Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:34 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Тема Re: Защо Богородица и Божиите приятели са почитани [re: Eжko_]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано17.05.06 22:08



И кой е казал, че не са Ж И В И ???????
Аз това не мога да разбера.

Напротив! Разбира се, че са живи и с Бог в небето.

И къде пише в Библията, че можем, трябва и е добре да се молим на тях?
Никъде.

Това, че сме част от една църква с тях, не означава, че човекът на земята може да общува с някой на небето, освен Бог. Това, че Светият Дух е и на земята и на небето, не означава, че ние чрез него имаме директна връзка с тях. Това, че имаме един и същи дух, не ни дава право/разрешение да ги молим за каквото и да било. Или поне в Библията не пише за такова нещо.

Значи не може да сме сиругни, че на еди кой си мъдър човек интерпретацията на това какво ни позволява Светия Дух е правилна, понеже нямаме директно потвърждение за това в Библията.

Нищо лично.

вяра~надежда~любов


Тема Re: "и много тела на починали светии възкръснаха" [re: Eжko_]  
Автор nikiharis (член)
Публикувано17.05.06 22:43



Апостолите казват че всеки вярващ в Христос царува с Него от момента на съединяването с Христос. Няма нужда някой да умре за да стане част от "царското свещенство" или да умре за да се съедини с Христос чрез вяра и чрез действието на Духа. Именно и чрез водното кръщение Бог ни съединява със смърта и възкресението на Христос. Небесната слава преди 2-то Славно пришествие на Господ Исус Христос е състоянието, когато няма преградата на тялото, но не смърта е началото на единението ни с Христос.Учението на Апостолите, които не пишат на починалите а на живите светии е това- ние сме седнали с Христос в Небесните места, отдясно на Отец. Ние СЕГА ЦАРУВАМЕ С НЕГО.
Явно вие сте изкривили Писанията и сте се лишили от това богато наследство на светиите, като се изключвате от обхвата на тези обещания, дадени ни чрез Апостолите.
Христос почита Своите избрани, и ние ГИ ПОЧИТАМЕ, обичаме (поне аз) да четем за примера на вярата, да знаем и приемаме техните поучения, когато не противоречат на Писанието. Ние не им се покланяме, защото Библията казва "САМО НА ГОСПОДА ТВОЯ БОГ ДА СЕ ПОКЛАНЯШ И САМО НЕМУ ДА СЛУЖИШ" Ако вие твърдите че те са се сляли с Бога и за това им се молите сте пантеисти а не Християни.
Никъде нито в Стария нито в Новия Завет няма нито една молитва към човек. Има много молитви ЯВНИ МОЛИТВИ А НЕ НЕЩА НАРЕЧЕНИ ТАКИВА ОТ ВАС, и в нито една от тях няма друг обект на молитвата освен Бог и друг ходатай освен Исус Христос.
Исус най-ясно дава примера като ни учи да се молим така :"Отче наш (не Свети Петре Дева марийо и др. Божии хора) Който Си на небесата...."
Вие сте противници на тези Негови думи и за това те ви осъждат.
Всичките ви човешки мъдрувания са плява и мътна вода а едиснтвения извор най-чист извор на откровение е Божието записано Слово в Библията, чрез което Святия Дух говори на Църквата Христова.
Христос казва: "Моите овце слушат Моя глас ( не гласа на човешките философии)"



Тема Re: Защо Богородица и Божиите приятели са почитани [re: Eжko_]  
Автор nikiharis (член)
Публикувано17.05.06 22:56



Разликата между мен и теб е тази, че за мен Писанието е висшия авторитет а за теб човешките предания. Твоите категории на мисклене са формирани от човешките авторитети а моя от Писанието.
Никъде в Библията няма подобна идея за търсене на помощ от майката на Христос, дори случая в Кана Галилейска показва вашатаглупост.Майката на Исус- Мария е благочестива но е САМО ЧОВЕК. Яков, брата Господен ни учи че Илия е имал същото естество като нас.
Който се кланя на плътта е проклет казва Пророк Еремия.Добре се замисли ти на какво се покланяш.
Живата вяра според Писанието не е да се обожествяват Божиите преминали в славата Му светии а да се живее тук на тази земя според Неговите Заповеди. Вие нарушавате най-големите Му заповеди- вие сте идолопоклонници. Каква жива вяра ми говориш ти- да се кланяте на дръвцето и картинките ли е живата ви вяра? Това е старото езичество в "християнски" дрехи.
Твоите изкривявания на Писанието не могат да докажат, колкото и фантазия да влагаш че има заповед да се покланяме на смъртен човек.
Тези които се покланят на тварта а не на Твореца дегенерират и стигат дори до хомосексуализъм. Много внимавай сидолопоклонството ти до къде ще те доведе!
Да ти напомня пак че извън Царството на Бога са идолопоклонниците!
Аз имам нещо лично към теб- желал бих да се покаеш и дано да ти бъде показана Божията милост! Жив си паднал в примките на дявола с тези ереси!



