст)
Публикувано27.01.10 17:54



Е игрален си е. Щом има няколко живи хора вътре и то все в главни роли. Околната среда за нищо не я броим, не мисля че има някаква тежест върху това дали филмът ще бъде счетен за игрален, или не.

А дали Салдана може да бъде счината за реална актриса и като такава да участва в наградите? Тя вече е получила някаква номинация Best Supporting Actress. Едва ли.



Тема Re: Речнови [re: Jedi]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано27.01.10 21:59



Няма хубави, няма лоши - всеки филм е хубав за едни и лош - за други.
И всички филми обединяват почитателите си и разединяват онези, които не ги харесват (е, поне докато говорят за тях, а не за други теми ;) ).
Я сестра ми да каже какво беше отношението на един неин приятел - англичанин, към лъжливия и изопачен Смело сърце и престъпника Уилям Уолъс. :)



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Maзниcлaв]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано27.01.10 22:21



Може да бъде считана, разбира се.
Прочетете как е правен филма. Със специални шлемове с вградени камери са играли актьорите. И това, което виждаме на екрана е компютърна обработика на собствените им мимики. Така са снимани и като цяло, и движенията на аватарите са също просто компютърна обработка на реалните движения на живите актьори.
Така че, спокойно може да се борят за награди за актьорска игра.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Avatar - отзивинови [re: StefanPan]  
Автор lauresil (незапознат)
Публикувано28.01.10 00:22



аз, обаче, имам спомен, че точно защото не е човек, а компютърно генериран образ, не позволиха на Анди Съркис да се състезава за награда за ролята си на Ам-гъл в Двете кули. е, от тогава до сега нещата може да са се променили



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: StefanPan]  
Автор sujinko ()
Публикувано28.01.10 08:26



Камерън обичал да казва за Нейтири, че е 110% Салдана. Десет процента за ушите и опашката - единствените изразители на настроение добавени изцяло от аниматори.
Съгласен съм, че актьор в motion capture е равноправен за оценка с всеки друг актьор. Ето

дава идея как става работата. Всичко се играе от човек от плът и кръв, графиката е като видео филтър върху актьора. Академията може бавно да узрява за тия неща, но няма къде да ходи. Тая технология е по-сигурна част от бъдещето на киното и от 3Д-то.

пп. Навремето четях как един ден покойни величия щели да учавстват в нови филми. Дали не е въпрос на близко бъдеще върху Сам Уортингтън вместо Съли да залепят Хъмфри Богарт? Тогава вече май ще предефинираме кича.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: lauresil]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано28.01.10 11:10



...Ако попитате аниматорите от WETA, ще ви отговорят, че аватарите и Нави са анимирани. Ако попитате Джим Камерън, ще ви отговори, че героите са представени от живи актьори. Истината е, че и двете страни са прави. Изискват се страхотни умения, за да се пресъздадат образите така, както ги изпълняват актьорите. Заедно с това усилията на аниматорите са съсредоточен в това, да предадат ни повече, ни по-малко играта на Сам, Зоуи и Сигърни. Разбира се аниматорите добавят малко от себе си при движението на опашките и ушите, което актьорите не могат сами.
Салдана тренира в продължение на месеци, за да може да пресъздаде естествената атлетична грация на Нейтири. Освен нюансите на израженията й, се заснема и всяко движение на тялото й. Камерън работи с актьорите повече от година. Едва след като получават първите завършени сцени от WETA, виждат резултата от работата си и колко революционен ще бъде филмът...

от "Аватар - всичко за филма" в



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Avatar - отзивинови [re: sujinko]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано28.01.10 11:24



Да, съдейки по тази кратка сцена (необработената), Салдана съвсем спокойно може да има претенции.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Avatar - отзивинови [re: StefanPan]  
Автор Maзниcлaв (ентусиаст)
Публикувано28.01.10 12:09



И твойто лице да го нацапотят с tracking маркери и заснемат, ще могат да те сложат да играеш Нейтири. Все ще успееш да си мръднеш мускулите в позиция: Влюбена/Хейтърка/Джейк ша мъ вози на новита кола. Нали? Можеш да симулираш чувства, всеки може. Има такива образи, които и без да правят нищо ти разкават историята на животите си, това е да имаш лице. И представлението да е твое, движенията да са твои, но като си с изцяло друго лице - отпадаш от играта - не си сред живите.

Щом има награди за анимация то просто ще направят награди и за анимирани герои. Но няма да пуснат дигитални духове сред живите, по същия начин, по който не са пуснали анимирани филми сред игралните.

Редактирано от Maзниcлaв на 28.01.10 12:09.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Maзниcлaв]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано28.01.10 13:28



Виж статията в синефиш и клипчето от колегата.
И, срам не срам, какво е трекинг маркер? Все пак май не става дума за това.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Avatar - отзивинови [re: StefanPan]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано28.01.10 15:36



Маркират се местата, при които после се track-ва motion-a и са нещо като reference points за рендър на CGI:) На зелените/сините екрани слагат такива също когато трябва да се знае, ако има нещо в кадъра, до където трябва да се keyout-не. Оф, трудно ми е на български. Нека Мазнислав да ти поясни. ;)
Абе нещо като репери :)))

"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"


Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Jedi]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано28.01.10 17:59



Боужееее, вече и в Българско май ще заприказваме на ингилизки...



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Maзниcлaв]  
Автор sujinko ()
Публикувано28.01.10 18:47



Така говориш, щото знаеш че конкретната роля не е за Оскар. И Мерил Стрийп да сложат в един земен филм със същите реплики, движения и т.н. и нея едва ли ще номинират (...гадняри). Обаче ако утре някой като Джак Никълсън мине през рендер, заради образ, който до днес не е бил възможен (примерно да се върне на 16г или откъде да знам какво) и пак удари в земята необработената конкуренция ще стане друго. Дотук бяхме гледали само касови герои, Дейви Джоунс, Конг, Ам Гъл, после с дълъг скок в еволюцията дойде Аватар. Следва веднъж за винаги да скъсат със синия цвят и оттам с усещането и мита, че говорим за анимация.

Хубаво е това за тия, дето ти разказват историята на живота си с лице. Те са от най-добрите и предимно можеш да ги видиш в някоя опушена морска кръчма.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.