Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:46 12.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Ееее, оля сенови [re: Jedi]  
Автор WOLVERlNE (KANO)
Публикувано04.01.10 12:57



Хахахахахах,вие джедаите сте тесногръди морално остарели типове


Май френд ,войните за мен са библия ,а чичко Лукас е бог.Не сравнявам филмите ,а начина по който всеки от тях визуализира света за който разказва.
Само слепец би отрекъл красотата на Пандора.Виж за изънземната.....може и аз да съм извратеняк
Да може Лукас да е причината ,Камерън да се занимава с кино,Лукас е причината аз да съм влюбен във фантастиката но според слуховете дори той е очарован от Аватар и замисля нова 3д трилогия.
А и едва ли някой може да отрече че наравно с Лукас и Спилбърг,камерън има сериозен принос към начина на правене на филми.Той пръв вкарва CGI във филмите си /бездната/,Спилбърг с Джурасик Парк показа че без CGI голям хит не може вече да има.А пък фирмата на Лукас им направи ефектите.



Тема Re: Разочарованиенови [re: Jedi]  
Автор Mapиo B. Дparaнoв (Съкровище)
Публикувано04.01.10 13:09



Чак пък разочарование не е. Просто голямата маркетингова машина си свърши работата. Единствено за това ме е яд, че поради финансови най-вече, както и времеви ограничения в последните две-три години ходенето на кино се е превърнало в почти недостижим лукс, а тия успяха да ме излъжат да платя цена на билет (два), която смятам за безумна.
Забавен и епичен филм, но толкоз. Абсолютно това си и очаквах (не се оправдаха опасенията за поредния Титаник) от Камерън. По отношение на емоции обаче не можа да ме излъже. Някак си не се трогнах. Може би прекалено много остарях? Дали да пробвам да си пусна Бездната и да проверя дали е от годинките или неща куца в тази му част?
По отношение на техническата част също не останах впечатлен - това се очаква, защо да се впечатлявам? Хайде всички много добре знаем, че няма невъзможни неща в киното вече. Единствената разлика е кой колко се старае и за какво ги използва. В този ред на мисли трейлърът за динозаврите преди Аватар беше доста впечатляващ предизвика повече емоции у мен и у жена ми отколкото тричасовият епос.
Един въпрос обаче не ми дава мира в последните година-две. Защо при това развитие на технологията в киното Холивуд все още ни залива с изтъркани сюжети, римейки и тем подобни, а не вземе да започне да екранизира неща от фантастичната литература. Осъзнавам опасността да опорочат доста книги, но пък и переспективата Холивуд да предъвква едни и същи герои и сюжети през пет години също не е розова.


п.п. Измих си очите след няколко дни като гледах Валс с Башир



ris.f.h - 21.12.2000-09.04.2007 R.I.P.
Raul Endymion - ????-09.04.2007 R.I.P.

Тема Re: Ееее, оля сенови [re: WOLVERlNE]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано04.01.10 13:28



Така е - ние сме сприхави ксенофоби и слушаме метъл:)
Бтв, ако Лукас полудее и направи оригиналната трилогия в 3D - тогава ела да видиш чудо - когато качествена технология и перфектен сюжет се сберат в едно! Ти си се шашнал от някакви хвърчащи медузи, а представи си да залягаш под tie fighter-и и да ти се разминават мечове пред носа; Йода да вади x-wing-a от блатото и да ти преминава над главата; да те тъпчат канонерки... imperial walkers on the north ridge... literally... лелееее!
Камерън ще може само да ръкопляска :)

"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"


Тема Re: Разочарованиенови [re: Mapиo B. Дparaнoв]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано04.01.10 13:32



"Един въпрос обаче не ми дава мира в последните година-две. Защо при това развитие на технологията в киното Холивуд все още ни залива с изтъркани сюжети, римейки и тем подобни, а не вземе да започне да екранизира неща от фантастичната литература. Осъзнавам опасността да опорочат доста книги, но пък и переспективата Холивуд да предъвква едни и същи герои и сюжети през пет години също не е розова."

Tи сам си си отговорил - маркетинговата машина, за да си свърши работата, то тя си е направила много точни сметки - колко ще спечели от изтъркан сюжет и колко - ако рискува да посегне към нещо различно.