Тема Re: Защо Богородица и Божиите приятели са почитани [re: Eжko_]  
Автор nikiharis (член)
Публикувано17.05.06 23:08



Ежко-бежко, никой бодлидрешко не отрича че в Божията Слава Апостолите са живи. Никой не отрича че те са наши прияте не те не са пртосто наши приятели те са наши сродници, защото християните на земята и небето са едно едиснтвено семейство. Вероятно тези светии са облака от свидетели, който ни заобикаля и от чийто пример ние се насърчаваме и поучаваме. Но никъде АМА НИКЪДЕ НЯМА И НАЙ-МАЛКАТА ИДЕЯ В ПИСАНИЕТО ЧЕ ТЕ СЕГА СЕ ЗАСТЪПВАТ ЗА НАС. Напротив, Този, Който се застъпва и ЖИВЕЕ ВЕЧНО ЗА ДА ХОДАТАЙСТВА ЗА НАС Е САМИЯ ХРИСТОС!След като Самия Христос както казва Писанието ходатайства за нас НЕПРЕСТАННО има ли нужда някой друг да ходатайства пред Бога за нас? Де се е чуло и видяло някой да ходатайства пред ходатая за нас?
С вашите ереси вие дефакто се явявате противници на учението на самите апостоли и Отци а и унижавате Христос и Неговото служение на ХОДАТАЙ ПРЕД БОГА ОТЕЦ!
А това дето писа в другия си постинг за критерия за истиност, не моето мнение е критерия за истинност естествено а самата Библия е истината като Божие Слово. Библията сама тълкува себе си, освен това Бог е открил нейното значение чрез ясни за ума структури наречени изречения и има и текст има и контекст. Това че явно не познаваш Библията и някой друг я чете все пак в контекст и по-добре от теб я познава е нормално да те ядоса и да праскаш подобни безмислици по мой адрес. Много ми пука да знаеш когато някпой почне да ме хули, свикнал съм и в борбата имам достатъчно тренинг със всякакви еретици и манипулатори така че не можш да ме впечатлиш с глупави и безпочвени обвинения.



Тема Re: Защо Богородица и Божиите приятели са почитани [re: Eжko_]  
Автор nikiharis (член)
Публикувано17.05.06 23:19



Освен това ние сме чрез Святия Дух в единство с тях в поклонението, което е в ГосподнияДен чрез литругията. Чрез Святия Дух страдащата и прославената Църква са в едно пред Трона на Бога за да Му се покланят. Това обаче наистина не означава че имаме директно общение както и Малката ти каза.
Ние протестантите имаме това предисмтво пред вас че изпозлваме умовете си когато четем Божието Слово защото ние сме свещеници на Бога и на нас Той според голямата Си милост и благодат е благоволил да ни подари Духът на осиновлението и мъдроста. Ние четем Библията и я разбираме в контекста на Неговата мъдрост, която той е дал на Цъурквата Си но знаем че човешките авторитети са само второстепенни а Духът на Истината ни води на всяка истина. Апостол йоан казва че "
помазанието, което приехме то ще ни учи." Ние не отричаме, както вие ни клеветите творенията на Отците, напротив по-правилно ги разбираме от вас, защото ги четем в контекста на Писанието т.е. сравняваме това, което те учат с Писанието и вземаме добрите (безцените бих казал) неща които съответстват на Библията и не допускаме техниоте грешки (според Божието провидение се чучим от тях). Ние не обожествяваме плътта и кръвта както правите вие.
Вие не четете Библията с умовете си а приемате папагалски човешки поучения.
Пророк Исая обаче учи че тези, които Му се покланят чрез човешки заповеди научени папагалски Му се кланят напразно.



Тема "у Бога няма да остане безсилна ни една дума" [re: мaлkaтa]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано18.05.06 08:26



[Лука, 1:37] - в протестанската Библия звучи така: "Защото за Бога няма невъзможно нещо."

"""С уточнението, че Дева Мария не е майка на Бога, а на човешкото му въплъщение"""

"не е майка на Бога" - това е ереста на Несторий. Дева Мария е Божия Майка, Богородица, понеже ражда Сина Божий.

Господ възприел собственото наше (човешко) тяло и станал човек, (роден) от жена, без да престава да бъде Бог, роден от Отца, но и при приемането на плътта е останал това, което е бил.

