Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:44 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: ste q byde ,a bulgariq?нови [re: Dr.Wasserman]  
Авторmalchugan (Нерегистриран)
Публикувано16.10.01 10:49



Qkooo, mnoo se kefq tochno na uporitostta na tazi naciq. Znam kak sa prewyrnali putinqta e procyftqla pod rycete wi :). Pozdrawleniq!
Blagoslawqm wi :)

Shalom!

P.S. kolkoto za BG - nadqwam se da ima dobro bydeshte



Тема за малчуганчо 2 сериянови [re: malchugan]  
Автор odolam ()
Публикувано16.10.01 11:02



Ще ти задам няколко въпроса за които знам, че нямаш отговор.

1. Германия гони ли Израел? Днес според теб Германия проклета ли е или не?
2. България спаси ли евреите? Днес според теб България проклета ли е или не?
3. "Не се моли за тези люде"- думи на Бог към Еремия относно Израел. Дали Еремия е знаел какво е казал Бог на Авраам??????????? Как си е позволил тогава да не ги благослови??? Бог противоречи ли си?


И накрая цитат - " - Ние сме чада на Авраама и друг баща нямаме. - Вие сте от баща дявола ...' "

време е да доведеш ценностната си система до Божията, време е малчуганът да порасне и да яде твърда храна, а не мляко.

С добри чувства (напомняш ми на мен и затова чувствата ми са добри към теб)



Тема Re: за малчуганчо 2 сериянови [re: odolam]  
Авторmalchugan (Нерегистриран)
Публикувано16.10.01 11:52



Gledah mnogo blizo - pochti do nosa si, dragi mi odolam.
Ti si mislish che BG e balgoslowila ewreite - ami procheti malko istoriq i shjte widish kolko wagona sa zaminali ot BG na zakolenie. Da - po stechenie na obstoqtelstwata ostanalata chast sa bili spaseni. A mislq, che rykata na Bog e bila wyrhu Bylgariq - naj-malkoto za towa, che w stranata weche nqma komunizym i stranata se otwori za ewangelieto. Az shte te pomolq da poglednesh duhownata realnost - Bg e mnogo po-otowrena za Ewangelieto ot dosta dyrvawi w Ewropa. Da te pitam - ti pytuwal li si iz ewropa w poslednite 5,6 godni - izwestno li ti e kakwa e duhownata atmosfera tam. A znaesh li kakwa e Germaniq - naciq bez Bog.

A kolkoto do Eremiq - towa da ne se molish ne znachi da goworish gluposti.
A kolkoto do teb - Bog li te prizowal da hwyrlqsh ukor wyrhu Israel i ako e taka - koj Bog?

wnimawaj kogo narichas dqwol - za da ne se okave, che hulish Swqtiq Duh. nali znaesh za smyrtnite i nesmyrtnite grehowe...



Тема за малчуганчо 3 сериянови [re: malchugan]  
Автор odolam ()
Публикувано16.10.01 11:53



в по-горен постинг обясних (цитирайки писанията), че докато стигнем до Новия Ерусалим има доста "работи" да му се случат на този Ерусалим, нищо че Бог го обича (а може би именно защото го обича?). В този смисъл е детска работа някои да си кръщават църквата Нов Ерусалим, но това е друга тема.

"Towa, che nqkoj obicha i blagoslawq estestwenoto potomstwo na Awram nqmwa nishto obshto s towa na kogo se poklanq -> elementarna logika" - Приятелю, Богът на Израел е повече от Израел. И това всеки го знае. В това няма да те убеждавам. Колкото до "естественото" потомство на Авраам, не те разбрах
, арабите също са му "естествено" потомство.

"Molq wi se izpolzwajte si mozycite /ako move pochisteni ot religoznost/." - аз не разбирам дали си говоря с християнин тук или не? Тези думи не приличат на християнин във всеки случай.

