Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:20 25.04.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема НЕдей така, да не би да похулиш Бога [re: Dankata]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано10.02.06 08:32



Свети и праведни Иоан Кронщадски

"100. Как ни чуват светиите? Чуват ни, защото са едно с нас в Светия Дух - "и те да бъдат в Нас едно" (Иоан. 17:21), като членове на едната Божия Църква, възглавявана от единия Христос, одушевявана от единия Дух Божий. - Светиите ни виждат и чуват в Светия Дух така, както ние с телесните очи и уши виждаме и чуваме посредством светлината и въздуха; но нашите телесни слух и зрение далеч не са съвършени в сравнение с духовните слух и зрение: на далечно разстояние ние твърде много предмети не виждаме и твърде много звуци не чуваме. Духовното зрение и духовният слух са съвършени: от тях не се изплъзва нито едно движение на сърцето, нито една мисъл, нито една дума, намерение, желание, защото Божият Дух - в Който пребивават, виждат и ни чуват светиите - е всесъвършен, всезнаещ, всичко вижда и чува, защото е вездесъщ."






Господ е мое упование

Тема Re: За молбите към Бог [re: ng]  
Автор ng ()
Публикувано10.02.06 12:10



aux, до гуша ми дойдохте. Все някой трябва да е по-разумният и да прекрати диалога. Казах Ви, че използвате издание на Библията, в което има правописни грешки - пълно е. Нацвъкахте треда с него - със сини букви, всеки грамотен човек може да види. Не говорех за Ваши грешки, а за тия на изданието Ви.
Впрочем, голяма разлика има между печатни и правописни грешки, какво сте издирвали печатни мои такива. Имам и правописни. В темата за Прошката на Жоро оставих един непълен член, но не ми се редактираше.
Впечатлена съм от тази дребнавост - да дирите мои грешки и да пълните треда с тях. Поне намерете правописни такива, аз съм писала, писала, имам все някъде, а и твърде бързо пиша.

Но изданието Ви на Библията - "Татко наш" и правописните грешки - ме съсипа. Не ми се дрънка повече, а и компютърът ми е развален и трудно чета. Приказвайте си сам със себе си, други православни тука няма да се засегнат.



Тема Re: За молбите към Бога [re: ng]  
Автор aux (новак)
Публикувано10.02.06 14:12



В отговор на:


Прочее, Св.Богородица и другите светии не са някакви случайни персонажи, просто умрели вярващи, както глупаво инославните ги представяте, точно това е оплюването на Писанието и неговото принизяване от ереста.





Св. Писание казва за умрелите Божии: "умряха". Ако и след смъртта им духовете им да не изчезват в "небитието", и да чакат съживяването от мъртвите.
„Инославния” за Св. Писание термин „богородица” не съществува в Божиите книги. За тези неща също вече се писа.
Не знам какво трябва да означава „просто умрели” или „случайни персонажи”. Хората за съжаление са умрели, но Богът ще ги съживи от мъртвите, когато му дойде времето, кактo е казал.
Ако аз признавам Св. Писание, тогава „инославно” е това, с което Вие му се противите, като не желате да говорите както Писанието говори за умрелите, а по някакъв си там „инославен” начин,
за да минават по-лесно „инославните” заблуди и заблудителни практики на сектата Ви за инициирани на (еднопосочна) комуникация с невидимите духове на умрели вярващи хора, или с невидимите съживени (по времето на съживяването на Исус от мъртвите) вярващи, за молби за посредничество пред Бога или Божият син.


1 Сол 4:16

понеже сам Господря ще слезе от небето с повеление, с глас архангелов, и с тръба Божия; и мъртвите в помазаника ще бъдат съживени първо. После ние живите, които сме останали с тях заедно ще бъдем грабнати на облаци да срещнем Господаря във въздуха; и така ще бъдем винаги с Господаря. 18И така, утешавайте се един друг с тези думи.

Ето по какъв начин говори Богът чрез книгата си.
На всички, които позанават Бога е ясно, че духът на умрелите продължава да съществува в пълно съзнание и не изчезва в нищото, но това не значи, че Богът не нарича мъртвите мъртви, както и за сина му се казва, че е съживен от мъртвите, а не от живите. Както и в Исая се казва, че Божият син ще бъде отсечен от земята на живите.


Йн 11:14

Тогава Исус им каза ясно: Лазар умря.