Мнозина се чудят и не искат да повярват, че жена може да стане Богородица.
Никой от тях, обаче, няма достатъчно вяра за да приеме и повярва, че за Бога в с и ч к о Е възможно: да, жена не може да роди Бог, но Бог е силен да Се роди от жена . Без Бог, без Силата на Святият Дух, Дева Мария не би могла да бъде Богородица. Заслугата на Дева Мария е тая, че в смирението си се съгласява с Божията Свята Воля.

Елисавета, при срещата си с Дева Мария, изпълнена с Дух Светий изрекла многознаменателните думи :

“ И ОТКЪДЕ МИ Е ТОВА - ДА ДОЙДЕ ПРИ МЕН МАЙКАТА НА МОЯ ГОСПОД ? ” (Лук. 1:43).

Син Божий и Господ наш Иисус Христос няма майка по първородство (понеже е роден предвечно от Отца), но има майка по въплащението Си – Дева Мария.

Господ и в майчината утроба, и след рождението Си в плът, продължава да Си бъде е д н а Личност - ЛИЧНОСТТА на Бог Слово, - в Която (Личност) НЕРАЗЛЪЧНО, НЕИЗМЕННО и НЕСЛИТНО са СЪЕДИНЕНИ двете естества.

А помните ли заръката на Духа Светаго да о б л а ж а в а м е единственото същество, удостоено от Самаго Бога да стане вместилище на Невместимия. ("задето Силният ми стори велико нещо")


"""И какъв е проблеът да сме "в_Едно с Бога и с Неговата майка, и с милиардите Ангели, и с множеството Божии приятели, каквито са светиите"???
Не виждам противоречие м-у това да не се молиш на светии и това да се присъединиш към тях (ако Бог прецени така) когато свършиш земния си път.
"""


Значи не виждате проблем, да станем част от едно бъдещо семейство, членовете на което още отсега НЕ искаме да уважаваме, при положение че Сам Главата на това семейство ги почита и уважава.

Въпросът, обаче е, как милиардите очи от това семейство ни възприемат, щом му обръщаме гръб още отсега - понеже това семейство не спи, а гледа, бидейки всички едно в Духа Светаго.


Господ е мое упование

Редактирано от Eжko_ на 18.05.06 08:32.



Тема Re: За силата на молитвата [re: Popeto64]  
Автор Любимeц 12+1 (новак)
Публикувано18.05.06 08:44





когато гърците говорят за "светии" те не разбират само тези които са при Бога,а и тези които можем да срещнем на тази земя
поне така говорят хора с положение и дълъг "стаж" като християни и епископи

Въпроса е какво обаче се разбира под помощ!

не зная знаете ли какво означава "молитва" в езика на Писанието?

всеки може да ви помага,но едни повече а други по-малко могат.



Тема Re: "и много тела на починали светии възкръснаха" [re: nikiharis]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано18.05.06 10:37



"""Исус най-ясно дава примера като ни учи да се молим така :"Отче наш (не Свети Петре Дева марийо и др. Божии хора) Който Си на небесата...." Вие сте противници на тези Негови думи и за това те ви осъждат. . .САМО НА ГОСПОДА ТВОЯ БОГ ДА СЕ ПОКЛАНЯШ И САМО НЕМУ ДА СЛУЖИШ"""

Молитватна не продължава ли така: ". . . да бъде Твоята воля – както на небето, тъй и на земята"." - т.е., когато се молим не казваме ли: “нека бъде Твоята всесвята воля, Господи - и на небето, и на земята, - а не моята воля, плод на падналото ми естество."

Ако обичаме и почитаме родителите си, то значи изпълняваме именно Божията воля. Когато не правим това, то изпълняваме нашите си прищевки, плод на нашата воля.

Няма ли да превиеш гръб, за да целунеш десницата на майка си, и да й се П О М О Л И Ш за прошка с думите: “Скъпа моя майчице, моля те, прости ми”. Дали Господ би ти се разсърдил и дали би те обвинил, че НЕ Му служиш, как мислиш ?

Когато Христос умил нозете на учениците Си, дали не е п р е в и л гърба Си ? Ще се намери ли безумец, който би Го обвинил в идолопоклонство, когато отдал п о ч и т т а Си към тях, показвайки ни за пореден път пример за най-велико смирение. Та нали Сам Христос е съвършеният наш Образец за подражание - как, тогава, няма да се поучим от Него.


"""" Ако вие твърдите че те са се сляли с Бога и за това им се молите сте пантеисти а не Християни."""