"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"


Тема Re: Ееее, оля сенови [re: Jedi]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано04.01.10 13:43



И как да направи оригиналната трилогия в "3D", след като не е заснета с бинокулярна камера? При 3D-анимацията е лесно компютърът да преизчисли "гледните точки", така, че да съответстват на разположението на очите на зрителя, но за игралните епизоди просто няма начин това да стане.



Тема Re: Ееее, оля сенови [re: cineman]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано04.01.10 13:57



Ти говориш за стерео картина, а аз - за 3D. И то хипотетично. Още няма такава технология.

"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"


Тема Re: Ееее, оля сенови [re: Jedi]  
Автор WOLVERlNE (KANO)
Публикувано04.01.10 14:45



Тай файтъра и на ДВД пак постига ефект в/у мен иначе съм имал у-вието да изгледам и 6-те епизода на кино.Макар като малък ич да не ми е пукало дали е моно ,дали е долби стерео.
Изобщо не мога да сравнявам приказките,войните са ми на сърце.
Но като визия за чужд свят пандора и планетата от "Пълен мрак" водят в моята лична класация



Тема Re: Ееее, оля сенови [re: Jedi]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано04.01.10 18:16



Преди няколко години видях в един магазин за техника втора употреба един широкоекранен телевизор "Нокиа" с кинескоп, чийто образ даваше илюзия за дълбочина - не знам как го докарваше, от полутонове ли, от контраст ли, що ли. Имаше бая дебело стъкло на екрана. А сегашните LCD-телевизори показват ужасно плоска картина - една снимка от списание изглежда по-обемна... Плазмените са малко по-добре, защото имат предпазно стъкло отпред, което придава някакво усещане за дълбочина. Сега щяла да излиза някаква нова технология 3D-ready, която също разчитала на усещането за дълбочина на образа. Но не ща стереотелевизор, защото не ми харесва идеята да си бода салатата с поляроидни очила, докато гледам новините в осем. Предполагам, че усещане за релеф може да се създаде, ако телевизионният екран е изработен на пластове, като предният план изпъква. Но същински обемен или холограмен образ все още можем само да сънуваме.

Днес четох някаква статийка за телевизори с кадрова честота 240 Хц, разрешение 2160 пиксела и всякакви други изгъзици, които се правят само защото се купуват от разни богаташи и мутри, за които "колкото повече е толкова повече". Тия ще си правят аймакс в хола ли?! Имало вече ССД-матрици за фотоапарати със 100 мегапиксела, когато за обикновена снимка са достатъчни и 5! Аз не мога да разбера защо качеството на един телевизор трябва да надвиши качеството на филмовия носител или теоретичната разделителна способност на човешкото око?! Това е естествен предел на човешките възприятия! Отвъд него няма нищо! Знам, че се продават усилватели с честотна лента 96 и отгоре кХц, но човешкото ухо практически няма как да чуе повече от 20! Но докато има платежоспособни маниаци, винаги ще им се продават неща, от които никой няма нужда. Това е като да си купиш кола, която вдига 350 км/ч, но да няма път, по който да я караш...



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: yoyouo]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано05.01.10 15:30



Филмът ми хареса, много мисъл има, много е зелен и екологичен. Технологически да коментираме няма много смисъл. И май е взаимствал доста от бр. Стругацки.



Тема Re: Avatar - отзивинови [re: Kpиc]  
Автор Alegra (с много цветя)
Публикувано05.01.10 20:46



Крис, то затова му се казва креативност и идейност, не за да ми повтарят познати истории, можеха да измислят нещо по-интересно. Още повече, че ако си по-развит в интелектуално отношение, съвсем не означава, че ще си по-развит и в бойните си умения. Можеха да направят много повече. Да не говорим, че до момента е имало страшно много филми с измислени земи, езици, култури, със знайни и незнайни същества по тях, просто не са били 3Д. Аватар можеше да бъде много повече. Имаше си достойнствата, но прекалено много беше банално на моменти. Затова и останах разочарована.
А за връзката с косата, не случайно споменах Покахонтас на Дисни, защото там също се залагаше идеята, че всичко около нас е живо, просто там го чувстваха със сърцата си (което за мен беше по-добрата идея), а в Аватар с косата си

. И до колкото знам Аватар го гласят за трилогия, да видим до края дали няма да ги завладеем тези навита Изобщо няма да се учудя, ако стане точно така.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.