Шалом



Тема Re: до всички малчугани и водни духовенови [re: odolam]  
Авторmalchugan (Нерегистриран)
Публикувано16.10.01 12:03



****** Какво мислите за днешната държава Израел?
****** Има ли бъдеще и какво?
****** Плод на какво е тя?

A sega chast ot post-ing-a na kojto otgowqrqm

****** Темата въобще не е дали някоя държава, в това число Израел, има бъдеще в настоящия си вид А ДАЛИ НАСТОЯЩИЯ ВИД НА ИЗРАЕЛ Е ПРЯКО ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ОБЕЩАНОТО ЗАВРЪЩАНЕ В ЕСХАТОЛОГОЧЕН СМИСЪЛ.

Nqkyde w pyrwiq post-ing da pishe w kakyw smisyl se razglevada wyprosa??? Move naistina da ne sym razbral - ako e taka - izwinqwaj - no si formoliraj drug pyt po-dobre post-ingite. I togawa nqma da te tormozqt takliwa malchugani kat men s "ochewidnoto si nerazbirane".

Kolkoto do uprecite, koito hwyrli wyrhu men - neka si ostanat za moq smetka, za da byde twoqta sywest chista



Тема Re: за малчуганчо 2 сериянови [re: malchugan]  
Автор odolam ()
Публикувано16.10.01 12:14



твоята самоувереност и напорист дух са впечатляващи.

1. Беломорските и македонските евреи са имали ескорт от СС и българска полиция до Лом. Това обаче става светкавично и предизвиква защитата на българските евреи от старите граници (48000 на брой) и това драги не е ПРОСТО СТЕЧЕНИЕ НА ОБСТОЯТЕЛСТВАТА, а нещо много важно и голямо, което не е разбрано докрай.
2. "rykata na Bog e bila wyrhu Bylgariq - naj-malkoto za towa, che w stranata weche nqma komunizym" - аз ти казах, че нямаш отговор, но ти все пак се опита да отговориш с което пак се излагаш. Значи комунизмът е проклетия и Бог я е махнал вече така ли? Хахахахаха. И го замести с демокрация, което е благословение??? хахахахаха.
"stranata se otwori za ewangelieto" - което донесоха твоите 'недуховни' западняци? Това, че България е по-отворена за евангелието е илюзия. Трябва ли да си напомняме истерията относно сектите и т.н. ?? Пътувал съм приетелю. Тази година бях във Франция, Италия, Холандия, Полша и Унгария и накрая Македония и Албания. Така, че може и да имам "по-прясна" информация от теб?
"A znaesh li kakwa e Germaniq - naciq bez Bog." - а да не би България да е нация с Бог? хехе.

Моментът с Еремия въобще не си го разбрал.

"A kolkoto do teb - Bog li te prizowal da hwyrlqsh ukor wyrhu Israel i ako e taka - koj Bog?" - Какъв укор хвърлих аз? Къде? Цитирай ...

"wnimawaj kogo narichas dqwol - za da ne se okave, che hulish Swqtiq Duh"
е тука вече се уливаш ....



Тема Re: до всички малчугани и водни духовенови [re: malchugan]  
Автор odolam ()
Публикувано16.10.01 12:16



да наистина може и да не съм формулирал правилно въпроса си, съжалявам.

упреци? върху теб? Аааа , за ценностната ти система? Е вярно си е.



Тема Ооох бе хора...нови [re: malchugan]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано16.10.01 13:58



...като чета как тълкувате разни места от Библията и как не стигате до единодушие по (струва ми се) съществени въпроси, Ви се чудя и не знам защо правя асоциация с няколко зрители застанали пред една рисунка, от тия дето напомнят цапаници върху платното, но за които казват че били "сюреализъм" или друго някакво съвременно течение в изкуството... Лошото е, че всеки тълкува нещата по своему и може да спори с другия до побъркване, без полза разбира се! Не искам да сравнявам Библията с лошата картина, но понякога се учудвам на всички съществуващи варианти на нейното тълкувне! Та това си е направо страшно бе хора! Че православни ли не щеш, че католици ли, че протестанти с хилядите им деноминации ли... ами кой е най-прав? Всеки разбира се ще каже "АЗ"...