доЕвр.11

" 13 Всички тези умряха във вяра без да приемат обещанията, но от далеч ги видеха, и увериха се, и поздравиха ги, като изповедаха че са странни и пришелци на земята. Защото, които така говорят показват, че търсят родина. И ако помнеха онази от която бяха излезли намерили биха време да се върнат. 16 Но сега желаят една по-добра, т.е. небесната родина; за това Богът не се срамува за тях да се нарича техен Бог; защото им е приготвил град. "


Де7:15

15И тъй, Яков слезе в Египет, гдето умря, той и бащите ни;


Де2:29

29Мъже братя, мога да ви кажа свободно за прадядо ни Давид, че умря и бе погребен, и гробът му е у нас до днешния ден. 30И тъй, понеже беше пророк....
...
32Този Исус възкреси Бог, на което ние всички сме свидетели. 33 И тъй, като се възнесе с Божията десница, и взе от Бащата обещанието на Святия Дух, изля това което сега вие виждате и чуете.
34 Защото Давид не е възлезъл в небесата; но той казва: «Рече Господаря на моя Господар: Седи от десно ми 35 докато положа враговете ти за поставка под краката ти.»


Откр1

4Иоан.
До седемте общности, които са в Асия.

Благодат и мир да бъде на вас от Онзи, който е, и който е бил, и който е идният,
и от седемте духове, които са пред неговия престол,
5и от Исус помазаникът, който е верният свидетел, първороденият от мъртвите и началникът на земните царе. На този, Който ни обича, и ни е развързал от греховете ни чрез кръвта Си, 6и Който ни е направил царе и свещеници на своя Бог и Отец, на Него да бъде слава и господство във вечни векове. Амен.



В отговор на:


Аз не мога да си представя човек, който да е неограничен и достатъчно интелигентен и да си остане протестант. Разбирам как се става протестант - благовестват по-активно. Но да останеш в плен на цялото това плиткоумие, това не го разбирам искрено. Рано или късно мислещият човек трябва да последва църковното познание и да схване основни неща, които тука не ми се конспектират.




Както Ви казах вече, не съм протестант. И Св. Писание, което Ви цитирам, не е написано от протестанти, а чрез Божият Дух. Мисля, че Вашият проблем не са протестантите, нито католиците, нито някакви други, а това, че твърдите разни неща, които нямат покрите в Св. Писание, и Вие вместо да се съгласите със Св. Писание се чудите кого да обвинявате за да изкарате себе си и ученията, на които дръжите, прави.




10А братята незабавно през нощ изпратиха Павeл и Сила в Берия; и те като стигнаха там отидоха в съборището Юдейско. 11И [Беряните] бяха по-благородни от Солунците, защото приеха словото с всяко усърдие, и проверяваха всеки ден писанията дали е това така. 12И тъй, мнозина от тех поверваха, и от почтените гръцки жени и от мъжете не малко. 13И като разбраха Солунските Юдеи, че и в Берия се прогласява от Павел словото Божие, дойдоха и там и подбудиха народа.





.



Тема Ангелите пазители - безценни ходатаи пред Ходатая [re: Eжko_]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано12.02.06 18:30



Ангели-пазители

Според учението на Православната църква всеки човек има свой ангел-пазител (Ангел-хранитель, Guardian angel), който невидимо пребъдва с него от люлката до гроба, помага му в доброто и го предпазва от злото. В тази истина можем да се уверим от думите на Самия Иисус Христос:

"Гледайте да не презрете едного от тия малките, защото, казвам ви, техните Ангели на небесата винаги гледат лицето на Моя Отец Небесен " (Мат. 18:10).

"Take heed that ye despise not one of these little ones; for I say unto you, That in heaven their angels do always behold the face of my Father which is in heaven" (KJV Mat 18:10).

"Смотрите, не презирайте ни одного из малых сих; ибо говорю вам, что Ангелы их на небесах всегда видят лице Отца Моего Небесного" (Мат. 18:10)

Под малки трябва да разбираме най-напред децата, а сетне всички истински християни, които по своето незлобие и смирение приличат на деца. Че Ангелите винаги гледат лицето на небесния Отец ще рече, че те са особено близо до Бога, а близостта им се обуславя от тяхната нравствена чистота.

Очевидно и вярващите в раннохристиянската Църква са вярвали в реалното съществуване на ангела-пазител. След като Ангел Господен избави св. ап. Петър от затвора, той се отправил към дома на Иоан Марко и неговата майка "дето бяха събрани мнозина и се молеха".

"Когато Петър почука на пътните врага, една слугиня, на име Рода, отиде да подслуша. И, като позна гласа на Петра, от радост не отвори вратата, а притърча и обади, че Петър стои пред вратата. А те й казаха: ти не си с ума си! Но тя твърдеше, че е тъй. А те думаха: това е неговият Ангел. В това време Петър все чукаше. А когато отвориха, видяха го и се смаяха" (Деян. 12:13-15).

Това, че те използваха притежателното местоимение "неговият", указва със сигурност вярата им, че св. Петър има свой личен ангел.