Да, сляли са се в едно с Любовта, без да са престанали да бъдат личности. И не аз твърдя това, а Светото Писание чрез думите на Самия Христос откровява, че Божиите приятели са в_едно с Бога:

"Отче! тия, които си Ми дал, желая и те да бъдат с Мене там, дето съм Аз,. . . и явих им Твоето име и ще явя, та любовта, с която си Ме възлюбил, в тях да бъде, и Аз в тях.. . . И славата, която Ми бе дал, Аз дадох тям, за да бъдат едно, както Ние сме едно;” (от Иоан свето Евангелие, глава 17)

". . . желая и те да бъдат с Мене там, дето съм Аз. . . и Аз в тях . . . и славата Аз дадох тям "


" да бъде Твоята воля – както на небето, тъй и на земята".

Щом Христос е в тях, щом Сам Той ги е прославил и прославя – и това е Божията всесвята воля, какво по-вече от това ? На мен “само” това ми е предостатъчно за да почитам и уважавам Божиите приятели, понеже Сам Господ ги почита и уважава, прославяйки ги.

Човек, който не почита Божиите приятели, в това число не търси и тяхното застъпничество (защото това също е почитане), може само да съжалява.

Ако Бог и словото Му не слушаме, то дори и ап. Павел да ни се яви и да ни каже, че това е точно тъй, пак няма да се убедим.


" да бъде Твоята воля – както на небето, тъй и на земята". Амин


Господ е мое упование

Редактирано от Eжko_ на 18.05.06 10:49.



Тема Re: "у Бога няма да остане безсилна ни една дума" [re: Eжko_]  
Автор nikiharis (член)
Публикувано18.05.06 10:40



Абе ти не чуваш ли какво ти се говори? Кой НЕ уважава майката на Исус? Кой не уважава преминалите в славата светии?
Ако за теб единствената форма на уважение е да се покланяш пред хора и да цункаш икони то изкривяването е в теб не в нас.
Тези глупости ми дотегнаха до немай къде. Промили са ти мозъка за да не можеш да мислиш и разбираш нормално това което ти се казва.
Ние ти казва че уважаваме светиите в славата но не им се кланяме ти си знаеш твоята.
Вие сте еретици защиото противно на съборите се кланяте на плът и кръв. Вие сте идолопоклоници, защото се кланяте на тварта а не на Славния Творец. Вие крадете от Неговата Слава за да я давате на хора.
Време е да се осъзнаеш!



Тема Re: "и много тела на починали светии възкръснаха" [re: Eжko_]  
Автор nikiharis (член)
Публикувано18.05.06 11:00



О как обичаш да усукваш да изкривяваш да фантазираш!
Всичките ти цитати си ги тълкуваш превратно според твоите ереси.
Едно е уважението (Явно трябва хиляди пъти да ти се обяснява че има разлика между уважение и поклонение) друго е да издигаш в култ.
Божията воля е да уважаваме ЗЕМНИТЕ СИ РОДИТЕЛИ И както и най -вече Небесния Отец от когото носи името си всяко семейство на земята. Ние уважаваме духовните си родители, наставниците си в Господа както и блажените светии в славата на Бога. Това че в болните ви мозъци противно на Писанието се е вкоренила ереста за поклонението на хора си е само ваш проблем.
Уважение и поклонение пак ти поватарям са различни неща.
Няма в Писанието заповед или наставление да търся друг ходатай освен Исус Христос. Вие Го заобикаляте и сте в по-лоша позиция дори от предполагаемите в главата ти хора, неуважаващи светиите в слава.
След като ти не разпознаваш ТУК НА ЗЕМЯТА ХРИСТОВОТО ТЯЛО ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ ЧЕ ТУК Е ВИДИМО за какви работи смееш да бръщолевиш?
След като тук сте се оплели в ересите си и се противите на Апостолското учение на Писанието заради хилави човешки традиции за какво наследство бълнуевате?
Колкото и локуми да разпъваш все си кристално ясен в заблудите си.
Ние още тук за земята сме едно с христос чрез вярата, чрез десйтвието на Святия Дух. чрез Кръщението и причастието. Вие обичате да се изключвате от настоящата реалност и от тези обещания.
Светиите в Славата не са станали онтологическа част от Бога, недей да бъркаш понятията. Те са при Бога, в тях е Христос, както Той е в нас но като естество те не са станали част от Троицата.
А да бъде Твоята воля, да дойде Твоето Царство както на Нмебето така и на земята означава да се изпълва Земята с Божията слава, Неговото славно Евангелие да се проповядва, Божия Закон да бъде законът на народите Христовата Църква да обучава народите на ВСИЧКО, КОЕТО ХРИСТОС Е ЗАПОВЯДАЛ (а не човешките мизерни и робски традиции)
Добре е пророкувал за такива като вас Апостол Павел в 1 Тим 4
Аскетизма, отричането на брака (при монасите) всякаквите щуротии и традиции още преди да премине във славата е говорил за това .




Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.