Одоламе, преди като спорихме за възръстта на Вселената и като казах в един от постингите си "...както дявола чете евангелието" намах предвид теб, ами точно това разнообразие в мненията. Ясно е, че всеки човек си има възгледи, мнения и вкусове, но пък чак толкова.... незнам какво да кажа!
Не съм някакъв професионален учен, но в математиката например тълкуванията са далеч по-точни. Пък ако има неясноти те са обект на целенасочено търсене а не на караници!

Всъщност защо спорите?



Тема Re: Ооох маркишкинови [re: Mapkишkи]  
Автор odolam ()
Публикувано16.10.01 14:22



най-сърдечно се учудвам (но се чудя дали не бива да съчувствам?) на хора, които "принципно" изказват своето вискообразовано "мнение" по въпроси, които ама хич не са им ясни, но си умират да кажат, как гледат от високо на всички дето "си спорят" и се "карат". Е, те това си ти. Нито малчуганчо, нито ти (да не сте в един клас?) не дадохте "тълкувание" на СТРАШНО (НЕ)ЯСНИТЕ цитати от Библията, които се постарах да изложа простичко. Библията е необикновено обикновена книга. И в нейната обикновеност се крие нейната божественост. Това, че е достъпна и на баба Пена от Казичене и на Мосю Еди кой Си от Университета я прави неповторима (с което не могат да се похвалят другите книги дето уж говорят за истината и смисъла на живота).

Аз те питам, къде малчуганчо ми цитира на мен Библията и къде конкретно обори и един текст от цитираните в качеството им на несбъднали се пророчества за Израел говорещи за едно неминуемо и последно разпръскване на Израел, в една финална скръб, която ще ги доведе до Исус?!?

Ама ти май не вярваше на Библията като на абсолютен авторитет?? Е тогава всичко е ясно - и учудването ти и надменното ти дърдорене за цапаниците сюрреалистични (ама не че става въпрос за Библията, не разбира се, ама как, сакън!). Ясно било, че всеки човек си имал и вкусове и т.н. и не знаеш какво да кажеш и т.н. -

Днес разбирам едни думи на Исус - "И това ли ви учудва? И по-големи неща ще видите!"

Какво толкова чудно имаше в дискусията не разбрах. Само знам, че Библията отново е разглеждана, като една от възможностите. Първо Малчуганчо ме съветва да посетя Израел и да съм видел с очите си как растат доматите и после да му говоря за пророчества и то неизпълнени и после се появява Маркишки дето още вярва, че дядо му е бил маймуна и се възмущава от различията в мненията....

мила картинка



Тема Както искаш Одоламеее...нови [re: odolam]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано16.10.01 15:03



...не знам само кво толкова се ядосваш! Нито имам намерение да споря по твоите теми нито пък да те обиждам... какво бих спечелил от това?
За мен просто ти си се попрестарал в някои твои разбирания за света, но само толкова, пък то си е и твоя работа - не ти се бъркам. Но пак подчертавам че не сравнявам Библията с рисунката, макар ти да се мъчиш да изкривиш това ми твърдение ... "...съкън" и какво беше там не запомних.
Чел съм 2 пъти Библията а някои места които не разбрах от веднага - още по няколко, и съм благодарен че в този момент нямаше някой до мен за да ми казва как трябва и как не трябва да тълкувам нещата - поне за това имах късмет:))
Пък ти за маймуните не се коси - нали не си от тях?

Исках само да обърна внимание на прекалено разнообразните начини /според мен/ по които се тълкуват нещата, дошли "от първоизточника" ама май няма да се получи - абе здраве да е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.