По Православен катехизис, Синодално издателство, София 1991


Господ е мое упование

Тема Е, той [re: Eжko_]  
Автор aux (новак)
Публикувано13.02.06 13:45



Иоан Кронщадски не е Бога

И интелектуалното "доказателство" на Кронщадски е много слабо, и всъщност доведено логически докрай, в някаква степен отрича неща, казани от Бога, за тези, които са родени от Бога.

Няма никакъв проблем да не се съгласяваме с мнението на хора, особено когато то няма покритие в Св. Писание или в някаква степен му противоречи.


А какво да кажем, за човек, който не човешко слово отхвърля, а Божие?

Там, за контактуването с невидимите духове на умрелите вярващи или с невидимите съживени от мъртвите при съживяването на Исус, с цел посредничество пред Бога или Божия син, или нещо друго...






.



Тема Разбира се, [re: aux]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано13.02.06 15:46



че никой Божий приятел не е Бога. Но всеки от тях е В Бога, Е Д Н О с Бога. И това е засвидетелствано от Самаго Бога.

Така че, аз на твое място бих не само се замислил сериозно, но и бих се и стреснал, и уплашил . . .


Господ е мое упование

Тема Re: Разбира се, [re: Eжko_]  
Автор drago1 (прям)
Публикувано13.02.06 16:26



Имам въпроси към хората които са навътре в православието и точно знаят на кой светия кое министерство е разпределено.

1) Първо, ако се окаже че (примерно) покровителите на горите в православието и католицизма са различни личности, кой от тях е истинският? Защото ако човек му се върнат 1-2 декара гора от приватизацията, аджеба, на кой да се помоли за благословение. Т.е., как се разрешава конфликтът между двама или повече светии на една и съща длъжност? Или те си имат вътрешна йерархия?

2) Вярно ли е, че свети пророк Илия е покровител на електротехниците? Какво да правим ние, които сме в ниските волтове - имаме ли си някой към който да се обърнем?

3) Как ще се заемат покровителствени длъжности, които още не са раздадени - т.е., какво да правят програмисти, космонавти, агенти по рекламата и други хора с модерни професии? Докога ще трае тяхното пренебрегване?

4) Може ли да се публикува в крайна сметка кой за какво отговаря? Предпочитам да е в диаграмен вид за по-нагледно представяне.

5) Има ли замяна на длъжности - да речем, че някой светия е отговарял за горите, ама на небето след това отива човек с далеч по-праведен и покорен на Бога живот. Не е ли редно старият да се замени с новия?



Тема Пише: Всичко изпитвайте, дръжте доброто [re: Eжko_]  
Автор aux (новак)
Публикувано13.02.06 17:03



Пише, че всички Божии деца са едно с Бога, понеже Богът им дава Духът си да живее в тях.
Това разбира се, не означава, че Божиите деца са безгрешни в говорене и учение и всичко, което кажат трябва да се приема все едно, че Богът го е казал.
Самият пратеник Иакоб потвърждава това, вж п-мо от Иакоб 3.


Кронщадски не е Бога, нито е длъжен човек да се съобразява с неговите лични идеи и човешки представи.

В това няма нищо Бого-"хулно". Напротив, Богът ни учи чрез пратеника си: "Всичко изпитвайте, дръжте доброто."

Освен това Богът ни учи като казва: "Напразно ме почитат, като преподават за заповеди човешки учения" (Марк 7)

И който отрича това, тогава вече той отрича не идеите на човек (като Кронщадски), а истинното слово на живият Бог.

Така, че да Ви цитирам:
"Така че, аз на твое място бих не само се замислил сериозно, но и бих се и стреснал, и уплашил . . ."



.

Редактирано от aux на 13.02.06 17:07.



Тема Всичко, що поискате в молитва с вяра, [re: drago1]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано13.02.06 19:19



ще получите.

Здравейте

"""Имам въпроси към хората които са навътре в православието и точно знаят на кой светия кое министерство е разпределено."""

Защо не се обърнете с тези въпроси към Богочовека и Господ наш Иисус Христос - нали Той е най-"навътре" В светиите Си, Неговите приятели. А и нали Сам Той е казал:

"Искайте, и ще ви се даде; търсете, и ще намерите; хлопайте, и ще ви се отвори;"

. . .




Господ е мое упование

Тема Re: Всичко, що поискате в молитва с вяра, [re: Eжko_]  
Автор drago1 (прям)
Публикувано14.02.06 10:58



Как така? Директно да се обръщам към Господа без посредник?!!

Вие да не сте еволюирал покрай протестантите в клуба? То нали човек с какви се събере, такъв става!




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.